Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 182
    Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Oyunda ve Geliştirici ekipde Mage Düşmanlığı ne yazık ki; Hat safhada... NTT buna ne kadar dahil bilemiyorum. PK nın içine eden bir Klas algısı ne yazık ki var. 8 kişinin vuruşu suç oluyor ama 1 Warriorun 8 kişiye tek atmasına da Adil bakılıyor.. Ortalık TBL cı ve Pedalcı Warrior ve Asasdan geçilmiyor. Zaten saniye farklarla ölümsüz haldeler Mage yine suçlu oluyor.
    Rakip görünce /town atan Warriora bile gıçık olunmuyor; Mageye gıcık ve düşman olunduğu kadar.

Geçmişe gidersek Krowaz Pachına kadar Mageler güzel damageler çıkartırdı. Takı sorunu o zamanda var dı ki, Biforsun yıllarca kapalı kalmasından ötürü FR/Shio/Imir gibi takılar bulunmadığı için ROL/ROC duallemesi yapılırdı. JR yine kapalı kaldı uzunsüreler LKP den mahrum kalındı. Böyle olduğu halde bile 1 Warrior yanıma gelene kadar. O Warriorun HP sini çok rahat yarıdan aşağı düşürürdüm. Asaslar ise kesmesi en kolay Karakterlerdi. 75e düştüğünde feleği şaşardı. Krowaz ile Karakterler çok güçlendi. Aynı oranda damagelerde artırıldı. Yani anlıyacağınız, Defans ve Resist yükselimine paralel Ataklarda yükseldi. Tek fark Warriora Swort item gelmesi Warrioru olması gerekenden daha da güçlendirdi. Sword az sektiği gibi Atağıda yüksek ve Laghtining buna karşın STR bonusuda mevcut ve Combosu daha seri..

Şimdi ise hiç +3 ROC lu, +9 Raptorlu adamla VS atmamışım gibi (Salak olsak inanacağız) adamlar 1500 den aşağı damage indirmiyor. Warriora onca artısına rağmen güç artırımı yapmışlar. Full itemliyken 500-800 vuran Warrior uçuşa geçirilmiş... Full INT Priest, Monster Stone de 10.000 seri damage atıyor. Tek başına Dark Stone kesiyor hemde çok serii bir şekilde. STR Priest sanki hiç oynanmamış gibi bir fark görmedim.

Magede ise durum içler acısı. Diezde 72 level sıfır resistanceli Priestime, EMC baskınında Güçlü bir Mage, Nova ile 1300 vurunca şaşırdım ve dün 76 level Rogue karakterimle arenada damage denedim. Her şeyini üzerinden çıkarttım. Sıfır/0 Resistanceli Rogue ye 78 Mage Absürt basılı 70 skili ile max 1400 damage vurabildim. Absürt 200 kadar değişken damage artırıyor. Çiftlediğim Metaor ile Absürt basılı, x2 Metaor 1x Nova attım; Çıplak Char Oturduğu herden 3 Skile dayandı ve gariptir ayağa kalkmadı karakter. Alan Skilleri ise 1100/1300 zoru zoruna vurdu.. Rogueye görev takıları ve Mthiril set giydirdim Mtiril 30 FR Resistance ve 30 Magic Resistance verir. Master 62 de bastım. 170-180 Flame Resist ve 80 civarı Magic Resiste damageler 600-800 olarak değişti.

