Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 23
    Senior Member
    Nickname
    DOKUC
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    Quote Originally Posted by HepatitBe View Post
    Artık biz oyuncuların isteklerine göre biraz oyunu yapılandırmanız gerekmekte. Mgame belki dinlemiyor ama bir şekilde bazı düzenlemelerin yaptırılması gerekmektedir. Bunuda siz NTTgame olarak yapmalısınız. Biz sadece yazıyoruz gördüklerimizi ama uygulamada bir sonuç elde edemiyoruz malesef.

1- Oyun saatlerinin eskisi gibi 1 saat öne çekilmesi yani geçen bakımdaki gibi 6.40 - 21.40 Jr vaktinin olması gibi.
    Sebebi : Ben bu konuyu geçtiğimiz senelerde düzelttirmek için ugrastım ve 7 8 ay o sekilde kalmıştı. Artık oyunu oynayan kişiler belli yaşta çok eski oyuncular olduğu için işi gücü olan TÜRKİYE şartlarında sabah 6 7 de uyanan kesimdir. Oyunun PK'sı genelde gece oldugu icin 23:40 biten JR den sonra max 1 sc oynuyor ya da oynayamıyorlar. Ve zaten bir oylama yaparsanız geniş çaplı etkinlik saatlerinin geri alınmasını %80 isteyecektir.

2- Chaos ve Draki Etkinliği Sorunu. Chaos etkinliğine ciddi bir şekilde 80 LvL sınırı yada mavi kutu ve draki box gibi gelir elde edilen meteryallerin kaldırılması, başka bir amaç edinilmesi gerekmektedir.
    Sebebi: Sürekli Chaosa Kosp acıp girilmekte ve haksız kazanç elde edilmektedir. Ne kadar ugrasırsanız ugrasın o kadar odaları kontrol edemeyeceğinizin farkındasınızdır diye düşünüyorum.

3- Yeni sunucularda [ Altar Vega Sirius ] 2. sunuculardaki Colony Zone [CZ] nin kapatılması gerekmektedir.
    Sebebi: 21 Şubatta gelen 83 LvL sınırı sonucunda bir çok oyuncu yeni sunucuları bıraktı. Zaten vega1 gibi sunuculara premiumsuz girişlerden bu belirgin şekilde görünmektedir. Artık CZ ' de güzel PK ' ların olması için 2. sunuculardaki CZ nin kapatılması gerekmektedir. Son olarak tabiki 2. sunuculardaki CZ ' i sadece para kasıp Sitelere GB satmak amacıyla kullanan oyuncularında artık önünü kesmiş olacaksınız.

4- Yeni sunuculara eklenecek etkinliklere artık biraz ara verilmeli. [ Krowaz UTC Bifrost vb. ]
    Sebebi: Zaten cok hızlı bir şekilde getirilen Draki - 83 LvL sınırı - Jr - CZ bahçe EGO derken oyunu bırakan çok clan ve oyuncu oldu. Daha fazlası gelirse birçok kişi daha bırakacak yeni serverler çok hızlı ilerlemekte. oyuna sürekli GB girişi olmaktadır.

5- Eski serverlerde [Ares Diez Gordion ] ve [ Rosetta Destan ] Gibi birleşimler isteniyor bu serverlerle ilgili çalışma başlatabilirsiniz.
    Sebebi: Biz gibi Eski serverleri bırakan Clan ve oyunculardan dolayı serverlerin boşalmış olması ve PK nın istenilen düzeyde olmayıp sürekli 3 5 clan arasında dönmesidir. Buradaki oyuncularında %95i birleşim istiyordur diye düşünüyorum. 10 tane serverin olması oyunun süper oldugu anlamına gelmiyor malesef. Az ve öz olursa daha hareketli olacaktır serverler.

6- Juraid Mountain [JR] etkinliğinde AFK kalma sorunu ve itemsiz karakterlerin girmesi sorununun çözülmesi gerekmektedir.
    Sebebi: 8 kişilik random düşülen partylere itemsiz yada afq kalan kişiler denk geldiğinde diğer 7 tane suçu olmayan adamların hakkı yenmektedir. Burayada 79+ LvL sınırı getirilip yan carlarını sokup afq olan ve itemsiz karakterlere engel olunabilir. birde AFK konusuna karşı 2 dk hareketsiz duran karakterler JR den atılması ayarlanabilir.

