Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 42
    Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Hocam hiç okçu oynadın mı öncelikle bunu sorayım? Yüksek ihtimal oynamadın. Yani bahsettiğim genie ile farm vs değil, okçu parti ile pk dan bahsediyorum. Okçunun 70+ skillerinden başka, yüksek damage vuran skilli yok. Ice ve lr yi durumunu avantaja çevirmek için kullanır, çünkü karşı taraf yaklaşırsa ölürsün. Ice ile yavaşlatıp kaçar, lr tutarsa dişine göre rakipse dibine girer atak yapar, değilse yine kaçmak için kullanır. Asas gibi tüm skill barı boşaltmaz üstüne ya da mage gibi elemental damage avantajı yoktur. Warriordan hiç bahsetmiyorum bile.

4 skilli var, 72 zaten yakından vurur, şu yaratıkların içine girip senden kaçan ezik asas ve okçular için kullanılır genelde. 70 desen hedefe %100 gider ama onu tampon olarak kullanırsın. Çünkü komutçu sana der ki at 80 leri. Adam düşmezse o zaman 70le döversin ki felaket tutarsız damage çıkarır. 75, 2 tutarsa 4 tutmaz. 80 tamamen komedi, yani öyle bir sekme yok ortalama 2,5-3k vurması gereken skill öyle komik bir damage çıkarıyor ki aklın şaşar. Sence biraz fazla bir oran değil mi? Senin attığın 60 ve meteor bu şekilde sekse mage parti ile nasıl düşüreceksiniz adamları? Kim asas ile aynı değerlere sahip olsun dedi ki? Ben göremedim öyle bir istek. İstenilen şey 2 atalım ölsün değil. Hoş 2 atıp adam almışlığım da var, yani ks kafalı değilim. Ama sende 2 sekiyorsa okçuca 7 sekiyor.

Ayrıca okçu mu yakın saldırı klasında? Sen nerede gördün kafalama warriora 3-5 kombo giren okçuyu Daha elini kaldırmadan yerdesin garanti. Okçu dediğin sağlam olmaz çoğunlukla full dex tir, öyle bir istek de yok burada zaten. Bu job uzaktan döver ama damage çıkarttığı zaman tutma oranı bu kadar düşük olmamalı bundan bahsediyoruz.

Hadi kör tutma oranı o kadar da fazla olmasın, gerekirse 80'in damage azaltılsın ama vurduğu zaman tuttursun, o da kabulüm. Sana at 80 dendiğinde yanda 300-400 vurduğunu görünce intihar edesin geliyor, emin ol.
    Farklı bişey söylemedem; Roguenin 70 ve 80 skilli Ana Skillerdir ve 80 çok seker. 72/75 ara (Taktik)skilldir. Asas 70 Skili özellikle Bosslara Defansına bakmaksızın var gücüyle damage indirir "Sürelidir"... Karşı ırkada çok muazzam damageler indirir. Asasda Pembe ve Sarı skiller esastır. Sadece Sarı Skiller kullanan bir Asas asla rakibini alt edemez. Bu hesaba göre; Pembe Skilleri kullanması gerekir. Pembe Skiller 55 skili olan Spike Serisidir.. İlk ve Son vuruşu daima Pembe Skiller atar.
    Yani Asas da; Pembe Skiller ile girer, Sarılar ile devam eder; 72/75 ile taktik uygularsın ki; 80 Skili de bu taktiğe dahildir. CR tutmasa bile 2x Minör/Pot Basımından Faydalanırsın. Sonradan gelen 62 ise tamda o klasa yakışır cinstendir.

