Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 28

Exclamation Oyunun Gidişatı - Bahçe Farmı , Delos , Chaos ... hakkında Önerilerim

Herkese merhaba

Arkadaşlar direkt konuya girmek istiyorum

Malumunuz oyunun gidişatı ne kadar kabullenmek istemesekte kötüye gidiyor

Sizlere ve yönetime bir kaç önerim olacak

Umarım beğenir ve destek çıkarsınız

*Hatalı ve ya yanlış dediğiniz noktaları lütfen sizler de kendi fikirlerinizi sunup belirtiniz çünkü umuyorum ki yönetim bunları okuyup dikkate alacaktır

1-) Bahçe Farmı

Bahçe farmı eski sunucularda yapan insan yok denecek kadar azdır çünkü bifrost açıktır ve eski sunucularda 7/24 bahçe farmını yapmaya değecek ortam yoktur

Bahçe farmını sadece yeni sunucularda ittifaklar ve adını vermeyeceğim büyük klanlar yapıyorlar ve amaçları sadece TL'dir.Bunu daha önce oynadıkları serverlerdeki hal hareketlerinden ve amaçalrından gayet net biliyoruz

Ve bu bahçe farmı ve ittifakları yüzünden bir çok oyuncu artık illallah edip bırakma eşiğine geliyor ve bu farm sayesidne oyuna çok fazla item giriyor

Önerilerim :
    Bahçe farmı kaldırılsın
    Yaratıkların doğma süreleri dış krowaz canavarlarının olduğu gibi 30 dk olsun(Ve ya nasıl uygun görülürse)
    Yaratık respawn süreleri (Ego'dan Glutton'a) eklensin . Örn : 10 sn sonra 20 sn sonra gibi

2-) Delos

Delosa son gelen güncelleme gayet iyi olmakla birlikte bence yetersiz kaldı
    Neden mi ? Delosta hala çılgınlar gibi abys gem kasılıyor ve ne yazık ki bu farm için bile ittifaklar yapılıyor ya da koxperler oraları mesken tutuyor

Önerilerim :

Abys gem atan yaratıklara bir düzenleme daha gelmeli
    Drop oranları düşürülmeli

3-) Chaos

Chaos adı gibi özellikle yeni sunucularda kaos etkisi yaratan bir etkinliktir
    Düşünsenize serverin açıldığı ilk gün binlerce mavi kutunun oyuna giriş yaptığını ?
    Ve koxperlerin oyun içinde bir evi olsa eminim ki chaos o evin mutfağı olacaktır

Önerilerim :

Chaos +70 lvl gibi bir seviyeye çıkartılsın
    Chaos sayısı 2e düşürülsün bir gündüz bir gece olmak gibi
    Chaostan kutu ödülü kaldırılsın ve ödül sistemi değiştirilsin
    Mesela xx adet materyal toplayıp npc den ödül alınabilsin

4-) Hepa item kırdırma sistemi

Gelen güncelleme güzel oldu fakat bu yine stokçuların işine yaradı
    Midle class itemelr kapatıldı ancak bunu kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum high class itemlerin drop oranı da bayağı azaltılmış
    Çünkü 100lercekırdırıp 1 tane alamadığımı biliyorum

Ya midle class kırdırmayı tekrar açın ya da highlerin oranını biraz arttırın çünkü oyuna artık deco girişi çok zor oluyor ve stokçular bu işin ekmeğini yiyor binlerce ve daha fazlasını stoklayanlar vardır

Önerilerim :

Midle clas kırdırma açılsın (Zaten delos fiyatları değiştirildi)
    Ya da high clas drop oranı çok çok az da olsa arttırılsın

5-) Felankor

Felankor geldiği zaman ittifaklar artıyor ve oyuna sadece item-gb girişi sağlıyor
    Ha pk olur mu ? Sadece yeni sw ler de bir faydası olur evet
    Makrocu dostlarımız oto z skill ayarlayıp respawn yerinde bekliyorlar
    Çıktığı an bilgisayarı sağlam olan atıyor yüzdeyi çekiliyor
    Drobu alan ya da felankor öldüğü zaman tüm o kalabalık aynı saniye alt f4 ya da moradon ..

Önerilerim :

Felankor güçlendirilmeli
    Respawn yeri çoğaltılmalı - Bowl'un 4 5 farklı noktasında çıkabilir
    Min. 4 max 9 saatte çıkan felankor min 8 max 12 saatte ayarlanıp günde en fazla 2 kez respawn ettirilebilir
    Felankorun canının belli bir cana indiğinde etrafında gardiyan atabilir
    Gb drobu azaltılabilir

6-) Krowaz (Ve türevleri Cuff - Giga vs )

Krowazı anlatmaya gerek duymuyorum
    Hangi ihtiyacı olup item yapmaya çalışan bir kişi orada farm yapabilir ?
    Büyük klanların ekmek yediği 2. noktadır
    Ben izin verirsem sen kasarsın mantığı hep vardı hep var olacak

Önerilerim :

Krowaz res saati arttırılmalı
    Mesela 5 dk ise 15 dk 10 dk ise 20 dk da bir olabilir (dakikalar sadede öneri)
    Atılan kutulardan dc pre olmasına rağmen de boş kutu çıkabilir bu sayede giren küp ve materyal sayısı az olur
    O zaman daha pahalı olur diyecekler için de şu cevabı verebilirim : İtem dönüştürme sayılarında da azaltılma yapılabilir
    Krowaz açık kalma süresi azaltılabilir
    2 saat ise 1.30 saat olabilir

