Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 49
    Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Yine konu altında tartışıp konuyu kapattırmazsınız umarım Bırakın da insanlar derdini anlatabilsin Açıklaman için teşekkür ederim @LastDitchStand cevap ya da açıklama yapmayacağım. İyi forumlar
    Buranın Resmî Forum olduğunu anlamamış kişilere bunu anlatmak zor tabi....
    Ben aslında kimseyle tartışmıyorum, aksine laf dalaşına girenleri "Resmî Forumda" tutanlara daha çok kızıyorum; Şüphesiz, Zalime merhamet Mazluma zulümdür. Bu forum ilk açıldığın da buradaydım. Çok kaliteli nice insan vardı. Şimdi o kalite yok, Resmi Forum Meyve Veren bir Ağaç gibidir. Bu Ağacın Meyvesini Toplayan ile Bu Ağacı Taşlayan asla bir olmadığı gibi; Ağaç başında durup gelene geçene saldıranda asla bir değildir. Laf ortayadır kimsenin alınmasına gerek yok; Lakin düşünüp anlayan için ibretler vardır.

Şimdi şöyle söyleyeyim: Oyundan bir haber çok bilmiş bir aptala konu denk gelirse, bu duruma karşı çıkacaktır. Çünkü o tür kimseler internet ortamında, kendilerini daha rahat ifade edebiliyorlar. Tıpkı senin/sizin yakın zamanda birilerine JR nin önemini anlatmaya çalışıp da, anlatamadığınız gibi Elemet damageyi denememiş/ Element Takısı veya Elementsiz silahı dahi olmayan biri bilmişlik taslar. Öyleye burasını "Nal Toplayan bir Forum Sanılıyorlar. Post Kasmada Yarışıyorlar"

Tamam Konuya dönüyorum
    Benim evvelce çok kere deneme şansım oldu. Şuan oyun Elit seviyeye çıkmış fark ancak Düşük seviyede anlaşılır.
    Nasıl..! +7 No Reb/No Element Dual veya Tek Totomic+Graham türü birkaç item veya +7 NoReb/NoElement Raptor türü itemleri alıyoruz. Bu itemleri aptal kanaati gibi 10 kere Korkuluklara vurarak değil, Aksine 1gün veya 1hafta boyunca Hiç takısız kullanıyoruz. Sonra, Takacağımız Element Takının Dex/Str bonusu kaç ise buna eş değer bir "Sapphire Ring" alıyoruz. Misal: +0 FR ise +5 Sapphire Ring, 1gün/1hafta kullanıyoruz..(Test için bu konu çok önemli)
    +Bu konuda Kullanacağınız Klas çok önemli, Her klas farklı Element item kullanır; O sebeple Warrior+Garaham kullanılırsa FR de STR yoktur. ROF icap eder. ROF yoksa Sapphire Ring kullanmaya gerek kalmaz. Çünkü Flame Ring de STR yoktur. Bir zaman boyunca Dual Graham test ettik diyelim. +0 Flame Ring de test yanlış olur 30+30 Flame damage az kalır. +3 Flame Ring 75+75 bonus vereceği için bariz bir damage farkı oluşacaktır. Lakin takıdan yarı oranda Element alır. nun için Silahdaki Element ile Takıdaki Element yarı oranda fark oluşturur.
    NoElement Silah ve Element Takı+NoElenment Silah ve Element Silah+Element Takı 3 Aşamada çok fark doğar.
    Flame Elementi 70 olan itemler az vurur. Bu sebeple Hell Braker 140/ Ball 150 Elementlidir.
    Murky/Lugias 75/70 Elementlidir. Sol ele alınacak Silahla artar.
    +9 Wirinom +3 ROC (17+17 Str) ile 1500 ortalama damageye sahip ise,
    +9 Wirinom +2 Ararat (16+16 Str) ile 1700 ortalama çıkar.
    2 Str kaybına karşın/ Element Damagesi artar.. Buda rakibe feci yansır. Normal şartlarda/ Knight Onlinenın Ana Kalıbına Aykırı bir durumdur. Çünkü yukardada söylediğim gibi Light ve Ice Elementin Defans alması saçmalık olur. Çünkü sadece damage değil. Kitleme oranlarıda aşırı artar.
    Bu durum. Warrior/Mage Fark ettirmez.
    Ararat ile hem Damage yükselişi olmuş + Defans yükselişide olmuş, Bu baglamda Rof+Ball kullanan bir Warriorun tek artısı Araratın Resistance Flamesinin olmamsıdır. Kötü tarafı ise ROF da Light Resistance vermez. Yani kulliyen zarar.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    ben size alternatifleri sunayım.
    1- Mage oynamayın.
    2- illa ko oynayacaksanız wari açın. diğer joblar da sıkıntılı.
    3- warrior açın.
    4- savaşçı barbar sınıfı ile oynayın, en avantajlı sınıf.
    5- warrior oynamak çok güzel. 3 tuşla oynanıyor kafaya da gerek yok yani birde mause macro yaptınmı dadından yinmez.
    6- wari oynayın.

