Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 33
    Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)

Karakter Silme- Trade Kapalı Ucuz CSS

Kötünün iyisine razı olacağımız bir fikrimi paylaşmak istiyorum.

Gönül ister ki karakter silme ücretsiz olsun ama madem para politikası ile uyuşmuyor biz de ortak bir yol bulalım.

Diyorum ki, karakteri ringe koyma scrolu 2800KC ve bu item karakter slotu boşaltmak için getirilmiş. Ama oyuncu davranışı genelde bu yönde değil yani karakter alım satım olarak kullanılıyor bu scrol ve bu maddi bir gerçeklik kimse inkar edemez.

Karakter alım satımında kullanıldığı için karakteri yüzüğe koyma scrolu tabiki bazı şeylerden pahalı olmalı şirket için, premium parasından ucuza satılan 83 level karakterlerin olmadı para politikasına uymayabilir, bunu anlarız gerçekten.

Lakin, slot boşaltmak için çok daha ucuza bir scrol ile karakter ringlendiginde tradeye kapalı olarak ring haline gelse, böyle bir scrol olsa ve bizde sıkıldıgımız sınıf olduğu zaman vazgeçtiğimiz karakterimizi kolayca ringe koyup, oynamak istediğimiz ya da geçmek istediğimiz pk haritasına yönelik sınıftan bir karakter acabilsek nasıl olur?

Tekrar belirteyim gönül ister ki bu işlemi bedava yapabilelim ancak madem ki bazı durumlarla ters düşüyor o zaman orta bir yol bulalım..

Banned
    Karakter silme bir gereksinimdir çünkü o kadar çok birleşen serverlar varki bunlar fazlalığı yüzünden slotlar doldu.

Şuanki haliyle zaten css ile yapan yine karakteri çalabilir.

Karakter silmek için otp ve item kitleme şifresi birlikte istenebilir.

Oyuncunun en temel ihtiyacı scroll pusta satılmamalı koreko gibi olmalıdır.

Junior Member MrDesert's Avatar
    Karakter silme konusunu destekliyorum.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Öncelikle haklı bir konu. Karakter silmek için daha cüzi bir miktarda silme scroll eklense çok iyi olur ama

Quote Originally Posted by SchizopH View Post
    Diyorum ki, karakteri ringe koyma scrolu 2800KC ve bu item karakter slotu boşaltmak için getirilmiş.
    Şu kanıya nereden vardın? Kim söyledi size "CSS karakter silmek için getirildi sakın karakterinizi satmayın" diye?

Bir konuyu açığa kavuşturalım. Karakter satmak yasak değil hesap satmak yasak. Ve CSS dediğimiz şey KARAKTERİ ringleyip OYUN İÇİ bir eşya veya yine OYUN PARASIYLA KARAKTERİNİ başka bir HESABA satmak için getirildi. Gayet açık değil mi?

Adam konu açmış "karakter silme yok ne yapalım kullanmadığımız karakterden kurtulmak için" diye. Yöneticiler cevap vermiş "CSS basarak slotu boşaltabilirsiniz"

O günden beri herkes "CSS karakter satmak için değil slot boşaltmak için getirildi" diyor.

Yanlışı düzelttiğimize göre konumuza dönelim.

Bence de karakter silmek için daha ucuz bir yönteme ihtiyaç var.

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    Öncelikle haklı bir konu. Karakter silmek için daha cüzi bir miktarda silme scroll eklense çok iyi olur ama

Şu kanıya nereden vardın? Kim söyledi size "CSS karakter silmek için getirildi sakın karakterinizi satmayın" diye?

Bir konuyu açığa kavuşturalım. Karakter satmak yasak değil hesap satmak yasak. Ve CSS dediğimiz şey KARAKTERİ ringleyip OYUN İÇİ bir eşya veya yine OYUN PARASIYLA KARAKTERİNİ başka bir HESABA satmak için getirildi. Gayet açık değil mi?

Adam konu açmış "karakter silme yok ne yapalım kullanmadığımız karakterden kurtulmak için" diye. Yöneticiler cevap vermiş "CSS basarak slotu boşaltabilirsiniz"

O günden beri herkes "CSS karakter silmek için değil slot boşaltmak için getirildi" diyor.

Yanlışı düzelttiğimize göre konumuza dönelim.

Bence de karakter silmek için daha ucuz bir yönteme ihtiyaç var.
    Dostum ben yetkililerin "CSS'nin asıl amacı slot boşaltmak, karakter satmak değil" tarzında açıklamalarına binaen böyle birşey söyledim. Yoksa bana göre de ülke şartlarında basit bir işlemin yaklaşık 200TL olması mantıklı gelmiyor.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Dostum ben yetkililerin "CSS'nin asıl amacı slot boşaltmak, karakter satmak değil" tarzında açıklamalarına binaen böyle birşey söyledim. Yoksa bana göre de ülke şartlarında basit bir işlemin yaklaşık 200TL olması mantıklı gelmiyor.
    Onu soruyorum işte. Kim söyledi onu? Uzun zamandır forumda discordda Twitchte takip etmeye çalışıyorum böyle bir söylem duymadım

Kötünün iyisine razı olacağımız bir fikrimi paylaşmak istiyorum.

