Results 1 to 7 of 7
    Senior Member angelrock's Avatar

Question Flame Mage Popülerliği Giderek Artar Mı? Oyun Ekonomisi Sunucu Seçimini Etkiler mi?

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Öncelikle herkese iyi haftalar. Son dönemlerle Knight Online ile ilgili güncel gelişmeleri takip ettiğimde yeni sunucuların açılmasıyla birlikte oynadığım sunucuda ciddi bir user azalması görülmesiyle birlikte "Flame Mage" eşyalarının veya diğer bazı oyun eşyalarının fiyatlarında ciddi bir düşüş gözlemledim. Bu durumun, özellikle çarlarını daha güçlü yapılandırmak isteyenler için bir fırsat olduğu kanaatindeyim ve "Undy Sc kaldırılmasıyla birlikte Mage yapılandırmanın ciddi bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Daha fazlası, özellikle Destan sunucusu geçmiş dönemleri değerlendirdiğimiz zaman yeni sunucu açılmasından en hızlı etkilenen sunuculardan birisi olduğunu düşündüğümüzde ve yine geçmiş yılların tecrübelerine dayanarak yeni sunucularda hayal kırıklıkları yaşayanların tekrar geri döndüğü "Pilot Sunucu" olduğunu düşündüğümüzde Mage ekiplerinin uğrak noktası yine "Destan olacaktır. Son olarak bir takım oyuncu kitlesinin UTC eşyalarının fiyatlarına göre sunucu seçip oynamaya çalıştığını ve bu denklem içerisinde boğulduğunu düşündüğümüzde bu oyun ekonomisinin sunucu seçim kararlarını etkilemesinin de bir o kadar üzücü olduğu kanaatindeyim

Herkese iyi oyunlar dileklerimle.
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Suya hasret çöllerde beyaz güller biter mi?
    Dikenleri göğü deler mi?
    Bir menekşe kokusunda seni aramak var ya,
    Bu hep böyle böyle gider mi?

Senior Member Damii's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Eski sunucular büyük bir birleşime veya gb/alış satış engellemediği sürece eski sunucular da hep ölü pk döner. Yeni sunucular da bilene eski yeni sunucu tadı yok.

Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Senior Member angelrock's Avatar
    Quote Originally Posted by Damii View Post
    Eski sunucular büyük bir birleşime veya gb/alış satış engellemediği sürece eski sunucular da hep ölü pk döner. Yeni sunucular da bilene eski yeni sunucu tadı yok.
    Eski sunucularda ölü pk derken cansız bir ortam mı olur? Özetle user sayısı yetersiz mi kalır demek istediniz?
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Destanda oynamadım fakat yeni sunucuların pilot sunucu olmasında hemfikirim bundan sonra usko oynayacak kitleye skillerin bedava olması ve pusta satılan bir kaç ağır p2w eşyanın kaldırılması vb gibi durumlara bakarsak bence başarılı bir yol izleniyor ancak bu eski sunuculara oyuncuları yönlendirme konusunda başarısız olacaktır tabiki orada hali hazırda bir karakteri yoksa bir de oyunu oyun gibi oynatma girişimleri clanların popülaritesini arttırma girişimlerini de destekliyorum empires of knight online güzel bir fikir ancak bunu ayrı bir clientte sunmanın mantıklı olacağını düşünmüyorum sanırım oyunu ilerleyen sürecinde yeni sunuculara gelmesi beklenen eşyalarında oyuncular tarafından görülmesi ve öğrenilmesi isteniyor yani uzun zamandır bu oyunu oynamayan bir oyuncu utc nedir krowaz nedir yeni gelen eşyalar nedir bunlara alıştırılmaya çalışıyor ancak o kitle bunların bir anlamı olmadığını ve klasik knight online beklentisi içerisinde oldukları unutuluyor kimse 83 lvli krowazı utcyi iple çekmiyor kaldıki 83+5 gibi saçma bir Lvl sistemine doğru evrilme var ve oldukça yanlıştır

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    (Oyun Güncellendikçe) Mage bitmeye mahkum bir klas..

Slot Keserim, düşüncesi ile Mage oynayıp, yanına Asasını oturtup bir yandan EXP, Öte yandan bişeyler kasar; Asasımı dizerim dersen olabilir ki, Upgrade veya Al Sat yaparak bile daha güzel kazanç sağlarsın. Mage PK da tamamen bitmiş. Bunu ben anlatmaya kalksam, Tam Sayfa yorum atmam gerekir.

CZ ye gçip veya JR gibi yerlerde Tek Takip ettiğim Klass Mage ve durumu içler acısı.
    Çıplak bir Asas veya Warriora..
    +7 veya +10 seti, Asas veya Warriora giydirdiğinde çok feci bir artı yakalar. Magede bu durum geçerli değil.
    +7 veya +10 Silahı Asas veya Warriora taksan, her vurduğu kişiyi yamultur. Magede yine geçerli değil.

Eskiden Mage yanına kimseyi yanaştırmazdı. Asaslar gider keserdi. Şimdi varlığı hiç endişe vermiyor. Hatta 8 veya 16 yada daha fazla Mage olmalarıda bir artı değil. 1 Warriorla Direk yerdeler yatalak bir Klass olmuş.

Birde bunun Kurian/Portu boyutu var. Bugün 1 deki BDW de, Kurianı dondurduğum anda bana bişey attı. Hiçbirşekilde skil atamadım. Stafla vurmak için gittiğimde ise Sağ Alttan fırt veya çıv dercesine damage geçtiği ile öldüm. Sonra yukarı geldi. 20 den fazla 18 attım. Kimse dayanamaz buna. Kurian dayandı. HP 4/1 değil 10/1 ancak düştü. 70 falan attım. HP si 1 DK da yarıya ancak düştü. Bir heal attığı gibi 1 DK da düşen HP yi Fulledi.

+9 Fulitol takan Magelere bakıyorum. +8 takan Asaslarla baş edemiyor. Adamların Zırh ve Takıları Flame/Ice/Layt Resistanceli olmasının yanında. MAGİC RESİSTANCE yede sahip; Bizim İtemlerimiz STR/DeX resistance vermiyor.
    Yazdıkça uzuyor Mageye hiç bulaşma.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member Damii's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by angelrock View Post
    Eski sunucularda ölü pk derken cansız bir ortam mı olur? Özetle user sayısı yetersiz mi kalır demek istediniz?
    Pk'lar çok cansız, bunun sebebi insanlar oyun oynamak için değil, para kazanmak için oynuyorlar. Yeni sunucu da bilene artık eski kalabalık ortam yok malesef PK'da.
    Bunun 3 sebebi var.
    1. PUS ücretleri
    2. GB Alış-Satış yapıp normal asgari ücretli işten daha fazla para kazanmalarına olanak sağlamak ve daha az efor.
    3. PK aşırı bir dengesizlik olması (warrior berserker , warrior partiler artık warrior partilere tek atıyor, TEK, 2 değil. Bu da oyuncuların pk ortamından daha az keyif almaya sürüklüyor ve farklı oyunlara veya korsan sunuculara itiyor malum oralar da warrior berserker ya yok ya da nerfli %90 felan)

Bunlar benim kişisel görüşlerim.

Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.