Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Arrow Ve bir devir daha kapanır..

Yaşlar 27-29 arası. Kimimiz iş güç peşinde koşuyor , kimimiz evlilik arifesinde.
    Sonra birden metroda , sosyal medyada Knight Online geri sayımını görüyorum. Çocukluğumuzun oyununun tekrar günyüzüne çıkması hepimizi heycanlandırmıştı.

Sonra arkadaşlarıma şu soruyu sordum. Son kez oynuyormuyuz efsaneyi ? Son kez oyunun en iyi clanı olmaya oynayıp , clan buluşmaları yapıp , yeni dostluklar kazanmaya çalışıyor muyuz ?

Hepimiz farkındaydıkki başta belirttiğimiz sebeplerden ötürü herbirimiz maximum 1 yıl 1.5 yıl kadar oynayabilecek , sonrasında evlilik , askerlik , iş güç derken kopacaktık ama bu 1.5 seneyi Knight Online ile geçirmeyi istedik.

Ön kayıtlar yapıldı , Premiumlar alındı , hızlı bir giriş ile herşey yolundaydı.

80 olduktan sonra keyfini çıkara çıkara item yapmaya başladık ama oyun bir türlü keyfini çıkarttırmıyordu.

Bir türlü oyun yerine duramadı. 1 hafta güncellemesiz , bir hafta olaysız geçmedi. Eski oyuncular olarak mithril , krowaz , utc vs hiç sevmiyor ve oyunun temasını bozduğundan gördüğümüz yerde kaçıyorduk.

Daha üzerimize Shell giyemeden Mythril, daha Mythril nedir derken Dark fragment bilmem ne. Hadi olsun yapılır derken 83 levelin gelmesi.

Büyük ihtimal ile 83 level olana kadar gelecek olan zart güncellemesi zurt güncellemesi krowaz utc vs derken bunları düşünmekten yorulduk.

Ve oyunu bırakmaya karar verdik.

Naçizane tavsiyemiz oyunun yapımcıyla iyi iletişim kurulması ve hatta gerekiyorsa Avrupa sunucusu için HAK satın alınmasıdır. Zira bir sabah güncellemeyle uyanıp kusura bakmayın kore getirmiş bizimde yeni haberimiz oldu açıklaması çok gülünç ve çok acemice geldi tarafımıza.

Oyunu güzel hatıralar ile bırakıyor olmak için daha fazla uzatmıyoruz

Herkese iyi forumlar.

Banned
    2 sene önce o trenden atlamıştım, bir sayaç çıktı bir umut doğdu iyi düzenlemeler bekliyordum ama yeni server denilince bu kez hayır dedim çünkü defalarca aynı şeyleri yaşadım ve doğru karar vermişim.

Oyunu aktif olarak oynamak istiyorum ama çetelerin olmadığı, çoklu pclerin cirit atmadığı, hilecilerin azıtmadığı, her oyuncunun rekabet edebildiği, pusta abartı eşyaların olmadığı olanlarında oyun içi bir şekilde elde edilmesi mümkün olan, bugsuz olsada kısa sürece giderilen bir oyun. Ve koskoca 15 yıl arkadaş hala bu sorunlar devam ediyorsa diyecek söz bulamıyorum.
    Last edited by 4ntikor; 03-27-2019 at 02:58 PM.

Junior Member
    Malesef yaşanıyormuş Sanırım o istediğimiz şeyler artık sadece hatıralarımızda ve arkadaşlar arasında edilen sohbetlerde kalacak.

Bu yönetimden çok memnunduk ama son olanlar gerçekden bitirdi sevgimizi bende kurtulmaya çalışıyorum

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Param var zamanım yok
    Zamanım var param yok
    İkiside var ekibim yok

Bunların hepsi bir sorun ancak bu oyunu oyun olduğu için oynamak isteyen için hiç biri sorun değil..

