Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Friend Listesi

Friend Listesi

Selam.

Her oyuncunun karakter info bölümünde bulunan friend listesi hakkında biraz konuşmak istiyorum.

Öncelikle Şunu belirteyim. Friend kelimesinin anlamını herkesin bildiğinden şüphem yok. Yani türkçesinin arkadaş olduğunu. Bu arkadaş listesi gördüğüm kadarı ile suistimal ediliyor. Şöyleki;

Bazen eslantta boss ararken birden üstüme ışınlanan oyuncuları görüyorum. Hiç tanımadığım veya muhabbetim bile olmadığı bu kişilerin beni nasıl olurda friend listelerine eklediklerine şaşırıyorum.

Bazen savaşlarda baskın sırasında npc keserken üstüme ışınlanan magenin tüm partiyi çekmesini ve npcye ks atmalarını hayretle izliyorum.

Bazende oyunda benle arası iyi olmayanların genie ile exp kasarken üstüme ışınlanıp trade atmaları veya slota mob çekmelerinede şahit oluyorum.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Ben genel olarak rahatsız olduğum konuları dile getirdim.

Herhangi birinin bir başkasını tanımasına bile gerek olmadan friend listesine eklemesi çok saçma değilmi? Çünkü, firend yani arkadaş tanıdık birisidir ki eklenebilir. Hiç tanımadığım birinin friend listesinde ekli olmak istemiyorum. Kaldı ki neden ekledikleride ortada iken.. Tamamen suistimal etmek için, çıkarlarına böyle geldiği için ekliyorlar.

Mesela, nasıl ki clana alırken clana gelmek istermisiniz diye bir yazı çıkıyor ve onaylıyorsan veya partiye bile girerken nasıl ki partiye girmek istermisiniz diye soruyorsa, friend listesine biri bizi eklerken bence bunuda sormalı. Çünkü firend özel bir şey. Tıpkı clana girmek, partiye girmek gibi.. Hatta daha özel bir durumdur bence. Her oyuncu kendi arkadaşını belirleyebilmelidir.

Bu suistimal edilen olaya mutlaka müdahale edilmeli, firende alırkende karşı tarafın onay verecek şekilde sorulmalı. Aynen clana girerken veya partiye girerken sorduğu gibi.

Sorun küçük olsada bazen mide bulandırıyor. Umarım birileri dikkate alıp bu konuda bildirim yapabilir.

Bugünlerde bu konunun aynısı açılmış. Bence bu arkadaşın konusu altından ilerlensin ki yaşanan sorunun tespitinin yeni değil çok eskiden beridir olduğuna kanaat getirilsin. Bu şekilde ilerlemek daha sağlıklı olur. Umarım friend listesi gibi ufak konuların hemen çözümünü bulabiliriz. @NTTGAME desteklerinizi bekliyoruz.

Kesİnlİkle katiliyorum

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Kesinlikle katılmıyorum.
    1) Ekibiniz sağlam ise size tp olsalar bile kutuyu alamazlar.
    2) Keşke mob çekseler üzerinize de luringten ban yeseler 7 gün kurtulursunuz.

Tp sc sağa sola dağa taşa kaçan k0xperlerin tespiti için gayet güzel bir eşya. K0xperi de friye alamazsak güzel güzel kaçar o adam
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Senior Member
    oyunda sorunlu o kadar şey varken, gayet sorunsuz çalışan ve 1 hafta öncesine kadar hiç adı dahi geçmeyen bir item hakkında yeni yeni bir güruhun birkaç gündür bu kadar baskı uygulamaya çalışmasını hiç masum görmüyorum.

oyun yönetimi yerinde olsam teleport scroll'ün ya fiyatını düşürürüm ya da aynı fiyata adetini yükseltirim tp scroll'ün arkasında bir oyun oynanmaya çalışıldığı kesin.
    Last edited by Selfname; 04-29-2019 at 12:42 AM.

Senior Member
    birde şöyle düşünün olumsuz bulan arkadaşlar . mesela siz 3 kişisiniz sizin üzerinize tp olanlanlar 7 kişi sizden kutuyu her türlü alıyorlar ve bu işi bütün sunucularda yapıyorlar . herkesin 7 8 kişilk ekip kurmaya uğraş vermesimi gerekiyor . onu geçtim ben şahsi olarak bir şey yapmasam bile eslantta townda dururken bile üzerime defalarca tp oluyorlar . ben bu durumdan rahatsızım . beyni gelişmemeiş insanlar birde dalga geçiyor hakaret ediyor . reportluyoruz ona bile işlem yok .

Senior Member
    doğru söyleyin tp sc mi depoladınız

Senior Member
    tp scrol ile kimsenin sıkıntısı yok dostum . sıkıntı friend list . ben şahsen benim tanımadığım birinin beni listesine alıp bana bütün gün tp olmasından rahatsızım . bana oyun içinde birşey yaptırmıyor . şimdi zeki birileri çıkacak diyecek herzamanki gibi team saglam yap sende yap. arkadaş hepimiz işinde güzünde çalışan insanlarız. ev geçindirme derdinde değiliz bu oyundan . ama bu işi geçim kaynağı olarak gören bir güruh var maalesef . inşallah şu gb fiyatları 15 tl ye kadar düşer . defolup giderler.

Senior Member
    yetkililerden bu konu hakkında ilgi bekliyoruz .

Senior Member
    1 tane yetkili bu konu hakkında bir yorum yapmadı . oyunda birisi hileye yönlendi birkaç gün önce tertemiz oynayan bir oyuncu . lütfen bu konu hakkında görüş bildiriniz GM .