Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 59
    Senior Member

Vega pazar mafyasi (ifşa)

Muhtemelen bu 16-17 kişilik pazar kadrosu tek bir kişiye ait. Hepsinin klan ismi aynı. Oyunda pazarcılık anlayışının getirdiği hırsı ve geldiği noktayı görüyorsunuz.

NOT: Konumu silmeyin lütfen bu bir şikayet konusu değildir, CR açmalık bir durum yok. Forum ahalisiyle durumun vahimiyetini tartışacağız.

EDİT: 7 tanesi karus mage, slotu bırakıp pazara koyulduklarına göre demek ki artık genie farm iyi kazandırmıyor.
    Last edited by YBK3595; 04-23-2019 at 08:25 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by YBK3595 View Post
    Muhtemelen bu 16-17 kişilik pazar kadrosu tek bir kişiye ait. Hepsinin klan ismi aynı. Oyunda pazarcılık anlayışının getirdiği hırsı ve geldiği noktayı görüyorsunuz.

NOT: Konumu silmeyin lütfen bu bir şikayet konusu değildir, CR açmalık bir durum yok. Forum ahalisiyle durumun vahimiyetini tartışacağız.

Adam yeterli pc ye sahip ve premium alıyorsa tek bir soru soracağım sana.
    Bilader sanane? Seni ilgilendiren ne var bunda?

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Adam kendi vizyonunu oluşturmuş
    towndaki kurianlar kovdumu acaba.

Sen konuşma soner.

Senior Member
    napsın adam okadar bilgisayarı varsa açıyordur pazar da kurar istediğini yapar hepsini czye götürecek hali yok ya.slota koysa ağlarsın pazara koysa ağlarsın.adam legal olduğu sürece bu kimseyi ilgilendirmez.isteyen istediği ticareti yapar.belki oyundan böyle zevk alıyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by taylanbasar View Post
    napsın adam okadar bilgisayarı varsa açıyordur pazar da kurar istediğini yapar hepsini czye götürecek hali yok ya.slota koysa ağlarsın pazara koysa ağlarsın.adam legal olduğu sürece bu kimseyi ilgilendirmez.isteyen istediği ticareti yapar.belki oyundan böyle zevk alıyor.
    Oyundan zevk almak için oyunu oynamak lazım, bu şekilde 16 hesap ile al sat yaparak TL kazanmanın oyunla alakası nedir açıkla? Ayrıca ben bir item alırken veya satarken bu 16 pc'li adamın belirlediği fiyatlardan işlem yapmak zorunda kalıyorum buna ne mecburiyetim var. Bir item alıcam bunlar hop diye buy kurmuşlar sell fiyatının 5m altına.Çünkü adamın kar'ı 5m olsa bile işine geliyor. 16x5=80 yalnızca tek bir item'dan. Bende mecburen o 5mlik aralıkta buy kurmak zorunda kalıyorum.

Sanane diyen arkadaşa da cevabım, ben oyuncuyum bunlar işçi ve bu bir oyun. Eğer zeka kırıntın varsa oyunun oyuncuyu nasıl bağladığı çıkarımını yaparsn.

EDİT: Bazı oyunlar vardır multi hesap kullanımı oyunun akışını etkilediği ve haksız rekabet oluşturduğu için yasaktır. Mesela travian. Oyunu bilenler vardır, 16 tane hesap kullanılsa yüzlerce lira yatırılan hesapların önüne 1 günde geçilebilir. Knight online'da bu kategoride bir oyundur. Multi hesap kullanımı haksız rekabet oluşturur. (multi hesap kullanımı, aynı ip-modem üzerinden açılan hesapları nitelendiriyor.)

Ayrıca eklemek gerekirse bu durumun etiğini tartışmayı bir kenara bırakırsak son derece gülünçtür, 16 tane bilgisayarı böyle bir oyun için meşgul edip 3-5 lira kazanmayı hedeflemek açıkça vizyonsuzluktur. Biraz da gülün diye paylaştım post'u.
    Last edited by YBK3595; 04-22-2019 at 07:51 AM.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Tespiti halinde illegal sayılması gereken bir eylem aslında ama maalesef legal.

