Results 1 to 2 of 2
    Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)

Knight online büyük öneri konusu !

13 yıllık bir player olarak , oyundaki bir çok şeyden rahatsızlık duymaktayım. Benim gibi de binlerce player var. En ufak sorunları biriktirip biriktirip büyük bir sorun haline getirdiğinizi düşünüyorum. Bu Mgame in sorunu mudur yoksa NTTGAME nin mi bilemem. Bu sorunları aranızda oturup tartışıp bence açmanız gerekmekte. Ben madde madde vericem bana göre sorun olan her şeyi , herkes bir yorum yapsa en azından oyunun sağlığı açısından biraz daha iyi yerlere gelebiliriz. Amacım oyunu karalamak değil , aksine devamlılığını sağlamaktır.

1-) Andream ve Basede herkesin Rogue olması.
    Jamadar oyuna geldiğinden beri ve andream ve basede ki koxperlar arttığından beri ( gmlerin düzenli kontrol sağlamamasından kaynaklı) + warrior ve magenin güzel damageler atamaması sebebi ile , andream playerları aşırı fazla derecede düşmüş bulunmakta. Ki birde her serverda olması andreamın oyuncu kaybı yaşanmasını daha da fazla olmasına sebep vermekte. Ki bugün sadece farm yeri olarak kullanılıyor desek yeri.
    Yerine Jamadara +70 özelliği eklenip , atak powerının arttırılması taraftarıyım. En azından eskileri oynamak isteyen girip oynayabilsin.
    Bir çok serverdaki Andream kapatılıp , tek bir server yada 2 3 server altında birleştirilsin.
    Aynı şekilde base içinde geçerli.
    Mesela andream olmayan serverda base olsun , base olmayan serverda andream olsun gibi..
    Ki warrior ve magelerinde rogue kadar aktif olması sağlansın.

2- Holy animor
    Holy animorda kendimizi bildik bileli 10 mp recovery aktifti , bir anda bunu hayatımızdan bugtu diyerek çıkarmanız çok saçma oldu.
    Gerekli itirazları yapıp geri getirmelisiniz. En popüler olan hammerlardan birini pasif bi hammer haline getirdiniz.

3- Gereksiz takılar
    oyunda gereksiz tonca takı bulunmakta artık. Bunlar genellikle Ring ve Beltler
    Mage açısından bakacak olursanız . Flame Ring , imir ring , Shio Ring , ring of Magic , Agete Ring vs
    Rom shio ve Agete kullanan kaldı mı ? Oyunda pazarda dahi görmüyorum. Değerli olduğundan ötürü değil. Çöp olduğundan beri görmüyorum.
    Bu itemlerin ya drobu kaldırılmadı yada tekrardan özelliklerinin yazılması gerekmekte.
    Flame Ring , imir ring , shio gibi 3 mage takısının da tek bir özelliği taşıması saçma. Tek bir damage vermesini kast ediyorum.
    Rons staff gibi olsun , 3 özelliği birden tek bir takı altında toplayıp , piyasanın eşitlenmesi durumundayım.
    Zaten magelerde tek bir skilli 83 e verecekleri için , diğerlerinde 45 vurması pek bir etki yaratmamakta. Ki elinde ki staffında damagesine uymayacağı için yine damage açısından eşit olmayacaktır. Bu bence en önemli konulardan birisi. Boşa olan 3 takının 1 takı haline dönmesi gerekmekte.

5- Bronze belt , Harpy belt , skeletton belt , iron belt , glass belt , taurus belt , pontus belt , ararat belt , burada 8 farklı beltten söz ettim ama hepsi ÇÖP denilecek kapasitede artık. Kimisinde Jamadar yok , kimisinde Spear yok , kimisinde Dagger yok , bu nasıl bir anti def veren belt koleksiyonu ? Yani bir player olarak 3 adet belt mi almam gerekiyor , dakika başı belt değiştirmem mi gerekiyor ?
    Asasla vs atarken Jamadar defliyi takayım , warriorla vs atarken swordu spearı takayım , mage ile kapışırken belt of dex mi takayım ?
    Bunları da adam gibi oturup düzeltmeniz gerekiyor. Oyuna takı eklemeden önce bunları düşünmek cidden zor mu ?