Mageyi 0 defansa indirdim. 78 olduğu için 70-80 def mecbur oluyor. +0 Quest Bow ile ve 1200 atakla Mageye tek attı. Zırhlarını taktığımda ise 60 Oku ile 400-800 damage atıyordu. 5/3/5 yaptığında 3x comboya ölüyordu. Warriorla deneme yapacaktım, Deymez diye kanaat getirdim, Pasif Resistanceleri ile dahi Kalkan taktığında çıplak warriora 300 e varan Resist getiriyor. +3 ROC/Hero gibi takısı olsa Magenin çıkacağı max damage 800 olur ki sabit damage 600 lerde gezer. Şuanki karakterimden daha kötü Old FR si bile olmayan +7 Elixirli Mageyle, ROC takan STR Priestleri teklerdim. 18 dahi atmadan 54-57 ve tepesine 1 de Nova atınca imkanı yok yaşamazdı. Şimdi STR Priest görünce kaçıyorum. Eskiden onlar Mageden kaçardı, Resistleri olmadığı için. 80 FR res ve Fresh fayda etmezdi.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

ben nttgamenin mage dusmani oldugunu sanmiyorum ama mageyi suanda guclu oldugunu dusunuyorlar sayin khenart canli yayinda chatten birsey okumustu magelerin inti kaldirilsin 160 int yerine hp verelim diye .. khenart ise oyle olursa yeni bir ilah olarak karsimiza mageler cikar dedi yani buradan anliyorumki mageyi cok guclu buluyor .. benim dusuncem mage 160 int kalksa dahi yine ilah olmazki 110 hp stati mageye versen ne olurki damagesi calismadiktan sonra

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    tüm bu tarz oyunlarda en yüksek dmg oranı mage karakterlerindir.
    defansı düşük fakat atağı en yüksek sınıf mage olurken ko da en dandik eleman mage karakteridir.

benim tahminim şu .. oyun yapımcıları ve yayıncılarınında oyunda karakterleri var oynuyorlar veya zamaninda oynadilar .. etkinliklerde ozellikle cswlerde magenin guclu oldugunu dusunduklerinden mageyi yerin dibine sokmus olabilirler cunku eskiden cswlerde mageler tasin sahibiydi suan warriorlar .. etkinliklerde mageler gına getirmis olabilir

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    160 INT mage için gerekli birşey yoksa MP Barı hayli düşer. Asıl saçmalık Magenin niçin 70 DEX kullandığıdır ve 480hp+ICE def in niye halen karaktere eklenmediğir. Şuan +200 INT Mage yapayım dersen Çiftleme Skili o kadar berbat çalışıyor ki; MP Shielti ancak 40+40 kullanabilirsin (Casting Fail vermezsa) 80 saniye kullanacağın skil içnde 3 dk çiftlemeyi beklemen gerek ve bu skile Durabilty basılmaz. ...ki atak Mage bile bu derece ölmüşse INT Mage bir halta yaramaz ve MP Shielt dede sorun var. Yüksek damage aldığınızda AZ MP siliyor. R gibi az damage alıncada çok MP siliyor.

Geçmişten bakalım: Mageler oldu olası çok vurur. Yakalanırsada direk ölür.
    GamersFirst zamanı çokca Mageler şikayet edilmişti. "Mage çok vuruyor/Mage Alan atıyor/Mageler NT ye giriyor" GM de şuna benzer bişey demişti; DEX/STR 16 takılarınızı çıkartın. Silver Earring, Opal Earring Diamontları çıkartın sonra gelin konuşalım. Bunun yazıldığı yere bende Asas oynadığım halde Melee lere hitaben; Ben oyundaki Asas varlığını bile bile, Warriorun dayanıklılığını bile bile Mage oynuyorsam sizde Magenin ne kadar tehlikeli olduğunu bileceksiniz.
    -Şuan geldiğimiz noktada ise Melee ler Korkaklıkta savaş kazanmışlar. Kaçarak Kahraman olmuşlar.
    FR resisti 600 leri bulan Warrioru bile taktikle kesmek mümkündü eskiden, şimdi ise imkanı yok, Warrior oynayan çoğu kişi Pasif Resitlerin dahi nasıl çalıştığını bilmez. Sundrieste ki Resist Potları kullanmaz. Asaslar şekil olsun diye 800 Basar/Toz serper. sonra gelip zırlarlar.

