Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

İkiden Fazla Bilgisayarla Farm/Pazar Yapanlar Sizide Rahatsız Etmiyor Mu?

Selam, anlayamadığım bir husus var.

Şu an bu oyunda aktif olarak +5,10,25,35 bilgisayarla farm ve ya pazar yapan insanlar var. Sizin tek bilgisayarla 15 saat uğraşıp kastığınızı belki de bir saatte kasıyor bu insanlar.

Yeni serverler geldi, NTTNow uygulamasıyla girişler yapılacaktır denildi ve sonuç bir buçuk ay geçmesine rağmen ortada ne nttnow var ne de çoklu girişleri önlemeye yönelik somut bir çalışma var.

Açıkçası ben yeni sunuculara NTTNow'la bilmem kaç tane bilgisayarlı adamlarla mücadele etmek zorunda bırakılmayacağım için başlamıştım. NTTNow uygulamasıyla oyuna gireceğimizin haberini tam 50 gün önce yaptınız? Ben gerçekten aptal yerine konulmaktan sıkıldım. Sözler veriliyor konular açılıyor ortada somut hiç bir şey yok.

Bende 4 bilgisayar var hepsi için ailemdeki telefon numaralarını kullanıyorum. Sende 4 pc olsa sende yapacaksın bunu öyle değil mi? Hepsine premium ve cashini yüklüyorum satan memnun alan memnun bırakın artık bunları. Slota görev için gelen birini çevirmiyorum bile.

Senior Member
    Nickname
    ExtraWhite
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by aki_75tFUPgr View Post
    Selam, anlayamadığım bir husus var.

Şu an bu oyunda aktif olarak +5,10,25,35 bilgisayarla farm ve ya pazar yapan insanlar var. Sizin tek bilgisayarla 15 saat uğraşıp kastığınızı belki de bir saatte kasıyor bu insanlar.

Yeni serverler geldi, NTTNow uygulamasıyla girişler yapılacaktır denildi ve sonuç bir buçuk ay geçmesine rağmen ortada ne nttnow var ne de çoklu girişleri önlemeye yönelik somut bir çalışma var.

Açıkçası ben yeni sunuculara NTTNow'la bilmem kaç tane bilgisayarlı adamlarla mücadele etmek zorunda bırakılmayacağım için başlamıştım. NTTNow uygulamasıyla oyuna gireceğimizin haberini tam 50 gün önce yaptınız? Ben gerçekten aptal yerine konulmaktan sıkıldım. Sözler veriliyor konular açılıyor ortada somut hiç bir şey yok.
    valla kardeşim senin o pazarcı diye tabir ettigin binlerce oyuncu bu oyunun ayakta kalması ıcın binlerce lira ödüyor her ay herkesin nerdeyse 2 tane en kötü makinası var senin 50 tane olur 50 tane sokarsın 50 tane premium alırsın fark eden bir şey yok koxp olmadıgı sürece sorun yok

Anladığım kadarıyla haksız rekabete uğradığınızı söylüyorsunuz.
    Fakat bahsettiğiniz insanlar legal şekilde oyuna aynı sizin gibi katılan insanlar. Sizde de 2 veya daha fazla bilgisayar olsa yapabileceğiniz bir durumken bu insanların daha fazla getiri elde etmesi tamamen haklı bi rekabettir.
    Birde şu şekilde düşünün isterseniz sizin 15 saat uğraşıp elde ettiğinizi farklı biri saniyede Goldbar satın alarak da elde edebilir.

Senior Member
    Nickname
    ExtraWhite
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by CCafex55 View Post
    Anladığım kadarıyla haksız rekabete uğradığınızı söylüyorsunuz.
    Fakat bahsettiğiniz insanlar legal şekilde oyuna aynı sizin gibi katılan insanlar. Sizde de 2 veya daha fazla bilgisayar olsa yapabileceğiniz bir durumken bu insanların daha fazla getiri elde etmesi tamamen haklı bi rekabettir.
    Birde şu şekilde düşünün isterseniz sizin 15 saat uğraşıp elde ettiğinizi farklı biri saniyede Goldbar satın alarak da elde edebilir.
    katılıyorum o adam niye goldbar sahıbı olduki 1 dakikada haksız rekabet başlarım böyle işe 1 saatte 10m kasıyoruz bız

Junior Member
    Bi ağlamadığınız bu kalmıştı.

