Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Özellikle zirveye oynayan oyuncularının yüzde 90nının macro kullanması

Benim aklımın almadığı oyunun kanyan yarası macro. Geçenlerde arkadaşım oynarken onu izliyordum başına geleni anlatayım baya güleceksiniz.
    Sirius bahçe farmında whososirius tarzı nicki olan bir warrior arkadaş gece 5 suları bahçede genie ile kasıyorlar. Bizim asas arkadaş buna vurmaya başladı canı az diye. Sonra bunun pt koştu üstüne ve bu wari arkadaşta genie oldugu için bunu kovalamaya başladı baya bahçeden çıktı human bowl girişine kadar geldi. Fakat bu arkadaş genieye pot koymamış pot basmıyorda. Fakat seri şekilde r skil oynuyor

Exp ptlerde jr de farmda illaki görmüşsünüzdür alttan 6655666 tarzı yazılar. Ben oyunu aktif olarak oynarken her gün karşılaşıyordum bununla mutlaka. Adam diyor ki macroyla takılırım rahat rahat güzelce oynarım oyunumu hapise düşersem de 1k kc yaklaşık 60 70 tl ye denk geliyor. Oyun içi de 2 3 gb civarına denk geliyor belki daha az da olabilir hesaplamadım bunu. Bu adamlar bunu oyundan kasıyor zaten. Adam 2 3 4 kere hapise girerim bişey olmaz zaten yakalanmıyor kafasında. Fakat macro mause alamayan ya da o parayı veremeyecek olanlar internetten bulduklarını deniyorlar ya da hiç kullanmadan elleriyle emek vererek oynuyorlar. Şimdi nerede eşitlik? Macro kullanmayan bile kullanmayı düşünüyor diğer adamlara yetişebilmek için. Ve eminim buraya yorum atacak olan arkadaşlar arasında da kullananlar vardır. Cidden dedikleri gibi elit itemleri olanlar bahçe farmı ya da pk odaklı oynayanların yüzde 90 ı macro belki yüzde 95 i .Ya şunu serbest yapın insanlar aynı seviyede oynasın ya da yasakları arttırın. Hadi ilk cezada hapis 2. sinde ban olsun. Hapisten çıkma fiyatı arttırılsın. Yaptırımlar gelsin şu oyuna.

Bu oyunu ne farmcılar ne pazarcılar ne de başkaları bitiyor. Bu oyunu bu legal görünümlü macrocular koxperlar bitiriyor. Adam czde mastadona oturmuş 8li ok vuruyor her yerden. Kaçıyorum titanın içine giriyorum adam ok atıyor bana titana vurmadan. Şu oyunda ADALETİ sağlayın rica ediyorum.

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    DomenicoMacro diyorsun yani +1 bro haklısın.

aha buraya yazıyorum oyunu oynayanların %95 i bilmiyor bilmiyor bilmiyoooorr bu gerçek bu oyunun en zor jobu asas tır minör olsun pot basma olsun yüzlerce skili var bunları bilip oynamak zordur warrior desen 3 4 tane skili var onları basmak ne kadar zor olabilir ona bile makro açan adamlar var yani arkadaş sende yetenek yok oynamayı bilmiyorsun beceremiyorsun ne diye macro açarsın bir donanıma muhtaç olacak kadar aciz misin ? ama bunlar açayım tek atayım eli kalkmasın muhahahaha bu kafadalar hiç bakmazlar aynaya bildiğin bunlar vasıfsız eleman kategorisindeler

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Özellikle asasda ve okcuda makro karakteri üç sınıf yukarı taşıyor.
    Normalde iyi bir oyuncu olan bazıları karşısında makro olunca kesiliyor.

Makroya gerçekten kesin, net bir uygulama gerekli.Yani nttgame diyecek ki, şikayete tabi olmadan taramalarda makro yazılım bulunan tüm çarlar su tarihten itibaren banlanacak.

Asaslarin yüzde 90'ı minör makro. Okçuların yüzde 80'i 3/5 makro.

Bir tanesi de çıkmış diyor ki item almadan önce makro alman gerek banladi tabi adam. Ama gerçekten roguelerde böyle bir algı var.

Net kesin bir yaptırım uygulanmalı ve makro şikayete tabi olmadan, taramalarda denk geldiği an banlanmali.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Yayıncılardan özeniyorlar.
    Adam yayın açmış.
    Elinde ascalon +7 şel +1/+2 foverin falan
    2900 ap ile drakiyi 10 dakikada bitiriyor ve işte ben böyle kutumu alıyorum arkadaşlar diyor.
    Bizim elemanda özeniyor.
    Giriyor elle kesemiyor.
    Eleman mecbur macro giriyor ve drakiden kutusunu alıyor.
    Bende 80 varyor var 11 şel set +3 takılarla 15 dakikada kesmiyorum.
    ama adam neredeyse old çarla 10 dakikanın altında bitiriyor.

Gmler bile makro yasak kullanmayın derken kendileri makro kullanıyor bi laf vardır imam ve cemaat ile ilgili anladınız siz onu

Senior Member NoOne1337's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by groyy View Post
    aha buraya yazıyorum oyunu oynayanların %95 i bilmiyor bilmiyor bilmiyoooorr bu gerçek bu oyunun en zor jobu asas tır minör olsun pot basma olsun yüzlerce skili var bunları bilip oynamak zordur warrior desen 3 4 tane skili var onları basmak ne kadar zor olabilir ona bile makro açan adamlar var yani arkadaş sende yetenek yok oynamayı bilmiyorsun beceremiyorsun ne diye macro açarsın bir donanıma muhtaç olacak kadar aciz misin ? ama bunlar açayım tek atayım eli kalkmasın muhahahaha bu kafadalar hiç bakmazlar aynaya bildiğin bunlar vasıfsız eleman kategorisindeler
    asas oynamak bana göre gitar, hatta akustik gitar çalmak gibi bir şey. saz çalmak da diyebiliriz. dört dörtlük oynayan oyuncunun parmakları deformasyona uğrar. bunun dışında bu oyunun en zor job'u buffer priesttir gözümde.
    "Çok az oyuncu kazandığı büyük paraları hatırlar. Tuhaftır ama her büyük oyuncu kariyerinin büyük yenilgilerini unutmakta zorluk çeker." - "Jack King"
    Ben ne derim; "take them all, give nothing back"

Senior Member Mayans_'s Avatar
    Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by groyy View Post
    Biz full combo invoker oynuyoruz agam asas bize riki gelir

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Hani GM'ler diyor ya "korekoda mageler çok güçlüymüş, warriorler eziliyormuş, o yüzden usko'da berserker nerflenmiyor" diye. Hah işte usko'da warriorlerin bu kadar aşırı güçlü olmasının nedeni o makrolar. Yalan diyen varsa videoları açın izleyin. Yere vurmayı bile makro mouse ile yapıyorlar ldşfsfklşds

Senior Member Mayans_'s Avatar
    Nickname
    Mayans
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TemplarKn1ghts
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Hani GM'ler diyor ya "korekoda mageler çok güçlüymüş, warriorler eziliyormuş, o yüzden usko'da berserker nerflenmiyor" diye. Hah işte usko'da warriorlerin bu kadar aşırı güçlü olmasının nedeni o makrolar. Yalan diyen varsa videoları açın izleyin. Yere vurmayı bile makro mouse ile yapıyorlar ldşfsfklşds
    Saniyede vuruyor 4unude maalesef warriorlar en az farklı tuslara basan karakter ama makro kullanıyor yazık.