Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 48
    Junior Member
    Quote Originally Posted by Roquentin View Post
    Yapılan seçimlere itiraz etme veya eleştirme hakkınız her zaman bulunuyor ancak lütfen bu hakkınızı kullanırken heyecana kapılmadan biraz daha mantıklı argümanlarla yazın. Bu kadar büyük bir şirketin kurgu bir etkinlik yapacağına ve ödülleri kendilerine saklayacağına inanmak biraz komik.

Sizin açınızdan olaya bakabilmek adına itiraz eden her oyuncumuzun çalışmasına tekrar göz gezdirdim. Sanırım size önce nasıl bir eleme sistemi yaptığımızı açıklamam anlaşılması adına daha iyi olacak.

Konular ve kurallar benim tarafımdan oluşturulduğu için her etkinlik sonunda gönderilen çalışmalardan kurallara uymayanları eliyorum. Daha sonra kalan görselleri Knight Online GM Ekibi'ne gönderip herkesin kendi ilk 3 ünü belirlemesini istiyorum. Burada yapılan oylamayla en yüksek 3 puanı alan görseller sıralanıyor. Eşitlik olması durumunda oylamaya ben de katılıp son puanları veriyorum.

Bu sisteme göre yukarıda itiraz eden arakadaşlardan birinin çalışması arka plandaki görselin gerçek hayattan alınmamış olması sebebi elendi. Bildiğiniz gibi etkinliğin ilk şartı bu kuraldı. Açıkçası bu ayki etkinlikte görsel olarak oldukça başarılı çalışma olmasına rağmen konsepte uymayan bir çoğu yarış dışı kaldı.

Diğer itiraz eden arkadaşlarımızın görselleri ise puanlama yapan GMler tarafından beğenilmediği için dereceye giremedi. Ne kadar yapan kişi için sinir bozucu olsa da bazen saatler süren bir tasarım beğenilmeyebilir. Bu ayki başvurularda pek çok görsel tasarımdaki yoruculuk, kalabalıklık vb sebeple sıralamaya giremedi. Bazen en iyi görsel yalın ve anlatılanı net bir şekilde yansıtan görseldir. Yine burada en çok itiraz eden oyuncularımızdan birinin görseli ise tasarım olarak benim oldukça hoşuma gitse bile oylama esnasında hem Türkçe karakter hatası hem de kartpostal etkinliği tasarımı gibi olduğu için aşağı sıralara indi.

Kazanan görseller ile ilgili kural dışı iddialarına gelince. En önemli kuralımız arka planın gerçek görüntü olmasıydı. Bunun üzerine yerleştirilen figürler tabi ki sıfırdan yapılamaz. Katılan kişilerden kendi KO çizimlerini yapıp eklemelerini beklemek gerçek üstü bir istek olurdu. Kuralda belirttiğimiz çalışmanın kalanı kopya olmamalıdır maddesi başkasının daha önce bu şekilde hazırladığı tasarımı direkt yapıştırmamak anlamındadır.

Bu açıklamaları yapmamın sebebi daha önce işleyişimiz hakkında bilgi vermememiz sebebi ile kafanızda oluşan soruları aydınlatabilmekti. Konuyu kitlemiyorum ancak yeterince açıklayıcı olduğumu inandığım için tekrar bu konu hakkında yazmayacağımı belirtmek istiyorum.

Forum etkinliği için yapılan her çalışma bizim için değerlidir, emeklerinize teşekkür ederiz!
    bu resmim

buda arka plan

Junior Member Phteah's Avatar
    Nickname
    Splash
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    Karus
    Bu konu da bende itiraz etmek istiyorum. Kendi çalışmamı es geçtim kazananlar arasında kazanabilecek daha iyi çalışmalar vardı. Şahsım adına haksız bir seçim olmuştur. Saygılar...

Dipnot: Benim çalışmam da ise, arka plan haricinde ki bütün materyaller çizimleri dışında düzenlemeleri kendime aittir.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Resimler üzerinde çalışıp mesai harcayan arkadaşların itirazı devam ediyor

Ben genel olarak tarafsız bakarım ciddi anlamda hayal kırıklığı oldu

Her ne kadar aranızda yapılan oylama sonucunda karar verseniz de yarışmaya katılanları tatmin edecek şekilde sonuçlanması daha ideal olurdu

Hangi sunucu da oynadığını bilmediğim ve ilk defa gördüğüm kişilerin dahi resimlerini favoriler arasına koymuştum

Çünkü bir çalışma vardı konuyu kilitlemek yerine bence tam aksine itirazların gerçek anlamda değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum

Farkında değilsiniz belki ama yaptığınız açıklamarda da görüldüğü gibi atladığınız hususlar var ve bir tanesine ''kartpostal'' denmesi zedeleyici olduğunun tekrar altını çizmek istiyorum...
    Gasp edeni engellemezseniz, bir gün gasp edilirsiniz.
    hak arayanın hakkını verin baş kaldıranın başını kesin

Senior Member FFelipeMelo's Avatar
    Nickname
    Scarface
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Scarface
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Baharın gelişini sadece MANGAL-PİKNİK olarak algılamakta ayrı bir konu sadece bu etkinlik için söylemiyorum çoğu etkinlikte seçilen görseller gerçekten pek uğraşılmış ve özenle yapılmış çalışmalar olmuyor.

