Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Senior Member The_Empty's Avatar

Thumbs up (ÖN YARGI) ile forum müdavimliği yapanlar hakkında

Merhaba Nttgame bir soru yöneltmek istiyorum. Foruma gelip konu açan insanlar haklı veya haksız bir eleştiri yönelttiği zaman veya bir konuda dert yandığı zaman hemen devreye forum müdavimleri giriyor. Ve bu şahıslar insanların haklı veya haksız olduklarına bakmaksızın ön yargılı bir şekilde insanlara karşı rencide eden cümleler alaycı tavırlar hakarete varan cümleler sergiliyor. Yetkiliymiş gibi konuşmaları da ayrı bir problem buranın bir üslubu olması gerekmiyor mu?
    Last edited by Savarlord; 04-03-2019 at 12:52 PM.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Haklısınız.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Merhaba,

Kendini yetkili gibi göstermeye çalışan forum kullanıcılarına gerekli uyarı yapılmakta ve bu durumu devam ettirmeleri durumunda forum desteğinin tamamen kapatılacağı bilgisi de verilmektedir. Bu durum zaten Forum Kuralları bölümünde de yer almaktadır.

Alay edici veya sizi rencide edeceğini düşündüğünüz yorumları özel mesajlar bölümü ile tarafıma ya da herhangi Moderator bir arkadaşımıza göndermeniz durumunda gerekli incelemeyi yaparak uyarı veya cezai işleme tabi tutabiliriz. Bu tür durumlarda mesaj atmaktan çekinmeyiniz.

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Forum müdavimi dediğin kişiler birileri online değilken insanlara yardım ediyor.

İlk önce sen üslubunu değiştir. Söylemek istediğim çok şey varda değmez.

Quote Originally Posted by cYkParsing View Post
    Forum müdavimi dediğin kişiler birileri online değilken insanlara yardım ediyor.

İlk önce sen üslubunu değiştir. Söylemek istediğim çok şey varda değmez.

Konuyu çarpıtma ben oradaki mesajımda yetkili kişilere seslendim. Forum müdavimi bir kişide gelip bana ne yapmam gerektiğini söyledi bende kendisini bu konuda ikaz ettim. Sen bu kadar sinirlendiğine göre demek ki doğruları söylemişim.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Savarlord View Post
    Forum müdavimi bir kişide gelip bana ne yapmam gerektiğini söyledi bende kendisini bu konuda ikaz ettim.
    Kullanıcılara yardımcı olmak için illa moderatör olmaya gerek yoktur. Herkes herkese yardımcı olabilir, ancak bunu yaparken diğer kullanıcıların kendisini oyun ya da forum yetkilisi sanmalarını sağlayacak konuşmalardan uzak durmalıdır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    O kadar çok kiiş gördük ki burada haksız ban yedim dedikten sonra gmler tarafından dizin paylaşınca toz olup yok olan. Artık ön yargılı herkes tabi ki. Pazarda otururken banlandım diyen adamla bırak da dalga geçelim. Hatta sen de katıl bize çok eğlenceli oluyor.

Quote Originally Posted by VisamLord_ View Post
    O kadar çok kiiş gördük ki burada haksız ban yedim dedikten sonra gmler tarafından dizin paylaşınca toz olup yok olan. Artık ön yargılı herkes tabi ki. Pazarda otururken banlandım diyen adamla bırak da dalga geçelim. Hatta sen de katıl bize çok eğlenceli oluyor.
    Ben ilkeleri olan bir insanım kim olursa olsun suç ispatlanana kadar suçsuzdur. Ön yargı ile hareket eden forum müdavimlerini gördüğüm zaman çok üzülüyorum insanlar nasıl bu hale geldiler!

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Savarlord View Post
    Ben ilkeleri olan bir insanım kim olursa olsun suç ispatlanana kadar suçsuzdur. Ön yargı ile hareket eden forum müdavimlerini gördüğüm zaman çok üzülüyorum insanlar nasıl bu hale geldiler!
    Haksız yere banlanan oluyor, haklısın. Bizzat hem ban hem de hapis cezası alıp sonradan cezası kaldırılanların açtığı konulara şahit oldum. Ama bir elin parmak sayısını geçmez. Ki çoğu konuda üstteki arkadaşın dediği gibi dizin paylaşılıyor. Bu insanların %99 luk bir oranı suçu ispatlanmış şekilde geliyor zaten foruma. Ben de bazı yorumlardan rahatsız oluyorum fazla agresif bulduklarım da oluyor, ama maalesef bu ceza alan arkadaşlar diğer insanlarda "haksız yere banlandım" algısı yaratıp seni beni yanılgıya sokuyor kafanı bulandırıyor hocam. Bu topluluk bu tarz olaylara fazlasıyla şahit oldu bu yüzden ön yargılılar. Seni de haklı buluyorum, ama onların da haklı oldukları kısımlar var.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Haksız yere banlanan oluyor, haklısın. Bizzat hem ban hem de hapis cezası alıp sonradan cezası kaldırılanların açtığı konulara şahit oldum. Ama bir elin parmak sayısını geçmez. Ki çoğu konuda üstteki arkadaşın dediği gibi dizin paylaşılıyor. Bu insanların %99 luk bir oranı suçu ispatlanmış şekilde geliyor zaten foruma. Ben de bazı yorumlardan rahatsız oluyorum fazla agresif bulduklarım da oluyor, ama maalesef bu ceza alan arkadaşlar diğer insanlarda "haksız yere banlandım" algısı yaratıp seni beni yanılgıya sokuyor kafanı bulandırıyor hocam. Bu topluluk bu tarz olaylara fazlasıyla şahit oldu bu yüzden ön yargılılar. Seni de haklı buluyorum, ama onların da haklı oldukları kısımlar var.
    Suç cezasın kalmasın suçu sabit olan cezasını çeksin. Benim burada belirtmek istediğim olay farklı mecralara kaydı buradaki sıkıntı forum müdavimliği yapan kişilerin bir çok konuda olaylara ön yargılı davranıp polemik yaratması insanları kasıtlı bir şekilde rencide etmesi ve kendisini yetkiliymiş gibi göstermesi asıl üzerinde durulması gereken durum budur.
    Last edited by Savarlord; 04-03-2019 at 06:00 PM.