Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by strikepro View Post
    abi hırsızın hiç mi suçu yok.
    Ortada herhangi bir hırsızlık yok. Kullanıcı ister 1 coins, isterse 999.999 coins fiyat belirleyebilir. Dikkatli olmalısınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    311kdan çeksen geri verecektin sanki şimdi gelip 30mden çektim diye sızlanıyorsun

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Bu konuyu görünce geçen sene 8 tane silver gem'i 800kdan sattığım aklıma geldi yapacak pek bir şey yok daha dikkatli olmak gerekiyor.

Çözümü basit bir şey alırken tezgahtaki tüm fiyatlara bakıp ondan sonra alışverişinizi yapacaksınız. Bu şekilde item koyanlardan hiç bir şey almayacaksın. Ama ben dikkat ediyorum çoğu kişi aralardan ayıklayıp fiyatı normal olanları alıyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    311kdan çeksen geri verecektin sanki şimdi gelip 30mden çektim diye sızlanıyorsun

+1 cok nadir gordum denk geldim boylelerine pm atan bile oldu fiyati yanlis koymussun pazara duzelt diye niyeyse bu tarz seyleri yapanlar oyunda tanindik bilinen veya server’da bilinen insanlar hic yamuk bow’la gezen birinin bunu yaptina denk gelmedim yamuk bowla gezenin yapacagi tek sey 300k lik itemin yanına 3m 30m gibi fiyatlar yazmak ( yamuk bowlu ornek verdim ama yamuk bowlu insan olan kardeslere burdan selam onlar ustune alinmasin)

Senior Member
    Geçmiş olsun dikkatsizlikten dolayı bu tarz yöntemlerle üzücü olaylar başımıza gelebilir Akıl parası olsun dikkatli ol bundan sonra geçmiş olsun.

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Ders olmuş işte boş ver. 30 m çok bir para değil.

Member FudayLx's Avatar
    Nickname
    FudayL
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Justinianos View Post
    Oyun kurallarinda bu item su paraya satilir veya su fiyatin altina veya ustune satilamaz gibi bir kural yok belki o adam icin digerlerinden farklidir degeri o fiyattan koymustur. Satistaki itemin fiyatini saticisi belirler almak isteyen alir almak istemeyen almaz. Tabikide bu durum kotu ve yanlis bir durum ama yetkililerin bu konuyla alakali bir islem yapmasi yanlis ve etik olmaz sonucta o itemi oraya 999999999 dan da koyar satiliga 1 coinsdende koyar burda alisveris yaparken bu tur kisilerin tuzaklarina dusmemek icin dikkat etmek gerekiyor kimse o adami sorgulayamaz o itemi ne icin o fiyattan koydun oraya diye.
    Tamam şu konuda hem fikir olalım. Bu kişi ceza almasın bu kişiye yaptırım yapılmasın, bu konuda haklısınız.
    Ama oyunda bu durumu kötüye kullanan onlarca pazar var 12 aynı itemi koyup sadece 1 tanesini bir basamak fazlaya koyuyor.
    Bunu oyunda bir şekilde önüne geçmek için çalışma yapmak lazım diye düşünüyorum. Örneğin tüm itemlerin aynı olacağı bir pazar kurulacaksa itemlerin sağ alt tarafından düşük olan fiyatlar yeşil yüksek fiyatlar kırmızı gibi bir ikon konulabilinir. Bence bu konu çalışılsa mağduriyet giderilebilinir.
    Onun dışında yapan kişinin ceza almaması konusunda haklısınız.

Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Suçlu olan sensin. Eğer birisi ceza alacaksa ilk başta senin olman gerekiyor bence. Çünkü senin gibiler olmasa onlar zaten olmaz.
    Üstte cevapladığım gibi cezayı bir anlık sinirle söyledim. Bunu yapanın ceza almasına gerek yok. Ayrıca saçma bir yorum yapıp ceza alacak kişiyi ben ilan etmende gereksiz. Sadece bu durum hakkında oyun yetkilileri ufak bir güncelleme yapıp önüne geçebilir. Tabi oyunda herşey düzgün bi buna eksik diyebilirsiniz ama sadece bir öneri...

Quote Originally Posted by strikepro View Post
    abi hırsızın hiç mi suçu yok.
    Hırsız suçsuzmuş.

Quote Originally Posted by bestamicik777 View Post
    iyide adam o fiyattan koymuş ona yapabilecekleri birşey yok, dikkat etmekte fayda var
    Aynen adamla alakalı olan konuyu geçtim oyunda bunu kötüye kullananlarla ilgili bir güncelleme yapılıp bu durumun önüne bir şekilde geçilebilse yeterlidir.

Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Yani şimdi duruma müdahale edilmiyor tamam, dikkatli olunması gerek ona da tamam. Bu tepki ne alaka? Niye ceza alsın bu arkadaş ve senin gibi dediğin nedir onu anlamadım?
    Teşekkür ediyorum.

Quote Originally Posted by OlyAsassin View Post
    Bir sürü youtuber 5m den bus 21m den +8 cekiyor yanlislikla gulup geciyor yapacak bir sey yok biraz dikkat lazim pazarda
    Tabiki gülüp geçmek var. O kadar item yakan varki. Ama detayı verim. Altar yeni sunucu 30 m 12 TL şuanda ve gb kasmak çok zor. Oyuna uzun süre sonra yeniden giriyorsun ve bu olay oluyor. Biraz empati kurmak lazım. Şimdi başınıza gelse anlarsınız ama neyse...

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Ortada herhangi bir hırsızlık yok. Kullanıcı ister 1 coins, isterse 999.999 coins fiyat belirleyebilir. Dikkatli olmalısınız.
    Kullanıcıyla alakalı olan kısmı geçtik artık amma velakin oyunda bunu kötüye kullandıkları için 12 itemin hepsi aynı sadece 1 tane farklı fiyat bunu ufak bir gücellemeyle halledebilirler diye düşünüyorum. Aynı fiyattan 12 item konulma şartından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Farklı fiyatada koyabilir ama bunu belli edecek bir buton bir uyarı olabilir. Yada satın alma limiti belirle diye bir şey yapılır invertory kısmında 3 m üzeri eşya satın alma diye komut verir herkes karakterine ona göre herkes itemini çeker.

Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    Bu konuda haklısın. Bence en güzel örneği sen verdin dostum. Zaten adamla bunu yapanla ilgili hiçbir sorun yok diyorum artık bir anlık sinirle adama yüklendim. Ama hatalı benim ancak oyunda bunu düzeltmek için ScorpLionun cevaba yazdığım güncellemeyi getirebilir.

Quote Originally Posted by NativeBlood42 View Post
    Bu konuyu görünce geçen sene 8 tane silver gem'i 800kdan sattığım aklıma geldi yapacak pek bir şey yok daha dikkatli olmak gerekiyor.
    Eyvallah.

Quote Originally Posted by teemee540 View Post
    Çözümü basit bir şey alırken tezgahtaki tüm fiyatlara bakıp ondan sonra alışverişinizi yapacaksınız. Bu şekilde item koyanlardan hiç bir şey almayacaksın. Ama ben dikkat ediyorum çoğu kişi aralardan ayıklayıp fiyatı normal olanları alıyor.
    Doğru söylüyorsunuz.

Quote Originally Posted by Justinianos View Post
    +1 cok nadir gordum denk geldim boylelerine pm atan bile oldu fiyati yanlis koymussun pazara duzelt diye niyeyse bu tarz seyleri yapanlar oyunda tanindik bilinen veya server’da bilinen insanlar hic yamuk bow’la gezen birinin bunu yaptina denk gelmedim yamuk bowla gezenin yapacagi tek sey 300k lik itemin yanına 3m 30m gibi fiyatlar yazmak ( yamuk bowlu ornek verdim ama yamuk bowlu insan olan kardeslere burdan selam onlar ustune alinmasin)
    Eyvallah.

Quote Originally Posted by KHD View Post
    Geçmiş olsun dikkatsizlikten dolayı bu tarz yöntemlerle üzücü olaylar başımıza gelebilir Akıl parası olsun dikkatli ol bundan sonra geçmiş olsun.
    Eyvallah.

Quote Originally Posted by 1cihan8 View Post
    Ders olmuş işte boş ver. 30 m çok bir para değil.
    Eyvallah.

Senior Member eren_t's Avatar
    Nickname
    SnowTger
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Geçmiş olsun dostum. Bu oyuna artık yeni bir ticaret sistemi şart.
    Şahsen item alırken veya satarken belki de 10 kez kontrol ediyorum fiyatı. Paranoyak etti bizi iyice.
    I am a normal guy who wants a normal life.

Member FudayLx's Avatar
    Nickname
    FudayL
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by eren_t View Post
    Geçmiş olsun dostum. Bu oyuna artık yeni bir ticaret sistemi şart.
    Şahsen item alırken veya satarken belki de 10 kez kontrol ediyorum fiyatı. Paranoyak etti bizi iyice.
    Üstte yazdığım gibi invertory'e satın alma limiti berleyebilsek 3 m den yukarıysa alma gibi bu eklenti bile yeter. Basit bir kod olduğunu düşünüyorum pazarda item çekerken paranın bir kısmı bloke olcak sadece.

Tags for this Thread