Results 1 to 7 of 7

Ban Politikası Güncellenmesi

Edit : Laf kalabalığı yapmadan JR afklarına Ban + jaii istiyoruz

Luring için uygulanan ban politikası 7 gün + jail şeklindedir ve yeterince caydırıcıdır. Özellikle yeni serverler için konuşuyorum her ne kadar multi hesaplara engel olmasa da luring yapan bir hesabı 2. kez luring yaparken görmüyoruz. Hesap sahibi hapise giren hesabını çıkartmakla uğraşmıyor, uğraşamıyor.

Oyunun işleyişini bozan ; şahsen kendi oyunumda beni olumsuz etkileyen 2 tane problem var

1) Juraid afkları

Reportlanan afk kalan hesaplar hep aynı banlarını yiyorlar geri geliyorlar gene afklar fakat juriad afklarının 7 day + jail şeklinde banlandığını görürsek sanmıyorum daha afk kalacaklarını

2) Pazar Tutan , Üstünde duran accountlar

şu an altar serverinde unique item satmaktayım tek bir hesapla fakat benim aynı işi yapanların 3-4 tane hesabı var tabii ki elimde kanıt olmadığı için nicklerini ve ss'lerini koyamıyorum ama bu su götürmez bir gerçek ; genelde ponçik priestimin üzerine kocaman kurianlarını çekiyorlar veya da direkt olarak pazarımı tutuyorlar. Bunların kanıtlanması zor ama kasıtlı olarak gün içinde 4 kere aynı nickli kurian üstüme geliyorsa bu art niyettir . Reportlaması zordur eğer caydırıcı bir ban alacak ise uğraşmaya değerdir verin 1 hafta ban + jail deli gibi üstünde gb olan kurianları reportlayım banlansınlar

saygılar
    Last edited by jou_nAJN8vrw; 04-27-2019 at 05:07 AM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    +1 aynen iki sorun için banlar caydırıcı değil, bu tür hesapların 2. veya aynı ipdeki charlarıda hapise yollanmalı kı en azından yaptıklarını tekrar yapamasınlar aynı adamın her gün farklı charlarını report etmek zorunda kalıyorum, çünkü adamlara koymuyor ceza örnekleri cr konumda da mevcut. Aynı ip olduğuna emin olduğum 3 veya 4 karakter vardır.
    Last edited by SessizLik_35; 04-26-2019 at 11:05 AM.

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Ek olarak makroya da hapis veriyorlar. Biraz hafif kalmış daha ağır bir ceza olmalı.
    Pazar konusunda evet sıkıntılar var nadirde olsa bazen ekran bugları olabiliyor Adam senin üstünde değil ama öyle gözüküyor. (TAbi bunun bilerek yapanlar illa ki var)
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BioFest View Post
    Ek olarak makroya da hapis veriyorlar. Biraz hafif kalmış daha ağır bir ceza olmalı.
    Pazar konusunda evet sıkıntılar var nadirde olsa bazen ekran bugları olabiliyor Adam senin üstünde değil ama öyle gözüküyor. (TAbi bunun bilerek yapanlar illa ki var)
    tabii ki de o durumlarda zaten pazarı bozup başka yerlere kuruyorum. ama birde şu alttaki resme bakarsan anlarsın.

Senior Member FFferik16's Avatar
    CR konularının tamamına yakını JR AFKları olan biri olarak katılıyorum. JR için Eslant'a geçtiğimde "bak bunu raporladım", "bak bu da banlanmıştı", "bak bu da hep AFK kalıyor denk gelse de bir kez daha banlatsam" şeklinde ilerliyorum. Bitmiyorlar çünkü ceza caydırıcı değil. Zaten bir de bunların birden fazla karakteri oluyor. Her karakter 3-5 kez ceza yiyene kadar aylarca giriyorlar JR'ye.

bu sabah da jrm de 2 afq bir tane z skill macro vardı neden çünkü sistem ban + jail tarzında değil

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Son zamanlarda jr afk raporlarında bir çoğalma olduğu gerçektir. Ceza konusunda sevgili Khenarth ile görüşeceğim. Umarım verilen cezayı bir tık daha artırır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.