Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 70

Exclamation Skill Damage bugları (Dikkat önemli)

Selamlar ve iyi çalışmalar.
    Öncelikle Archery yani okçularla ilgili gördüğüm saçma damagelerle ilgili özellikleri söylemek istiyorum.
    Örnek ape slotunda exp kasıyoruz, Charın U' daki AP 1700 diyelim. Apeye verilen hasarları yazıyorum şimdi de sonrada saçma mı değil mi yorum sizin...
    Arc Shoot'un özelliği : %250 hasar verir..!!!! BAK DİKKAT EDİN YÜZDE 250 HASAR VERİR -- Mobların defansını da eklersen en az 1500 civarı vurması lazım!! ama damagelere bakın ;
    Arc Shoot : 1634 --------- Normal damage
    Arc Shoot : 1103 --------- Sözde Normal Damage
    Arc Shoot : 938 ---------- Bu ne kardeşim ?
    Arc Shoot : 1867 --------- Normal damage
    Arc Shoot : 86 ------------ Sözde Skill sekmesi ( sekme de neyse artık sanki duvardan sektirip vuruyoruz )

1700 Ap li bir char nasıl oluyor da 800 ile 2200 arası damage atıyor ? 800 damage yiyen mob da deff 1500 de 2k damage yiyen mobda deff 100 mü ? Bu nasıl bir saçmalık böyle ?

Extradan aynı charla 3lü 5li combo deniyelim mesela Monster stone deyiz ;
    Arrow Shower : 1102 - 863 - 67 - 986 - 89
    Arrow Shower : 86 - 1042 - 947 - 1224 - 894
    Arrow Shower : 562 - 863 - 881 - 961 - 1013
    Arrow Shower : 969 - 86 - 1142 - 631 - 89

Multiple Shoot aynı damageler nerdeyse yazmakla uğraşmayacağım. Şimdi bana açıklar mısınız, ben anlayamıyorum da Skill sekmesi 100 civarı vuruyorsa 500/600/700/800 vurduğumuz damageler nedir kardeşim 1700 ap li charla ? 1500 vururken normal damage iken 500 vurunca silah patlamışa kendi kendine rpr mi olmuş ?

Şimdi gelelim EN SEVDİĞİMİZ YER ; Yüksek damageli skiller : CS , ice shot , lr shot ve power shot. Aslında 70 Skilide dahil edilebilir...
    Her skili kuklalarda 10 kez deneyelim SEKMEDEN kaç kere gerçek damagesini atıyor ;
    CS : 3/10
    ice : 5/10
    lr : 3/10
    PW: 6/10

Dalga geçiyorsunuz değil mi ? Yoksa benim charım mı bozuk
    Yok canım 2-3 kişi ile denedik yine aynı.. Demek ki Skill'de bir b*kluk var.

Sevgili GM ler düzeltin artık şunları !!! Warriorlar yere vurmayla 4k vuruyor 4 tane de yere vurma skili var hemde alan vuruyor Allah Allah , sanarsın mage !!! Utanmasınlar ya bir de NT ye gitsinler...
    Magelerden Skillerin özelliklerini kaldırın warriora verin. Eskiden solo mage de oynanıyordu şimdi niye yok ?
    Çünkü bazı skilleri can çekiyordu bazıları ise mana siliyordu ama şimdi yok. Bir başka nedeni de gelen geçen 4k vuruyor. Warrioru vuruyor , asası vuruyor , bp prisi vuruyor , okçu da da olurda sekmezse PW shot 4k vuruyor...

İnşallah bu uzun yazı dikkate alınır da bi düzenleme yapılır. Tabi ki umudum yok yazının tamamını okuyacaklarını bile sanmıyorum. Baksana CR ye attığımız koxp report bile 2 gündür duruyor. Bunu mu düzeltecekler ? Ya bi bırahhh yaaa...

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Hangi silah ile kullandığın önemlidir farklı ok ile denedin mi iron bow ile helenid bow arasında bariz fark var sekme olasılığı da daha düşük
    Gasp edeni engellemezseniz, bir gün gasp edilirsiniz.
    hak arayanın hakkını verin baş kaldıranın başını kesin

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    okçular üvey evlat sevilmeyen job .83 geldi geleli joblar arası adalet kalmamıştır.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Fraud89 View Post
    Selamlar ve iyi çalışmalar.
    Öncelikle Archery yani okçularla ilgili gördüğüm saçma damagelerle ilgili özellikleri söylemek istiyorum.
    Örnek ape slotunda exp kasıyoruz, Charın U' daki AP 1700 diyelim. Apeye verilen hasarları yazıyorum şimdi de sonrada saçma mı değil mi yorum sizin...
    Arc Shoot'un özelliği : %250 hasar verir..!!!! BAK DİKKAT EDİN YÜZDE 250 HASAR VERİR -- Mobların defansını da eklersen en az 1500 civarı vurması lazım!! ama damagelere bakın ;
    Arc Shoot : 1634 --------- Normal damage
    Arc Shoot : 1103 --------- Sözde Normal Damage
    Arc Shoot : 938 ---------- Bu ne kardeşim ?
    Arc Shoot : 1867 --------- Normal damage
    Arc Shoot : 86 ------------ Sözde Skill sekmesi ( sekme de neyse artık sanki duvardan sektirip vuruyoruz )

1700 Ap li bir char nasıl oluyor da 800 ile 2200 arası damage atıyor ? 800 damage yiyen mob da deff 1500 de 2k damage yiyen mobda deff 100 mü ? Bu nasıl bir saçmalık böyle ?

