Page 30 of 40 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 291 to 300 of 399
    Senior Member
    Nickname
    FrankDuX
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Bu güncellme magelere darbedir.

Quote Originally Posted by Ambiance View Post
    Yeterince şikayet var zaten ama ben yine de bir birey olarak bu güncellemeden şikayetçi olduğumu bildirmek istiyorum:

1 - Bu bir oyun, yani keyif alınmıyorsa bir anlamı yoktur. Magelerin de oyundan keyif alma yolu; lure yaparak, alanla mob kesmek. O yüzden "yok şöyle kes, yok böyle dönülüyor" diye akıl vermeyin, kim nasıl kesmek istiyorsa yine öyle kesmek isteyecek, herkesin keyif aldığı neyse o. Oyunun oynanma şeklini dar bir anlayışa sıkıştırmak, bebeğe mama verir gibi insanlara "bak böyle dönülüyor" demek oyunun keyfini geri getirmez, hele ki böyle bir oyunda. Bu oyunun hala seviliyor olmasının sebebi, diğer MMORPG'lere benzememesi zaten.

2- Lure olayı herkes için sorun halinde şuan, sadece mageler için değil, günlük mithril görevinde herkes diken üstünde, "aman şuraya çekme, lureleme, kaçırtacaksın" falan yazıyorlar, yani insanların işini zorlaştırmanın, gıcıklaştırmanın, eziyet hale getirmenin anlamı neydi şimdi?

3- "Diğer oyunlarda da lure yok zaten" savunması: Tamamen piyasanın doğasına aykırı bir iddia; o zaman bütün oyunlar tek tip olsun, biz de gidip en ucuzunu oynayalım. Knight Online'ın diğer oyunlara benzeme şansı var mı sizce? Bu oyunu diğer MMORPG'lere benzediği için oynayan olsaydı; gider onları daha ucuza oynarlardı zaten. Bu iddianızın ne kadar saçma olduğunu buradan çıkartın işte.

4- "Beğenmiyorsan oynama" gevşekliği: Bunu söyleyenler hayatta bir sorunla karşılaştığında bu mantığı o sorunlara uygulasın, mesela; yaşadığı şehrin temizliğinden şikayet ediyorsa, şehri terk etsin; iş yeri koşullarından memnun değilse, hiç şikayet etmesin, istifa etsin; ailevi sorunları varsa ailesini terk etsin, boşansın; insanlarla geçinemiyorsa kimseyle ilişki kurmasın; hayatından memnun değilse de kendini assın... Nasıl?! Demek ki kaçmakla bir şeyler düzelmiyormuş, gelişmiyormuş, hatta tepki gösterilmeyince aha böyle oyunun içine ediliyormuş. Bugün "ben memnunum" diyenler, yarın destek bulamayacak.

5- "Adı Knight olan bir oyunda magenin ne işi var zaten" savunması; bunu yeni gördüm, en saçma ve en beyin yoksunu olanı bu. Oyunda bu mantığa ters olan bir sürü şey var; bir sürü fantastik, sihir, büyü olayı var. Bi kere; Maradon'dan Lufer'e EMC'ye ışınlanarak gidiyorsun, asasla kendine cure atıyorsun vs... Hep büyü bunlar. Bu iddiayı saçma yapan başka yönleri de var ama neyse...

Sözün özü: Oynamayın, bozuyorsunuz işte! Maradondaki yaratıkların agresifliğini kapatın, genieyi de kaldırıp yerine "%5 exp sc" diye bir şey satın, genieyle exp kasacak olan o sc'yi kullansın, kimsenin de böylece başı ağrımasın. Genie ile farm yapmak isteyenler için de madene bi güzellik yapın işte; " 'Mysterious ore' atacağına; küçülme keki, abbys gem, upgrade scroll, middle class upgrade scroll vs... atsın. Bakın! Sadece şikayet etmedim, öneri de getirdim.
    Eline diline sağlıkta bunu okudu mu acaba yönetici arkadaş bizim istediğimiz pek bisey değil 2 yerine 3 metre olsun çok bisey istemiyoruz basit kolay bir yöntem dağı kaldır oraya koy demiyoruz rica ediyoruz

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Ares-Diez-Destan gibi serverlere bu görev gelirse inanın kimse günlük 3 m verip o görevi almaz bile. Ödül başka olacaksa görev gelebilir ama mithrill görevi cz'ye getirilecekse boşa getirilmiş olur. Umarım farklı ödüller için gelir bu görev. Krowaz/secret/pus eşyası vb. olursa olabilir ama trade edilmeyen mithrill için areste kimse cz'de uğraşmaz. Mithrill düzenlemesi için harcayacakları enerjiyi başka sorunlar için harcasalar daha iyi.
    Ben 80 Questi gelsin dedim dedim bana inanmadınız bak ne oldu şimdi

