Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Senior Member Vrij's Avatar

Lightbulb PK yı kim, nerede, ne zaman, nasıl öldürdü, KO nun 5N1K sı

Slm arkadaslar bu konuya bi yazan olacagını sanmıyorum, ama şu server toplamak isteyen iyi/kötü niyetli kişilerin son gunlerdeki postları canımı sıktı, ben bişiler yazayım bari dedim.

Öncelikle KO PK temelli bir oyun değildir, pk cılar hitab ettiği kesimlerden sadece birisi.
    F2P bir oyun, yani oynamak için herhangi bir para ödemen gerekmiyor.

Ama gel gelelim cz boş, base boş, ardream zaten sizlere ömür, iyi tamam da sana czyi basi doldurmak için 10 server toplasak ancak pk atacak adam toplanır. E netces böyle?
    Dönelim aynaya bir bakalım, kendimizle yuzleşelim, pk nın dolu eski serverlerde ölü olması sadece bir sonuç, asıl sorun ne onu bulalım derim, kökten çözüm bulalım shift+C hariç

Benim gördüklerim, pk yı öldüren şeyler:

1. TLyi bastıranın gidip en crazy itemi alabilmesi, bu illegal işin yasallaşması.

2. Pedalı, macro mouse, keyboard vs hile araçları olmayanın pk alanlarında ancak yem olması. Kimse makineye karşı pk, vs atamaz arkadas, hangi pk?

3. Yönetimin de bu hile araçlarına fazla ses çıkarmaması, çünkü gelinen noktada bunları olmayan pkcı yok, toptan ban mı atsınlar yani Ancak yakaladıklarını mucuk, takdir ediyoruz o da bişi.

4. Ne yaptıgı, yapacagı belli olmayan mgamein bu hile araçlarını engellemeye yönelik bi çalşması vs olmaması.

5. GB alım/satımının nerdeyse yasallaşması bunu yapanlara bir ceza uygulanmaması, eskiden bunlar banlanırdı.

6. Chaos gibi eşit itemli, eşit şanslı güzel düşünülmüş pk eventlerinde hilecilerin şikayet edilememesi, ve bu alanların GMlerce de yeterince kontrol edilmemesi, kxper cenneti eventi haline gelmesi.

Daha aklıma gelirse yazarım hadi bye

Senior Member iVibe's Avatar
    Pkyı öldüren şeylerden bahsetmişsin ama chaos demişsin.

Hile bu oyunda pkyı öldüren en son şey olabilir. Kimse ya abi macro var pk çıkmayalım demiyor. En aktif pklar ctrl'ye para sıkıştırıp minor atılan zamanlardı.

Pkyı öldüren en büyük sebep gb siteleridir. Eskiden bir server açıldığında gb alacak yer yoktu. İnternet cafeler vardı orası da gb kasana kadar satmıyordu. Şimdi serverın ilk günü eline 1m geçen siteye satıyor. 100 kişi satsa 1gb ediyor. Bu şekilde hızlı bir gb alışverişi olup parası olan bastırıp öne geçiyor. Para bastıramayan da czye çıkmaya çekiniyor. İtem yapayım farm yapayım derdine düşüyor ama bilmiyor ki asla yetişemicek.

Bu oyunun pksı 2 şekilde gelişir.

1. gb sitelerini engelle.
    2. gb'yi değersizleştir.

Eskiden "farm" diye bir kavram yoktu. Minimum itemini yapan czye koşardı. Böyle olmalı.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    GB değersizleştirilir
    TL'ciler engellenir

Sonuç ;

''Adamlar sunucuya 10 sene önce başlamış itemleri tam biz bunlara karşı nasıl pk atalım ''
    ''Bu Atak SC niye 10 gb pazarda ? ''

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Bu çok hassas bu konu aslında nereden tutarsan tut elinde kalır.

Ben 2005/2006 'da lvl sınırı 70 iken 69 dan 70 e apost slotunda 12 saatte %7 zorla alırdık. Genie diye bir otomatik program dahi yoktu.
    Yeni nesilden hangi bir insan 69/70 e 12 saat boyunca pc başında oturarak exp kasabilir. Kasamaz malesefki sadece bu oyun değil bütün oyunlarda exp çok kolaylaştı.

Hiç kimse sıkıntıya zora gelemiyor hemen üstünü dizip pk'sını atmaya çalışıyor.

Bügün tl ile item satımı varsa 2005'dede vardı o zamanlarda parayı basan king oluyordu
    Rebirt sistemi dahi yokken +8 raptora 250 tl vermiştim.

