Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Senior Member

Yeni sunucularda GB değerinin artması

GB nin değerli olması için sarı periyi kaldırdınız camp sayılarını düşürdünüz.
    Savagede upgrade scroll drop oranlarını azalttınız.
    ape ve hornetten upgrade scroll droplarını kapattınız.

Benim fikrim ise premium potların PUS tan yeni sunucular için kaldırılması.

DC premiumlu kişinin 1x mana potu 5.4k ya geliyor yani 5000li mp potu potçudan satın alınca veya maestro kullanınca 27m para yapıyor.
    + olarak oyundan nakit çıkışı olmuş oluyor.

Aynı şekilde dc premiumluya hp pot 3.5k, 5000 lisi 17.5m e denk geliyor.

Minimum kabataslak bir hesap yapmam gerekirse yeni 3 sunuculardan rastgele 1 inde günde en az 1000 kişi 5000li mp pot harcıyor olabilir.

27,5 * 1000 = 27.5 GB NAKİT ÇIKIŞI OLACAKKEN OLMUYOR. GB SITELERINE PARALAR YAĞIYOR VE CASH İLE PREMİUM POT ÇEKİLİYOR.

aynı şekilde hp pottan ise;

17,5 * 1000 = 17,5 GB NAKİT ÇIKIŞI OLMUYOR.

ve bunun exp premiumlusu olanı var bronz premiumlusu olanı belki de war premiumlusu olanı var bunların potlara vermiş olduğu fiyat DC premiumlulardan daha fazla.

Eğri oturalım doğru konuşalım, Yeni sunucularda bu kadar kişinin oynaması, premium çekmesi, emek vermesi farm yapması sebebi GB nin değerli oluşu yüzündendir.

GB yi değerli tutabilmek adına son bir adım olarak premium hp,mp potları PUS tan kaldırmak kaldı.

bu arada benim işime gelmediğini o yüzden bu konuyu açma gereği duyduğumu düşünenler olacaktır. Onlara da şunu söylemek isterim; Günde ortalama en az 2 bilgisayar ile 5000 mp pot, 1000-2000 hp pot harcıyorum. Bunları premium hp mp potlarıyla harcadığım için oyundan nakit çıkışı olmuyor çünkü parayı pazarda döndürüyoruz. Eğer premium hp mp potlar kaldırılırsa millet hp mp maestro ya yönelecek veya deruda apostta brahmanda paramunda kasılan 1920 mp potlarının piyasa değerleri artacak aynı şekilde 60 healler priestlerin üretmiş olduğu 720hp potlarıda değere binecektir.

umarım NTTGame ekibi bu tavsiyemi dikkate alıp yapımcı firmaya iletir. Konuyu gören moderatörlerden tek isteğim ise görmemiş olan diğer yetkililere iletmeleri saygılar.

Aynen yenilik getirirken oyunu sakatlıyorlar.

%100 katılıyorum gb değer kaybetmesin

Senior Member
    Quote Originally Posted by CHAUSKY View Post
    Minimum kabataslak bir hesap yapmam gerekirse yeni 3 sunuculardan rastgele 1 inde günde en az 1000 kişi 5000li mp pot harcıyor olabilir.
    kendi azınla söylüyon 1000 kişi en az diye 5k mp pot 192kc oda 500 adet 400k demek olur. 400kc 27tl desek 13.5bin TL para eder. adamlar bundan vaz geçermi sence

Senior Member
    Quote Originally Posted by xmax_katsu View Post
    kendi azınla söylüyon 1000 kişi en az diye 5k mp pot 192kc oda 500 adet 400k demek olur. 400kc 27tl desek 13.5bin TL para eder. adamlar bundan vaz geçermi sence
    Bu gb fiyatlarından ötürü oyunu bırakan kişiler oluyor ve o kişilerin yapacağı PUS masrafı (dc pre,genie,genie hammer,valkyrie vs.)da var.
    24 saat genie de çalışan bir kişinin günlük harcamasını söyleyeyim sana;
    12li genie = 12,3 TL
    30lu genie hammer = 6,7 TL
    en az günlük 19 TL PUS harcaması var bir farmerin.

Eğer nttgame veya yapımcı firmada senin gibi düşünüyorsa farkına varmaları gereken bir nokta bu. Riske atılamayacak bir konu bu, user kaybetmemek her zaman en öncelikli şey olmalı

Senior Member
    Nickname
    ExtraWhite
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Pot npc den alınmalı katılıyorum sonuna kadar destekliyorum

Senior Member
    umarım bu konuyu dikkate alarak yeni güncellemeler gelir

premium potların PUS tan kaldırılması saçma olur, weight az olan magelere ve exp partydeki priestlere kötülük olur.

Özellikle exp partydeki priest bankaya gidip pot alıp gelene kadar birileri yatar.

Jr gibi eventlere girişi 2m yap bak nasıl eriyor gb

Junior Member
    Ben de katılıyorum. Potlar npc den alınsın.