View Poll Results: Macro Kullanımı Cezası Sizce Nasıl Olmalıdır?

Voters
97. You may not vote on this poll
  • Disiplin zindanı (hapis) şeklinde kalmalıdır.

38 39.18%
  • 1. ihlal 7 gün ban + hapis 2. ihlalde hesap süresiz kapatılmalıdır.

59 60.82%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 38
    Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus

Oyun Kuralları [Macro Kullanımı] HK.

Merhaba Değerli Şövalyeler ve Oyun Yöneticileri,
    Bildiğiniz üzere macro kullanımı cezası 4 kere disiplin zindanı ardından hesabın süresiz kapatılması.

Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.

Bu cezanın ağırlaştırılmasını öneriyorum. 4 Kere hapis yerine
    1. ihlal = 7 Gün ban + Hapis
    2. ihlal = Hesabın süresiz kapatılması.
    şeklinde olması daha çaydırıcı olacaktır.

Neticede macro bir hiledir. Tpt için süresiz ceza verilirken macro kullanımında neden bu kadar hafif bir ceza verilsin ki?

Oyuncu klavye ve farelerine ait yazılımları bilgisayarınıza kurabilir, kullanabilirsiniz fakat bu yazılımları Knight Online oyununda kullanmanız hesabınızın ceza almasına sebep olacaktır.
    Örnek; Sadece tek bir beceriyi tuşa atamak ve manuel olarak bu beceriyi kullanmanız, ceza almanıza sebebiyet vermemektedir.Tuş atamasını makroya çevirip, otomatik olarak kullanımı, ceza almanıza sebep olacaktır.

2 kere hapise giden insan bile akıllanmıyor. Bakınız :

Last edited by BioFest; 05-13-2019 at 04:50 PM.
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Kesinlikle katılıyorum. Çünkü bu imkanlar hak olarak görülüyor: "Benim 4 kez suç işleme hakkım var" gibi.

Hatta ben ilkinde 30 gün ban+hapis diyorum, 2.'sinde sınırsız diyorum. Gerçekten aklı başa getirmek için o uzun süreyi beklemeli ve düşünmeliler.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Artı olarak 4 defa da kanat hediye ediliyor. Yani destekliyorum evet olsun tabi ama Luring de değiştirildi bu şekilde, hiçbir şekilde caydırıcı olmadı, olmayacak da. Hesap açımı bu kadar kolay olmamalı. Tüm bu sorunların kaynağı burada yatıyor.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Ben de bu konuya katılıyorum. Nacizane fikrime göre Makro bildirimlerinde direkt ban olmalı.

Bu durum olmuyorsa bir kez zindana gönderildikten sonra ikinci suçta ban olabilir.

Senior Member
    1 hileciye 4 kere hak tanıyıp 5. sefer yaptırım uygulamak oyunu eliyle oynayanlara hakarettir.
    1 kere affedilir hapise yollanır tekrarı halinde kalıcı hesap kapatılması çok yerinde bi karar olur.

Senior Member
    Makrolarda sadece hapis olmamasına katılıyorum
    1 haftalık ban + hapis olması
    Hem premium süresinin gitmesine hem hapisten çıkmak için zorunlu cash çekmesine sebep olacak
    Ama sınırsız ban için hak süresinin azalmasına katılmıyorum
    Bu oyundan tek amacı para kazanmak olan koxperlar sınırsız bani sonuna kadar hak ediyor

Ama pk alanlarındaki hırsı yüzünden makroya bulaşıp ceza alan kullanıcılar
    Genie kullanmayıp makro kullanan kullanıcılar
    Yanı oyunu para amaclı değil zevk amaçlı oynarken yanlış yola sapmış kullanıcılar oyundan tamamen engellenmeyip sureli ban+ hapis olabilir

Hatta hapishanedeki wing alınmasını da hiç doğru bulmuyorum 800cashlik şey
    Hapse girmişse versin 1000 cash sadece çıkmak için kanat almayı hak etmiyorlar

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Program macrolar sınırsız banlansın.
    Maus macrolarına hapis veya hesap kapatılma cezası olmaması gereken birşey. Bir çok oyunda macro maus serbest iken knighta yeni başlayan birisi bunu bilmeyebilir.
    Knighta yeni oyuncu geliyormu hayır tabiki ama bu ayrı bir vahim olay.
    Herşeyden önce oyuna yeni oyuncular kazandırmak önemli olan macrodan ban atmak değil.

Maus macrosu cezası ise oyuna bağlanabilir ama konuşma ve skilleri pasif hale gelebilir.

Junior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by cYkParsing View Post
    Program macrolar sınırsız banlansın.
    Maus macrolarına hapis veya hesap kapatılma cezası olmaması gereken birşey. Bir çok oyunda macro maus serbest iken knighta yeni başlayan birisi bunu bilmeyebilir.
    Knighta yeni oyuncu geliyormu hayır tabiki ama bu ayrı bir vahim olay.
    Herşeyden önce oyuna yeni oyuncular kazandırmak önemli olan macrodan ban atmak değil.

Maus macrosu cezası ise oyuna bağlanabilir ama konuşma ve skilleri pasif hale gelebilir.
    Dostum benim 8 tane hesabım hapise girdi logitec g300s kullanıyorum diye sadece sağ tık sol basıyorum diye hemde düşün yazılmını bile kullanmıyorum sen neyden bahsediyorsun?

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Quote Originally Posted by Lestia44 View Post
    Dostum benim 8 tane hesabım hapise girdi logitec g300s kullanıyorum diye sadece sağ tık sol basıyorum diye hemde düşün yazılmını bile kullanmıyorum sen neyden bahsediyorsun?
    Neyden bahsediyorum anlamadım ?

Bana niye atar yapıyon benmi hapise attım

Senior Member KeteHore's Avatar
    Nickname
    Bakteri
    Class
    KO -> Kurian
    Race
    El-Morad
    Konuyu destekliyorum bir oyuncuya 1 kez şans verilmesi yeterli , bir sonraki kullanımda ban caydırıcı olacaktır.