Cozum cok basit.Charlarin coins tradesi kapanacak, ikinci olay bind sistemi, itemi slottan dropladiniz diyelim pazara koydunuz sattiniz bunu alana bind olacak item daha satamayacak,ayni sekilde sizin de aldiginiz itemi bir daha satamayacaksiniz,herkes ihtiyaci olan seyi alacak ve satacak,yani pazarda al satcilarda bitmis olacak. Bu iki hamle yapilirsa oyun gercekten 'oyun' olabilir, su oyunda bu kadar para donmese kac kisi oynar orasi da baska bir soru isareti tabiki.

Senior Member Nyyd's Avatar
    Belki de sürekliliği bu söyledikleriniz sağlıyordur ? Benim tek karşı çıktığım olay macroda zindan bölgesine gönderilme durumu direkt olarak sınırsız hesap kapatılması gerekiyor. İtemli oyuncular da bile macro bulunuyor çünkü zindana gönderildikten sonra hesap değişikliği yapıyorlar.

Ayrıca pk alanlarını yönetim değil, oyuncular bitirmekte.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Senior Member Damii's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    gb charlarına ve alım/satım yapan sitelere yönelik bir işlem yapılmadığı sürece ne korsan sunuculardaki gibi ne de eski günlerdeki gibi kalabalık bir pk bekleme, bu yazım için ceza alabilirim fakat tamamen kişisel fikrim. kabul edin veya etmeyin gerçek bu.

Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Senior Member iVibe's Avatar
    Quote Originally Posted by JoyoAppilance View Post
    GB değersizleştirilir
    TL'ciler engellenir

Sonuç ;

''Adamlar sunucuya 10 sene önce başlamış itemleri tam biz bunlara karşı nasıl pk atalım ''
    ''Bu Atak SC niye 10 gb pazarda ? ''
    Adamlar sunucuya 10 sene önce başlamış lafı şuan da kullanılıyor. Cevabı da "15bin yatırarak" oluyor. Bu mu mantıklı olan?

Atack sc 10 gbye olması hiç sorun değil. Zamanında +7 shelli 21 gbden aldığımı biliyorum. Şuan yeni serverlarda +1 shardlar 1m bile etmiyor. Neden? Kimse bus harcayıp basmak istemiyor çünkü bus sharddan pahalı.

Yönetimin "coin" farmını bitirerek elde etmek istediği aslında pk ortamı falan değil. Gb değerli olursa herkesin iştahı kabarır en iyi clanlar bile farm yapar solo adamlar gider keilan keser yine farm yapar. Bu ortamda kim niye pk atsın ki? Np para mı ediyor? Biraz gözünüzü açın bu oyunu bitiren TL'dir.

Senior Member xkikiemrex's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by iVibe View Post
    Adamlar sunucuya 10 sene önce başlamış lafı şuan da kullanılıyor. Cevabı da "15bin yatırarak" oluyor. Bu mu mantıklı olan?

Atack sc 10 gbye olması hiç sorun değil. Zamanında +7 shelli 21 gbden aldığımı biliyorum. Şuan yeni serverlarda +1 shardlar 1m bile etmiyor. Neden? Kimse bus harcayıp basmak istemiyor çünkü bus sharddan pahalı.

Yönetimin "coin" farmını bitirerek elde etmek istediği aslında pk ortamı falan değil. Gb değerli olursa herkesin iştahı kabarır en iyi clanlar bile farm yapar solo adamlar gider keilan keser yine farm yapar. Bu ortamda kim niye pk atsın ki? Np para mı ediyor? Biraz gözünüzü açın bu oyunu bitiren TL'dir.
    GB konusundaki teşhisin cuk cuk anlatmak istediklerimiz bunlar sitelerle beraber hareket ediliyor oyuncularla değil gelip banlıyorlar anca bizi yada ceza veriyorlar vay efendim bize itiraf ettin bizi karaladın e be kardeşim olan bu yaptığınız işlem ve uygulamalar bunu gösteriyor ne yapalım yani doğruyu görüp söylüyoruz diye ban yada cezamı yiğcez bu kadar samimi olsaydınız yada olmak istiyorsanız yaptığınız icraatlarla konuşun sizi ağır eleştirenleri susturarak değil.
    Last edited by xkikiemrex; 03-16-2019 at 05:32 PM.

Banned
    Nickname
    AndyBOGARD
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    ILegendS
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by iVibe View Post

Kesinlikle doğru kardeşim.