Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 100
    Junior Member
    Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    Senin meslek neydi? Verdiğin örnek eğer düşündüğüm şekildeyse bana çok saçma geldi. Biraz detay verebilir misin
    Mali müşavirim dostum. Ayrıyeten 7 tane yazılım 3 tane bilişim firmasınında mali işlerinden sorumluyum yazılım donanım gibi konularda ister istemez bilgi sahibi olmak zorunda kalıyorsun. Ne alaka diceksin bi toplantı düzenleniyor bi yazılım geliştiriyorlar onunla ilgili teknik teorik kısımları beni ilgilendirmesede mali boyutları için bulunmam gerekiyor. Normal hayatımda da teknoloji ile iç içe olduğumdan hoşuma da gidiyor anlayacağın daha fazla detay gerekiyor mu ?

Junior Member
    Quote Originally Posted by yel613737 View Post
    adamın verdiği örnekler atmasyon değil birebir doğrudur. kurun dalgalı olduğu ülkelerde bazı firmalar kur sabitlemesine gidebilir. mgamenin en pahalı cash'i çok büyük tutarlarda olmadığından, kur sabitleme işlemi zarar verir. 1 $= 1₺ yapıldığını var sayarsak muazzam zararlar görürüz. Gönül isterdi ki TL olarak fiyatlar belirlensin ancak oyun ithal bir oyun malesef...
    Dostum tl olarak fiyat verilsin denmiyor . İşin kaymağı sütünden çoksa kaymaktan biraz bazı dönemlerde kıssa zarar görmez diyoruz. İphone örneğinde söylediğim gibi bu kadar Türk kullanıcı var, şöyle yapalım desinler cashi fiyatı 3200 cash 238 tl hadi indirmesinler ama kampanya yapsın 3200 cash alana 1200 cash hediye gibi o zaman insanlara verdikleri 238 tl dokunmaz. Ha durumum var Allah a şükür durumum müsait ama durumu müsait olmayıpta alamayan insanlarda var zaten avuç kadar user kaldı oyunda bide cash fiyatları yüzünden oyuncu kaybı yaşanırsa moradon town okeye 4. arar dururuz gibi geliyor

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    15 yıldır zam yapmadılar, ülkemizdeki dalgalanmalar onların suçu değil etc. Daha bir çok MGame'in politikalarını destekleyecek şey yazılabilir burada ama işin realite boyutu var. 3000 cashe satılan bir ürünü 2000'e satmak onları zarara sokmaz. Yapılan indirim sayesinde satışlarda yaşanacak artış onlara sürüm üzerinden kâr sağlayacaktır. Bu oyunun sunucu, developer, yayıncı komisyonu gibi masrafları gelirinin yanında komik rakamlar. Oyunun üzerine ciddi bir yatırımın olmadığını herkes biliyor. Yani MGame KO'ya gittiği yere kadar gitsin maksimum kârını bıraksın sonrası pek umurumda değil mantığıyla yaklaşıyor.

Her şeye rağmen indirime gitmezlerse burada sızlanmanın da bir anlamı yok artık. Herkes nasıl tepki vermesi gerektiğini biliyor buna rağmen vermiyorsa durumdan memnundurlar.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by JoyoAppilance View Post
    15 yıldır zam yapmadılar, ülkemizdeki dalgalanmalar onların suçu değil etc. Daha bir çok MGame'in politikalarını destekleyecek şey yazılabilir burada ama işin realite boyutu var. 3000 cashe satılan bir ürünü 2000'e satmak onları zarara sokmaz. Yapılan indirim sayesinde satışlarda yaşanacak artış onlara sürüm üzerinden kâr sağlayacaktır. Bu oyunun sunucu, developer, yayıncı komisyonu gibi masrafları gelirinin yanında komik rakamlar. Oyunun üzerine ciddi bir yatırımın olmadığını herkes biliyor. Yani MGame KO'ya gittiği yere kadar gitsin maksimum kârını bıraksın sonrası pek umurumda değil mantığıyla yaklaşıyor.

Her şeye rağmen indirime gitmezlerse burada sızlanmanın da bir anlamı yok artık. Herkes nasıl tepki vermesi gerektiğini biliyor buna rağmen vermiyorsa durumdan memnundurlar.
    Bu forumda pus indirimi ya da kur sabitlenmesi için açılan konuları destekleyen kişilerin, bu oyunu gerçekten oynayan ve zevk için giren kişiler olduğunu düşünmüyorum. %90 şunun derdinde: Oyunu oynayayım ama içinden masrafımı da çıkarayım, üstüne kar edeyim ekmek yiyeyim. Bir gecelik eğlence desen 500tl aşağısı kurtarmaz, cep telefonu alacaksa iphone dan başkası olmaz 5-6 bin tl bayılmaktan üşenmez ama olay Knight Online olunca nedense herkes indirim de indirim. Samimi bulmuyorum.

Senden alıntı yaptım son cümlen için. Yapmıyor abicim adamlar, niye dersin? Bunun en büyük sebebi, berbat bir oyuncu topluluğu olduğumuzu düşündükleri için bana göre. Koreko'daki özelliklere bakın bir de uskoya bakın? Neden bu kadar değişiklik yapılıyor, neden her yer kısıtlanıyor neden oradaki özelliklerin hepsi gelmiyor, neden kendi ülkesinde kendi parasıyla satıyor da burada dolarla satıyor? Bu kadar suistimal varken adamlar üstüne niye indirim yapsın niye kuru sabitlesin? Daha çok illegal olsun, daha çok dolandırıcı türesin, 3m 5m için etkinlikler daha çok zehir olsun diye mi? NTT ya da MGame benim babamın oğlu değil, ama doğruları konuşunca yalaka damgası yiyoruz.