Şimdi ise Magenin damageler aşırı düşmüş... Giden onca şeye rağmen bir Rogue veya Warrior HP ve Defansı eklenmemiş Karaktere. Konuyla ilgili Eryudes ve Khenarth ın sözlerine baktığımda; Ne kadar İlettik/Söyledik deselerde Warriora eklenen güçten gayet memnun görünüyorlar. Magenin güç konusuna değinmiyorlar bile. İşte bu sebeple sanki bunu bizim Türk GM ler istemiş gibime geliyor. Öyleya Nova yağdırıp kaçan Magelere Melee lerin hiç şansı yoktu.. Mageden 80i aldılar çok diye; Warriora alan eklediler vur ölsünler diye.

gmlerden veya yapimcilardan mageyi guclendirin sunu getirin bunu goturun gibi ek birsey istemiyorum mage sadece calismasi gerektigi gibi calissin yeter , videolu kanıt dahi attim neden calismiyor .. czden kactim berserkerlerin korkusundan ardreama geldim orada itemler calismiyor
    8 chitin set dual 3 shio dual 3 agate christmas cross lblol 3 oasis 8 ile gorev itemli warrioru kesemiyorum czde .. yani magenin suan en full +full itemleriyle en ezik warrioru kesemiyosam bir sıknti var demektir ..

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Bakın çok bayat bir numara misal.. 2005 de 2008 de 2010 da işe yaradı.
    Yıl olmuş 2017 aynı taktiği uygulamış adamlar. Sorsan alayı Player bunların Eskiden Karşı PT üyelerinin hepsine vururduk, Priest 10k yı salladıktan sonra 1-2 kişiyi anında keserdik. Yani şu oyunda Resisti olmayan, Taktiği olmayan ve hatta ölecekken bile POT basmak herine Priestten Heal bekleyen adamlar. Restore yi Kar görüp Sil dendiği halde Silmeyen adamlar. Mageler çok vuruyor diye yıllarca şikayet ettiler.. Kazanmışlar sonunda.

iste bak tamda bunu diyordum .. boyle etkinliklerde magenin ustunlugunu gorup cok fazla sinir olduklari icin mageyi asagilamis olabilirler ntt veya yapimci bilemiyorum kim bu dusuncede ama eskiden czde degil ardreamda bile mage ptyler vardi mage itemleri pahaliydi suanda durum farkli 3 party olmadan mage czye cikamiyo tek party ile eziliyo NTT lutfen bunu not alsaniz belki birgun yapimci insafa gelir duzeltme yapar . yani araci sizlersiniz bizler ulasamayiz korelere sizin bi mailinize bakiyo

Senior Member
    Kim ne derse desin, oyunun en zor karakteri mage'dir. Bir sorumluluk ve ekip çalışması ister. 1 hata yapıldığın da rakip ölmez, Veya Mage ekiplerin priesti 1 hata yapsın anında tüm partiyi etkiler, Parti de 1 mage yavaş oynasın ya da geç tepki versin, tüm partiyi etkiler. Bu durum warrior partiler de geçerli mi? KESINLIKLE Hayır.
    Sağlam mage ekiplerin melee döndüğüne kendi gözlerimle şahit oldum ve şimdi o melee dönen ekipler oynadıkları sunucu da yargı dağıtıyor.Diğer rakipler de ittifak,hile durda diye kendini kandırıyorlar.
    Eski sunuculara veya yeni sunuculara bakın Mage hasarı 1 parti de yetersiz.(Rakibin kötü olduğu yerleri bana söylemeyin)
    Tüm mage ekipler zorunlu bir şekil de 2 parti oynanmaya itiliyor hasar yetmezliği yüzünden.
    Khenarth kişisel olarakta , GM yetkilisi olarakta sevmem fakat kendisinin hak verdiğim 1 sözü var,
    "1 parti olarak en yetersiz sınıf, Mage sınıfıdır."

bence nttgame bunu mgame firmasina iletmiyor iletse duzeltme yapabilirler , merak ettigim acaba tum ulkelerdeki knight onlinede de durum boylemi