Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 35
    Junior Member
    Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    Kardeş millet gerizekalı mı gidip bilgisayar alıyor? Ben aldım 200 liraya bir kasa. Şuan açılmıyor gerçi işlemcisi bozuk olabilir diye düşünüyorum. 50 lira da ona masraf ederim olmadı yeni kasa alırım yine. Klavye mause monitör derken 400-500 liraya patlıyor bi pazar charı. Benim şuan kullandığım kasa 8 tane char açacak kadar güçlü. Niye bot almayıp gidip kasa arıyorum ki? Aktif kullanmayacağım sonuçta sadece pazar kurup afk kalacağım.
    Kardeşim pazar charını açık bırakıp diğeriyle oynamadım zaten. Pazar charı açacağım zaman diğeriyle hiç girmedim. Sadece bir chardan diğerine item aktarırken iki charla girdim. Birçok MMORPG oyun oynadım neredeyse hepsinde mektup sistemine benzer uygulamalar var zaten Mektupla item aktarılabilse böyle birşeyede ihtiyaç duymayacaktım. Kafanızda OHH ne güzel bi charla pazar yap diğeriyle kas gibi düşünceler geçiyor olabilir ama o şekilde bir kullanım yapmadığımı yukardaki postlarda da defalarca yazdım.
    Last edited by DeadWalkerTR; 04-27-2019 at 09:55 PM.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DeadWalkerTR View Post
    Kardeşim konuyu farklı yerlere çekmişsin hakkını helal edeceğin veya etmeyeceğin bir durum yok ortada, sadece 1 dakikalığına 2 karakterle girmenin senin oyununa ne gibi bir etkisi olabilir ? Sadece normal chardan pazar charına 1 dakika içerisinde item aktardım. Bot açıp 8 li 8li ok atmadım veya haksız şekilde parada kasmadım. Evde 2. bir pc olsa zaten bunuda yapmayacaktım. Senin dediğin gibi 8 char açıp kasanlar var bunu yapsam eyvallah dediğinde haklısın ama sencede o adamlar ile benim yaptığımı aynı kefeye koymak haksızlık değil mi ?
    Senin bana doğrudan bir zararın yok, ama dolaylı olarak hakkıma girmiş oluyorsun. Kendimden örnek vererek açıklıyorum: Benim de tek bilgisayarım var evimde. Şuan aktif kullandığım tek bir hesabım var. Oyun bana tek bilgisayardan tek hesap sokma hakkı tanımış. Diğer yöntemleri de yasaklamış. Bu hak ve yasaklar senin için de geçerli. Sen kasa charı kullanmak için benim kullanamadığım bir araç kullanıp, kendine avantaj sağlamışsın. Dolayısıyla ceza almışsın. Yani dolaylı olarak ikimizin eşit şartlarda oynama hakkını ihmal etmiş oluyorsun. Birinin hakkına girmek illa maddi kazanç ile olmaz ya da birebir temasta olmasan da olur. Avantaj sağlamak da hakkına girmektir.

Her tek bilgisayarla oynayan oyuncu gibi ben de, başka hesabımdan bir şey alacaksam ya da başka hesaba bir şey vereceksem, bir arkadaşımdan rica edip, aktaracaklarımı ona verip relog atarak ve tekrar girerek yapıyorum. Ben bu kadar uğraşırken sen neden benden daha kolay erişim sağlayasın ki. Bunları düşünmeni öneririm. Umarım açıklayıcı olmuştur.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

valla ben de tek pcyim ama hiç multi açmadım..hak etmişsin birader..

Junior Member
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Senin bana doğrudan bir zararın yok, ama dolaylı olarak hakkıma girmiş oluyorsun. Kendimden örnek vererek açıklıyorum: Benim de tek bilgisayarım var evimde. Şuan aktif kullandığım tek bir hesabım var. Oyun bana tek bilgisayardan tek hesap sokma hakkı tanımış. Diğer yöntemleri de yasaklamış. Bu hak ve yasaklar senin için de geçerli. Sen kasa charı kullanmak için benim kullanamadığım bir araç kullanıp, kendine avantaj sağlamışsın. Dolayısıyla ceza almışsın. Yani dolaylı olarak ikimizin eşit şartlarda oynama hakkını ihmal etmiş oluyorsun. Birinin hakkına girmek illa maddi kazanç ile olmaz ya da birebir temasta olmasan da olur. Avantaj sağlamak da hakkına girmektir.

Her tek bilgisayarla oynayan oyuncu gibi ben de, başka hesabımdan bir şey alacaksam ya da başka hesaba bir şey vereceksem, bir arkadaşımdan rica edip, aktaracaklarımı ona verip relog atarak ve tekrar girerek yapıyorum. Ben bu kadar uğraşırken sen neden benden daha kolay erişim sağlayasın ki. Bunları düşünmeni öneririm. Umarım açıklayıcı olmuştur.
    Dostum zaten oyunda bu tür şeyleri gidermek amacı ile şuanda nedenini bilmediğim şekilde çalışmayan bir mektup sistemi var. Mektup sisteminin çalışmamasıda beni bu tür bir olaya meburi olarak sevk etti. Kendinden bahsettiğin örnekte çok güzel bir şekilde güvenebileceğin bir arkadaşın ile bunu yapmışsın ancak ben oyunu solo oynuyorum malesef oyundan tanıştığım kişiler ile senin kurabildiğin gibi bir güven ilişkisi kuramadım bence sen empati yaparak benim durumumda olsan pazar charından kendi hesabına nasıl item aktarabileceğini düşünürsen
    başka çıkar yolunun olmadığını rahatlıkla anlayabilirsin.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DeadWalkerTR View Post
    Dostum zaten oyunda bu tür şeyleri gidermek amacı ile şuanda nedenini bilmediğim şekilde çalışmayan bir mektup sistemi var. Mektup sisteminin çalışmamasıda beni bu tür bir olaya meburi olarak sevk etti. Kendinden bahsettiğin örnekte çok güzel bir şekilde güvenebileceğin bir arkadaşın ile bunu yapmışsın ancak ben oyunu solo oynuyorum malesef oyundan tanıştığım kişiler ile senin kurabildiğin gibi bir güven ilişkisi kuramadım bence sen empati yaparak benim durumumda olsan pazar charından kendi hesabına nasıl item aktarabileceğini düşünürsen
    başka çıkar yolunun olmadığını rahatlıkla anlayabilirsin.
    Hocam durum ne olursa olsun, bu seni haklı çıkarmaz. Mektup sistemi çalışmıyor, ama kimseye çalışmıyor. Ben de solo oynadım, yani kasa charı için ayrı bir hesaba neden ihtiyaç duysun insan? Bir hesapta toplamda 4 karakter slotu var. 1 karakteri aktif kullanıyorsun diyelim diğer karakterlere 21gb den 63gb koyabilirsin. Hadi soyulma çalınma ihtimali için yaptın diyelim, e hali hazırda şuan biriktirdiğin paradan da mahrum kaldın. Hayır para sığmıyor desen itemle biriktirip koyarsın, item sığmıyorsa paraya çevirip koyarsın. İkinci bir hesaba neden ihtiyaç duydun? Multi hesap açmandaki amaç tedbir desen tedbir değil, mantıklı desen mantıklı değil. Oyunda olmayan her özellik için ayrıca program kullanamazsın. Ne tarafından bakarsam bakayım mantıklı bir şey bulamıyorum kusura bakma.

Edit: Ayrıca şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Yani sana bu aklı kimler verdiyse ya oyun kurallarından bir haberler ya da sana garezi olan kişiler. Yakın arkadaşın olmadığı söylediğine göre bunların olmuş olması muhtemel. Yüksek ihtimal de seni "ben de çok kullandım, ban yesen de açılır" diyerek ikna ettiler.
    Last edited by NocturnalCreature; 04-27-2019 at 10:47 PM.

