Page 28 of 40 FirstFirst ... 18262728293038 ... LastLast
Results 271 to 280 of 399
    Quote Originally Posted by BlackMirr0R View Post
    Zevkleri tartışmayalım. Zaten adı şovalye olan bir oyunda neden mage diye bir job var ki? Bu oyunun adına ve mekaniğine komple aykırı bir durum. Ben melee ekibin (warrior, asas, priest) bu oyunu çok daha güzel temsil ettiğini düşünüyorum. CSW savaşlarını izliyorum misal, kaleyi koruyan team mage, almaya çalışan team de mage, çünkü melee ekibi oraya sokmak her baba yiğidin harcı değil. Şimdi nerde kaldı adalet? Şu anki durumuyla bile mageler hala çok üst durumdalar. Khenart' a çok sallayan var bu konuda fakat ben haklı buluyorum kendisini. Mage'nin öyle ahım şahım etkilendiği bir durum yok. Mesela nerf i 80 değilde 60-70 e yapsalardı o zaman mageye hamle yapmış olurlardı. Buna rağmen hala ağlak mage oyuncuları var. Ben buna tilt oluyorum işte.
    Sadece tilt olursun ondan ötesi olmaz

Senior Member
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    JR, Draki , FT Gibi etkinliklerde düzenleme için yapımcı firmadan istek yapıldı yakın süreçte düzenleme olabilir.
    genel bazda mantikli olan neden hep sonradan gelmek zorunda ve bunu 2-3 hafta en az beklemek zorunda kaliyoruz? luring sisteminin kapatilmasi slota mob cekmek ise eger draki gibi kisiye ozel jr ft gibi belirli odalari olan yerlerdeki moblara bu ozellik neden getiriliyor. bilerek yapilmis birseyki guncelleme notlarinda bu not olarak hususi olarak soylenmis. draki jr ft canavarlari normal moblara gore 2 kat daha uzaga gidiyor diye

Junior Member
    Yeterince şikayet var zaten ama ben yine de bir birey olarak bu güncellemeden şikayetçi olduğumu bildirmek istiyorum:

1 - Bu bir oyun, yani keyif alınmıyorsa bir anlamı yoktur. Magelerin de oyundan keyif alma yolu; lure yaparak, alanla mob kesmek. O yüzden "yok şöyle kes, yok böyle dönülüyor" diye akıl vermeyin, kim nasıl kesmek istiyorsa yine öyle kesmek isteyecek, herkesin keyif aldığı neyse o. Oyunun oynanma şeklini dar bir anlayışa sıkıştırmak, bebeğe mama verir gibi insanlara "bak böyle dönülüyor" demek oyunun keyfini geri getirmez, hele ki böyle bir oyunda. Bu oyunun hala seviliyor olmasının sebebi, diğer MMORPG'lere benzememesi zaten.

2- Lure olayı herkes için sorun halinde şuan, sadece mageler için değil, günlük mithril görevinde herkes diken üstünde, "aman şuraya çekme, lureleme, kaçırtacaksın" falan yazıyorlar, yani insanların işini zorlaştırmanın, gıcıklaştırmanın, eziyet hale getirmenin anlamı neydi şimdi?

3- "Diğer oyunlarda da lure yok zaten" savunması: Tamamen piyasanın doğasına aykırı bir iddia; o zaman bütün oyunlar tek tip olsun, biz de gidip en ucuzunu oynayalım. Knight Online'ın diğer oyunlara benzeme şansı var mı sizce? Bu oyunu diğer MMORPG'lere benzediği için oynayan olsaydı; gider onları daha ucuza oynarlardı zaten. Bu iddianızın ne kadar saçma olduğunu buradan çıkartın işte.

4- "Beğenmiyorsan oynama" gevşekliği: Bunu söyleyenler hayatta bir sorunla karşılaştığında bu mantığı o sorunlara uygulasın, mesela; yaşadığı şehrin temizliğinden şikayet ediyorsa, şehri terk etsin; iş yeri koşullarından memnun değilse, hiç şikayet etmesin, istifa etsin; ailevi sorunları varsa ailesini terk etsin, boşansın; insanlarla geçinemiyorsa kimseyle ilişki kurmasın; hayatından memnun değilse de kendini assın... Nasıl?! Demek ki kaçmakla bir şeyler düzelmiyormuş, gelişmiyormuş, hatta tepki gösterilmeyince aha böyle oyunun içine ediliyormuş. Bugün "ben memnunum" diyenler, yarın destek bulamayacak.

5- "Adı Knight olan bir oyunda magenin ne işi var zaten" savunması; bunu yeni gördüm, en saçma ve en beyin yoksunu olanı bu. Oyunda bu mantığa ters olan bir sürü şey var; bir sürü fantastik, sihir, büyü olayı var. Bi kere; Maradon'dan Lufer'e EMC'ye ışınlanarak gidiyorsun, asasla kendine cure atıyorsun vs... Hep büyü bunlar. Bu iddiayı saçma yapan başka yönleri de var ama neyse...