Gönül ister ki karakter silme ücretsiz olsun ama madem para politikası ile uyuşmuyor biz de ortak bir yol bulalım.

Diyorum ki, karakteri ringe koyma scrolu 2800KC ve bu item karakter slotu boşaltmak için getirilmiş. Ama oyuncu davranışı genelde bu yönde değil yani karakter alım satım olarak kullanılıyor bu scrol ve bu maddi bir gerçeklik kimse inkar edemez.

Karakter alım satımında kullanıldığı için karakteri yüzüğe koyma scrolu tabiki bazı şeylerden pahalı olmalı şirket için, premium parasından ucuza satılan 83 level karakterlerin olmadı para politikasına uymayabilir, bunu anlarız gerçekten.

Lakin, slot boşaltmak için çok daha ucuza bir scrol ile karakter ringlendiginde tradeye kapalı olarak ring haline gelse, böyle bir scrol olsa ve bizde sıkıldıgımız sınıf olduğu zaman vazgeçtiğimiz karakterimizi kolayca ringe koyup, oynamak istediğimiz ya da geçmek istediğimiz pk haritasına yönelik sınıftan bir karakter acabilsek nasıl olur?

Tekrar belirteyim gönül ister ki bu işlemi bedava yapabilelim ancak madem ki bazı durumlarla ters düşüyor o zaman orta bir yol bulalım..
    haklısın destekliyorum.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    İlk Demagojiyi, hangi Demagog yapacak beni o yorumu bekliyorum
    Hesabınız soyulursa, Karakterinizi silerler bak haa Akıllı olun Karakteriniz siliniz. Koktunuçmuuu

CSS Hesap alım satım için çıkartılmış birşey... Karakter alım Satımı zaten yaplıyordu. Bunun önüne geçmek amaçlı bir scroll. Bir manevra söz konusu, yani durumu kendi lehine çevirme... +Bu sayede satılmış hesap olmayacağı için, çalınma ve Ticket yoluyla "Satılmış Hesabı Geri Alma" gibi hamlelerin önüne geçildi.

Karakter silme oyunda olması gerekiyor.
    Bir hevesle char açarsın, kasamazsın vs. silmek istediğinde Accountun gitmesi çok saçma, gitmesin istiyorsan CSS al. mantık dışı.
    Benim karakter silme ile işim yok. Karakter silmek isteyen kişilere kulak verilmeli. Sil Butonu gelmiyorsa bile, daha ucuz yollu Taşıma yapmayan, sadece karakteri silen bir scroll gerekli oyuna.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member Damii's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    tamamen destekliyorum bu konuyu.

Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Arkadaşlar bu hesap çalınınca karakteri silme olayını pekçok oyun engellemiş durumda.

Olay çok basit.

Bir karakteri silmek istediğinizde oyunlar size

1- Karakterin gizli sorusunu (ananızın kızlı soyadı, ilk öğretmeniniz, ilk sevgiliniz cartınız curtunuz)

2- Oyunda Adımlı doğrulama var ise hem mail adresinize onay maili hemde otp gibi bir kod sistemi varsa o kodu istiyorlar.

3- Bizdeki item güvenlik kodu gibi birde karakter kodu var. Bazı oyunlar bu kodu isteyebiliyor. Nasıl item kitleme şifremiz var ise, birde karakter silme şifremiz olabiliyor bu koduda hesabı ilk açışınızda oluşturabiliyorsunuz (item kitleme şifreleri ile aynı olmuyor, hane sayıları farklı)

4 ve asıl önemli olan sistem - Karakteri silmek istediğinizde karakteriniz 14 gün boyunca kullanılamaz hale gelerek bekliyor. Yani 14 gün boyunca bu karakter ile oyuna giremiyorsunuz ve mail adresinize (varsa yedek mail adresinizede) karakterinizin silinme sürecinin başladığına dair otomatik bir mail gönderiliyor. Eğer karakteriniz çalınmış isede 14 gün içinde oyun yöneticileri ile iletişime geçiyorsunuz ve karakteriniz silinmeden geri alıyorsunuz. Karakter silme sürecide tek tıklamayla iptal edilebiliyor. (en ilkel yöntemi silkroadda 10 yıldır filan var sanırım, daha gelişmişleri farklı oyunlardada mevcut)

Bizde bu süre 30 gün olabilir ama mutlaka olmalıdır. Slot boşaltmak için yüklü bir miktar para vermek aşırı saçma bir durum.

Hadi madem slot boşaltmak ücretli bari çeyrek fiyatına "slot ekleme" kağıdı filan gelsin.4 değil 5 hatta 6 karakter olmasının sistemsel açıdan hiçbir problemi yok. 400 cashe slot ekleme scrool satın sizde memnun olun oyuncularda.
    Last edited by Thapseus; 04-05-2019 at 03:02 PM.