Senior Member
    herkesin elinde olan bişey için haksız rekabet olarak görmek illegaliteye yormak saçma

1den fazla bilgisayarı olup girenler oyunda bişeyler başarabilmek için kendi avantajlarını sağlıyorlar o kadar

sen 1 ip üzerinden sanal pclerle girenler için konuş bu mevzuyu

Sen bir bilgisayar masrafı ve bi premium masrafı harcıyorsan o adam kullandığı kadar harcıyor ve sen 1x efor sarfediyorsan o adam 10x efor sarfediyor legal olduğu sürece haksız bir rekabet yok ortada ona bakarsan senin 1 yılda yapamıcagını 1dk da parasını basıp dizenlerde oluyor oda bi şekilde karşılığını veriyor yani kimi parasını , kimi vaktini , kimi emeğini bişeylerini veriyor bi şekilde yeterki illegal olmasın hak o zaman yenmiş olur bana kalırsa yoksa aynı şartlar sanada acık al premiumunu onunlada ilgilen ondanda kazan yapabildiğin sürece sonucta bedelini ödüyorsun premium pus elektrik vs herneyse şahsi fikrim tabi dostum iyi forumlar

Senior Member nesteren71's Avatar
    Nickname
    QuaLitySharD
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    ArdreamFounderS
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Legal oynuyorlar sonuçta illegal bir durum yok. Adam pazar karakteriyle BUY/SELL yapıyor çoklu PC'den. Bu normal bir durum. Şahsen benim tek bilgisayarım var ama iki tane olsa birine BUY kurardım bronze pre alıp ve pazar yapardım. Bu adamlar ekonomiye can veriyor ve canlı tutuyor, bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Asıl sıkıntı illegal aktiviteler. Bunlara çözüm sağlanması gerekiyor.
    Bizimkisi bir 'Knight Online' hikayesi..

Senior Member
    Bu bence müdahale edilemez birşey. Adam 2 kişilik masraf ediyor, emek harcıyor, düşünüyor. Parayı bastırıp istediğini alanlara kıyasla bunlara helal olsun. Hatta kabul edilse gerekli legal kimlik telefon kayıtları ile isterlerse multi client ile 8 hesap açılmasını bile desteklerim. (bilgisayarım quadcore işlemcili sadece düzgün oyunu açabiliyor bu arada)

Hayalimdeki KO da şöyle detaylar var.

Gold Bar pusda satılacak. ID başına aylık satın alma limiti 3GB
    Trade sınırlamaları gelecek, hesaplar arası günlük 10m üzeri cash trade atılamayacak
    Her itemin maximum satış değeri olacak 1 arrow 999.999.999 dan satılamayacak.
    Tüm unique itemlerin satış üst limitleri olacak.
    Trade limit olacak adam +2 unique küpeyi dengi ile trade edebilecek.

Şimdiden duyar gibiyim server biter oyun biter.
    Bitmez arkadaşlar ilk serverlar nasıl bugün hala ayakta 10+ dan fazla oynayanlar var.
    Bu oyunda boş beleş yükselmenin biraz önünü kesmek lazım.

Geçen bir yayıncı ben boş beleş oyunun en üst itemlerine sahip olunmasına karşıyım bura pvp mi diye isyan etti. Sonra 1 gün içerisinde parayla son lvl charı satın alıp itemleri satın aldı hazırız dedi emeğine sağlık.

Bir de şunu duyuyorum "Behhnn bara verdiiim" Bizim kültürümüze yakışmayan bir uslup. Şahsi fikirlerim.

Herkese İyi Oyunlar.
    Last edited by DavidRussell; 03-13-2019 at 09:02 AM.