Kısacası bir sunucu açıldığı zaman o sunucu üzerinden güncellemeler belirlenmeli

2-3 yıl önce istenilen bir isteği yeni sunucu zamanı örnek skill sisteminin değişmesi sen bunu devreye sokarsan işler karışır "bizde bilmiyorduk sürpriz oldu" demekle maalesef olmuyor

Oyuncularla yeni sunucuya dair her şeyi paylaşmanız gerekiyor ay ay gün gün eklenecek şeyleri herkes bu oyunu ezbere oynuyor ve yanlışlar yapılıyor ister istemez güncellemede yapılan değişikliklerde can sıkmaya başlıyor

Eski sunuculara bakıp o sunucular için getirilen şeyleri yeni sunucularda uygulamak kadar saçma bir şey olamaz zaten örnek bahçe farmı..

Oyun eski oyun değil onu anlıyoruz ancak bir gidişat belirlendiyse günü gününe uysun oyuncularda bilgilendirilsin öncesinden atıyorum sunucuların 2. ayda juraid açılacak 5. ayında bifrost eklenecek 6. ayında 83 gelecek 9. ayında krowaz gelecek gibi

Herkes neyin ne zaman olacağını bilirse ona göre oynar devam edip etmeme kararını ona göre alır eski oyuncular 80 lvlin keyfini çıkaramadan 83 geldi yıllardır oynamayan bir çok şeyi unutan veya alışamayan çok oyuncu var bunu görmezden gelemezsiniz

Hepsinden önemlisi artık oyun kendini salmış durumda aynı şeyleri tekrar tekrar uygulayıp aynı hataları her sunucuda yaşamaya başlamış olması bir olay oluyor bu daha önce bilmem ne sunucusunda da olmuştu diyen birileri çıkıveriyor

Senior Member
    Katiliyorum arkadasa bende ayni sebeplerden biraktim sonu yok oyunun itemler deli paralar oyundan para kazanmak cok zor direk gb satisi yapan sitelere zorluyor oyun seni ben kendi cabamla yapamadiktan sonra oynamayada gerek olmadigini dusundum

Banned
    Oyuncular pk teşvik edileceğine iyice farm teşvik ediliyor farmla bu oyun gittiği yol herkes farmer olacak ya sonra ?

Kesinlikle güncellemeler yeni serverlarda tarih olarak açıklanmalı oyuncu nasıl olacağını bilmeli.
    Last edited by 4ntikor; 03-27-2019 at 03:18 PM.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    şimdi benim karşı durduğum her zaman birşey var benim şahsi görüşümde şu şekilde isteyen katılır isteyen katılmaz. az çok insan psikolojisinden anlayan birisi olarak konuşayım.
    arkadaşımız ilk postta dostluklardan arkadaşlıklardan bahsetmiş, evet eskiden sıkı dostluklar vardı oyun üzerinden bu dostlujlar arkadaşlıklar genelde pk ortamında değil exp yada eski etkinliklerde oluşurdu (delos isiloon,felankor gibi gibi) pk ortamında komutçu komut verirken muhabbet döndürebilecek olduğunu sanmıyorum. muhabbet expte dönerdi hep bir taraftan yaratığı keser bir taraftan muhabbetini edebilirsin. bu şekilde dostluklar, arkadaşlıklar pekişirdi. şimdi ise oyunu benim anlam veremediğim, başta da belirttiğim gibi karşı çıktığım şekilde czye attılar. sürekli czde durduğun zaman exp kasıyor olsan bile diken üzerinde olursun muhabbet edersin adam gelir konu sapıtır sinirler gerilir. Haksızsam söyleyin. Söyleyeceğim o ki eski muhabbetler arkadaşlıklar, dostlukları şuan için oyunda bulabilmek imkansız gibi.

+ olarak birde farm alanları sıkıştıkça oyuncular farma daha sıkı sarılır. item atıyorum 10 gb eskiden günde 1 gb kasarak 10 günde kasıyorsa şimdi atıyorum 50m kasarak 20 günde yapıyor. bu da bir süre sonra alışkanlık yapıyor ha birde gb satma işine girerse tamam Bir yayında bir gm gb bizi ilgilendirmiyor demişti, ardından tezat olarak da gb giriş çıkışını dengelememiz lazım diyor. Sanırım bilinçli bir yönetim yok. Bu sebeple şuan oyun uçuruma gidiyor
    Last edited by JrMedias; 03-27-2019 at 03:41 PM.