Results 1 to 7 of 7
    Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)

Oyunculari makroya teşvik mi ediyorsunuz?

ÖZET İSTEYEN ALINTI YAPTIĞIM KISIMI OKUSUN.

Başlığın tuhaf olduğunun farkındayım ama şöyle söylemek istiyorum. Bugün bazı slotları dolaştım. herkes abartmıyorum herkes makro kullanıyordu. bu durumu arkadaşımla tartıştım. Size sevdiğim kutsal saydığım tüm değerler üzerine yemin ederim ki 3 yıldır aktif oynuyorum en ufak illegal bir şey kullanmadım. 1 kere bilgisayarıma makro bile yüklemedim. video çekme programı bile yükleyince paranoyaklaşıyorum virüs varmıdır diye. samimiyetime inandıysanız eğer devam ediyorum.

bu konuyu arkadaşımla tartıştım. Neden kullanıyorlar diye. Olay çok basit. siriusta oynuyorum 1000kc ye hapisten çıkabiliyorsun. yani 3gb ye denk geliyor. adamın kafa yapısı şu şekilde işliyor

1paket genie ortalama 30m. 10paket genie 3gb.

200 saat genie 3gb kısaca. Eğer makro kullanıp 200 saat içinde ban yemezsem kalan tüm süreler benim karıma diyorlar bence. ayrıca adam ardream cz de farm yapıyor. zaten ap kanadına ihtiyacı var resmen teşvik. makronun cezası çok hafif. bari KC fiyatı artsın. önüne gelen kullanmasın.

ilkinde yakalandı hapise gitti çıktı mesela. 5. olmadan hemen yeni account acıyor utanmadan nickini bile aynı koyup başına I falan ekliyorlar. Aşırı itemli bir warrioırlar telefonlaştım. yaşıda büyüktü bana dedi ki Bizim gibiler gençler gibi kolay kolay oynayamaz diye müsade ediyorlar arada hapise giriyorum ama çıkıyorum 3gb kolay kasılır makro kullanmayan yok herkesi banlarlarsa bizim gibi itemlileri mesela nasıl oynacağız ki? yaşım olmuş 40 bi düzen kurmuşum klanda makro kullanmasam itemimin bir anlamı kalmaz oldu.

3gb değilde 10gb olsa çıkma parası kullanırmıydın diye sorduğumda korkarak kullanırdım veya oyunu bırakırdım dedi. olayın özeti bu. Düşününce nttgame şirketi için makronunda bir kazancı var gerek hapisten çıkanlar için olsun gerekse itemli adamları banlarlarsa oyunun dengesinin bozulması olsun bir çok sorunla karşılaşabilirler. sizleride anlıyorum belkide iki arada bir derede kalıyorsunuz sanıldığı kadar basit değil her makro kullananı banlamak. ancak legal oynayan oyuncular olarak zor durumdayız. bir kac ay icinde itemlerimizi arttırmayı planlıyoruz. Genie kursam makro avantajlı, üstüne yetmez gibi 200 saatte bir ha genieye para vermişim ha hapis kanadına para ödüyoruz. sadece ismi değiişik 200 saat genie kullanan birisi adına hapis kanadı ödedim diyuebilir. aynı yere çıkıyor lütfen fiyatlarını güncelleyin su hapis kanatlarının

ÖZET :
    Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    Bu konuyu daha önce dile getirmiştim. Pusta kanat 899 cash, stick+kanat 999 cash. Yani makro cezası sadece 100 cash ya verilen kanat özelliksiz olmalı ya da hiç kanat verilmemeli.

Hatta daha önce ceza aldığına dair bir damga gibi bir şey olmalı hapisten çıkan adamda. İnsanlar parti'ye alırken 2 kere düşünsün. Niye ödül verir gibi kanat veriliyor anlamadım
    Last edited by uon; 05-01-2019 at 08:45 PM.

slotta kasıyorum gelen 5 kişiden 4 ü macroyu kapa report edecem diyor işin tuhaf tarafı hayatımda hiç macro kullanmadım hiçbir zaman macro donanımım da olmadı

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ceza Alan Oyuncular Hakkında-170

Üstteki konu sadece Eryudes'in açtığı ve sisteme takılanların listesi ve 170. konu olmuş. Bunun cr'si var oyun içi kontrolleri var bir de her makro kullanan hapse girer bir sonraki ihlallerde banlanır diye bir durum yok. Gm inisiyatifi ile makro kullanan bir çok kişinin direkt banlandığını biliyoruz.

Oyun tecrübeniz için oyun kurallarını ihlal eden her türlü 3. parti araçlardan uzak durunuz.

Quote Originally Posted by HaylazSerseri33 View Post
    slotta kasıyorum gelen 5 kişiden 4 ü macroyu kapa report edecem diyor işin tuhaf tarafı hayatımda hiç macro kullanmadım hiçbir zaman macro donanımım da olmadı
    Öyle de bir durum var. Elle, legal olarak kasan bir çok oyuncu var ve bunları bizlere makrocu olarak rapor ediyorlar. Gm'ler oyun içinde kontrol ettiklerinde legal oldukları için ceza almıyorlar. Bu sefer de eee bu adam makro kullanıyor üstüne de ceza almıyor diyorlar. Kendini gerçekten bu işe fena halde kaptırmış bir kitle var, onlara göre herkes makrocu, herkes hileci.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Cevap ; şüpheli gördüğünüz kullanıcıları chat report bölümüne şikayet ediniz .

Yanlış anlamayın okumadan direk bu cevap

Senior Member
    her chaos çıkışı adam bana makrocu diyor hayatımda hiç kullanmadım kullandığım mouse 15 lira seni şikayet ettim banlancan diyenler forumada konu açıyo haha

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Bu konuyu daha önce dile getirmiştim. Pusta kanat 899 cash, stick+kanat 999 cash. Yani makro cezası sadece 100 cash ya verilen kanat özelliksiz olmalı ya da hiç kanat verilmemeli.

Hatta daha önce ceza aldığına dair bir damga gibi bir şey olmalı hapisten çıkan adamda. İnsanlar parti'ye alırken 2 kere düşünsün. Niye ödül verir gibi kanat veriliyor anlamadım

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post

işte bu! anlatmak istediğim bu. bunu demeye çalışıyorum ben de çok iyi özetlemişssin