Yukarıdaki kunu anlaşılmış ise; Okçuda da aynı düzen geçerlidir. Damage düşük diye Kör Etmedi, inanışı yanlış. Damage Yüksek diye Kör olacak diye bir Kaidede yok, Asasın Sarı Skillerine mukabil gelen; Fire/Posion/Layt/Ice skilleri mevcut ve mecbur kullanmak gerek... Ice Layt atılmış bir kişiye Full 70 basarsın, Dibine gelmeye değerleri düşen Rakibi Spike atar gibi; 5+3 girerek serersin yere. 72-75-80 atmak Kişinin Taktiğine dayalıdır. Gelene 80, Kaçana 72...
    Şuan Okçu oynayanların çok geniş bir kısmı acayip zihniyetli kişiler. HP lerinin 100 düşmesine dahi tahammülleri yok.
    Hal böyleyken uzaktan ok atıp, genelde kaçan bir klasa Damage artışı değil, Aksine HP/Def düşüşü gerekli. İşte onun için bir Asasla aynı değeri Taşımamalı; Okçu... Ha Skillerinizin daha çok tutmasını istiyorsanız. İNT verip denemeler yapabilirsiniz.
    Şu oyun ilk Açıldığı günden beri; Mage Klası üzerine Geniş bir Kültür sahibi olundu. Bu Kültürede kolay ulaşılmadı.
    Peaper Mage/ Half Pet yerı Pet Mage; TP Mage; Full Atak Mage, Full Skill Mage vs. vs. uzar gider.
    160 int vermişim 10 atıştan 4ü ancak Kitler/Dondurur.. 200 INT veren adamın her atışı Kitler. Yavaş İş yapar. Yani Karakter Kelimesi Şahsiyettir. Oyundaki Karakterine yanlış Point verirsen düşünülenden farklı işler yapar. 255Dex Kalanı Hp basılmış bir Karakterde Kültür gelişimi olmaz.
    255Dex Kalanı HP; Bu pointler verilmişse çatışmanın içinde olmalı. Uzaktan 2 ok atıp dalarsın iclerine.
    Yok benim her attığım tutsun istiyorsanız. Farklı yollar denemeniz icap eder.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member WoLFapaK's Avatar
    Okçulara bundan 4-5 sene öncesini hatırlatırım Bişey isterken geçmişe bakmak lazım.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Bu oyunda bütün classlarda hasar aralığı var sadece okçuda değildir. normalde eşyaların üzerinde minimum maksimum hasar gözükür bu oyunda o görsel yok fakat sistem aynı 2.5 ile 3k arasında değişen hasarlar görürsünüz bir oyuncuya 1k vurduğunuzda onun infosunda 900 hasar aldığı görülür vb

72 skill için yanlış hatırlamıyorsam str verdiğinde hasar vurmaya başlıyordu çok eskiden öyleydi diye hatırlıyorum
    75 skill kör olayı ise statlarda gizemini koruyan curse ile alakalı olabilir yada skillin kendisinden kaynaklı %50 kör etme ihtimali çeviri eksikliği olabilir
    bu arada mesela priestte m15 skilli gelen lanetleri geri yansıtır ben bunu asas 72 ve okçu 75 de denedim sadece kör etme ihtimalini yok ediyor siz kör olmuyorsunuz fakat karşınızdaki kişide kör olmuyor kısacası yansıtma çevirisi işlevini yerine getiremiyor garip bir çalışma prensibine sahip

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by weaswera View Post
    72 skill için yanlış hatırlamıyorsam str verdiğinde hasar vurmaya başlıyordu çok eskiden öyleydi diye hatırlıyorum
    Evet olabilir.
    Misal Magede 111 ataklı Quest Staf ile Melee Atağınız 117 olur.
    50 olan STR nizi SS/CS takmak için 51 STR olarak ayarlarsanız; 119 Atağa çıkar.
    Buda Mage Staf vuruşlarında ve R vuruşlarında etki eder. Element vuruşu ayrıdır. Misal 1000 element vurursa, 200 de Staff vurur. İnta bağlı olarakda Kitleme/Dondurma/Yakma özelliği artar.
    Magenin de Mane Absürt/Mana Kalkanında şöyle bir durum var. Yüksek damage yendiğinde az MP siliyor. Az (R) damage yediğinde çok MP siliyor. Mukabilinde 4000-5000 vuran FT deki VR, Mana Kalkanı basılı ise 2500 HP Damage atarken, 1500-2000 MP damage atar.

Kültürü gelişmemiş, oluşmamış bir klass.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by LastDitchStand View Post
    Farklı bişey söylemedem; Roguenin 70 ve 80 skilli Ana Skillerdir ve 80 çok seker. 72/75 ara (Taktik)skilldir. Asas 70 Skili özellikle Bosslara Defansına bakmaksızın var gücüyle damage indirir "Sürelidir"... Karşı ırkada çok muazzam damageler indirir. Asasda Pembe ve Sarı skiller esastır. Sadece Sarı Skiller kullanan bir Asas asla rakibini alt edemez. Bu hesaba göre; Pembe Skilleri kullanması gerekir. Pembe Skiller 55 skili olan Spike Serisidir.. İlk ve Son vuruşu daima Pembe Skiller atar.
    Yani Asas da; Pembe Skiller ile girer, Sarılar ile devam eder; 72/75 ile taktik uygularsın ki; 80 Skili de bu taktiğe dahildir. CR tutmasa bile 2x Minör/Pot Basımından Faydalanırsın. Sonradan gelen 62 ise tamda o klasa yakışır cinstendir.

Yukarıdaki kunu anlaşılmış ise; Okçuda da aynı düzen geçerlidir. Damage düşük diye Kör Etmedi, inanışı yanlış. Damage Yüksek diye Kör olacak diye bir Kaidede yok, Asasın Sarı Skillerine mukabil gelen; Fire/Posion/Layt/Ice skilleri mevcut ve mecbur kullanmak gerek... Ice Layt atılmış bir kişiye Full 70 basarsın, Dibine gelmeye değerleri düşen Rakibi Spike atar gibi; 5+3 girerek serersin yere. 72-75-80 atmak Kişinin Taktiğine dayalıdır. Gelene 80, Kaçana 72...
    Şuan Okçu oynayanların çok geniş bir kısmı acayip zihniyetli kişiler. HP lerinin 100 düşmesine dahi tahammülleri yok.
    Hal böyleyken uzaktan ok atıp, genelde kaçan bir klasa Damage artışı değil, Aksine HP/Def düşüşü gerekli. İşte onun için bir Asasla aynı değeri Taşımamalı; Okçu... Ha Skillerinizin daha çok tutmasını istiyorsanız. İNT verip denemeler yapabilirsiniz.
    Şu oyun ilk Açıldığı günden beri; Mage Klası üzerine Geniş bir Kültür sahibi olundu. Bu Kültürede kolay ulaşılmadı.
    Peaper Mage/ Half Pet yerı Pet Mage; TP Mage; Full Atak Mage, Full Skill Mage vs. vs. uzar gider.
    160 int vermişim 10 atıştan 4ü ancak Kitler/Dondurur.. 200 INT veren adamın her atışı Kitler. Yavaş İş yapar. Yani Karakter Kelimesi Şahsiyettir. Oyundaki Karakterine yanlış Point verirsen düşünülenden farklı işler yapar. 255Dex Kalanı Hp basılmış bir Karakterde Kültür gelişimi olmaz.
    255Dex Kalanı HP; Bu pointler verilmişse çatışmanın içinde olmalı. Uzaktan 2 ok atıp dalarsın iclerine.
    Hocam jobların damage ya da tutma değerlerini yükselten statlar farklı, çok karıştırmışsın. Okçuda fr,lr,ice gibi bir elemental damage çıkartmak mümkün değil. Olsaydı imır ring + enion bow, shio + helenid ya da flame ring + chitin bow damage leri poisona göre kat be kat yüksek olurdu. Sadece mage ve priest için geçerli bu dediklerin. Çünkü bunlar büyü yapabilen klastalar. Olabilecek tüm kombinasyonları denedim. Dex ve Poison dışında asla damage artmıyor. Dex dışında hiçbir stat okçunun ya da asasın hiçbir skillinde işe yaramaz. Stat kısmını açıp dex bölmesinin açıklamasına bakarsan şu yazar : Increases the success rate of attacks and the attack powers of arrows and knives etc. Anlamı şudur : Atakların başarı oranını ve yay, bıçak gibi silahların ataklarını arttırır. Yani 70 ve 80de int ile mage ya da priest de olduğu gibi tutma oranı ya da damage artmaz. Senin dediğin gibi int katkısı olsaydı okçu ve asas takıları ya da armorları o şekilde dizayn edilirdi. Hp ve dex ten vazgeçip tutma oranı için int puana sahip alternatif eşyaları olurdu. Hiçbir takı ya da armor, rogue sınıfına int vermez açıp bakabilirsin.

Hal böyle olunca 255+(bonus) dex puanının, açıklamasında yazdığı gibi tutma oranına katkısı, yukarıda bahsettiğim oranlardan çok daha fazla olması gerekir.

Okçu uzak mesafeden atak yapar, öyle olmasaydı yani senin tabirinle hp verip canını yüksek tutmak taktiksel bir durum olsaydı, 3-5 kombo yaparken aynı asasta olduğu gibi minör özelliği de çalışırdı. Senin tabir ettiğin şekilde okçu oynanmaz, baştan sona yanlış. O şekilde oynarsan seni partiye dahi almazlar. Yani asas ile örnek verip mage ile devam ediyorsun ama okçu açıp lütfen dene, işe yaramayacağını kendin gör derim.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member iVibe's Avatar

Baştan aşağı sorun olan bir jobu savunma amacını anlayamadım. Oyun tarzıyla verilen skill stat pointle alakası olmadan bu jobun sorunları var gelmiş int ver gibi laf kalabalığı yapıyorsun. Bırak insanlar sorunlarını anlatsın çözüm beklesin. Senin oynadığın jobta sorun varsa başka konu açıp orda belirtebilirsin her yoruma cevap verip konunun gidişatını bozmuşsun.

Okçu bir charın bile olmamış yazdıklarından o kadar belli ki. Lütfen daha fazla yorum yazıp konuyu bozma.
    Last edited by iVibe; 03-15-2019 at 02:07 PM.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Bu mu yani..?
    "Okçu Karakterim olmamış" teşhiste hemen hazır. Deney Çubuğu gibi anında tepki veriyorsunuz/renk değiştiriyorsunuz. Yaftanız hemen hazır; Yazdığın gibi mi, Telafuz ediyorsun, yoksa "Ohcu Çarı hiç olmamış gonuşup duruyo" diye mi söyledin

Bu ağız ile cevap veriyorum yine, Tıpkı senin Yaptığın gibi; (Senin Yaşını Hiçe Saydım) Senin Yaşamışlığın kadar, Benim Knight Oynamışlığım var. Senin Günlerin sayısınca Hesap Açmışlığım, Karakter Kasmışlığım var.
    Buyur Uslübun doğruysa Devam Edebilirim.

Münazara/Münakaşa/Tartışma Yapıyoruz burada Ağız Kavgası Değil.
    Siz Daha hiçbir vasfı olmayan Beni ikna edemiyorsunuz. GM mi size kulak verecek; Allah Aşkına biraz mantık.
    GM ler inceler 10 atıştan 2 si tuttu desek ve bunu MGAME ye bildirdiğinde; MGAME; Hadi şunlara bir iyilik yapalım 5k canı 1k Defansı olan Rogue/Okçu sınıfının Skillerini güçlendirelim mi diyecek.
    +3 FR kimsede yok gibi bişeyken +3 FR ve +9 CB ile Basede top atar gibi ok atıyordum. İnanayım mı hiçbir işe yaramadığına.
    Kültürü oluşmamış bir Karakter de; Türlü denemler yapın sonra gelin en iyisi.
    Kusura Kalmayında; İthamlarla/Yaftalar la kimseye bişey anlatamazsınız. Okçunun 5li skili ile ben Ful İtem Warriora 5x +500 giriyorum hemde +3 Jump Bow ile, daha Yamuk Bowumu takmadan. PK nın içine dalsanız, Verdiğiniz 255Dex+HP nin nimetlerinden yararlanacaksınız da...
    Niyse boş verin Kütük Savaşına gidip Rufuls kesin.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Bu mu yani..?
    "Okçu Karakterim olmamış" teşhiste hemen hazır. Deney Çubuğu gibi anında tepki veriyorsunuz/renk değiştiriyorsunuz. Yaftanız hemen hazır; Yazdığın gibi mi, Telafuz ediyorsun, yoksa "Ohcu Çarı hiç olmamış gonuşup duruyo" diye mi söyledin

Bu ağız ile cevap veriyorum yine, Tıpkı senin Yaptığın gibi; (Senin Yaşını Hiçe Saydım) Senin Yaşamışlığın kadar, Benim Knight Oynamışlığım var. Senin Günlerin sayısınca Hesap Açmışlığım, Karakter Kasmışlığım var.
    Buyur Uslübun doğruysa Devam Edebilirim.

Münazara/Münakaşa/Tartışma Yapıyoruz burada Ağız Kavgası Değil.
    Siz Daha hiçbir vasfı olmayan Beni ikna edemiyorsunuz. GM mi size kulak verecek; Allah Aşkına biraz mantık.
    GM ler inceler 10 atıştan 2 si tuttu desek ve bunu MGAME ye bildirdiğinde; MGAME; Hadi şunlara bir iyilik yapalım 5k canı 1k Defansı olan Rogue/Okçu sınıfının Skillerini güçlendirelim mi diyecek.
    +3 FR kimsede yok gibi bişeyken +3 FR ve +9 CB ile Basede top atar gibi ok atıyordum. İnanayım mı hiçbir işe yaramadığına.
    Kültürü oluşmamış bir Karakter de; Türlü denemler yapın sonra gelin en iyisi.
    Kusura Kalmayında; İthamlarla/Yaftalar la kimseye bişey anlatamazsınız. Okçunun 5li skili ile ben Ful İtem Warriora 5x +500 giriyorum hemde +3 Jump Bow ile, daha Yamuk Bowumu takmadan. PK nın içine dalsanız, Verdiğiniz 255Dex+HP nin nimetlerinden yararlanacaksınız da...
    Niyse boş verin Kütük Savaşına gidip Rufuls kesin.
    En iyisi şöyle yapalım. Tek tek cevap vermek yerine "siz" olmuşuz, neyse buna takılmayacağım. Sen bize inanma, biz de sana inanmayalım. Konudan hafif hafif uzaklaşırsan, başka arkadaşlar da isteklerini dileklerini yazabilir. Yani GM lere sesimizi duyurabilmek için yazıyorsak, önümüzde barikat kurmazsan harika olacak. Çünkü gerçekten tekil şahısları ikna etmek için hiç uğraşmadım şimdiye kadar, emin ol senin için de yapabileceğim bu kadar. Teşekkürler iyi oyunlar..

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Ayy Kıyamam
    Bunu Sen mi diyorsun.. İlk Yorumunun ilk Cümlesini ve takibini okurmusun.. Direk İthamlar ile Cevap veren biri mi bu kadar alınganlaştı.
    Yarı Kibarlaşmış Hakaretli bir dille yazmak, Çağdaşlıkta, Medeniyette, Modernlikte yok Maskenin birini çıkartıp birini takmayın lütfen.
    Her işinize gelmeyen yorumda, Karşınızdakini İthamlarla Yaftalayacaksanız bunun adı Konu Tartışma değil; Dava olur.

1000 Defansı, 5000 HP si, Light Feed i, Görünmezliği, Wolfü, Curesi, Minörü, Körü vs. vs. bir ton özelliği olan bir Klasta daha ne olacak diyorum cevap vermek yerine saldırganlaşıyorsunuz. Hafif Hafif veya Hızlıca Uzaklaşma gibi bir niyetim yok; Kimseden Emir Alacak değilim. İnsan bi kendine sorar Ben Kimim ki bunu istiyorum diye Anlıyabiliyorsundur umarım.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Bak yukarı 2 sayfa olacak kadar yazı yazdım. Ne istediğimi de açık açık belirttim. Yazdıklarımın hiçbirinde hakaret ve kişisel bir aşağılama yok. İlk yorumumun ilk cümlesinde soru var. Senin bana cevabında sorduğuma cevabın yok. Sunduğun tezler çürüyünce, kanıt sunmuş olmak için basede şöyle oynadım demen, inandırıcı değil kusura bakma. Hangi sene oynadın o da meçhul base dediğine göre oldukça eski. Ama biz o kadar eskiyi değil şimdiyi tartışıyoruz. Bu durumda sen kimi ikna edebildin? Tamam gitme uzaklaşmada takıl kafana göre o zaman. En azından benim istediğim belli, derdimi anlattım. Senin istediğin nedir çözemesek de kendince davana devam edebilirsin, keyif senin.
    Last edited by NocturnalCreature; 03-15-2019 at 06:47 PM.