Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 48
    Junior Member
    Yorumlar neden siliniyor

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Picasso mezarından çıkıp yeniden sıfır resim yapsa bunlar o resimede bi kulp bulur karalar.

Konuyu kitleyin gitsin uzar bu muhabbet

Junior Member
    Quote Originally Posted by cYkParsing View Post
    Picasso mezarından çıkıp yeniden sıfır resim yapsa bunlar o resimede bi kulp bulur karalar.

Az önce bir ben yokum demişsin yaptın çalışmada fakat biz resimleri üst üste koyarak uyarlama yapıyorum buradaki seçilenler gibi kopyala yapıştır değil burada. Seçilmek değil meselem haksızlık olduğunu diğer arkadaşların görselleri dai umursanmamis

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by cYkParsing View Post

Sen picasso yu mezarından çıkarıp getir biz gerekirse tutar ağzımızı kup bulmayız

Birini karaladığımız varsa ak koyun kara koyun ortaya çıkar
    Gasp edeni engellemezseniz, bir gün gasp edilirsiniz.
    hak arayanın hakkını verin baş kaldıranın başını kesin

Senior Member Roquentin's Avatar
    Nickname
    Roq
    Yapılan seçimlere itiraz etme veya eleştirme hakkınız her zaman bulunuyor ancak lütfen bu hakkınızı kullanırken heyecana kapılmadan biraz daha mantıklı argümanlarla yazın. Bu kadar büyük bir şirketin kurgu bir etkinlik yapacağına ve ödülleri kendilerine saklayacağına inanmak biraz komik.

Sizin açınızdan olaya bakabilmek adına itiraz eden her oyuncumuzun çalışmasına tekrar göz gezdirdim. Sanırım size önce nasıl bir eleme sistemi yaptığımızı açıklamam anlaşılması adına daha iyi olacak.

Konular ve kurallar benim tarafımdan oluşturulduğu için her etkinlik sonunda gönderilen çalışmalardan kurallara uymayanları eliyorum. Daha sonra kalan görselleri Knight Online GM Ekibi'ne gönderip herkesin kendi ilk 3 ünü belirlemesini istiyorum. Burada yapılan oylamayla en yüksek 3 puanı alan görseller sıralanıyor. Eşitlik olması durumunda oylamaya ben de katılıp son puanları veriyorum.

Bu sisteme göre yukarıda itiraz eden arakadaşlardan birinin çalışması arka plandaki görselin gerçek hayattan alınmamış olması sebebi elendi. Bildiğiniz gibi etkinliğin ilk şartı bu kuraldı. Açıkçası bu ayki etkinlikte görsel olarak oldukça başarılı çalışma olmasına rağmen konsepte uymayan bir çoğu yarış dışı kaldı.

Diğer itiraz eden arkadaşlarımızın görselleri ise puanlama yapan GMler tarafından beğenilmediği için dereceye giremedi. Ne kadar yapan kişi için sinir bozucu olsa da bazen saatler süren bir tasarım beğenilmeyebilir. Bu ayki başvurularda pek çok görsel tasarımdaki yoruculuk, kalabalıklık vb sebeple sıralamaya giremedi. Bazen en iyi görsel yalın ve anlatılanı net bir şekilde yansıtan görseldir. Yine burada en çok itiraz eden oyuncularımızdan birinin görseli ise tasarım olarak benim oldukça hoşuma gitse bile oylama esnasında hem Türkçe karakter hatası hem de kartpostal etkinliği tasarımı gibi olduğu için aşağı sıralara indi.

Kazanan görseller ile ilgili kural dışı iddialarına gelince. En önemli kuralımız arka planın gerçek görüntü olmasıydı. Bunun üzerine yerleştirilen figürler tabi ki sıfırdan yapılamaz. Katılan kişilerden kendi KO çizimlerini yapıp eklemelerini beklemek gerçek üstü bir istek olurdu. Kuralda belirttiğimiz çalışmanın kalanı kopya olmamalıdır maddesi başkasının daha önce bu şekilde hazırladığı tasarımı direkt yapıştırmamak anlamındadır.

Bu açıklamaları yapmamın sebebi daha önce işleyişimiz hakkında bilgi vermememiz sebebi ile kafanızda oluşan soruları aydınlatabilmekti. Konuyu kitlemiyorum ancak yeterince açıklayıcı olduğumu inandığım için tekrar bu konu hakkında yazmayacağımı belirtmek istiyorum.

Forum etkinliği için yapılan her çalışma bizim için değerlidir, emeklerinize teşekkür ederiz!
    I am definitely a mad man with a box!

Junior Member
    Quote Originally Posted by Roquentin View Post
    Yapılan seçimlere itiraz etme veya eleştirme hakkınız her zaman bulunuyor ancak lütfen bu hakkınızı kullanırken heyecana kapılmadan biraz daha mantıklı argümanlarla yazın. Bu kadar büyük bir şirketin kurgu bir etkinlik yapacağına ve ödülleri kendilerine saklayacağına inanmak biraz komik.

Sizin açınızdan olaya bakabilmek adına itiraz eden her oyuncumuzun çalışmasına tekrar göz gezdirdim. Sanırım size önce nasıl bir eleme sistemi yaptığımızı açıklamam anlaşılması adına daha iyi olacak.