7-) Draki

Drakiden ekmek yiyen koxperlerdir
    Akside inkar edilemez sanırım
    Drakiye giriş lvl sınırı olsa nasıl olur bilemem
    Ama drakiye güncelleme gelmesi şart gibi görünüyor

Önerilerim :

Lvl sınırı arttırılmalı
    İlk 100 ismi görelebilme imkanı olmalı
    Ödül sistemi isimlere TPT kontrolü yapıldıktan sonra dağıtılmalı

8-) UTC

Çok fazla söyleyecek şey yok
    UTC'nin durumu malum
    Ya koxpu olan ya da makrosu olan girebiliyor

Önerilerim :

LVl sınırı bir tık daha arttırılmalı
    Giriş sistemi bdw chaos vs gibi önden kayıtla yapılmalı

Şimdilik bu kadar aklıma gelenleri konuya dahil edeceğim
    Bakın çok samimi söylüyorum büyük klanların para kasma sevdası ve ittifakları yüzünden bir çok insan bıraktı ve devam ediyor

NTT'ye lafım şudur ki hazır istekleriniz artık daha hızlı yaptırabildiğiniz bir dönemdeyken bu oyun için daha fazla beklemeyelim ..

NOT : Fikirlerimdir ve herkes kendi fikrini belirtebilir ve iyileştirmelere yardımcı olabiliriz
    Last edited by lSchmerzlichSchon; 10-12-2019 at 09:50 AM.

Senior Member
    okuyacaktım sonra dedim oksak nolcak nttgame hiç bir şekilde düzeltme yapmaz dedim vaz geçtim okumaktan kusura bakma arkadaşım

Yazdığım yazı neden bozuk çıkıyor acaba bir mod yardımcı olabilir mi ?

Quote Originally Posted by xmax_katsu View Post
    okuyacaktım sonra dedim oksak nolcak nttgame hiç bir şekilde düzeltme yapmaz dedim vaz geçtim okumaktan kusura bakma arkadaşım
    Selam

Saygı duyarım fikrine

Yazdığım yazı da bir bozuklu var mı ?
    Ben de bazı kelimeler %%&%^^ gibi çıkıyor ve senin yazdığın yazıda da var ..

Senior Member
    Gözlerim kanadı. Yazı duzelirse okurum bir ara.

Quote Originally Posted by VisamLord_ View Post
    Gözlerim kanadı. Yazı duzelirse okurum bir ara.
    Selam

Tekrar kontrol eder misin ?

Ben de şu an düzeldi .

Banned
    Krowaz,bifrost gelsin biran önce mezar taşını koyun oyundaki çetelerin kazandığı bir sistem olduğu sürece serverların ömrü fazla olmaz. Şuan yeni serverlarda oyun için oynuyor sanıyorsunuz %90 gb fiyatı için oynuyor gb düşünce ne olacak nttgame ?

Genie, buy pazar kaldırılmalıdır. Gerçek oyuncular bu kişiler yüzünden buralardan faydalanamıyorlar 5-10 pc çeteler artık müsaade edilmemeli.

Farm olayı iyice azaltılmalıdır günlük questler,etkinlikler görevler üzerine karakter dizilmelidir. Oyun oyun içi oynamaya teşvik edilmelidir.

Bahçe farmı moblar random olarak çok farklı süre ve yerlerde çıkmalı. Bir alana çöküp iç içe 2-3 parti yan yana anlaşmalar ortadan kaldıracaktır, şansa önüne gelen kesecektir. Aynı şekilde krowaz moblarına belli saatlerde yine aynı sistem ile cz haritasında çıkabilir ya da krowaz bifrost etkinliklerin karşı ırk diye bir şey olmaz utc gibi bir harita olur fakat yine random olarak haritada atar daha adil olacaktır.

Nttgame karar vermesi gerek çetelerin oyunu sömürmesine bir şey yapmayıp oyundaki rekabet edemeyen çok daha fazla oyuncuyu kaybetmek istiyor mu ? Steamko faciası usko yaşanmasını istiyor mı ? Gb fiyatı 10 TL daha düştü diye oyunu bırakacak userlerimi istiyor ? Artık şu gb siteleri bütün ilişkinizi kesmelisiniz koyun kredi kartı ile cash satış site fiyatlarına herkes oradan alsın gb satan site karakterlerinide banlayın.

Biri çeteleşmeyle çoklu pclerle işi ticarete döküp kasacak diğeri 50.000 TL basıp ego tatmin edecek,oyun oyun için oynayan neden oynasın? nasıl tutunsun oyuna? Ego tatmin edecek kişi kimi kesecek pk bittince bu sistemle farm cz atıp egocuları ezik kesmeye teşvik ettiniz farm bitince ne olacak ? Bot mu koyacaksınız oyuna yeter artık şu düzen geleceği yok oyuncular son dönemde bütün şikayetleri temel sebebi bunlar.
    Last edited by 4ntikor; 03-19-2019 at 07:47 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by lSchmerzlichSchon View Post
    Yazdığım yazı neden bozuk çıkıyor acaba bir mod yardımcı olabilir mi ?
    Forumda şuan genel bir sorun var UTF-8 kodundan kaynaklı tr karakterler buglu xd

Quote Originally Posted by VolgaJames View Post
    Forumda şuan genel bir sorun var UTF-8 kodundan kaynaklı tr karakterler buglu xd
    Evet

Şimdilik bu şekilde idare edeceğiz

https://forum.nttgame.com/forum/show...-hakk%C4%B1nda

Güncelleyelim ..
    Ne kimseyi bir hırs uğruna satarım ,ne de kimseye yalakalık yaparım .
    Ben sadece bendeki doğruları yaşarım ..

Arkadaşlık ağaca benzer kurudu mu bir daha yeşermez. > Nazım Hikmet