Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Junior Member

Torr düştü vur yere!!

83 seviye sınırı geldiğine göre magelere artık elveda. İtemli tek bir warrriorun partilere kafa tutabileceği döneme girdiniz. Kendi deneyimlerimle konuşuyorum; yürüyerek üç alanı aynanda atabilen, hasar yemeyen, tek partiyle ırka kafa tutabilen warrior partilerin devri başlamış oluyor artık yeni sunucularda. Hele daha o gelişmemiş itemlerinizle domino taşları gibi dağılacak partiler...
    Sen bugün gidip +10 fulitol de bassan yeni server için +10 hell blood scorching woe hangisini istersen iste bassan bile +7si ile arasında 400 500 damage fark ediyor.Sen bugün old fr de taksan 3 fr de taksan arada 300 400 damage fark ediyor.Durum bu haldeyken ben mage karakterime 20bin değil 100bin yatırsam warriorun vurduğu damagein yarısını vuramıyorum.Sıkıntı burda 20 bin TLlik item olur nova ile vurursun 2k 2.5k alınır.Fakat ben zaten 1k vururken 1.3k vurmak için neden 9 staff alıyım ?Ya da bunun için neden upgrade yapan adam mage itemi bassın?
    Hala bu sınıf neden oynanır? Warior ptlere FREE np için mi yoksa asasların ağızlarının suyunu akıta akıta arkandan gelip sana tek atması için mi?

Junior Member
    Buna karşılık o kafa atan warior oynayamazmıyız oynayamayız neden mi?

Tek başına warior ilk başlarda hiç birşey kesemez hadi anti olarak kurian kasalım desek 57 lvl warior old takı trol set 7 ii ile haunga warior bile kesemiyor bastığın potun haddi hesabı bile yok pt bulamaz kaçarak moblara akil atamaz seker ts si çabuk bozulur VS vs. Farm slotları zaten tamamen bitirildi dc premium lu bir oyuncu bırak kasmayı

Junior Member
    Pot parasını anca çıkarıyordur size tek sorum lütfen solo oyunculara oyun mu kapanıyor bunun bir hazırlığımı var? Yada oyunu bırakmamızı mı istiyorlar?,

Ve söylede bir durum var. Bütün MMORPG oyunlarında Mage (Wizard) sınıfı karakterler defans olarak zayıftır fakat atak olarak güclü bir karakterdir. Nedense Knight Online'da bu farklı. Defans olarakta zayif atak olarakta zayif. NTTGame bu olayı mage party'lerin novaları çok etki yaratıyor diyorlar. Party olarak bakmayıpta 1 v 1 olarak bakarsanız farkı görebilirsiniz. 1 party ile her Job güçlü. Ve Şuan 83 lwl'in gelmesi sadece Warriorlar açısından iyi oldu. Resmen Mage jobları bitti. Zaten hiç bir serverde mage partyler kalmadı 3-5 tane var onlarda Kale savaşında aktif PK'da değil..

Senior Member
    Quote Originally Posted by SpikeMoart View Post
    Buna karşılık o kafa atan warior oynayamazmıyız oynayamayız neden mi?

Tek başına warior ilk başlarda hiç birşey kesemez hadi anti olarak kurian kasalım desek 57 lvl warior old takı trol set 7 ii ile haunga warior bile kesemiyor bastığın potun haddi hesabı bile yok pt bulamaz kaçarak moblara akil atamaz seker ts si çabuk bozulur VS vs. Farm slotları zaten tamamen bitirildi dc premium lu bir oyuncu bırak kasmayı
    Şaka mısın hocam Warrior kasması en kolay sınıf. Warrior tek başına bütün görevleri yapabilen tek sınıf. Tak diye 5 günde 80'i çekersin. Bu arada bunun için premiuma bile gerek yok. Yani aklına exp pre felan gelmesin.

Senior Member Sneaky__34's Avatar
    Konu başlığın guzel ama bu durum eskiden nasıldı ? 2 Pt mage aynı tsye girer yanyana gezer ve pt yi yoneten aynı şunu soylerdi '' 62 bas ciftle novaları vur town at '' . Şuanda tek fark town atamıyorsunuz ve bence bu olması gereken.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (10)
    ben daha once bu konuyla ilgili cok uzuuuuun bir yazı yazmıştım. olmazsa tekrardan uplayıp hortltayım o konuyu da =)

ben de mage playeriyim. sadece bu oyunda değil , oynadigim tum oyunlarda mage ve turevi karakterler oynarım (intelligence, wizard, sorcerer vs) . Takıntı gibi birsey bende nedense bu =)

Ama iclerinde en zevksizi cidden KO da ki mage karakter. Arkadaşın da dedigi gibi butun oyunlarda mage sınıfı (veya o oyunda adı her ne olarak geciyorsa), sınıflar icinde damage olarak en yuksek damage cikaran fakat en cabuk oldurulebilen karakterdir. KO da cabuk oldurulme kısmını dogru yapmislar fakat damage konusunda en kotu karakterlerden biri =)