Biraz öz eleştiri yapmayı öğrenmeniz lazım.
    Last edited by NocturnalCreature; 04-30-2019 at 02:28 PM.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member
    ne anlatıyorsunuz siz ? ekonomik krizin olduğu bir ülkede diye başlayan paragrafa bak ! her ay kaç tl premium parası verip yüzlerce lira cash çekiyorsunuz nerde bu kriz ? arz talep meselesi bu iş . her ay deliler gibi tl yatıran insanlar olmaya devam ettikçe bu iş böyle gider . des at vur demek için binlerce lira harcayan var ya . geçen gün bu oyun için kredi çeken birinin yorumunu gördüm . sudanda açlıktan ölenlere kredi çekip yardım et desen yapmaz kimse :S kriz miriz yok ülkede devam.

Senior Member ISeIenaI's Avatar
    Nickname
    ISeIenaI
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    En önemli konulardan birisi pusa sağlam düzenleme şart.

yeter artık sömürmeyin bizi ya pre çekmek için harcadığımız emeğe bak yazık günah mgame se bunun sorumlusu onlarda hiçmi insaf merhamet haysiyet yok ta bize bu durumu yaşatıyor bunun tek sorumlusu 3-5e bakmadan devamlı cash alan trinayı bile cash ten alan tayfa sizde olmasanız zaten mgame bırak pus indirmini daha neleri gündemine getirir hadi ülkede kontak kapatıp benzin e mazota tepki koyamıyoruzda lan oyunda bari yapalım da bakalım 3. gün öpe öpe yapıyorlarmı yapmıyorlar mı yazıktır günahtır herkes aklını başına toplasın ya bilinçlenin biraz hırslarınızın zevklerinizin bu kadar esiri olmayın

Senior Member
    Bu oyun tüm herkese eşit ve imkanı olmayanlarada hitap etmeye başladığı gün o zaman adam olur benim şükür durumum yerinde ama bir oyunun kapitalst bir kafayla yönetilmesine tamamen karşıyım keza oyunda oyuncu pek kalmadı.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by quadra3nt View Post
    Mali müşavirim dostum. Ayrıyeten 7 tane yazılım 3 tane bilişim firmasınında mali işlerinden sorumluyum yazılım donanım gibi konularda ister istemez bilgi sahibi olmak zorunda kalıyorsun. Ne alaka diceksin bi toplantı düzenleniyor bi yazılım geliştiriyorlar onunla ilgili teknik teorik kısımları beni ilgilendirmesede mali boyutları için bulunmam gerekiyor. Normal hayatımda da teknoloji ile iç içe olduğumdan hoşuma da gidiyor anlayacağın daha fazla detay gerekiyor mu ?
    Ben sana mesleğinin detaylarını değil yapılan anlaşmayı sordum. Bir şey satın aldınız mesela. Taksitlerinde mi kur sabitleme yaptınız? Eğer böyleyse verdiğin örnek konuyla alakasız oluyor. O yüzden sordum.

Emin ol kur sabitleme, indirim ya da TL ile satış olaylarını sizden daha çok istiyorum. Ama ortada bir gerçek var. Oyunun yapımcısı yani MGAME bir şirket. Her ne kadar eğlence kategorisinde olsa da onlar bu işi eğlence için değil para kazanmak için yapıyor. Bizim ülkemizde ekonomik kriz var ve dolar yüksek diye elin adamı neden kendi kazancından kıssın?

Bizim kaç tane Türk markamız böyle bir durumda ciddi indirimlere gitti? Enflasyonla topyekûn mücadele dediler. Erikli Su %10 indirim dedi. Senelerdir erikli su alıyorum bayisinden. 1 kuruş indirim olmadı. Diğer markalarda da pek farkedilir bir indirim yok. Senin kendi şirketlerin indirim yapmazken elalem niye sana özel indirim yapsın?

Senior Member Damii's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Açık konuşmak gerekirse, ekonomik belirsizliğin olduğu bir ülkede hiçbir yabancı yatırımcı kur sabitleyip kendi ürününü satmaz.
    Steam ? Digital Extremes(warframe) ? vb. bir kaç firma daha var, bunlar oyuncu kalitesini arttırmak için yapıyorlar ama ? sürümden kazanma felan yokmu öyle şeyler. Ama pardon her fırsatta ülkenin ekonomisini gömmeyi tercih ediyordunuz, Bazı (bilindik) firmaların ülke ekonomisini 2.planda bırakıp oyuncu memnuniyeti ve sürümden kazanma politikasıyla hareket edip kur sabitleme veya oyun para birimini ülkelere göre fiyatlandırma yaptığını bilmemeniz normal, siz de oyuncu memnuniyeti yok denilcek kadar az olduğundan.

Her pus vb. konular da klasik aynı cevapları vermekten vazgeçip oyuncu için nasıl bir proje,plan yürütebilirim onu düşünün bence sizin yararınıza olur. Bu oyunu oynıyan ve ülkenin %50 si bu durumdan memnun değil fakat elimizden birşey gelmiyor, sizin bu ekonomi gerçeğini oyuncuların yüzüne vura vura söyleminiz den çıkarttığım ,ülkenizi terkedin mi?

Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast