Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Banned
    Ben size bir şey söyleyeyim mi. Baştan hiç kapatmicaklardi. Çok büyük kaybettiler farkinda değiller. Bir sürü oyuncu vardı, tek başına oyunda duran bir şeyler yapmaya çalışan. Hepsini kaybettiler ve bu saatten sonra gorevler gelse de geri kazanamazlar.

Bazı arkadaşlar geldi dedi ki; MMORPG oyunlarda fark olmak zorunda siz ne oynadığınızı sanıyorsunuz? Vallahi fark olmalı katılıyorum. Ama bu fark oyuna harcanan zamanla elde edilmeli. Sen bir adama ne kadar cabaladigin önemsiz hiç bir şey kasamazsin dersen adam oynamaz. Mümkün değil. Olayı anlamanız için bir oran vereyim size.

20 saat bireysel oyun: 100 birim.
    20 saat ekiple oyun: 140 birim.
    20 saat iyi bir ekiple oyun: 180 birim.
    Gibi bir oranla herkes kasabilmeli.

Ama şuan oyundaki belli alanların belli sahipleri var. Krowaz geldiğinde de aynısı olacak. Bireysel oyuncuların ise hiç şansı yok. Ben de bireysel oynuyorum. Ama ben yaparım. Chaos kazanabiliyorum. FT'de saniyeleri biliyorum. JR'de bütün moblarin nasil kesileceğini çok iyi biliyorum. Krowaz açılsa sirf harita bilgimle o kadar sıkıntı çıkartırım ki bana da bir şeyler vermek zorunda kalırlar. Ama bunları yapabilecek bireysel oyuncuların sayısı Vega'da bir elin parmağını geçmez. Kalan herkes bırakıyor. Mecbur bırakıyor. Hiç bir seçeneği yok çünkü.

Kimse millet 30bin TL'lik chari ile üzerinden geçip ego kassin diye 250 TL verip premium almaz. Eğer bu insanlara bir imkan sunulmuş olsaydı, rekabet etmek için bir şans, orta düzeyde de olsa oyundan keyif alabilecek bir karakter olusturabilme imkanı. O zaman bu kadar zarar etmezdi NTTGame. Ve bu işten tek zararlı çıkan NTTGame'de olmayacak. İtem yapıp karakter dizenlerde bir kaç ay sonra oynayacak kimseyi bulamayacaklar.

Bu TL farkı, bu olağan üstü uçurum oyuna en çok zarar veren şeydir. Hani gelip; artık atrosslarla pk atarsınız. diyenler oluyor ya, işte onlar haklı.

En nihayetinde oyun herkes için zevksiz oluyor, olacak.

Senior Member sui_N7tMPVcQ's Avatar
    Nickname
    nevergarden
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by IamBone View Post
    Ben size bir şey söyleyeyim mi. Baştan hiç kapatmicaklardi. Çok büyük kaybettiler farkinda değiller. Bir sürü oyuncu vardı, tek başına oyunda duran bir şeyler yapmaya çalışan. Hepsini kaybettiler ve bu saatten sonra gorevler gelse de geri kazanamazlar.

Bazı arkadaşlar geldi dedi ki; MMORPG oyunlarda fark olmak zorunda siz ne oynadığınızı sanıyorsunuz? Vallahi fark olmalı katılıyorum. Ama bu fark oyuna harcanan zamanla elde edilmeli. Sen bir adama ne kadar cabaladigin önemsiz hiç bir şey kasamazsin dersen adam oynamaz. Mümkün değil. Olayı anlamanız için bir oran vereyim size.

Ama şuan oyundaki belli alanların belli sahipleri var. Krowaz geldiğinde de aynısı olacak. Bireysel oyuncuların ise hiç şansı yok. Ben de bireysel oynuyorum. Ama ben yaparım. Chaos kazanabiliyorum. FT'de saniyeleri biliyorum. JR'de bütün moblarin nasil kesileceğini çok iyi biliyorum. Krowaz açılsa sirf harita bilgimle o kadar sıkıntı çıkartırım ki bana da bir şeyler vermek zorunda kalırlar. Ama bunları yapabilecek bireysel oyuncuların sayısı Vega'da bir elin parmağını geçmez. Kalan herkes bırakıyor. Mecbur bırakıyor. Hiç bir seçeneği yok çünkü.

Kimse millet 30bin TL'lik chari ile üzerinden geçip ego kassin diye 250 TL verip premium almaz. Eğer bu insanlara bir imkan sunulmuş olsaydı, rekabet etmek için bir şans, orta düzeyde de olsa oyundan keyif alabilecek bir karakter olusturabilme imkanı. O zaman bu kadar zarar etmezdi NTTGame. Ve bu işten tek zararlı çıkan NTTGame'de olmayacak. İtem yapıp karakter dizenlerde bir kaç ay sonra oynayacak kimseyi bulamayacaklar.

Bu TL farkı, bu olağan üstü uçurum oyuna en çok zarar veren şeydir. Hani gelip; artık atrosslarla pk atarsınız. diyenler oluyor ya, işte onlar haklı.

bu yazdıklarını herkes birlik olmalı ardı ardına konu açmalı... her sözünde çok haklısın bütün olay bundan ibaret. madem o aslan parçası para babası 30 bine çar dizip bana tek atma hakkına sahip ben preye 200 tl ntp olmak için vermem. oyunun yapıcısının eslanta koyduğu görevi sen gidip cz ye o 30 bin basan aslan parçası zevk alsın ekmeği çıksın diye czye koyarsan ben o preye 200 tl vermem. Sen mmorpgler takım oyunudur deyip bireysel gerçek oyuncuları kesip atarsan solo oyunculara oyunu zindan edersen imkan sunmazsan (ki mmorpg ise konu takım oyunu değildir gidin 2 dakika araştırın oyunların türlerini ne olup ne olmadıklarını!!!) ben kardşeim sana o 200 tl pre parasını vermem. ahanda böyle şimdi odluğu gibi insanlar parasını tl yapar çıkar gider... üzülerek yazıyorum bunları

ya abi tarih versinler şu zaman bu zaman gelicek diye adamların herşeyi muallakta bir allahın kuluda bilgi vermiyor

Quote Originally Posted by IamBone View Post

O kadar tatlı anlatmıssın ki , bende dile getirdim ve dedim ki ufak ufak kitleler kaybediyorsunuz ve sonuç olarak o kitleler o elit 100 userden daha fazla şey alıcak sizden halada devam ediyor süreç

Senior Member xkikiemrex's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Krowazla aynı anda gelmesi çok saçma olur gelmesi grekiyor insnalar aynı seviyeye gelsin en azından krowaz gelmeden yanlış yaparsınız yine farmırların kafasında düşünmeyin şu oyunu artık oyuncular gözünden bakın.

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Oyunda dengelerin düzeltilmesi açısından gelmeli diye düşünüyorum. Bu oyun solo oyunculara hiç hitap etmiyor. Solo oyuncuların da elde edebilecekleri bir şeyler olmalı para yatıran ya da devasa ekiplerle oynayanlarla rekabet edebilmesi ve oyunun canlı kalabilmesi açısından. Aksi takdirde oyunda oyuncu sayısı her geçen gün olduğu gibi düşmeye devam edecektir. Sırf bu politikalar yüzünden her gelen yeni server bile 3 ay sonra ölü moduna geçiyor. Şu anki serverların haline bir bakın anlarsınız. 3 ayda ne kadar oyuncu kaybettiğine... Oyundaki para ve item birkaç clanın elinde dönüp duruyor. Solo oyuncu hala görev shelleriyle görev bowlarıyla geziyor. Eğer oyundaki denge korunsun isteniyorsa ve oyundaki eşya piyasasının illegal şekilde bu kadar yüksek olması istenmiyorsa mitril görevleri gelmeli. İnsanlar oyun içinden kendi çabalarıyla bir şeyler elde edebilmeli.

Gelmeli iyi olur