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Junior Member
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Hocam durum ne olursa olsun, bu seni haklı çıkarmaz. Mektup sistemi çalışmıyor, ama kimseye çalışmıyor. Ben de solo oynadım, yani kasa charı için ayrı bir hesaba neden ihtiyaç duysun insan? Bir hesapta toplamda 4 karakter slotu var. 1 karakteri aktif kullanıyorsun diyelim diğer karakterlere 21gb den 63gb koyabilirsin. Hadi soyulma çalınma ihtimali için yaptın diyelim, e hali hazırda şuan biriktirdiğin paradan da mahrum kaldın. Hayır para sığmıyor desen itemle biriktirip koyarsın, item sığmıyorsa paraya çevirip koyarsın. İkinci bir hesaba neden ihtiyaç duydun? Multi hesap açmandaki amaç tedbir desen tedbir değil, mantıklı desen mantıklı değil. Oyunda olmayan her özellik için ayrıca program kullanamazsın. Ne tarafından bakarsam bakayım mantıklı bir şey bulamıyorum kusura bakma.

Edit: Ayrıca şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Yani sana bu aklı kimler verdiyse ya oyun kurallarından bir haberler ya da sana garezi olan kişiler. Yakın arkadaşın olmadığı söylediğine göre bunların olmuş olması muhtemel. Yüksek ihtimal de seni "ben de çok kullandım, ban yesen de açılır" diyerek ikna ettiler.
    Dostum dediğim gibi oyuna uzun bir aradan sonra başladım ve ben oynadığım dönemlerde çok fazla keyloger ile karakter soyulması durumları meydana geliyordu. Şuanda durum nedir bilmiyorum bir kaç güvenlik özelliği (OTP vs) getirmişler ancak nasıl kullanılacağını bir türlü çözemedim. Herhangi bir soyulma ihtimaline karşılık tedbir amacı ile kasa charı yaptım. Birçok oyuncununda benzeri şeyler yaptığına eminim benim tek handikapım itemleri kasa charına aktarabilmek oldu. Keşke haksızlık yapıp kassaymışım slotta sabaha kadar farma bıraksaymışım en azından böyle koymazdı.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Keşke yapsaymışsın o zaman hocam. Ayrıca OTP kurulumu kullanımı çocuk oyuncağı, keşke kulaktan dolma bilgilerle bot kullanacağına buraya gelip OTP hakkında yardım isteseydin. Sana seve seve yardım ederdik. Şu forumda yardım bulamayacağın tek konu illegalite. Üzgünüm.

Oyun herkese 1 bilgisayardan 1 karekter girme hakkı vermiş 2 ncisini girdiyin zaman ilegalsin ayrıca bu girişi kullanılması yasak hatta kullannmasanda bilgisayarında bulundurmaktan bile ceza alabilirsin bilgisayarına format atıp tekrardan karekter oluşturup temiz bir başlangıç yapabilirsin yada tamamen bırakırsın

Senior Member BarbarosPasa07's Avatar
    Nickname
    ComeBacktoLife
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Nasıl yani aktif olarak kullanmadın programı indirip oyunla baglantı kurup çalıştırmaya başladgın an zaten kullanmış oluyorsun bunun aktifi pasifi olmaz.

Özet olarak senin durumun şöyle ben bakkal dan çikolata çaldım ama yemedim diyorsun yani dogru mudur ?

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Konudaki bütün postları okudum da güvenlik / soyulma ihtimali falan demişsin. İyi de sen iki chara da aynı pcden giriyorsun. Asıl charı soyan adam gider kasa charını da soyar. Mantıklı bir savunma değil ki bu.

Şu forumda "banlandım" konuları içinde bana en samimi gelen sensin. Tekrar başlarsan umarım temiz bir başlangıç olur.