Buna "bana ne" diyemem oyunu ve oyundaki herkesi her anlamda etkiliyorlar. Buna "o kadar pc'ye sahipler ve yapıyorlar işte" diyemem, o pcleri zaten bunun legal olması ve kazanç sebebiyle alıyorlar. "Sen de al kazan" derseniz de imkanım var ancak teşekkürler ben; vicdan sahibi, ahlaklı, gözünü herhangi bir hırs bulamamış, başkalarını kötü etkileyen olayları kendine yediremeyen, yıllardır zevk aldığım oyunu başkasının zevkini elinden almak ve onları oyundan soğutmak istemeyen biriyim derim.

Umarım bu konuda adım atılır. Youtube'da birçok video var evlerinin odalarını tamamen pcler ile kaplayanların, yani bu 15-16 sayısı da abartı değil gerçek.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    O çok pc ile farm yapıyor banlayın,

Bu çok pc ile pazar yapıyor banlayın,

Şu TL veriyor banlayın,

Bunu isteyen kim ? Biz kardeşim oyunu oynamak için Bronze premiuma bile para vermemek adına foruma 40 adet konu açan arkadaşlar olarak böyle istiyoruz.

NTT cash satışlarını da kapatıp herkesin itemlerini eşit seviyeye çeksin biz parada vermeyeceğiz emek de vermeyeceğiz eşit olacağız o kadar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by YBK3595 View Post
    Oyundan zevk almak için oyunu oynamak lazım, bu şekilde 16 hesap ile al sat yaparak TL kazanmanın oyunla alakası nedir açıkla? Ayrıca ben bir item alırken veya satarken bu 16 pc'li adamın belirlediği fiyatlardan işlem yapmak zorunda kalıyorum buna ne mecburiyetim var. Bir item alıcam bunlar hop diye buy kurmuşlar sell fiyatının 5m altına.Çünkü adamın kar'ı 5m olsa bile işine geliyor. 16x5=80 yalnızca tek bir item'dan. Bende mecburen o 5mlik aralıkta buy kurmak zorunda kalıyorum.

Sanane diyen arkadaşa da cevabım, ben oyuncuyum bunlar işçi ve bu bir oyun. Eğer zeka kırıntın varsa oyunun oyuncuyu nasıl bağladığı çıkarımını yaparsn.

EDİT: Bazı oyunlar vardır multi hesap kullanımı oyunun akışını etkilediği ve haksız rekabet oluşturduğu için yasaktır. Mesela travian. Oyunu bilenler vardır, 16 tane hesap kullanılsa yüzlerce lira yatırılan hesapların önüne 1 günde geçilebilir. Knight online'da bu kategoride bir oyundur. Multi hesap kullanımı haksız rekabet oluşturur. (multi hesap kullanımı, aynı ip-modem üzerinden açılan hesapları nitelendiriyor.)

Ayrıca eklemek gerekirse bu durumun etiğini tartışmayı bir kenara bırakırsak son derece gülünçtür, 16 tane bilgisayarı böyle bir oyun için meşgul edip 3-5 lira kazanmayı hedeflemek açıkça vizyonsuzluktur. Biraz da gülün diye paylaştım post'u.
    tl kazanıyor diyorsun da pardon yanında mısın satarken?adam belki karakterine item diziyor.bu da legal bir farm yöntemi.hem sana ne adamın vizyonundan kardeş.sen kendi vizyonuna bak oturmuş bi ettiği karı hesaplıyor.madem bu kadar iyi bişey otur sen de dene.lan ne kolay milleti karalamak.

Senior Member
    Quote Originally Posted by JoyoAppilance View Post
    O çok pc ile farm yapıyor banlayın,

Bu çok pc ile pazar yapıyor banlayın,

Şu TL veriyor banlayın,

Bunu isteyen kim ? Biz kardeşim oyunu oynamak için Bronze premiuma bile para vermemek adına foruma 40 adet konu açan arkadaşlar olarak böyle istiyoruz.

NTT cash satışlarını da kapatıp herkesin itemlerini eşit seviyeye çeksin biz parada vermeyeceğiz emek de vermeyeceğiz eşit olacağız o kadar.
    hayır bi de farm yapan adamı direk tlci diyorlar yok sigara parası yok döner parası.item gökten iniyor da biz yok abi sağol ben farm yaparak kazanacam diyoruz.milleti çekemeyen tipler bunlar.bilmem ne mobuna buss ekle kendi kesemesin hemen konu açar bu mobda şu buss düşüyor tl kasıyorlar.Bencil bunların hepsi benciiiil