Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member

cypher ring ALDIM BAN YERMİ ?

VEGA SERVERİNDE CYPHER RİNG ALDIM ALDIGIM ARKADAŞ ALDIKDAN SONRA şüpheli davranışlar sergiledi . geçmişde kullanmış olduğu illegal program vs gibi şeyler beni alakadar edermi ?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Karakterin bir suçu olduğunu düşünelim ve bunlardan ceza aldığını varsayalım. Bu cezalar o hesabın siciline işlenir, karaktere işlenmiyor.

Kişi eğer yüzük basıp bunu satıyorsa ve senin hesabında bir problem yoksa suçun baştan başlar. Çünkü önceden yapılan o cezalar eski hesapta kaldı.

Ancak şöyle bir durum var. Eğer kişinin güncel bir raporlaması ya da raporlamaları varsa cezayı bu sefer sen alırsın.

Şöyle ele alalım, bir karakter bir çok kişiyi dolandırdı, hakaret etti veya hile kullandı. Bir çok oyuncu da bu kişiyi farklı suçlarla raporladı. Bu esnada kişi karakteri yüzüğe mühürledi ve sana sattığını düşünelim. Bu raporlamalar netleştiğinde cezayı sen alırsın.

Keşke ring iteminde karakterin mühürlenne tarihi olsa örneğin 10.04.2019 tarihinde mühürlendi ve bizbunu ilerki bi zamanda alacağımız zaman bilirizki artık bu karakter bizim açımızdan temizdir

İsim değiştir o zaman sorun olmaz diye tahmin ediyorum?

Senior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Yüzükteki isim bellidir. Almadan önce bu konuda destek ekibine bilet gönderseydin gerekli kontrollerin yapılmasını sağlatabilirdin. İçin de rahat etmiş olurdu.
    Merhaba,

Yüzükle karakter alıyor olmanız illegal bir karakteri sadece yüzükle aldığınız için oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor.Eğer bir karakter satın alacaksanız bu tip riskler her zaman var olacaktır.Yada satın alacağınız karakter ile ilgili önceden bizim tarafımızdan bilgi alabilmeniz mümkün değildir.

Saygılarımızla,

konuyla alakalı nttgame tarafından gönderilen ticket cevabıdır. MODERATÖR BİLGİ VERİLİR DİYOR NTT VERİLMEZ DİYOR.
    Last edited by Dodgemebaby; 04-11-2019 at 07:32 AM.

Quote Originally Posted by DARKTALON View Post
    İsim değiştir o zaman sorun olmaz diye tahmin ediyorum?
    İsim değişikliği Nttgame tarafından kayıt altında tutulan bir bilgi olduğu için çare olacağını sanmıyorum. Ama eğer Mod. arkadaşımızın dediği gibi Cypher Ring alımında destek ekibi ile görüşülüp bilgi alınabiliyorsa güzel birşey fakat bu da sürecin uzun süreceğini işaret ediyor.

Cypher Ring basılmadan öncesinde bir tedbir uygulaması yapılması daha mantıklı olacaktır gibi geliyor. Yani şöyle ki karakterini Cypher Ringe yükleyecek olan oyuncu, bu işlemi yapmaya çalıştığında hesap/karakter hakkında bir inceleme varsa bu işlemin engellenmesi herkes için daha sağlıklı olacaktır.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Karakterin bir suçu olduğunu düşünelim ve bunlardan ceza aldığını varsayalım. Bu cezalar o hesabın siciline işlenir, karaktere işlenmiyor.

Kişi eğer yüzük basıp bunu satıyorsa ve senin hesabında bir problem yoksa suçun baştan başlar. Çünkü önceden yapılan o cezalar eski hesapta kaldı.

Ancak şöyle bir durum var. Eğer kişinin güncel bir raporlaması ya da raporlamaları varsa cezayı bu sefer sen alırsın.

Şöyle ele alalım, bir karakter bir çok kişiyi dolandırdı, hakaret etti veya hile kullandı. Bir çok oyuncu da bu kişiyi farklı suçlarla raporladı. Bu esnada kişi karakteri yüzüğe mühürledi ve sana sattığını düşünelim. Bu raporlamalar netleştiğinde cezayı sen alırsın.

Yüzükteki isim bellidir. Almadan önce bu konuda destek ekibine bilet gönderseydin gerekli kontrollerin yapılmasını sağlatabilirdin. İçin de rahat etmiş olurdu.
    Daha önce başka konularda böyle bir hizmet verilmeyeceğinden bahsedilmişti.
    Yani alınacak bir karakter için ticket atılırsa bilgi verilmeyeceğinden söz edilmişti.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Yerinde olsam aklımda bir şüphe varsa müşteri hizmetlerine ticket atarım. Ring deki karakter incelenmesini, eğer süresiz ban yemek gibi bir durumu varsa silinmesini talep ederim. Bu bir iyi niyettir.

Junior Member
    bu konu ile ilgilenemiyorlar ise pusda ring satmaları saçma ve 2800 cash hadi 500 cash olur anlarım risk aldıgına değersin 280 lira veriyorsun ve bunun bi hizmet bedeli olmalı .

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Tekrar merhabalar,

Destek ekibiyle görüştüm. Yanılmışım önden bir bilgi alabilmeniz mümkün değilmiş.

Ama ileride ringle aldığınız karakterden dolayı ceza alırsanız bilet göndererek incelenmesini sağlayabilirsiniz. Duruma göre cezanız kaldırılır ya da devam edebilir.