bakın bir sürü alternatifiniz var. ağlamayın.

Junior Member TaTaTaToSex's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by strikepro View Post
    1- Mage oynamayın.
    3- warrior açın.
    5- warrior oynamak çok güzel. 3 tuşla oynanıyor kafaya da gerek yok yani birde mause macro yaptınmı dadından yinmez.
    6- wari oynayın.

Cok mantıklı keyif almadığımız bir joba dönmeliyiz oyun bize bunu zoraki kılıyor

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by strikepro View Post
    1- Mage oynamayın.
    3- warrior açın.
    6- wari oynayın.

Beynimin ölü hücreleri adına, hüloğğğğ. des ol vur yere hoppaaa. (çekirdek çitleme sesi)
    Dur ya zor oldu bu aslında.

+Kanka yaaa, (kola yudumlama sesi) berserker combosu yazak la, elle çok tuşa basıyoruz be olm. (geğirme)
    - ?%*@#
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SchizopH View Post
    Zaten ortam gergin
    Kanka ben zaten güncelleme notlarında yazdım yazacağımı. Berbat ötesi bir güncelleme yapmışlar. Slota çekilen moblar belli. Cr ye açılan konuları bizden daha iyi görüyor GM ler. Hangi CR konusunda draki mobları jr mobları FT mobları slota çekilmiş. Hangi CR konusunda millet raven harpy stone golem ewil wizard ile yatırılmış. Tamamen düşünülmeden atılan bir adım. Yanlışını da kabul edip düzeltmek yerine YOK ARKADAŞLAR BİZ YANLIŞ YAPMAYIZ tavrında inat edilmesi vs vs vs . Bunlar ancak insanı oyundan soğutuyor. Eslatta Quest Bossları , Boro Balog Titan Giant golem Falcon Trol berserker Trol warrior Trol captain bunlar ile ilgili düzenleme yapılsa yeterli olurdu. Ama oyunun bütün mekaniği ile oynayıp bütün moblar ile oynamak çok daha kolay geldi sanırım . Mükemmel bir güncelleme daha . Oyundan Oyuncuları kacırmaktan başka birşeye yaramıyor son 4-5 aydır güncellemeler.

Senior Member
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Beynimin ölü hücreleri adına, hüloğğğğ. des ol vur yere hoppaaa. (çekirdek çitleme sesi)
    Dur ya zor oldu bu aslında.

+Kanka yaaa, (kola yudumlama sesi) berserker combosu yazak la, elle çok tuşa basıyoruz be olm. (geğirme)
    - ?%*@#
    Ulan beynin uçup gittiği anlardasınız Mesele magenin farm olaylarını kapatmaları herkes Güncellemeden şikayetçi oluyor. Siz hala gidip warrior mage kavgasına dönüştürüyorsunuz . Beyin buharlaşmış sanırım Birlik ol boşa kavga çıkarıp ayrılma

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by borisbaba View Post
    Ulan beynin uçup gittiği anlardasınız Mesele magenin farm olaylarını kapatmaları herkes Güncellemeden şikayetçi oluyor. Siz hala gidip warrior mage kavgasına dönüştürüyorsunuz . Beyin buharlaşmış sanırım Birlik ol boşa kavga çıkarıp ayrılma
    Yukarıdaki gönderiye yazdım kardeşim. Hem temsili bu herkes böyle değil ama emin ol var bunlardan Hayatımda hiç warrior oynamadım, oynamayı da düşünmüyorum. Beynim yerinde çok şükür

Ayrıca güzel karikatür olurdu bence. Cem Yılmaz abimizin dediği gibi: Kardeşim, hepiniz öyle değilsiniz, ama hepinizi toplayınca bu çıkıyor

Edit: Seviyoruz sizi.
    Last edited by NocturnalCreature; 05-18-2019 at 12:44 PM.