Krowaz gibi bişey söz konusu dahi olmamalı. Örnek vermişsinizde nörüyon, milleti kalpten götüreceksin
    70 Questinin bir anlamı var. Halen değerli bir item. Oyunun seyrine göre düşünecek olursak, 70 Questinin CZ de yeri yok sebebi ise oyunda Elit seviyeye ulaşmış kişiler var. CZ 70 level ise CZ ye yeni girmiş birine bu görev çok zor. 10.000 tane Cardinal kes dese inanın daha kolay olur. CZ de 10 level geçirmiş birinin alabileceği bir item vermeli. Bu da 70 Questi olmaz. Oyuna 80 Questi gerekli. Buda ne olur.?
    Heppa Shard, Raptor vs. eklenmiş oyuna. Bununla eş değer bir Quest itemi olmalı.
    Zaten 70 Questi mevcut en iyi itemlerin 1 tık üzeri olarak gelmişti. Şuan aynı düzeyde en iyi item Heppa Shard ise, Heppa Shardın Flame+Dex+Resist Bonuslu bir Uniq versiyonu oyuna eklenmeli. 70 Questini çöp item kılmayan şey; Flame Shard/ Ice Totomik/ Light Mirage vs. olması Sadece Farklı görünüyor olması.

71/73 (+7 de 97/99) ataklı Flame Shard 80 Questi olarak eklense kimse ses etmez.
    66 ataklı Exp Sharda bile denk gelmeyen item için illaki tepki doğar.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member SlytherinKingdom's Avatar
    Nickname
    Slytherin
    Class
    Kingdom -> Wizard
    Clan
    MoonLight
    Server
    Kingdom -> Krasha
    Race
    Karus
    Şu evil wizard ile raven harpy slotlarının mesafesini 1 tık daha arttıramazmısınız. bu iş bu kadar zor bişey mi ya neden süründürmek derdindesiniz bu mageleri yeminle karakterden soğudum uzakta doğan moblar kaçıyor ortada kesiyorum uzakta doğunca o zamanda alan daralıyor ve rahmetli oluyoruz 1 kere kesildi diye test edilmiş mi oluyor bunlar bu nasıl bi anlayıştır ya.

Aranızdan birisi vicdanı ile işini yapsın.
    <a href=http://hizliresim.com/pg64Zz target=_blank><a href=http://i.hizliresim.com/pg64Zz.jpg target=_blank>http://i.hizliresim.com/pg64Zz.jpg</a></a>
    Forever Rebel

Quote Originally Posted by ambiance View Post
    yeterince şikayet var zaten ama ben yine de bir birey olarak bu güncellemeden şikayetçi olduğumu bildirmek istiyorum:

1 - bu bir oyun, yani keyif alınmıyorsa bir anlamı yoktur. Magelerin de oyundan keyif alma yolu; lure yaparak, alanla mob kesmek. O yüzden "yok şöyle kes, yok böyle dönülüyor" diye akıl vermeyin, kim nasıl kesmek istiyorsa yine öyle kesmek isteyecek, herkesin keyif aldığı neyse o. Oyunun oynanma şeklini dar bir anlayışa sıkıştırmak, bebeğe mama verir gibi insanlara "bak böyle dönülüyor" demek oyunun keyfini geri getirmez, hele ki böyle bir oyunda. Bu oyunun hala seviliyor olmasının sebebi, diğer mmorpg'lere benzememesi zaten.

2- lure olayı herkes için sorun halinde şuan, sadece mageler için değil, günlük mithril görevinde herkes diken üstünde, "aman şuraya çekme, lureleme, kaçırtacaksın" falan yazıyorlar, yani insanların işini zorlaştırmanın, gıcıklaştırmanın, eziyet hale getirmenin anlamı neydi şimdi?

3- "diğer oyunlarda da lure yok zaten" savunması: Tamamen piyasanın doğasına aykırı bir iddia; o zaman bütün oyunlar tek tip olsun, biz de gidip en ucuzunu oynayalım. Knight online'ın diğer oyunlara benzeme şansı var mı sizce? Bu oyunu diğer mmorpg'lere benzediği için oynayan olsaydı; gider onları daha ucuza oynarlardı zaten. Bu iddianızın ne kadar saçma olduğunu buradan çıkartın işte.

4- "beğenmiyorsan oynama" gevşekliği: Bunu söyleyenler hayatta bir sorunla karşılaştığında bu mantığı o sorunlara uygulasın, mesela; yaşadığı şehrin temizliğinden şikayet ediyorsa, şehri terk etsin; iş yeri koşullarından memnun değilse, hiç şikayet etmesin, istifa etsin; ailevi sorunları varsa ailesini terk etsin, boşansın; insanlarla geçinemiyorsa kimseyle ilişki kurmasın; hayatından memnun değilse de kendini assın... Nasıl?! Demek ki kaçmakla bir şeyler düzelmiyormuş, gelişmiyormuş, hatta tepki gösterilmeyince aha böyle oyunun içine ediliyormuş. Bugün "ben memnunum" diyenler, yarın destek bulamayacak.

