Page 31 of 40 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 301 to 310 of 399
    Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Ambiance View Post
    Yeterince şikayet var zaten ama ben yine de bir birey olarak bu güncellemeden şikayetçi olduğumu bildirmek istiyorum:

1 - Bu bir oyun, yani keyif alınmıyorsa bir anlamı yoktur. Magelerin de oyundan keyif alma yolu; lure yaparak, alanla mob kesmek. O yüzden "yok şöyle kes, yok böyle dönülüyor" diye akıl vermeyin, kim nasıl kesmek istiyorsa yine öyle kesmek isteyecek, herkesin keyif aldığı neyse o. Oyunun oynanma şeklini dar bir anlayışa sıkıştırmak, bebeğe mama verir gibi insanlara "bak böyle dönülüyor" demek oyunun keyfini geri getirmez, hele ki böyle bir oyunda. Bu oyunun hala seviliyor olmasının sebebi, diğer MMORPG'lere benzememesi zaten.

2- Lure olayı herkes için sorun halinde şuan, sadece mageler için değil, günlük mithril görevinde herkes diken üstünde, "aman şuraya çekme, lureleme, kaçırtacaksın" falan yazıyorlar, yani insanların işini zorlaştırmanın, gıcıklaştırmanın, eziyet hale getirmenin anlamı neydi şimdi?

3- "Diğer oyunlarda da lure yok zaten" savunması: Tamamen piyasanın doğasına aykırı bir iddia; o zaman bütün oyunlar tek tip olsun, biz de gidip en ucuzunu oynayalım. Knight Online'ın diğer oyunlara benzeme şansı var mı sizce? Bu oyunu diğer MMORPG'lere benzediği için oynayan olsaydı; gider onları daha ucuza oynarlardı zaten. Bu iddianızın ne kadar saçma olduğunu buradan çıkartın işte.

4- "Beğenmiyorsan oynama" gevşekliği: Bunu söyleyenler hayatta bir sorunla karşılaştığında bu mantığı o sorunlara uygulasın, mesela; yaşadığı şehrin temizliğinden şikayet ediyorsa, şehri terk etsin; iş yeri koşullarından memnun değilse, hiç şikayet etmesin, istifa etsin; ailevi sorunları varsa ailesini terk etsin, boşansın; insanlarla geçinemiyorsa kimseyle ilişki kurmasın; hayatından memnun değilse de kendini assın... Nasıl?! Demek ki kaçmakla bir şeyler düzelmiyormuş, gelişmiyormuş, hatta tepki gösterilmeyince aha böyle oyunun içine ediliyormuş. Bugün "ben memnunum" diyenler, yarın destek bulamayacak.

5- "Adı Knight olan bir oyunda magenin ne işi var zaten" savunması; bunu yeni gördüm, en saçma ve en beyin yoksunu olanı bu. Oyunda bu mantığa ters olan bir sürü şey var; bir sürü fantastik, sihir, büyü olayı var. Bi kere; Maradon'dan Lufer'e EMC'ye ışınlanarak gidiyorsun, asasla kendine cure atıyorsun vs... Hep büyü bunlar. Bu iddiayı saçma yapan başka yönleri de var ama neyse...

Sözün özü: Oynamayın, bozuyorsunuz işte! Maradondaki yaratıkların agresifliğini kapatın, genieyi de kaldırıp yerine "%5 exp sc" diye bir şey satın, genieyle exp kasacak olan o sc'yi kullansın, kimsenin de böylece başı ağrımasın. Genie ile farm yapmak isteyenler için de madene bi güzellik yapın işte; " 'Mysterious ore' atacağına; küçülme keki, abbys gem, upgrade scroll, middle class upgrade scroll vs... atsın. Bakın! Sadece şikayet etmedim, öneri de getirdim.
    Kardeşim seninle discordda da konuştuk politika aynı ve hiç bir zaman değişmeyecek. 'Yaptım olacak sus şikayet etme beğenmiyorsan git mantığı' maalesef ki hep devam edecek. Vaktim az olduğu için ve bu politakalardan sıkıldığım için bende ara verdim.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    İstenen = 5-10 tane luring yapılan mobun slotundan çıkamaması.
    Getirilen = 5-10 mob haricinde çoğunu kımıldattığın gibi respawn olması.