Extradan aynı charla 3lü 5li combo deniyelim mesela Monster stone deyiz ;
    Arrow Shower : 1102 - 863 - 67 - 986 - 89
    Arrow Shower : 86 - 1042 - 947 - 1224 - 894
    Arrow Shower : 562 - 863 - 881 - 961 - 1013
    Arrow Shower : 969 - 86 - 1142 - 631 - 89

Multiple Shoot aynı damageler nerdeyse yazmakla uğraşmayacağım. Şimdi bana açıklar mısınız, ben anlayamıyorum da Skill sekmesi 100 civarı vuruyorsa 500/600/700/800 vurduğumuz damageler nedir kardeşim 1700 ap li charla ? 1500 vururken normal damage iken 500 vurunca silah patlamışa kendi kendine rpr mi olmuş ?

Şimdi gelelim EN SEVDİĞİMİZ YER ; Yüksek damageli skiller : CS , ice shot , lr shot ve power shot. Aslında 70 Skilide dahil edilebilir...
    Her skili kuklalarda 10 kez deneyelim SEKMEDEN kaç kere gerçek damagesini atıyor ;
    CS : 3/10
    ice : 5/10
    lr : 3/10
    PW: 6/10

Dalga geçiyorsunuz değil mi ? Yoksa benim charım mı bozuk
    Yok canım 2-3 kişi ile denedik yine aynı.. Demek ki Skill'de bir b*kluk var.

Sevgili GM ler düzeltin artık şunları !!! Warriorlar yere vurmayla 4k vuruyor 4 tane de yere vurma skili var hemde alan vuruyor Allah Allah , sanarsın mage !!! Utanmasınlar ya bir de NT ye gitsinler...
    Magelerden Skillerin özelliklerini kaldırın warriora verin. Eskiden solo mage de oynanıyordu şimdi niye yok ?
    Çünkü bazı skilleri can çekiyordu bazıları ise mana siliyordu ama şimdi yok. Bir başka nedeni de gelen geçen 4k vuruyor. Warrioru vuruyor , asası vuruyor , bp prisi vuruyor , okçu da da olurda sekmezse PW shot 4k vuruyor...

İnşallah bu uzun yazı dikkate alınır da bi düzenleme yapılır. Tabi ki umudum yok yazının tamamını okuyacaklarını bile sanmıyorum. Baksana CR ye attığımız koxp report bile 2 gündür duruyor. Bunu mu düzeltecekler ? Ya bi bırahhh yaaa...
    bende warrıor oynuyorum yere vurmada 4 k vuramadım ama 3,8 vurdugum oluyor arada o da sekıyor 86 felan vuruyor. Warrıor player ı olmama ragmen yere vurma skılının kaldırılmasını istıyorum. Gerçekten pk yı öldürüyor. Eski kapışma gunlerı yok olmus durumda.Herşey 10 saniyeye ve gelecek cc ye bağlı. Yere vurma 500 vursa inanın cok daha uzun soluklu bır pk ortamı olur.

Banned
    Yıllardır olan bir şey bu oyun ilk geldiğinde bu şekildeydi.

Archer job hasarlar stabil değildir mantıken böyle olması normal uzaktan ok atıyorsun hepsi heat shoot yapamazsın.

500-1000 aralığında vuruyorsa stabil yapılsın diyorsun o zaman sanıyorsun hep 1000 vuracak 700-800 arası vuracak yine ortalama 750 vurmuş olacaksın.

Archer job artık gayet iyi iş yapan bir karakter. Oyundaki joplar arası en büyük problem berserker warriorlardır bu çözülmeli.

Quote Originally Posted by siradanplayer1996 View Post
    Hangi silah ile kullandığın önemlidir farklı ok ile denedin mi iron bow ile helenid bow arasında bariz fark var sekme olasılığı da daha düşük
    Sekmesinden bahsetmiyorum kardeşim zaten mantıksal bakacaksan okçuda sekme olmaz vuramama yani kaçırma durumu olur.. Benim bahsettiğim şey şu alttaki resme bak..

KULLANDIĞIM SİLAHTA +7 ENİON BOW

Quote Originally Posted by 4ntikor View Post
    Yıllardır olan bir şey bu oyun ilk geldiğinde bu şekildeydi.

Archer job hasarlar stabil değildir mantıken böyle olması normal uzaktan ok atıyorsun hepsi heat shoot yapamazsın.

500-1000 aralığında vuruyorsa stabil yapılsın diyorsun o zaman sanıyorsun hep 1000 vuracak 700-800 arası vuracak yine ortalama 750 vurmuş olacaksın.

Archer job artık gayet iyi iş yapan bir karakter. Oyundaki joplar arası en büyük problem berserker warriorlardır bu çözülmeli.
    Hepsi headshot diyorsun da asasın spike ta bu kadar bariz bir fark var mı ? Aradaki fark olarak kastım 2 katı damage oluyor kardeşim.. arc shot ile bir 800 vuruyorsun bir 1800 vuruyorsun. Warrior 80 pri de 72 asasta 55 skillerinde böyle anormal bir fark var mı ?

Konu güncel +++++++++

+++++++++++++++++++

Sayın moderatör ve Gm arkadaşlar konu güncel lütfen şu konuyla ilgilenin artık 15 yıllık oyun hala bu sorun yaşanıyor. Bu konu hakkında bir çok kez post açılmıştır. Hiç yoksa ben eski hesaplarımdan 2-3 kere daha açmıştım bu konuyu. Yıllar geçti ama hiç bir zaman gündeme gelmedi. Bu konuyu her gün güncel tutacağım. Artık yeter ilgilenin şu damage olayıyla...