Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Banned
    Infractions
    0/2 (25)

Oyunun genel gidişatı hakkında ( Genel Tartışma, Eleştiri ) ortak konu

Herkese Merhaba,
    Altar serverinde oynuyorum toplam 2 karakterim var 83 warrior ve 82 assasin.

Arkadaşlar oyuna akşamları jr'den jr'ye giriyorum artık sebeplerine gelecek olursak:

edit : Son güncellemeden sonra artık hiç girmiyorum. Oyunu sildim, farklı oyunlara yöneliyorum.

1-) Oyunda oyuncunun hiçbir şekilde farm yapamaması, yaptığınında yetmemesi. (bunu aşağıda detaylandırıcam)
    2-) Oyuncu lehine olacak etkinliklerde bug, hile gibi suistimal edilen şeyler yüzünden hile,bug engellenmesi gerekirken toptan etkinliklerin kaldırılması.
    3-) Oyunun güncel dolar kurlarıyla alım gücümüzün yetmemesi. ( bunuda aşağıda detaylandırıcam )
    4-) Basiretsiz yönetim! Sözünü geçiremeyen, oyuncu isteklerini yaptıramayan bir yayıncı.

Ben 4 Maddede bırakıyorum gerisini sizlere bırakıyorum.

Şimdi detaylara gelecek olursak;

1- Oyunda farm olmaması, yetmemesi konusu...
    Oyunda mevcut kurlar yüzünden genie farm olayı zaten bitik bunu anlatmama gerek yok. Anlatacağım konu elle farm olayı. Cz'de pot paranı çıkarıp charına item dizebileceğin toplamda 3 slot var bunlardan ilki bahçe bifrost taşı farmı.. bu farm olayında hepimizinde bildiği üzere ekibi sağlam, makroları sağlam ekipler 12şer saat elle farmlıyor. ( yersen ) Aynı ırk olarak ks yaptığında da ne hikmetse karşı ırk gelip yalnızca sizi kesiyor. ( ittifak sorunu bu oyunu bitirecek. ) diğer 2 slotta Balrog ve Booro onlarında dropları o kadar leş durumdaki yaptığına değmiyor bazen.

2- Güncel kurlar yüzünden alım gücünün yetmemesi konusu...
    Burda bir mod var adını vermeme gerek yok her konuda ülkemizin durumundan bahsedip konuları algı operasyonu yapan öncelikle ona değinelim..
    İnsan için ihtiyaçlar 2'ye ayrılır;
    1-) Gerekli ihtiyaçlar
    2-) Keyfi ihtiyaçlar
    insanlar mevcut ekonomik durumda dahi gerekli ihtiyaçlarını kısarak, azaltarak bir şekilde almak durumunda ( gıda, giyim, ilaç vs. )

ama gel gelelim keyfi ihtiyaçlar kısmına;
    Bir oyuna ayda minimum 500-1000 TL vermek tamamen salaklık başka birşey değil. Bu salaklığı bu zamana kadar bende yaptım ama bu oyunun mazisini, ortamını sevdiğim için. birdaha yapar mıyım ? ASLA!

Arkadaşlar ülkemizin durumu malum kötü günler geçiriyoruz ama yukarıda da bahsettiğim üzere keyfi ihtiyaçlarda oyunun yapımcı ve yayıncısının sabit kur politikasına geçmesi gerekiyor ve acilen bu sömürü düzenine son vermesi gerekiyor. Şuan için pus indirimi gelsede (burda o mod gibi konuşayım) 5$=30 TL iken pus indirimiyle 3$=30 olabilirde bu bizim ülkemizin kanayan yarası ve malesef şuan için elimizden gelen birşey bulunmamakta. bu sebeple pus indirimi yerine kalıcı bir sabit kur politikasıyla ilerlenmesi şart.

Konuyu fazla uzatıp sıkmak istemiyorum. Sizlerdende ricam konu altında görüşlerimizi hakaret, küfüre karışmadan dile getirmeniz.

