Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39
    Senior Member

Yeni güncelleme ve mage'nin yeni hali hakkında.

Mage olarak dün en son resten önce kestiğim Evil Wizard slotuna bugün 15:00 itibariyle girdim. Bir de ne göreyim 10 yaratığı bir ara toplamaya çalıştığımda geriye kesmek üzere 3 yaratık kalıyor. Stone Golem, Giant Golem, Raven Harpy bunlar çoğaltılabilir hepsinde aynı sorun var. Üstelik problem sadece lure'nin yapılamaması değil. Bir mage olarak uzaktan alan skilleriyle kesmeye çalışınca slottan uzak kalındığı için yaratıklar tekrardan geri dönüyor.

Benim sorum şu: Bu güncelleme bariz bir şekilde belli ki 7/24 pus eşyaları ile beraber oyuna para kazandıran melee'lerin üstüne slot çekilmesin, rahat rahat exp kasabilsin diye getirilen bir uygulama bir Job'u tamamen bitiriyor. Peki arkadaşlar bunun cok basit çözümü yok mu? Tek tek üşenmeyip bu slotlarla oynayacağınız yerde YARATIKLARIN AGRESİFLİK MODUNU KAPATMANIZ BU KADAR ZOR MUYDU?

Kulağı tersten tutmak diye bir deyim vardır. Eslant Emc Lufer Cz hiç bir farketmez, yaratıkların agresif olmasının bu oyuna ya da oyuncuya ne getirisi var? Luring'e çözüm mü istiyorsunuz? Yaratıkların agresifliklerini kaldırırsınız kimse slota bir şey cekemez, bir şeye dalmadan oda sana dalmaz.

2.Sorum şu. JR etkinliğinde LİCH KİNG gibi yaratıkları diğer arkasında kalan moblar manamızı çekmesin diye uzağa çekerek kesiyoruz. Bu moblar Jr'de nasıl uzağa çekilerek kesilebilecek?

Şunu hatırlatmakta fayda var bu oyunu sadece genie ve genie hammer sattığınız meleeler değil, magelerde oynuyor. Güncellemenin derhal geri çekilmesi, luringe bir çare arıyorsanız yaratıkların agresifliğinin kaldırması gerekiyor. Bunun tek çözümü budur. Cidden o kadar gülüyorum ki bu kadar kısa ve kesin bir çözüm varken oturup bunla uğraşmışsınız insan kahroluyor
    Last edited by patheTank; 05-18-2019 at 11:35 AM.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Agresiflik kapatılsa ne olacak ? 3 5 itemsiz mage para kassın diye ben slottaki mobu işaretleyip neden daha yavaş atack yapayım ? Bu kadar detaylı yazı yazabiliyorsan geniede mob seçimi yapınca zaten yavaş olan genienin daha da yavaş çalıştığını biliyorsundur. Bu konuları açanlara cidden şunu sormak istiyorum. Mantıklı bir cevap verin lütfen : 1 tane old takılı 7 paper setli görev ya da isimsiz stafflı (charın ederi 1 tl) charın 4 slot raven dönmesi ne bileyim 10 12 tane ewill wizardı dönmesinde bulduğunuz mantık nedir ?

Senior Member _Perfect_Lord_'s Avatar
    Nickname
    LastSantiago
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    EieN
    Race
    Karus
    Agresiflik değile bi yaratığa vurduk peşimize geliyor 20 sn gelsin sonra geri gitsin arkadaş 5sn de geri koşması kadar saçma bişey yok.. Mageler için ise toplu kesiyorsa mage belli bi mesafeye kadar yaratık slotuna geri gitmesin ama sen Balrogu al paramun slotuna getir işte bak bunu engelle zor değil bu.

Junior Member
    ağlamayın artık ya mage devri bitti.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Agresiflik kapatılsa ne olacak ? 3 5 itemsiz mage para kassın diye ben slottaki mobu işaretleyip neden daha yavaş atack yapayım ? Bu kadar detaylı yazı yazabiliyorsan geniede mob seçimi yapınca zaten yavaş olan genienin daha da yavaş çalıştığını biliyorsundur. Bu konuları açanlara cidden şunu sormak istiyorum. Mantıklı bir cevap verin lütfen : 1 tane old takılı 7 paper setli görev ya da isimsiz stafflı (charın ederi 1 tl) charın 4 slot raven dönmesi ne bileyim 10 12 tane ewill wizardı dönmesinde bulduğunuz mantık nedir ?
    Mage sadece farm yapmıyor, anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz. Abicim benim partim yok, gidip htb htc keseceğim 160 tane, ne yapayım melee gibi dibine girip tek tek mi keseyim? Half trol curendero nasıl keseceğim mesela insan gibi vurmuyor? Yerinde kessem sağa sola değecek nova. Crimson wing, falcon nasıl keseyim, staff mı gireyim? Herkes mis gibi atağıyla, tank canıyla çatır çutur keserken, ben niye mesafe ayarlayayım derken bir görevi 1 saatte yapmakla uğraşayım, bunlarda bulduğun mantığı sen de bana söyler misin?
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ElizaMaster View Post
    Merhaba arkadaşlar. Ben kafama takılan bir kaç şey sormak istiyorum.