5- "adı knight olan bir oyunda magenin ne işi var zaten" savunması; bunu yeni gördüm, en saçma ve en beyin yoksunu olanı bu. Oyunda bu mantığa ters olan bir sürü şey var; bir sürü fantastik, sihir, büyü olayı var. Bi kere; maradon'dan lufer'e emc'ye ışınlanarak gidiyorsun, asasla kendine cure atıyorsun vs... Hep büyü bunlar. Bu iddiayı saçma yapan başka yönleri de var ama neyse...

Sözün özü: Oynamayın, bozuyorsunuz işte! Maradondaki yaratıkların agresifliğini kapatın, genieyi de kaldırıp yerine "%5 exp sc" diye bir şey satın, genieyle exp kasacak olan o sc'yi kullansın, kimsenin de böylece başı ağrımasın. Genie ile farm yapmak isteyenler için de madene bi güzellik yapın işte; " 'mysterious ore' atacağına; küçülme keki, abbys gem, upgrade scroll, middle class upgrade scroll vs... Atsın. Bakın! Sadece şikayet etmedim, öneri de getirdim.

aahhhhhh ahhhhh okusalar bi hangi maddeye nasil karşi çikacaklar merak içindeiym

aga bune ya duzeltmiyorsanız bozalım mageleri bosuna bekliyoıruz

Senior Member
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhaba arkadaşlar,

Bu hafta yapılan sunucu bakımı ile birlikte;

• Yaratıkların belirli alanlar içerisinde kalmasını sağlayan yama düzenlenerek yeniden eklendi.
      Juraid Mountain - Draki's Tower içerisindeki bossların ve aşağıda listelenen yaratıkların uzaklaşma mesafesi diğer yaratıkların mesafesine oranla 2 kat daha fazladır.
      Harpy
      Raven Harpy
      Crimsong Wing
      Falcon
      Stone Golem
      Giant Golem
      Evil Wizard
      Aionclo
      Death Wizard
      Doom Knight
    • Eşya Fiyat Takip aracı oyuna eklendi. Premium üyelik sahibi oyuncularımız bu araç sayesinde bir eşyanın pazar içerisindeki fiyatlarını ve ortalamasını artık görebilecekler! Sistem aynı karakterler arasında yapılan birden fazla işlemde sadece tek bir datayı baz alacaktır.Gösterilen rakamlar "Buying Merchant" fiyatlarına göre belirlenmektedir.
    • Krowaz haritasında yer alan Krowaz yaratığının korumalarındaki yapay zeka geliştirildi. Güncelleme sonrasında Krowaz'ı korumalarından uzaklaştırmak daha da zor olacak.
    • Olympia sunucusu için CSW ve Krallık Sistemi eklendi.
      18 Mayıs - Aday gösterme
      19 Mayıs - Seçimler
    • Yeni sunucularda geçerli Ronarkland Günlük Görev sistemi aktif edildi.
    • Yeni sunucularda yer alan kanal 4'ler kaldırıldı.

--- Yeni Günlük Görev Sistemi - Savaş Alanı (Battlefield) ---

Altar/Vega/Sirius için eklenen bu yeni günlük görev ile beraber CZ haritası daha da önemli bir hale geldi!
    Savaş Alanı, PvP odaklı günlük görev sistemidir. Bu görevi alan oyuncularımız, "Ronarkland Center Monument" yarıçapı menzilindeki düşmanlarını öldürerek, görevlerini tamamlayabilirler.
    Görevinizi sorunsuz bir şekilde tamamlamak için toplamda 15 kişiyi öldürmeniz gerekmektedir.
    Görevlerini tamamlayan oyuncularımız, NPC'den "Green Mithril Piece" adlı eşyayı elde edebilecekler.
    "Green Mithril Piece" eşyası toplamda 7 adet olduğunda 3.000.000 Noah karşılığında aynı NPC'den "7th Armor" eşyalarını temin edebilecekler.

- Eşya Takip Sistemi -

NOT: Oyunumuza eklenen yeni görev sistemiyle ilgili detaylarıyla beraber gün içerisinde ayrı bir konu eklenecektir.

Bakım süresince gösterdiğiniz sabır için sonsuz teşekkürler!

NTT Game || Knight Online Ekibi
    Güncelleme şahane Raven falan toplanmıyor

Oyuncu kaçırmaya çalışan bir oyun yönetimi. Bunu yaptıysanız eşitlik sağlanması için tüm mobların magic ressistlerini %50 azaltılması ve defanslarının %100 arttırılması gerekir. Bunun sonucunda daha çok oyuncu kaybedersiniz tavsiye ederim bu yöntemi. Sadece mage oyuncu kaçırmayın meleede kaçırın az.

taramacılar, slota mob çekenler, questi kaçırıp saklayanlar kendini bir bir belli ediyor. Ne ağladınız be

Senior Member
    Quote Originally Posted by Bgr00001 View Post
    taramacılar, slota mob çekenler, questi kaçırıp saklayanlar kendini bir bir belli ediyor. Ne ağladınız be
    Hangi slota raven veya harpy cekildiğinde yattı ?????????????????
    Sen eslantta çıplak mı geziyorsun ????????????????