7- Yeni serverlere uygulanan NTTNOW programının başka telefona aktarılamama sorunu.
    Sebebi: Telefon değiştirmesi gereken telefonu bozulan arkadaslar eli kolu baglı olarak oturmakta. Konuyla ilgili hiç birşey yapamamaktadır.

8- Warriorların Berserker skillerinin çok damage atması.
    Sebebi: Tormentli 3.5 4k' ya kadar,Tormentsiz 2.5k 1 tane alan skilleri damage vuruyor. Keza 3 4 alana skilleri mevcut. Artık bu konuda bir uygulama yapılması gerekmekte. Warriorun Warrioru 2 skille yeri geldiğinde kestigi yerde Mage Job'u karınca gibi kalmaktadır.

9- Select Karakter sorununun düzeltilmesi.
    Sebebi: Yan karakterlere geçişte sürekli bir oyundan cıkıp oyuna id pw yazıp girme zorunlulugumuz var. Dönem Yayıncı Dönemi Twitch ve Youtube yayınları yapan arkadaslar bizim gibi sürekli bir ekran karartma vs ile ugrasıyor. Bazen istemsizce karakter bilgilerini İzleyicilere paylasıyorlar. Hem bu acıdan hemde diger acıdan oyuncuların rahatca yan karakterlerine gecişinin artık saglanması gerekmektedir. Günümüzde ismini bilmedigimiz PWP serverlerde bile bu özellik mevcut.

10- Cheat Reports ' un Knight online Offical Forum ve Discord kısmında daha hızlı yaptırımlar uygulanmalı.
    Sebebi: Bir konu oluyor tamam biz oyuncular olarak zorunda olmasakda size hile bildirimi yapıyoruz ancak bu bildirimlere günler sonra yada saatler sonra bakılıyor ve girip karakter kontroluü yaptıgınızda aynı karakter o an hiç bir sorunu yokmus gibi görünebiliyor. Bizden mesela Exp kasarken adam geliyor mob cekiyor yada makro acıyor kanıt bekliyorsunuz biz Genie acıp baska işlerimizle ilgilenirken bizden video ksc vb kanıt bekliyorsunuz. Daha sık ilgilenilmeli bu bölümlerle.

11- Magelerin FR 33 Cooldown sorunu yada engellenmesi düzeltilmeli.
    Warriorlara bir cok özellik verilirken ve hiç bir düzeltme yapılmazken Magelerin bir cok skillerinde oynama yapıldı. En azından artık Mage 33 skili artık eskisi gibi seri sekle dönüştürülebilinir.

12- Resmi sitede giriş yaparken sürekli hata almaktayız düzeltilmesi gerekmekte.
    3 5 kere id pw girip sürekli hata alıp tekrar tekrar deniyoruz. baska tarayıcı yada cerez silerek düzeliyor.

13- Aniden Disconnect olma sorunu.
    Yürürken koşarken dururken bir anda DC yiyoruz sebepsiz şekilde bununda artık düzeltilmesi gerekmektedir.

Aklıma geldikce eklemeler yapacagım. Burada bunları okuyan eksik bişeler oldugunu düşünen arkadaslarda aşagıya yorum bırakırlarsa sevinirim.

Nationalitys CLAN ShuJaira.
    Bazıları yerinde ama çoğu daha çok şahsi istek gibi geldi. Zaten neredeyse tüm oyunlarda büyücü karakterler işlevsel veya destek rolundeyken nasıl olduysa biz bu jobun ofansif potansiyelini ortaya çıkardık. Bunun yanında server başındaki üstünlüğü konuşulmayan magelerin istekleride bir türlü bitmiyor arkadaş.(daha kaçıncı aydayız 2m npler havada gidiyor ve hepsi magelerde) Warriorların tormentli vurusları yüksek olurken defansının azaldığı da işlevsel bi özellik bunu unutmayın. Ama bir warrior devaya naparsa yapsın 5, 6k damage göremiyor bunuda nerfleseler mi ne dersiniz?

Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    4. maddene cevap olarak 2 hafta içerisinde krowaza hazır olun derim.

Senior Member
    5. Maddede destan için söylediklerinize katılmıyorum yeni serverlardan kaçan destana geri gelecektir destan yaza doğru eski doluluğunu yakalar

Senior Member
    Yine görmezden gelinecek güzel bir konu olmuş. Eline sağlık.

Quote Originally Posted by FeuerFrei1995 View Post
    Boşuna yorulmuşsun.
    + .