Mage olarak dün en son resten önce kestiğim Evil Wizard slotuna bugün 15:00 itibariyle girdim. Bir de ne göreyim 10 yaratığı bir ara toplamaya çalıştığımda geriye kesmek üzere 3 yaratık kalıyor. Stone Golem, Giant Golem, Raven Harpy bunlar çoğaltılabilir hepsinde aynı sorun var. Üstelik problem sadece lure'nin yapılamaması değil. Bir mage olarak uzaktan alan skilleriyle kesmeye çalışınca slottan uzak kalındığı için yaratıklar tekrardan geri dönüyor.

Benim sorum şu: Bu güncelleme bariz bir şekilde belli ki 7/24 pus eşyaları ile beraber oyuna para kazandıran melee'lerin üstüne slot çekilmesin, rahat rahat exp kasabilsin diye getirilen bir uygulama bir Job'u tamamen bitiriyor. Peki arkadaşlar bunun cok basit çözümü yok mu? Tek tek üşenmeyip bu slotlarla oynayacağınız yerde YARATIKLARIN AGRESİFLİK MODUNU KAPATMANIZ BU KADAR ZOR MUYDU?

Kulağı tersten tutmak diye bir deyim vardır. Eslant Emc Lufer Cz hiç bir farketmez, yaratıkların agresif olmasının bu oyuna ya da oyuncuya ne getirisi var? Luring'e çözüm mü istiyorsunuz? Yaratıkların agresifliklerini kaldırırsınız kimse slota bir şey cekemez, bir şeye dalmadan oda sana dalmaz.

2.Sorum şu. JR etkinliğinde LİCH KİNG gibi yaratıkları diğer arkasında kalan moblar manamızı çekmesin diye uzağa çekerek kesiyoruz. Bu moblar Jr'de nasıl uzağa çekilerek kesilebilecek?

Şunu hatırlatmakta fayda var bu oyunu sadece genie ve genie hammer sattığınız meleeler değil, magelerde oynuyor. Güncellemenin derhal geri çekilmesi, luringe bir çare arıyorsanız yaratıkların agresifliğinin kaldırması gerekiyor. Bunun tek çözümü budur. Cidden o kadar gülüyorum ki bu kadar kısa ve kesin bir çözüm varken oturup bunla uğraşmışsınız insan kahroluyor
    4 lich king i aynı anda kesecez artık. neyse ki az damage vuruyorlar zaten zor olmayacaktır. bu güncelleme çokda ii oludu çokda güzel oldu . ben memnunum

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Mele ile mage aynı kefeye nasıl koyuyorsun yaratıkların dibine girince o mage ölmeyecekmi? mage demek lure demektir hep bana hep bana bir yere kadar.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Mage sadece farm yapmıyor, anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz. Abicim benim partim yok, gidip htb htc keseceğim 160 tane, ne yapayım melee gibi dibine girip tek tek mi keseyim? Half trol curendero nasıl keseceğim mesela insan gibi vurmuyor? Yerinde kessem sağa sola değecek nova. Crimson wing, falcon nasıl keseyim, staff mı gireyim? Herkes mis gibi atağıyla, tank canıyla çatır çutur keserken, ben niye mesafe ayarlayayım derken bir görevi 1 saatte yapmakla uğraşayım, bunlarda bulduğun mantığı sen de bana söyler misin?
    Okçu karakterler bahsettiğin slotta 3 mobdan ötesini kesemiyor neden sesinizi çıkartmadınız ? İnsan gibi vurmuyor diyorsun currandero kalkanlı prieste bile fazla vuruyor. Moblar ın hepsini worm gibi solo kesmeye çok alıştınız öyle değil mi ? Ne pot kullanıyorsunuz ne başka birşey. Tam tersine girdiğiniz her slotta fazladan mana ve hp potionu kasıyorsunuz. Mantığı söyler misin demişsin ama şimdi durumlar eşitlendi siz de potion kullanacaksınız diye sızlanıp duruyorsunuz. Mageden başka toplu slot kesen job mu vardı ? Ya da her slotu toplayıp kesip kullandığı her potionun yerine fazladan 4 mana potionu droplayan başka bi sınıf mı vardı ? Sana hiçbir şey kesemezsin demiyor oyun bu güncelleme ile. Açık açık sana diyor ki o slotlarda kasarken priestin de olacak atackerın da...

Senior Member
    Peki kardeş bir mage boss nasıl kesecek? Talosun altına 56 ile mi girelim? Charın üstünde olan item karakter sahibini bağlar. Biri 1 slotu 1dajikada keser biri 20 saniyede buna sen mi karışacaksın?

Senior Member
    Neyse terbiyemi bozmayayım. Paşam muhtemelen warrior dışında job oynamadın galiba yada şöyle soruyum mage hiç oynamadın galiba ? Kurian ve int pri dışında bütün jobları oynamış biri olarak ve oyuna başlama yılım 2005-6 bunuda not düşüyüm. Biz sadece farm derdinde değiliz. Madem genien yavaş atack yapıyor, Mob seçmezsin. Mob çekerlerse paşa paşa yatarsın. Madem bu kadar önemli video programını indirir afk süreleri kayıt altına alırsın. Odamı yetmedi exp kasacaksan paşa paşa başında bekleyeceksin yan gel yat osman char slotta dönsün ben keyfime bakayım yok öyle dünya ? senin o beğenmediğin 1 tl lik char afk kalma lüksü yok. Ben genie toplu slot dönme veya lüre yapma özelliği görmedim. Beyin diye bişey var biraz kullanın...