Bu resmide ekleyeyimde sadece 1 ayda oyuna ne kadar para harcadığımız görülsün ( pus vs ) Yayıncı firmada benim gibi ufak bir oyuncudan kaybedeceğini, benim gibi nicelerinden kaybedeceklerinin farkına varsın... arkadaşlar başka bir oyuna ayda bu kadar para verseniz kral olursunuz bu gerçeği unutmayalım...
    Last edited by BurakPhoenixZ; 05-16-2019 at 12:27 PM.

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Bu ne abi ne aldın sen pus'a hissedar mi oldun , kaç lot aldın kağıtlar ne alamde?
    Last edited by SchizopH; 05-15-2019 at 08:45 AM.

haklı isyan

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Quote Originally Posted by BurakPhoenixZ View Post
    Herkese Merhaba,
    Altar serverinde oynuyorum toplam 2 karakterim var 83 warrior ve 82 assasin.

Arkadaşlar oyuna akşamları jr'den jr'ye giriyorum artık sebeplerine gelecek olursak:

1-) Oyunda oyuncunun hiçbir şekilde farm yapamaması, yaptığınında yetmemesi. (bunu aşağıda detaylandırıcam)
    2-) Oyuncu lehine olacak etkinliklerde bug, hile gibi suistimal edilen şeyler yüzünden hile,bug engellenmesi gerekirken toptan etkinliklerin kaldırılması.
    3-) Oyunun güncel dolar kurlarıyla alım gücümüzün yetmemesi. ( bunuda aşağıda detaylandırıcam )
    4-) Basiretsiz yönetim! Sözünü geçiremeyen, oyuncu isteklerini yaptıramayan bir yayıncı.

Ben 4 Maddede bırakıyorum gerisini sizlere bırakıyorum.

Şimdi detaylara gelecek olursak;

1- Oyunda farm olmaması, yetmemesi konusu...
    Oyunda mevcut kurlar yüzünden genie farm olayı zaten bitik bunu anlatmama gerek yok. Anlatacağım konu elle farm olayı. Cz'de pot paranı çıkarıp charına item dizebileceğin toplamda 3 slot var bunlardan ilki bahçe bifrost taşı farmı.. bu farm olayında hepimizinde bildiği üzere ekibi sağlam, makroları sağlam ekipler 12şer saat elle farmlıyor. ( yersen ) Aynı ırk olarak ks yaptığında da ne hikmetse karşı ırk gelip yalnızca sizi kesiyor. ( ittifak sorunu bu oyunu bitirecek. ) diğer 2 slotta Balrog ve Booro onlarında dropları o kadar leş durumdaki yaptığına değmiyor bazen.

2- Güncel kurlar yüzünden alım gücünün yetmemesi konusu...
    Burda bir mod var adını vermeme gerek yok her konuda ülkemizin durumundan bahsedip konuları algı operasyonu yapan öncelikle ona değinelim..
    İnsan için ihtiyaçlar 2'ye ayrılır;
    1-) Gerekli ihtiyaçlar
    2-) Keyfi ihtiyaçlar
    insanlar mevcut ekonomik durumda dahi gerekli ihtiyaçlarını kısarak, azaltarak bir şekilde almak durumunda ( gıda, giyim, ilaç vs. )

ama gel gelelim keyfi ihtiyaçlar kısmına;
    Bir oyuna ayda minimum 500-1000 TL vermek tamamen salaklık başka birşey değil. Bu salaklığı bu zamana kadar bende yaptım ama bu oyunun mazisini, ortamını sevdiğim için. birdaha yapar mıyım ? ASLA!

Arkadaşlar ülkemizin durumu malum kötü günler geçiriyoruz ama yukarıda da bahsettiğim üzere keyfi ihtiyaçlarda oyunun yapımcı ve yayıncısının sabit kur politikasına geçmesi gerekiyor ve acilen bu sömürü düzenine son vermesi gerekiyor. Şuan için pus indirimi gelsede (burda o mod gibi konuşayım) 5$=30 TL iken pus indirimiyle 3$=30 olabilirde bu bizim ülkemizin kanayan yarası ve malesef şuan için elimizden gelen birşey bulunmamakta. bu sebeple pus indirimi yerine kalıcı bir sabit kur politikasıyla ilerlenmesi şart.

Konuyu fazla uzatıp sıkmak istemiyorum. Sizlerdende ricam konu altında görüşlerimizi hakaret, küfüre karışmadan dile getirmeniz.