Bunun en buyuk nedenlerinden biri uzerimize aldıgimiz itemlerde ki MP stat bonuslarının deaktif edilmis olması. Dolayısıyla bi mage server basinda ne kadar damage vuruyorsa server sonunda da aynı damage ile bitiriyor. Yani arkadasin dediği gibi 20 bin lira yatirsan da yine aynı damage goreceksin =) Bu statlar deaktif edildiği yetmiyormus gibi bazı skilleri de etkisizlestirdiler (vampiric touch skili gibi)

Tekrardan o yazımdaki tavsiyemi yineleyim, eger mage karakter icin takilardaki mp statları aktif ederseniz ve de skillerini yeniden calışır hale getirirseniz emin olun oyuna daha fazla ceşitlilik , item kombinasyonu gelir. Hatta NTTGame'nin sevdigi dilden konusayim , daha fazla GB ticareti olur ve daha fazla para kazanırsınız =) . Zira mageler de guclu olduğunda warior veya rouge sadece AC odaklı item yapamayacak, resist itemleri de değer kazanacak. Ve bi player iki cesit defansif item bulundurmak zorunda kalacak (resist ve AC) ,pk durumuna gore veya combat esnasında bu itemleri degistirecek surekli. Yani daha fazla para kazanacaksınız nttgame (tek dikkate aldıgınız konu bu olduğu icin buradan vurmaya calisıyorum =) )
    Last edited by sikikid; 03-21-2019 at 03:31 PM.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (10)
    Quote Originally Posted by Sneaky__34 View Post
    Konu başlığın guzel ama bu durum eskiden nasıldı ? 2 Pt mage aynı tsye girer yanyana gezer ve pt yi yoneten aynı şunu soylerdi '' 62 bas ciftle novaları vur town at '' . Şuanda tek fark town atamıyorsunuz ve bence bu olması gereken.
    wariorlar napiyor ? bildigim kadari ile tek farki town atmamasi =) "tor dustu, vur yere vur vur vur... aha irk kalkti ehehheh" yani wariorlarin ne farki var ki ? lutfen oynadiginiz karaktere gore gelip yorum atmayin, azicik oyun bilgisi olan yazsin suraya... ayrica benim yorumumda yazdigim gibi sen kekuri belti +3 le veya red dragon amuleti +3 le o zaman isterse 3 parti mage vursun yine ayakta kalirsiniz. ama tabi oyun bilginiz sifir oldugu icin , size gore bu itemler cop item oldugu icin, "mage cok vuruyooeee " diye aglaya aglaya nerflediniz mageyi.. simdi oyun sadece warior ve rouge oyunu oldu =)

Senior Member
    Nickname
    CHERKEZHAN
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    herkes bir yerden tutturmuş gidiyor. ağlayan sitem eden g m le re veryansın eden herkes kendi karekteri ile ilgili bişeyler yapılsın diye vuruyorda vuruyor oyun bu oynarsan oyna oynamazsan zorla tutan yok zamanında dünya gb miz silindi dönüşü olmadı 83/5 te yıllarca bekliyoruz kime sitemınız istemeyen bırakır arkasına bakmaz oyun buuuuu yok warrior yere vuruyor ne yapcak havaya mı vurcak yapımcı bilmiyor karekter dağılımını bir siz biliyorsunuz iyi asaslar okçular mageler olsun 3 ırk oynayın veya warrioru sılsın okçu silinsin mage asas oynayın nasıl iyimi yapımcı ufak uafak bişeyler katmaya çalışıyor oyuna önceden nerde böyle eklentiler nerde böyle güncellemeler herşeyin sırası var iyi şeyler olacak gibi bekleyip görecez dün oyuna başlayıpta burda sıvamanın ne anlamı var sizin gibileride tınlamıyorlar boşa yormayın dün var olup bugun bırakacaksanızda başlamasaydınız
    ......AL ŞUNU TUT DEDİLERSE YUT DEMEDİLER....

Senior Member
    Infractions
    0/1 (10)
    dostum yapımcı bilmiyor mu demissin de, yapımcının yaptıgı orjinal şekli olan koreko da bir cok sey burada ki gibi degil... bilip bilmeden sırf yorum yapmak icin yapma... buradaki bir cok güncelleme nttgame tavsiye ve inisiyatifiyle oluyor. Ve ayrıca evet zorla tutan yok, ve oynamıyorum da artık. Sadece 10 yıl aradan sonra yapılan o buyuk reklamlarla birseylerin degistigini sanarak basladim (ve buyuk cogunlukta benim gibi basladi) simdi cogusu birakti bile. Pre olmadan istedigim saatte istedigim servere girebiliyorum. Oradan anla ne kadar insanin oyunu biraktigini. 2 ay sonra da aglayan senin gibiler olacak "serverler bos, yeni serverler birlestirilsin "diye ... ben ve benim gibi bircok insan oyun duzelsin, playerlerin surekli oynayabilecegi bir oyun haline gelsin diye burada yazip ciziyoruz... yoksa dedigin gibi kimse zorla tutulmuyor ve herkes zaten yavastan birakiyor oyunu =)