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    "Bi" anlarız da, sen de şunu anlamalısın: Mage sadece farm için lure yapmıyor. Exp partiler de lure ile keser, uzaktan çeker. Görev için lure yapar. Golem raven vs. olsaydı sadece sıkıntı, alanları 2 katına çıkarıldı dendiğinde durulurdu ortalık. Sen de "bi" bunu anla artık.

Dark/Dread Mare Eslantın en az kesilen en gereksiz yaratığı. Bıraktım lureyi melee bile pot harcayıp kesmez, onu geçtim yanına yaklaşan yok. Titanda okçu kasmadığına göre, agresif olsa ne olur olmasa ne olur.

Balog alanla kesilen bir moob değil, görev ve rebirth kasan melee ler dışında kullanan yok. Bu da agresif olsa ne olur olmasa ne olur.

Boro ve TB/TC yi dönen mageler var bunları da lure yapılabilir şekilde ayarlasalar sıkıntı çıkarmayacak.

Quest desen zaten karma partilerle kesiliyor.

Boss desen lure durumunu geçtim ilk değiştiğinden beri zaten melee işi oldu, olmasa da olur yani geç gitsin.

Yani sayılı yaratık var bu "luring" için kullanılan. Bunları düzeltmek yerine komple alan daraltıp, 2-3 farm slotunu da "alın 2 kat yaptık" demek ne kadar doğru? Bi anlatabildim mi acaba?
    Belki olması gereken tamamen buydu. Yıllardır bu şekilde yanlıştı. Mage alanla tb/tc kesemiyor diye şimdi eski haline çevirmenin anlamı yok.

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Quote Originally Posted by borisbaba View Post
    Mage pk'sı
    1. Basamak: 3 2 1 komutu
    2. Basamak : Parla

Eleştirilen berserker pk'sı
    1. Basamak: Tor düştü
    2. Basamak: Des ol
    3. Basamak: CC gelmeden en az iki defa patla. Bu patlama kesinlikle tor düstükten sonra ve CC gelmeden önce olacak.

Burada berserker pk'sini elestirenler çok daha basit senkronizasyon ile pk atıyorlar.

Hala Tor düştü des ol patlayi 3 2 1 parla'dan daha kolay sanıyorlar.

Ben de buna tutuluyorum.

Ayrıca mageleri zedeleyen güncelleme hakkında konuşmak yerine hala berserkere giydiriyorlar gerçekten tuhaflar.

Bu da bu konudaki son yorumum. Yine berserker mage muhabbetine giremem
    Last edited by SchizopH; 05-18-2019 at 01:10 PM.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Lord_Archer View Post
    Belki olması gereken tamamen buydu. Yıllardır bu şekilde yanlıştı. Mage alanla tb/tc kesemiyor diye şimdi eski haline çevirmenin anlamı yok.
    Belki de bu olması gereken değil, kat'iyen olmaması gereken bir durum. Belki de zorla kabul ettirilmeye çalışılan bir durum. Belki de tamamen hata. Evet tüm derdimiz tb/tc idi noktayı koymuşsun, teşekkürler yorumun için.

Quote Originally Posted by SchizopH View Post
    Mage pk'sı
    1. Basamak: 3 2 1 komutu
    2. Basamak : Parla

Eleştirilen berserker pk'sı
    1. Basamak: Tor düştü
    2. Basamak: Des ol
    3. Basamak: CC gelmeden en az iki defa patla. Bu patlama kesinlikle tor düstükten sonra ve CC gelmeden önce olacak.

Burada berserker pk'sini elestirenler çok daha basit senkronizasyon ile pk atıyorlar.

Hala Tor düştü des ol patlayi 3 2 1 parla'dan daha kolay sanıyorlar.

Ben de buna tutuluyorum.

Ayrıca mageleri zedeleyen güncelleme hakkında konuşmak yerine hala berserkere giydiriyorlar gerçekten tuhaflar.

Bu da bu konudaki son yorumum. Yine berserker mage muhabbetine giremem
    Yukarıda açıkladım, giydirme yok iyiyiz güzeliz. İşte parlıyoruz arada, ne yapalım bir tek o kaldı
    Last edited by NocturnalCreature; 05-18-2019 at 01:24 PM.