Senior Member TomMarveloRIDDLE's Avatar
    Nickname
    TomMarveloRIDDLE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    SlyTherin
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by xFuJux View Post
    ne iron setmiş ölümsüzlük şifresi sanki warrior warriore tek atıyor diyoruz adam mage iron set taksın diyor
    Once iron set kullan sonra farki gor. Ben warriorum full 3 yan cahrim mage full 3. Probleminiz itemli charlarin itemsiz charlara vurusu ile kiyaslamaniz. Torlu db li getir kralini warrioruma tek atsin. Bir delinin kuyuya attigi tasin arkasindan ziplamayin. Kesin ve emin olmadiginiz bilgiyi arastirmadan arkasinda durmayin. Ben destanda oynuyorum ve karsilastigimi anlatiyorum. Bildikleriniz paylasin kulaktan duyup yada kafanozdan uydurmalari degil.

Senior Member
    Quote Originally Posted by TomMarveloRIDDLE View Post
    Once iron set kullan sonra farki gor. Ben warriorum full 3 yan cahrim mage full 3. Probleminiz itemli charlarin itemsiz charlara vurusu ile kiyaslamaniz. Torlu db li getir kralini warrioruma tek atsin. Bir delinin kuyuya attigi tasin arkasindan ziplamayin. Kesin ve emin olmadiginiz bilgiyi arastirmadan arkasinda durmayin. Ben destanda oynuyorum ve karsilastigimi anlatiyorum. Bildikleriniz paylasin kulaktan duyup yada kafanozdan uydurmalari degil.
    merak etme iron setin ne anlam ifade ettiğini biliyorum fakat sen şunu anlamıyorsun ya da işine gelmiyor
    undy scli warriorler tek yiyor torlu 14k hp li sence bunlar normal mi ? bunun neresi kulaktan dolma aç bi pk videolarına baksana warriorlerin boş boş dön tor döndü vur yere hatta pardon onuda sen vurma aç makroyu onuda o vursun sende para bastım adam keserim modlarına gir. Bravo.

Junior Member
    Arkadaş konuyu çok iyi anlatmış yazdıklarına birebir katılıyorum keşke yönetici arkadaşlar da dikkate alsa diyorum.
    Ben siriusta oynamaktayım arkadaşın dediği gibi çoğu clan oyunu bıraktı ya da serveri.
    83 erken geldi draki erken geldi üzerine hill npc aktif olunca item fiyatları oldukça düştü bunlara hiç gerek de yoktu zaten 80 lv olan pk çıkıyordu ve server aktifti oysa şimdi cz de in cin top oynuyor kimse farkında değil herhalde.
    Jr konusunda da lv sınırı yükseltilmeli kesinlike ve ayrıca report sistemi eklenmeli parti üyeleri birbirlerine puan verebilmeli afk kalma sorunu da böylelikle ortadan kalkacağına inanıyorum.
    Bahçe farmı da kalkmalı artık çünkü gerçekten oyunu ticarethaneye çeviriyor o insanlar oyun oynama amacımız eğlence olur para kazanmak olmaz benim düşünceme göre.

Banned
    Maddeler çoğaltılmalı.

Oyun item gb TL olarak satılmasına müsaade edilmemeli.

Oyunda günlük görev tartı şeyler daha kolay yapılmalı oyuncular item yapıp pk teşvik edilmeli.

Günlük scroll görevleri getirilebilir 2-3 adet oyuncular pk çıkması teşvik eder.

Pazar çetelerini bitirmek için buy pazar komisyon getirilebilir %10 gibi ya da tamamen kaldırılabilir.

Genie amacı dışında kullanılıyor kaldırılmalı Koreko gibi exp kasma biraz kolaytırılabilir ve günlük exp görevleri getirilebilir.

Bahçe cz farm slotları çeteleri engellemek için rasgetele çok farlı zamanlarda random olarak çıkmalı krowaz haritası kapatılarak yine aynı şekilde belli saatlerde krowaz mobları cz çıkabilir pk rekabeti arttıracaktır.

Pus indirimi şart en az %50 indirim gerekli.

Pk teşvik yapılmadıkça oyun durumu kötüye doğru gidecek. Cz ezik karakterleri çekerek pk canlanmaz bu pk değil boş kale antrenman yapmak gibi bir şey gerçek maç için oyunculara günlük görev scroll vs görevler getirilerek oyuncu olarak pk çıkabilme fırsatı verilmeli. Şuanki hali para bas pk çık olayı pk bitirir.

aynen pus inidirmide önemli.