Şunu da söylemek istiyorum, NTTGame ekibi hiç bir zaman tanıdığına vs diye bir oylama veya cash dağıtımı yapmaz. Suçlama yapmamak lazım.
    Düşmanlarınızı sevin çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açıkça söyleyebilir.
    - Benjamin Franklin

Galatasaray

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by JRScarface View Post
    Baharın gelişini sadece MANGAL-PİKNİK olarak algılamakta ayrı bir konu sadece bu etkinlik için söylemiyorum çoğu etkinlikte seçilen görseller gerçekten pek uğraşılmış ve özenle yapılmış çalışmalar olmuyor.

Şunu da söylemek istiyorum, NTTGame ekibi hiç bir zaman tanıdığına vs diye bir oylama veya cash dağıtımı yapmaz. Suçlama yapmamak lazım.
    Herhangi bir suçlamada bulunmuyorum şu anda bir balık tutan karakter resmi koymak kopyala yapıştır ile bir dragon eklemek baharın gelişi mi
    veya salıncağa eklenmiş bir foğtoraf ki bu internetten alıntı olmak ile birlikte?

biz o charları oraya oturtmak için kaç kere oyundan çıkıp gir yaptığımızı bilsen
    Gasp edeni engellemezseniz, bir gün gasp edilirsiniz.
    hak arayanın hakkını verin baş kaldıranın başını kesin

Junior Member
    Biz şunu anlatamadik editör kardeşlerime örnek olarak gösterdiniz görsele göre bir resim yaptım ve diğer arkadaşlarda o şekilde yapmış emek harcamış benle bu konuya başlayan arkadaş dai foverim di ama cidden üzgünüz üzdünüz bu son yorumum ne kadar da konuşsak anlıyorum ki yönetim ekibi tek bir açıklamayı makbul gördü ben bir çok forumda moderatör luk yaptım bu şekilde yapılmaz burası oyuncularin tartışma ya yönelik bir forum yönetim editörleri ise bu tartışmalarin gidişine bir son verir fakat tek açıklama makbul görüldü neyse kazanan arkadaşlara tebrik ediyorum demekten başka bir şey düşmez çünkü burada çözüm üretilmiyor benim anladım bu sadece etkinlik bilgisi vermek amaçlı kurulmuş bir forum.

Junior Member
    Kardeş bu sıralamaya karar verenler inşaallah tanıdık falan diye böyle bir listede karar kılmıştır yoksa üzüldüm elemanlara

Junior Member
    Quote Originally Posted by qwe_EQXzLTfk View Post
    Kardeş bu sıralamaya karar verenler inşaallah tanıdık falan diye böyle bir listede karar kılmıştır yoksa üzüldüm elemanlara
    Şey varya "şakaysa komik değilse daha komik" diye senin yazdığında öyle keşke torpil olsaydı , ciddi ciddi seçmişler .

Senior Member
    Öncelıkle kazananları tebrik ederim.

2. olarak ben forum ekıbının kimseye kıyak geçtiğini düşünmüyorum. Ama seçim konusunda çok beceriksizlermiş onu anladım. Kendim resim atmadım ancak bu kadar basit resimlere o ödüller verileceğini bilseydim valla bende yapar gönderırdım açıkcası nede olsa seçen kişilerin pek bi görsel seçiciliği yokmuş

Senior Member iVibe's Avatar
    Bu yarışmalarda hep bir itiraz yapılıyor. Bu yarışmanın jurileri gmler ve siz onlara nasıl bunu beğenmezsiniz diye soruyorsunuz. Beğenmeyebilir. Bu göreceli bir durumdur. Geçmiş yarışmalarda 1 kez kazandım ve gelen yorumlar yüzünden bir daha katılmadım. Bir yarışmaya girerken kaybetme ihtimalinin olduğunu unutmayın ve kaybederseniz tebrik etmeyi bilin.

Gmlerin bu yarışmalarının sonucunu açıklarken konuyu kilitlemesi gerekiyor. Slotlarda 1m için birbirine söven kitleye yüzlerce liralık npoint yarışmasında söz hakkı verilmesi cesaret isteyen bir hareket.