Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24
    Junior Member

Question Hangi Server Daha Canlı?

Merhaba,

Yaklaşık 2 aydır Vega' da oynuyorum. Server ciddi anlamda bitik durumda. (Bana göre)

1. Human ve Karus dengesizliği çok çok çok bariz var. Humanlar CZ' de inanılmaz üstün.

2. JR' de Humanlar 10/7 üstün.

3. Karuslarda ciddi Priest eksikliği var. Olan priestler de oynamayı kesinlikle bilmiyorlar. (%90' ı oynamayı bilmiyor diyelim. Bu orana üst clanlardaki priest arkadaşlar dahil değil, onlara sözüm yok.)

4. Çok basit bir Quest görevi bile Karus'ta yapılamaz durumda. İnanılmaz kopuk bir kitlesi var. Ne laftan anlıyorlar ne de iş becerebiliyorlar.

5. Vega server'in pazar durumu çok berbat. İnanılmaz dengesiz bir pazarı var. Bugün 4gb' ye buy kurduğunuz itemin yarın 370' e sell'ini görüyorsunuz pazarda.

Saymakla bitmez yani. Zaten yayıncıların yükselişe geçirdiği bir server olmuştu şimdi kimse kalmadı 1 ay içerisinde de bilinen isimlerin tamamen serverdan çıkacağı konuşuluyor.

Belki aranızdan; madem Karussun ve bu kadar sıkıntı çekiyorsun neden Human geçmiyorsun diyenler de olacaktır. Şöyle cevap vermem gerekirse,

Zaten server'in başında karuslar iyiydi. Sonra herkes Human bastı. Server' in dengesini belirleyen 10 clan var desek, 10/8 humanlar üstün geliyor. Ben karşıya geçsem kazanacağım bir şey olmayacak. Bu seferda rakibin dişine göre olmadığı için (Kendim için söylemiyorum öyle çok itemi olan birisi değilim) zevk alamaz duruma geleceksin. O yüzden VEGA server' i ne yazık ki oturmuş bir server olamayacak hiçbir zaman. Polemikten, milletin ıvırından zıvırından geçilmiyor.

Bu durumu benden daha iyi yorumlayanlar da olacaktır. Belki yazdıklarıma açıklık getirip yanlışım var ise düzeltenler de olacaktır. Herkes için yararlı olmasını bende umuyorum.

Sözüm şu, aşağıdaki maddelere göre ALTAR mı SIRIUS mu? Hangisinin geleceğini daha parlak görüyorsunuz?

1. PK eşitliği,
    2. IRK eşitliği,
    3. Pazar dengesi,
    4. Pazar seriliği,

Sanırım Warrior oynacağım. Hatta bu oran için %90 diyebilirim. Yorumlamada faydası olur mu bilmem ama yazayım dedim.

İyi forumlar.

vegadan iyisini bulamazsin. gelen gideni aratir

Senior Member
    Altar tabiki.

Altar derim

Senior Member
    Nickname
    SalityBrain
    Clan
    4Difference
    Altar'a hoş geldin

Söylediğin olayların tamamı altarda da var ama vega senin de söylediğin gibi yayıncılar ve bir kaç clanın yüzündne çok patladı ve piyasaya çok fazla item girdi. Siriusun da bomboş olduğunu düşünürsen kesinlikle Altar

Senior Member
    Kardeşim yeni serverlar hikaye git destana başla yeni serverlarda yakında adam bulamazsın

Senior Member
    Nickname
    SuperLOTUS (IamBANNED)
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Son zamanlarda yeni serverlerın peşpeşe gelmesi oyunun kontrolden çıktığının göstergesidir bana göre..

Olympia - Akara - Manes serverlerını düşünün.. Bu serverleı işin sonunda birleşti.. Altar Vega Sirius'da da aynı son olacak.. Sürekli yeni sw getirmek yerine.. Sw'yi gitgide canlandıracak patchler atılsa.. Günden güne prim yapar bu oyun..

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Hiç bir zaman yeni serverler ilk günkü doluluk oranıyla devam etmezler.

Korsan sunucu mageleri gelir 2 ay paper setlerle pk sını atarlar 3. ay dolmadan çekip giderler.
    Eski serverlerden gelenler olur para yaparlar satıp geldiği sunucuya yatırım yapar sonra bırakıp giderler.
    Oyunda tutunamayan kısım olur tl yatıracak gücü yoktur 3. ayında artık birşey yapamayacağını anlar bırakır korsan sunuculara giderler.

Bide totaları arşa değmiş oyuncular vardır basarlar parayı zevkini aldıkdan sonra egosuna yenik düşer gelir burada ve yayında ağlar çeker gider.

Yeni serverlerden hiç biri bitti denmez sadece zamanla yerine oturması beklenir ama tabiki zaman geçtikce popüleritesini kaybedecekler belki birleşme bile olacak.

vegada oynuyorum bügün başlayacak olsam siriusu seçerim bu yüzden seçen çok insan var ama 2 ay sonra siriusda vega olacak ne kadar çok büyük klan gelirse vegadaki sorunlar oradada olacak altarda zaten vardı bvb bunun öncülügünü yapıyor.

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Altar candır
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.