Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Junior Member

Hesabımda Otp koruması Ve itemlerım kıtlı olmasına rağmen herseyım calındı

Dun gece 5 e kadar exp kastık sabaha doğru uyudum uyandıgımda hesabımdakı tum ıtemler scler bankamdakı ıtemler herseyım calınmıstı. Hesabımda otp koruması telefonumun üzerinde. Ayriyetten tüm itemlerimde kitliydi. Charın tüm bilgileri ilk kod yuklenmesınden bugune kadar yaptıgım tum alısverısler hersey elımde duruyor. Ayriyetten oyun icindede bir sürü referans olabilecek arkadaşım tanıdıgım var beraber exp ve farm kastıgımız. Sabah uyandıgımda gece eslantda olan charım emc sundiresin yanında tamamen cıplak kitli tüm itemler acılmıs herşey calınmış bir şekilde buldum. Hesabım uzerınde rollback atılmasını talep ediyorum. Veya adli talepde bulunmak istiyorum. Hesabımdan itemleri calan kişi hakkında mahkeme süreci baslatacagım. Hesabım boş bi hesap degil asağı yukarı 4-5 bın tl değeri vardı lutfen acil bi geri dönüş bekliyorum. İtemlerımın geri dönüşünü kime trade atıldıysa bulunup yardımcı olmanızı beklıyorum

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Rollback gibi bir durum yok İtem restorasyonunu unut. Bilişim suçlarına git hemen başvurunu yap.

Charın oyunda mıydı yoksa kapatmış mıydın yatarken?

Junior Member
    oyundaydı format atılmıs pc me uyandıgımda ıtemlerım calınmıstı tum kıtlı ıtemler acılmıs dığer tum ıtemlerıde cope atmıs kım attıysa kıtlı ıtemlerımın kıme trade atıldıgını goremıyomu gmler ?

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 535353my View Post
    oyundaydı format atılmıs pc me uyandıgımda ıtemlerım calınmıstı tum kıtlı ıtemler acılmıs dığer tum ıtemlerıde cope atmıs kım attıysa kıtlı ıtemlerımın kıme trade atıldıgını goremıyomu gmler ?
    Görebilir ama bunu seninle paylaşmaz. Tahminen biri uzaktan bağlanmış bilgisayarına. Dediğim gibi bilgisayarınla beraber bilişim suçlarına git. Onlar isterse NTT paylaşır gerekli bilgileri ama seninle paylaşmaz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by 535353my View Post
    Hesap ıle durumu anca dava acarsan mahkeme ınceleme ıcın NTT ye bır yazı gonderır su hesap ıcın ınceleme ve yapılmıs olan baglantıları istiyoruz diye ozaman vermek zorunda kalırlar. Ama sana kimse kim sana trade atmış kım napmıs bılgı vermezler.

Junior Member
    peki hesabımda calınan itemlere ne olucak oyun bunun ıcın bı ıslem yapmıcakmı ?

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Dostum bilgisayarina format atmadan, virüs taraması yaptirmadan yani bilgisayarına hiç dokunmadan direk bilişim suçlarına gidiyorsun.

Seni uzun süre takip etmişler, bilgisayarının ekranını takip etmişler item kitlerken açarken seni izlemişler şifreyi sen girerken görmüşler. Yani timsahın avını beklediği gibi beklemişler senin afk kalmanı.

Bilişim suçlarına gittiğinde internet bankacılığın varsa ve bu sürede internet bankacılığına giriş yapmissan, ancak hesaplarında çalıntı vb. durum yoksa bile bunu belirt. Bankacılık mevzuatı girdiğinde ilgilenmeyecek şube bile ilgilenmek durumunda kalıyor.

Ve peşini bırakma..

Junior Member
    bilmiyorum ama inşAllah nttgame yardımcı olur dava surecine uzamadan ınsanın tum hevesını alıyo boyle hırsızlar

Junior Member
    umarım sorunun çözülür ve itemlerine geri kavuşursun dostum. O kadar emeğin heba olmaz.
    Gmlerde umarım konuyla ilgilenir geçmiş olsun

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Hesap ve otp bilgileri paylaşılmadığı sürece başka birisinin giriş yapması mümkün değildir.

Quote Originally Posted by Wanrina View Post
    Merhaba,

Her ustanın elbet gizli bir tarifi vardır. Şaka bir yana, ICS servisini kullanan oyuncularımız bilgilerini paylaşmadığı sürece hesaplarına erişimlerini ancak portala kadar kaybedebilirler. Yani hesabı çalan kişi portala kadar giriş yapabilse bile oyunda asla geçemeyeceği bir engelle karşılaşır (ta ki siz ICS bilgilerinizi paylaşana kadar). Üstelik ICS servisi portal üzerinden aktifse, mail adresi bile değiştirilemez. Özetle ICS aktifse ve paylaşım yoksa hesap soyulamaz, soyulamadığı için de restorasyona gerek kalmaz.

Çoğu oyuncumuzda gördüğümüz, uyarılarımızı dikkate almayarak hesaplarını başka oyuncularla paylaşımlı bir şekilde oynamasıdır ya da başka oyuncuların hesaplarına herhangi bir nedenden dolayı giriş yapmalarına izin vermesidir. Gelen biletlerdeki açıklamaların, sistemlerimizdeki kayıtlarla çelişmesi durumu ve suçluyu basit bir şekilde açığa çıkarmaktadır.

Bu nedenle lütfen ICS/OTP servislerini doğru bir şekilde kullanmaya özen gösterin. ICS OP!
    Quote Originally Posted by Wanrina View Post
    Anlaşmamız gereken bir nokta var ki ICS bilgileri paylaşılmadığı sürece hesapların soyulabilmesi mümkün değil. Forumda bu tür şeyler okuyabilirsiniz, bunlar sizi yanıltabilir ancak incelemelerimiz sonucu bu söylemlerin doğru olmadığını görüyoruz Çok yakında hesap güvenlikleri ile ilgili daha fazla bilgilendirmeler sunacağız, lütfen takipte kalın.
    Yaşadığınız duruma üzüldüm. Bu konuda daha önceden hazırlanmış aşağıdaki video'ya göz atmanızda da fayda var.

#Fakat siz tüm bunlara rağmen, böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşünüyorsanız; hesabın incelenmesi adına destek ekibine bilet gönderebilirsiniz.