Sözün özü: Oynamayın, bozuyorsunuz işte! Maradondaki yaratıkların agresifliğini kapatın, genieyi de kaldırıp yerine "%5 exp sc" diye bir şey satın, genieyle exp kasacak olan o sc'yi kullansın, kimsenin de böylece başı ağrımasın. Genie ile farm yapmak isteyenler için de madene bi güzellik yapın işte; " 'Mysterious ore' atacağına; küçülme keki, abbys gem, upgrade scroll, middle class upgrade scroll vs... atsın. Bakın! Sadece şikayet etmedim, öneri de getirdim.
    Last edited by Ambiance; 05-17-2019 at 06:29 PM.

Senior Member
    UTCde BOSS lar sürekli respawn oldu bu lure patchi yüzünden. Bu yüzden partinin attığı damageları sildi ve normalde 2 kutu alacakken her Bosstan 1 kutu aldık. İşkenceli bir UTC oldu defalarca 3. Oda harici Bosslar hep Respwan oldu. Son odada Boss yürüme modunda iken sürekli von abysslerın içine kaçıp respawn oldu. En başından beri partice dalıyorduk respawn olmasa eminim 2 kutu alacaktık her bosstan. Acilen geri kaldırılması gerekiyor bu patchin.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Bi patch ile utc nasıl işkence edilir onu gördük bu akşam. Cidden şaka gibi. Yerinde duran boss 2 adım attı diye hp fulledi. Güncel lure modu ile UTC çok berbat bi durumda. Umarım değişir yoksa işkenceye devam :F

Bu sefer UTC'de sadece mageler değil asasından priestine warriorune kadar herkes şikayetçiydi şlkfdfkşlds
    Last edited by GengaR_AreS; 05-17-2019 at 07:10 PM.

Senior Member
    saçma bir güncelleme sözde 'sorun çözmek için getirilmiş bir patch ' daha çok buga ve soruna neden oluyor
    çözümleri kım buluyo ve uygulanıyo kim onay veriyo gerçekten komik

Banned
    Bu güncellemenin oyunda barınamayacağını hala anlayamadınız mı?

Güncelleme "tekrar gelecek" denildiği zaman kendi kendime dedim ki, tamam bir lure kısıtlaması koyacaklar ama muhtemelen mobu şuankinin 10 katı kadar bir mesafe çekebiliyor olacağız. Gerekli görülürse, mobların pasifleştirilmesi de mümkündür, olur biter. Siz naptınız?

Junior Member
    Geri alin patchi artik yeter

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    İnsan sormadan yapamıyor

Bu lure olayı yeni server açılmış aylar olmuş artık milletin exple falan derdi kalmamış hele ki eskilerde olduğu gibi öyle slota moob çekme diye bir şey nerdeyse hiç kalmamış çekilen moobda belli lüferde tw giant golem esland da dm yıllar yıllarca ınssanlar sabahalrdan akşamalra kadar bıkmadan slotlara moob çekerken yapılmamış bu güncellemede şu an ban yerim korkusuyla nerdeyse hiç kalmamış luring olayı için bu güncellemede ısrarcı olmak neden draki ölmüş moobların canı gitmiyor çünkü milim oynasa yerinden tekrar doğduğu yere gidiyor girileceği yok jr bitmiş bosslar yerine dönüyor utc rezalet o koca koca bossların hpleri dolup dolup duruyor eğlence amaçlı konulmuş tüm etkinlikler insanları sinir strese sokuyor bu inat neden düzeltilecek diğer sorunlara yoğunlaşın bu güncelleme olmuyor oyunun tümünü berbat eden bir güncelleme bunu ilk geldiğinde de gördünüz bir iki gün sonra kaldırdınız tekrar neden getirdiniz ki hiçbir düzenleme yok nerdeyse aynı şekil tekrar getirilmiş güncelleme. Ayrıca bu güncellemeyle magenın alan skıllerinin bir anlamı yok magenın lan skıllerini uzaktan vuran skılleri kaldırın gitsin 70 staffla dalarız mooblar yerinden oynamasın rahatları kaçmasın yazık 2 dkka girip eğlenelim günlük hayattaki sıkıntıları unutalım diyoruz sinir sahibi olup çıkıyoruz oyundan çok yazıkk.

Junior Member
    Nickname
    LeogiinaS
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Gecmis olsun yeni guncelleme ile pet basiorm daha sonra herhangi bir moba atak verdigim zamanda pet ilk bastigim yere son surat geri donuor hatanin duzeltilmesini istiorum