Bu resmide ekleyeyimde sadece 1.5 ayda oyuna ne kadar para harcadığımız görülsün ( pus vs ) Yayıncı firmada benim gibi ufak bir oyuncudan kaybedeceğini, benim gibi nicelerinden kaybedeceklerinin farkına varsın... arkadaşlar başka bir oyuna ayda bu kadar para verseniz kral olursunuz bu gerçeği unutmayalım...
    Premium 2x 400 küsür tutuyor zaten. Kalanıda pre pot, valkyrie, pathos, kanat, genie,hammer vs. gidiyor yani anlayacağın.

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Ya adamın mesajını silip banlamışlar hahaha şaka gibi. Burdan ahdım olsun siz akıllanmadıkça 1 TL alışveriş yaparsam suratıma tükürsünler...

Junior Member
    Eleştiriye tahammülleri yok. Elbet bu oyunun en üst makamlarından eğitimli ve dünya görüşü olan bir kişi bir gün bize de neler olduğunu sorar. Scorplion dan da çok ümitvardım ama oda yeterince ilgilenemiyor sanırım. Kimse şunu unutmasın makamlar görevler geçicidir.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (5)
    Quote Originally Posted by BurakPhoenixZ View Post
    Ya adamın mesajını silip banlamışlar hahaha şaka gibi. Burdan ahdım olsun siz akıllanmadıkça 1 TL alışveriş yaparsam suratıma tükürsünler...
    Sonuna kadar haklısın , fakat adam konusunda , az önce konu açtı ve macrodan hapise gittiği için sövercesine konuştu

Member FudayLx's Avatar
    Nickname
    FudayL
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Bence bu yorumu eleştiriyi yapabilecek kişilerden birisin çünkü belli ki bayağı içindesin oyunun.

Ben prensip olarak trade harici oyuna 1 TL bile yatırmam zorluklarla para kasıp farm yapan biriyim. Ama bu kadar para verip karşılığını alamamanın hissini çok iyi hissettim sizin yazınızdan...

Keşke bir yetkili çıksada iki kelam etse bu tarz uslüplu eleştiriler hakkında...

Ancak Twich'te lak lak yaparlar yorumları okurlar geçiştirme cevap verirler.

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Quote Originally Posted by burakonemm94 View Post
    Sonuna kadar haklısın , fakat adam konusunda , az önce konu açtı ve macrodan hapise gittiği için sövercesine konuştu
    Ban nedeni o olabilir fakat bu konudaki mesajını silmeleri çok saçma. Eleştiriye gram tahammülleri yok. Kendileri bilir, daha çok çekecekleri var. Burdan ekmek yiyip ihanet ederlerse o ekmeğe muhtaç kalırlar.. kalacaklarda....

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    Quote Originally Posted by FudayLx View Post
    Bence bu yorumu eleştiriyi yapabilecek kişilerden birisin çünkü belli ki bayağı içindesin oyunun.

Ben prensip olarak trade harici oyuna 1 TL bile yatırmam zorluklarla para kasıp farm yapan biriyim. Ama bu kadar para verip karşılığını alamamanın hissini çok iyi hissettim sizin yazınızdan...

Keşke bir yetkili çıksada iki kelam etse bu tarz uslüplu eleştiriler hakkında...

Ancak Twich'te lak lak yaparlar yorumları okurlar geçiştirme cevap verirler.
    Çıkıp konuşacak yürekleri yok çünkü yanlışlarının farkındalar. Basiretsizliklerinden, yaptırım güçlerinin olmamasından dolayı konuşamıyorlar. Yatırdığım paraya üzülmüyorum, üzüldüğüm nokta hakettiğimizi alamıyor olmamız. Ben herkesi tekleyecem, asacam, kesecem gibi ego tatminlerinde değilim. Adam gibi destek, temiz oyun, illegaliteye ve ittifaklara çözüm, farmın geri gelmesi ve 3-5 zibidiye muhtaç edilmememiz için bu tepkimi gösteriyorum. Bana koymasada pus fiyatlarınında çok pahalı olduğu herkesin karşılayamayacağını bildiğim için alamayanlar adına tepki gösteriyorum.