6-İron neackle a Jamadar definin eklenmesi gerekmektedir.

7-Rogue earning , Warrior earning neyse de , Cleric earning ve Mage earning kullanan mage mi kaldı ? Daha önceden bile kullanan yoktu gibi bir şey. Verdiği özellikler çöpten daha beter , HP 9 earningler Allah aşkına daha yararlı ve bu takılar uniqe ve class isimleri içeriyor. Mage earningin mageye bir katkısı yok, Clearic earningin de Priestlere bir katkısı yok , nasıl bu isimleri aldılar merak ediyorum. Ne defans veriyor , ne adam gibi health veriyor , ne mp , ne hp , ne int veriyor. oyundaki en saçma 2 takıdan birisi bunlar.

8- Oyunda para harcıyacak bir bölüm olmaması.
    Ancak buss ve pot satın alarak oyundaki nakiti eritebilirsiniz.
    Bussun sürekli drobunun olması buna engel. Buss drobunun kaldırılıp , yerine gold coin , silver coin e , hatta silver bara bile önem verilmesi taraftarıyım.
    Gidip oyundaki parayı buss satın almaya , pot satın almaya harcamalı insanlar. Oyundaki para sürekli olarak oyunda kalıyor. Bussu bile adamlar buydan satın alıp , paranın oyunda kalmasına sebebiyet vermekteler. Evet farm slotları olsun fakat dropları , nakiti oyundan cıkartan şeyler olmamalı.
    Birde ekstra olarak potların sudan ucuz olması , susadıkça pot içer olduk 1920lık mana pot zamanında 19,200 coin di hatırladığım kadarıyla
    Hp pot 720lik ise , 7,700 olması gerek , şimdi hepsi sudan cidden ucuz tamam siz pusta satıyorsunuz , bunada karşıyım ama kaldıracağınızı sanmıyorum , bari fiyatını arttırın pusla birlikte npc fiyatını da oyunda ki nakit en azından bi kısmı yine bu yoldan çıkabilsin.

9-Buy mechant
    Bu pazar türü oyundaki en tehlikeli virüs , sürekli item piyasasını düşürmekten başka bir şeye yaramıyor. Bir de sürekli gem kutu bus satın alan tipler var tabi ( bunu da sanal pc ile 50 çar sokarak yapıyorlar ) zengini zengin , fakiri fakir ediyor bu yöntem.

10- UCUZU İTEMLERİNİZ SATIN ALINIR
    bu yazıyı yazan maradonda 500 kişiye rastlarsınız. Bu kapitalistler oyunu tl kazanmak için oynuyorlar. bu yazıyı yazmayı yasaklayın abi ? karaborsayı yasaklayın , gördüğünüzü gönderin hapise , hatta maradonda all chatı yasaklayın , kullanmak isteyen manası ( vergisi) neyse kullanıp kullansın. bu sayede birazcıkta olsa pot kullansınlar , birazcık her playerı düşünün artık.

11- Hell blood , elysium , Woe , Glacier erenion , lyting erenion , bi tane daha vardı neyse bu mage silahlarının da çoğu şuan çöp niteliğinde , bunları da birleştirip ortak bir mage staffı elde edebilirsiniz

12- paramun gibi elit eslant canavarlarından , eski günlerin hatrına
    cleaver +7 , Sword breaker 8 gibi itemlerin çıkması taraftarıyım . yıllardır kasılan +8 ler hep aynı ve çöpler. Evet +10 Cleaver da çöp olucak ama en azından bir piyasası bir görünüşü vssı söz konusu olucak. Tabi kukry yi unutmayalım tabi bu sadece asas silahları için değil , mage warrior ve priest silahlarının da +7 +8 dropları eklenmeli.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Şu forumda gördüğüm en boş konulardan biri. Okumaya üşenen arkadaşlara özet geçiyorum.

Bütün takılar kalksın mageler için 1 takı set asaslar için 1 set falan gelsin istiyor. Sanırım takı seçiminde arada kalmış. Sos glas iron bet falan hepsi kalksın belt of def gelsin bütün def özellikleri taşısın falan he bir de pazarcıları hapise atın diyor