Results 1 to 5 of 5
    Senior Member

Nttgame/mgame hukuk anlayişi-çözüm yöntemleri-oyun hatalari-telafiler

https://forum.nttgame.com/forum/show...-Hakk%C4%B1nda

1-duyuruda oyun hatasından yararlanan oyunculara telafi yapılamayacaktır yazıyor. S Eğer bu bir oyun hatasıysa 2 senedir neden düzeltilmedi? Forumdaki tüm konuları takip ederek mi hareket edecek bu oyuncular. 2 senede basit bir oyun hatası düzeltilemiyor. Magic bage item taşınıp kendi üzerime de alabiliyorsam ben bunun neden oyun hatası olduğunu düşüneyim? Ben bunu yaparken herhangi bir yazılım kullanmıyorum herhangi garip bir hareket yapmıyorum. Oyunun gayet açık açık izin verdiği bir şey yapıyorum. Ve üzerimdeki itemler yok olunca oyun hatasından yararlanan insan oluyorum. Ve telafi gelmiyor.
    Oyunda bir hata varsa ve bu bilinmesine rağmen 2 senedir düzeltilmediyse bu açık açık yönetimin sorumluluğundadır. Ben bunu yapmanıza izin veriyorum demektir.

2- Bazen mobların kutuları ortaya çıkmıyor. Sizin öneriniz ise peri kullanın oluyor. Bu oyun F2P bir oyun ben kutuları elle toplamak istiyorum ama kutular buglanıyor. Burada neden bir telafi yapılmıyor? Burada da mı ben oyun hatasından yararlanıyorum?

3-Görünmez Jrler. Görünmez jrler oluyor doğal olarak lose alıyorsunuz. Ya da jrden 47. dakikada atıyor. 2 gem kaybım var. Burada neden bir telafi yapılmıyor? Burada da mı ben oyun hatasından yararlanıyorum?

Yani oyuncu oyun hatasından yararlandığı zaman oyun hatasından yararlanan oyuncu olarak telafi alamıyor. Peki hiçbir şey yapmayan kestiği mobun kutusunu alamayan, girdiği jrden 47.dakikadan otomatik lose alan oyuncular neden telafi alamıyor?

Bilinen oyun hatalarının senelerce düzeltilmemesi ve bunları kullananların oyun hatasından yararlanan kişiler olarak değerlendirilmesi hukuk mantığına aykırı. Siz yönetim olarak ''Bu yol bozuktur bu yoldan geçemezsiniz ama asla da bu yolu düzeltmeyeceğiz'' demeniz çok absürt kaçıyor.

Senior Member
    Nickname
    RETRIDA
    malesef cok guzel yazmıssın amma kale alınmıyacak

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    Gm arkadaşların içlerinden geçen ama yazamadıkları şeyi yazayım:
    işine gelen oynasın gelmeyen oynamasın.
    zorla mı oynatıyoruz kardeşim.

Senior Member
    Quote Originally Posted by strikepro View Post
    Gm arkadaşların içlerinden geçen ama yazamadıkları şeyi yazayım:
    işine gelen oynasın gelmeyen oynamasın.
    zorla mı oynatıyoruz kardeşim.
    Bunu sadece onlar demiyor ki. Oyunla ilgili sıkıntıları dile getirince oyuncular da aynı şeyleri söylüyor.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    forumun amacı kavga çıkarmak karşımızdaki kişiyi zedelemek değil paylaşımda bulunmak.
    yardım almak yardım etmek.
    saygılar.