Konular ve kurallar benim tarafımdan oluşturulduğu için her etkinlik sonunda gönderilen çalışmalardan kurallara uymayanları eliyorum. Daha sonra kalan görselleri Knight Online GM Ekibi'ne gönderip herkesin kendi ilk 3 ünü belirlemesini istiyorum. Burada yapılan oylamayla en yüksek 3 puanı alan görseller sıralanıyor. Eşitlik olması durumunda oylamaya ben de katılıp son puanları veriyorum.

Bu sisteme göre yukarıda itiraz eden arakadaşlardan birinin çalışması arka plandaki görselin gerçek hayattan alınmamış olması sebebi elendi. Bildiğiniz gibi etkinliğin ilk şartı bu kuraldı. Açıkçası bu ayki etkinlikte görsel olarak oldukça başarılı çalışma olmasına rağmen konsepte uymayan bir çoğu yarış dışı kaldı.

Diğer itiraz eden arkadaşlarımızın görselleri ise puanlama yapan GMler tarafından beğenilmediği için dereceye giremedi. Ne kadar yapan kişi için sinir bozucu olsa da bazen saatler süren bir tasarım beğenilmeyebilir. Bu ayki başvurularda pek çok görsel tasarımdaki yoruculuk, kalabalıklık vb sebeple sıralamaya giremedi. Bazen en iyi görsel yalın ve anlatılanı net bir şekilde yansıtan görseldir. Yine burada en çok itiraz eden oyuncularımızdan birinin görseli ise tasarım olarak benim oldukça hoşuma gitse bile oylama esnasında hem Türkçe karakter hatası hem de kartpostal etkinliği tasarımı gibi olduğu için aşağı sıralara indi.

Kazanan görseller ile ilgili kural dışı iddialarına gelince. En önemli kuralımız arka planın gerçek görüntü olmasıydı. Bunun üzerine yerleştirilen figürler tabi ki sıfırdan yapılamaz. Katılan kişilerden kendi KO çizimlerini yapıp eklemelerini beklemek gerçek üstü bir istek olurdu. Kuralda belirttiğimiz çalışmanın kalanı kopya olmamalıdır maddesi başkasının daha önce bu şekilde hazırladığı tasarımı direkt yapıştırmamak anlamındadır.

Bu açıklamaları yapmamın sebebi daha önce işleyişimiz hakkında bilgi vermememiz sebebi ile kafanızda oluşan soruları aydınlatabilmekti. Konuyu kitlemiyorum ancak yeterince açıklayıcı olduğumu inandığım için tekrar bu konu hakkında yazmayacağımı belirtmek istiyorum.

Forum etkinliği için yapılan her çalışma bizim için değerlidir, emeklerinize teşekkür ederiz!
    Arka plan gerçek hayattan derken bizlere sunduğunuz örnek görsel gerçek hayattan mi alıntı ? Not yaptım çalışma 3 farkı arka plan içermekte birisi çizimdir görsellin uyması için birbirine restore edildi aynı sizin sundunuz örnek görsel gibi gerçekten güzel uzun bir açıklama olmuş fakat bizim sorunlarımızın cevabı değil buradaki amacım Cash değil her halükarda ben aylık Cash masraflarimi karşılıyorum burada çoğu görselin hakkının yenmesi sizin sunduğunuz her bir kural 2. Bir altarnatif içermekte yaptınız açıklamada "Kuralda belirttiğimiz çalışmanın kalanı kopya olmamalıdır"fakat 1. Seçilen görsel tamamı alıntı içermekte bizim anlatmak istedimiz bu lütfen biraz daha titiz olunuz hala şuan hak yinmektedir.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Yapılan çalışmanın sadece kartpostal benzetmesiyle aşağılara inmesi biraz zedeleyici olmuş

Onun haricinde bu aylık yaptığınız yorumların karşılığında samimiyetine güveniyorum

dipnot olarak ise
    '' Bu kadar büyük bir şirketin kurgu bir etkinlik yapacağına ve ödülleri kendilerine saklayacağına inanmak biraz komik. ''

ben orda bundan bahsetmedim çünkü seçilen resimler gerçekten çok basit 15 dakikada 15 farklı halini size gönderirim

Nisan ayı için ise herkes 2. ve 3. lük için yarışsın

Şunu da ekleyeyim 2- Yaratılan çalışmaların orijinal olması gerekmektedir. Sadece arka plan fotoğrafları internetten alınabilir. Çalışmanın kalanı kopya olmamalıdır.
    Kalanı kopya olmamalıdır yazılınca bence sadece oyundan figür eklenebilir olarak algılamıştır benim gibi çoğu arkadaşta
    Last edited by siradanplayer1996; 04-03-2019 at 04:29 PM.
    Gasp edeni engellemezseniz, bir gün gasp edilirsiniz.
    hak arayanın hakkını verin baş kaldıranın başını kesin

Member KhalcaN's Avatar
    Nickname
    KhalcaN
    Class
    KO -> Warrior
    Kazanan arkadaşları tebrik ederim.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Roquentin View Post

Benim çalışmamdan bahsediyorsanız. Maradonu öylesine koydum asıl fotoğraf öndeki ve oradaki arka plan gerçek hayattan alındı. İsterseniz linkde atarım?

Junior Member
    Elemelerden bahsetmişken, ilk üçdekilerin üçüde googleden indirdikleri karakterleri yapıştırmışlar bunlar neden elenmediler? Cevabını alamıycaz ama yazıyoruz işte.