#FreeMage

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Dedikleri kadar var mı diye bakmak amacıyla mageyle draki girdim, 4.katın 4. odasındaki moblar hareket etmediği halde hpsi fulleniyor, 18 skill mesafesinden kesilmiyor dsfkljdfsklj Son kattaki atları da slide yaparak bile kesemiyorsun, sabit durup 56 ile keseceksin fakat o zaman da kitliyor. 5'i kitleyince ölüyorsun zaten. Gerçekten ilginç. Draki filan girdiğimden değil, sadece saçmalığı söylemek için yazdım. Geçenki patchde farm yapanlar şikayetçi diye, patchi geri çekip farm slotlarını güncelleyip tekrar getiren mgame, draki-utc gibi alanları güncellemeyi düşünememiş. Biz de hala warrior alan skilleri filan diye yazıp duralım. Draki-FT-UTC'yi düşünmeyen mgame, warriormuş mageymiş düşünür mü hiç. Eryudes'in warrior skilleri için dediğine bi kere daha hak verdim. Bıraksın mgame yenilik yapmasın, sorunları çözmesin. Güncelleme yaptıkça elimizdekilerden oluyoruz.

Bi bakıyormuşuz bi sabah meteor nova alanları 33 alanı gibi küçücük oluyormuş. Şaşırmam

Junior Member
    Quote Originally Posted by Ambiance View Post
    Yeterince şikayet var zaten ama ben yine de bir birey olarak bu güncellemeden şikayetçi olduğumu bildirmek istiyorum:

1 - Bu bir oyun, yani keyif alınmıyorsa bir anlamı yoktur. Magelerin de oyundan keyif alma yolu; lure yaparak, alanla mob kesmek. O yüzden "yok şöyle kes, yok böyle dönülüyor" diye akıl vermeyin, kim nasıl kesmek istiyorsa yine öyle kesmek isteyecek, herkesin keyif aldığı neyse o. Oyunun oynanma şeklini dar bir anlayışa sıkıştırmak, bebeğe mama verir gibi insanlara "bak böyle dönülüyor" demek oyunun keyfini geri getirmez, hele ki böyle bir oyunda. Bu oyunun hala seviliyor olmasının sebebi, diğer MMORPG'lere benzememesi zaten.

2- Lure olayı herkes için sorun halinde şuan, sadece mageler için değil, günlük mithril görevinde herkes diken üstünde, "aman şuraya çekme, lureleme, kaçırtacaksın" falan yazıyorlar, yani insanların işini zorlaştırmanın, gıcıklaştırmanın, eziyet hale getirmenin anlamı neydi şimdi?

3- "Diğer oyunlarda da lure yok zaten" savunması: Tamamen piyasanın doğasına aykırı bir iddia; o zaman bütün oyunlar tek tip olsun, biz de gidip en ucuzunu oynayalım. Knight Online'ın diğer oyunlara benzeme şansı var mı sizce? Bu oyunu diğer MMORPG'lere benzediği için oynayan olsaydı; gider onları daha ucuza oynarlardı zaten. Bu iddianızın ne kadar saçma olduğunu buradan çıkartın işte.

4- "Beğenmiyorsan oynama" gevşekliği: Bunu söyleyenler hayatta bir sorunla karşılaştığında bu mantığı o sorunlara uygulasın, mesela; yaşadığı şehrin temizliğinden şikayet ediyorsa, şehri terk etsin; iş yeri koşullarından memnun değilse, hiç şikayet etmesin, istifa etsin; ailevi sorunları varsa ailesini terk etsin, boşansın; insanlarla geçinemiyorsa kimseyle ilişki kurmasın; hayatından memnun değilse de kendini assın... Nasıl?! Demek ki kaçmakla bir şeyler düzelmiyormuş, gelişmiyormuş, hatta tepki gösterilmeyince aha böyle oyunun içine ediliyormuş. Bugün "ben memnunum" diyenler, yarın destek bulamayacak.

5- "Adı Knight olan bir oyunda magenin ne işi var zaten" savunması; bunu yeni gördüm, en saçma ve en beyin yoksunu olanı bu. Oyunda bu mantığa ters olan bir sürü şey var; bir sürü fantastik, sihir, büyü olayı var. Bi kere; Maradon'dan Lufer'e EMC'ye ışınlanarak gidiyorsun, asasla kendine cure atıyorsun vs... Hep büyü bunlar. Bu iddiayı saçma yapan başka yönleri de var ama neyse...

Sözün özü: Oynamayın, bozuyorsunuz işte! Maradondaki yaratıkların agresifliğini kapatın, genieyi de kaldırıp yerine "%5 exp sc" diye bir şey satın, genieyle exp kasacak olan o sc'yi kullansın, kimsenin de böylece başı ağrımasın. Genie ile farm yapmak isteyenler için de madene bi güzellik yapın işte; " 'Mysterious ore' atacağına; küçülme keki, abbys gem, upgrade scroll, middle class upgrade scroll vs... atsın. Bakın! Sadece şikayet etmedim, öneri de getirdim.
    Quote Originally Posted by MercyJ View Post
    Yahu hiç kimse mi söylemez eslantta kimse birbirine boss kestirmiyor kim hangi clan başlarsa bir ekip gelip bossu az hareket ettiriyor ve can fulleniyor neden bosslara böyle birşey yaptınız. 25 dakika bir sq yu kesmeye çalıştık eslantı koxperlardan siz temizlemediğiniz için cr ye onlarca konu açıp bir iki drop almak için tüm günümüzü feda ediyorken böyle birşey yapmanız akıla mantığa sığmıyor.

İtemsiz adam ya eslantta slot dönüyor(gg sg ew) yada boss keserek drop alarak item diziyor sen bu adamlara bu imkanı sağlamazsan nasıl diğer oyuncular ile eşit duruma gelecek wb gem kutu satarak mı ? Aaa dur onlarda da bosslar ve moblar canlarını dolduruyor.

Umarım bu hatadan bir an önce geri dönülür kaybettiğiniz mage ve diğer ekiplerin bir kısmını geri getirmeyi sağlarsınız yoksa yakın bir gelecekte çok büyük bir kitle daha oyunu sizin bu saçma ve bencil kararlarınız yüzünden oyunu bırakacak.

Okuduğum en kapsamlı iki yorumdu, tekrar alıntılayayım ki başlığa yeni girenler de okusun.
    Bir kaç defa ms'ye girdim, yaratık kendi alanından uzaklaşmıştı ve damage vurduğum an canı dolup kaçtı. SG'de ıce attığım yaratıklar atmamışım gibi koşabiliyor, hasar vermeme rağmen slotun yarısı geri giderken yarısı hızlanarak damage atıyor.
    JR, lich hariç hadi bir nebze idare ediyor diyelim, tabi mage partiye denk gelirse ilk odayı bitirmek dahi eziyet olacaktır.
    Yaratıkların agresifliğini kaldırmak varken aynı güncellemeyi tekrar getirmek; "bunu yapsak nasıl olur acaba" diyerek deneyimsizlik veya "bu oyun böyle oynanır, bizden iyi mi bileceksiniz" dercesine çok bilmişlikten olur.
    Bir mage DS'de exp kasamayacaksa ne yapacak?
    Her birimiz genie alıp bir yaratık dibi mi bulacağız? Az defansımız, canımız ve hasarımız dışında mele'den ne farkımız olur? Warriorun yere vurması dahi magenin skillerinden daha uzağa daha seri ve daha fazla hasar veriyor.
    İnsanları premiuma, genieye ve diğer ücretli işlere teşvik etmek yerine mecbur bırakmak hoş bir durum değil.
    Knight Online uzun yıllardır olan bir oyun. Deneyimli ellerde klasikleşeceğine ve oyuncusunu memnun edip artıracağına soğutmak için gayret ediliyor gibi.
    Knight'ı diğer oyunlar ile kıyas yapmak ciddi bir hata. Bildiğim her oyunda mage az defansa ve cana, ancak fazla hasara sahiptir. Burada bir parti novayla bir warrior alınamadığı oluyor.

"Burası oyunun resmi forumu, istediğiniz gibi hakaret edebileceğiniz diğer forumlar ile karıştırmayın lütfen."
    Kimin hangi yorumu neden silindi bilmiyorum ancak sahip olunan yetki ile oyunculara hakimiyet kurmak yerine yapımcı firma karşısına çıkarak oyuncuların şikayetlerini, mağduriyetlerini ifade etmek, sahip olunan yetkinin oyunculara hitap edebilmesi için daha faydalı olacaktır.
    Last edited by lturkoglul; 05-18-2019 at 04:20 PM.

Senior Member
    O kadar komik işler yapıyorsunuz ki, insan anlam veremiyor.Cz bölgesindeki questlere slot kısıtlaması ne alaka ? questin canı yarılıyoruz 1 mage uzaktan dalınca yaratık ileri gidip canını dolduruyor.Bir görev yapacaz küfür,sinir,stres ne ararsan var.

Junior Member
    Parmağa sıkıca düğüm attılar ve bekliyorlar...Kopacak artık kesin o düğümü yada bırakın kopsun.Questin de bir albenisi kalmadı. 10 güne 1 quest 20-25 m para harca + basmak için ve +7 iron bow dan biraz daha iyi bir silah için.+7 İron bow 50 m Geçen zaman ve uğraşa yazık.

Senior Member xunspokenx's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Dedikleri kadar var mı diye bakmak amacıyla mageyle draki girdim, 4.katın 4. odasındaki moblar hareket etmediği halde hpsi fulleniyor, 18 skill mesafesinden kesilmiyor dsfkljdfsklj Son kattaki atları da slide yaparak bile kesemiyorsun, sabit durup 56 ile keseceksin fakat o zaman da kitliyor. 5'i kitleyince ölüyorsun zaten. Gerçekten ilginç. Draki filan girdiğimden değil, sadece saçmalığı söylemek için yazdım. Geçenki patchde farm yapanlar şikayetçi diye, patchi geri çekip farm slotlarını güncelleyip tekrar getiren mgame, draki-utc gibi alanları güncellemeyi düşünememiş. Biz de hala warrior alan skilleri filan diye yazıp duralım. Draki-FT-UTC'yi düşünmeyen mgame, warriormuş mageymiş düşünür mü hiç. Eryudes'in warrior skilleri için dediğine bi kere daha hak verdim. Bıraksın mgame yenilik yapmasın, sorunları çözmesin. Güncelleme yaptıkça elimizdekilerden oluyoruz.

Bi bakıyormuşuz bi sabah meteor nova alanları 33 alanı gibi küçücük oluyormuş. Şaşırmam
    Sadece melee atakla kesilebiliyor, illaki dibine gireceksin. Oyunda ranged atak karakterler yokmuş gibi saçma sapan şeyler yapılıyor. Hatta warrior ve bp priest karakterlerimle draki de atları keserken (kitlemesinler diye etraflarında dönerek kesiyorum) sürekli canları doluyor. Böyle bir saçmalık olamaz.

Senior Member
    selamlar . bu güncelleme olmamış mage gibi bir karakteri öldürmüş yetkililer . mage kastık item dizdik gb cektik silah aldık ne oldu bi harpy bile dönemiuyor olmaz böyle . onu geç jr giriyoruz bosları cekiyoruz geri kaçıyor ve canı fulleniyor . dailt quest yapıyoruz bossu biraz çekince canı fulleniyor geri kaçıyor . sizin bu yazdıuğınız moblarda olmuyor sadece bulunduğu yerde kalma olayı. ee bnosun altına mageyle nasıl gircez defans yok filan o zamn magenin defansını coğaltın ölmüş o karakter. her ay 200 tl üzeri para veriyorum bu oyuna . ama yetmiyor farm yapamıyoruz . bizi gb cekmeye mecbur ediyorsunuz . bu etik değil .. kısacası sadece ben mağdur değilim çoğu oyuncu mağdur . bu son pach ile bize oyunu bırakmak ile bırakmamak arası bi karar vermek zorunda bırakıyorsunuz . olay bu . teşekkürler

arkadaş 3 aydır aralıksız her gün draki giren birisiyim. 2 gündür sinir krizleri geçiriyorum. moblar abartmıyorum 2 adım atıyor geri kaçıyor hatta bazıları oldugu yerde canını dolduruyor sürekli. getirdiğiniz bu saçmalık bu işkence daha ne kadar sürecek

Senior Member
    şunuda diyecem oyuncu arkadasşar birkaç ay premium almayın bakın nasıl eski haline getiriyorlar .. iyi bişey yaptıklaırnı sanıyorlar ama milleit oyundna soğutmaktan başka işleri yok . quest cıkardınız krowaz fiyatlar düştü zarar ettrirdiniz bize . kro parca aldık 850 m den sattık 300 m den . şimdide karakteri öldürdünüğz mage satılıyordu 500 tl ye su an 150 tl etmez o kadar düşürdünüz . sadece pri warrior oynayanların hosuna gişdiyor onlara hizmet içinnmi yaptınız bu olayı admalr farm ypsın mageler bıraksın ee mage oynayanlar insan değilmi . bu oyuna tl dökmüyormu . yazıklar olsun . oyunu bırakma noktasına getirdiniz helal olsun .. bi yandna reklam yapıyorsunuz oyunun bi yandna bize oyunu bırakın diyorsunuzz . yazık valla...