Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

GM ler Hakkında

Arkadaşlar bi çok kişi gmlerden şikayetçi. Fakat hepinize K2 dönemi yaşadıklarımızı hatırlatmak istiyorum. Tradeden item gösterip satan GM lerden, ırkçılık yapan gmlere neler gördük. Bu arkadaşlar oyunu biticek aşamaya kadar getirmişti. Şimdiki arkadaşlar uzun süredir iyi idare ediyolardı. Fakat son dönemde yoğunluk sebebiyle bir çok aksayan durum gözükmekte. Yine de bu arkadaşlara fazla yüklendiğimizi düşünüyorum kötü bir yönetim sergiledikleri bir dönem geçiriyoruz yakın zamanda durumları kontrol altına alacaklardır ben kötü niyetli olduklarına inanmıyorum. Olan olayların dışarıdan nasıl gözüktüğünü bende farkındayım fakat içerde durumların nasıl geliştiğini bilmiyoruz. Kendilerine tavsiyem daha detaylı sebep-sonuç ilişkisini net olarak aktardıkları açıklamalar yapmaları

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by lastthetaylan View Post
    Arkadaşlar bi çok kişi gmlerden şikayetçi. Fakat hepinize K2 dönemi yaşadıklarımızı hatırlatmak istiyorum. Tradeden item gösterip satan GM lerden, ırkçılık yapan gmlere neler gördük. Bu arkadaşlar oyunu biticek aşamaya kadar getirmişti. Şimdiki arkadaşlar uzun süredir iyi idare ediyolardı. Fakat son dönemde yoğunluk sebebiyle bir çok aksayan durum gözükmekte. Yine de bu arkadaşlara fazla yüklendiğimizi düşünüyorum kötü bir yönetim sergiledikleri bir dönem geçiriyoruz yakın zamanda durumları kontrol altına alacaklardır ben kötü niyetli olduklarına inanmıyorum. Olan olayların dışarıdan nasıl gözüktüğünü bende farkındayım fakat içerde durumların nasıl geliştiğini bilmiyoruz. Kendilerine tavsiyem daha detaylı sebep-sonuç ilişkisini net olarak aktardıkları açıklamalar yapmaları
    K2 zamanında gm görmüyordukki arada nadirde olsa kil eventi yapıyorlardı onda ise koxper gm mi kesiyordu

Senior Member
    Quote Originally Posted by lastthetaylan View Post
    Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek deniyor bu anlattıklarına. K2 döneminin çok kötü olmasına da ses çıkardık ntt döneminin özellikle son döneminde kötü olmasına da ses çıkarıyoruz. Biz kötünün iyisini seçmek istemiyoruz. Hepsinin okuma yazması var oyuncu ne düşünüyor onu görüp cevap versin diye bekliyoruz ama niyeyse konular cevapsız ve ya kapatılıyor.

Senior Member
    Arkadaşlar herkesi aynı anda mutlu edemezler. Fakat şu anda oyunun yüzde 90 ı farklı sebeplerle yönetimden şikayetçi. Bu yoğun tepki ve oyun bırakmaların olmasının bir çok farklı sebebi mevcut. Oyuna hiç güncelleme getirmeseler sadece hileleri banlayıp bugları çözseler tepkiler bu kadar büyümezdi. Zaten büyük bir kısım buglardan ve hilecilerden şikayetçiydi bunun üstüne güncelleştirme sonrası yaşanan magduriyetler de eklenince tepkiler çığ gibi büyüdü. Şu anda rakamlara yansımış gibi gözükmese de 2 hafta sonra 2. premiumlar bitince yaptıkları hataların sonuçlarıyla karşılacaklar.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Bu düşünceniz aslında global bir iletişim stratejisidir, en çok politikada ve reklamcılıkta kullanılır. Örnek vermek gerekirse; 1 dolar=2 TL'den 6 TL'ye çıkıp sonra 5,9 TL'ye indiğinde, dolar indi diye algı oluşturup insanların sevinmesini sağlamak gibi.

Kötünün iyisine razı olmak, daha iyisini görmeyi hak etmemektir diye de ekleyeyim. GMlerden, yapımcı-yayıncı şirketlerden keyfi ek hizmetler isteyen yok, işler düzgün yapılsın yeter, o zaman da kimse kimseye yüklenmez.

İnsan kendini geçmişteki başarsızlıklarla kıyaslamaya başladığı an kendini bir gram geliştiremez. Geçmişte bu kadar kötüydü bakın şimdi böyle demekle bi halt olunmaz. Bu siyasettede böyle futbolda da böyle hayatın her alanında böyle. NTT kendini K2 ile kıyaslamasın zaten daha iyi konumdalar. Daha iyisini nasıl yapabilirler onu düşünmeleri lazım. K2'nin hata yaptığı gibi NTT'de bazı hatalar yapmakta. Ama bu hatalar oyunculara ciddi hasarlar vermeye başladı. Dikkat etmeleri lazım. NTT'yi K2 ile kıyaslamanın sonucunda ikisininde aynı kaderi paylaşmaları olabilir.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    o dönemde oynadım o kadar kötü değildi siz gamefirst ile karıştırıyor olabilirsiniz ayrıca Türk gm vardı oyundan anlamasa da ilgiliydi

Senior Member The_Empty's Avatar
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Bu düşünceniz aslında global bir iletişim stratejisidir, en çok politikada ve reklamcılıkta kullanılır. Örnek vermek gerekirse; 1 dolar=2 TL'den 6 TL'ye çıkıp sonra 5,9 TL'ye indiğinde, dolar indi diye algı oluşturup insanların sevinmesini sağlamak gibi.

Kötünün iyisine razı olmak, daha iyisini görmeyi hak etmemektir diye de ekleyeyim. GMlerden, yapımcı-yayıncı şirketlerden keyfi ek hizmetler isteyen yok, işler düzgün yapılsın yeter, o zaman da kimse kimseye yüklenmez.
    Katılıyorum.

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post

Katılıyorum

Senior Member
    Quote Originally Posted by bul_kLGMmuEf View Post
    Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek deniyor bu anlattıklarına. K2 döneminin çok kötü olmasına da ses çıkardık ntt döneminin özellikle son döneminde kötü olmasına da ses çıkarıyoruz. Biz kötünün iyisini seçmek istemiyoruz. Hepsinin okuma yazması var oyuncu ne düşünüyor onu görüp cevap versin diye bekliyoruz ama niyeyse konular cevapsız ve ya kapatılıyor.
    Ya o kadar kötü diyemeyiz. Gmler çok aktif çok çözüm getirmeye çalişiyorlar. Ama danışmanları yok galiba oyunda balance nedir denge nedir hiç düşünmeden haraket ediyorlar. yada bilerek yapıyorlar. Örnek vermek gerekirse ftde güncelleme yaptılar yeni swde ilk 1 ay ftlerin %80 i bitmedi kimse birşey almadı 80 kişi yarım saat boşuna uğraştı nedeni centurların fazla çıkması ve toplu şekilde vurup yok etmesiydi. Unbalanced yani dengesiz olarak nitelendirilcek bir durumdu bu. Örnek vermek gerekirse 100 tane goblin cıkıyor başlangıçta ama Dark stone denen hayvan 10 tane çıkıyor incelerseniz görürsünüz. Bunun nedeni canavarların gücü ve oyunculara yaşattığı zorluk. Yeni serverde kimde item var ki kesecek bu centurları? Kaldıki itemli adamın ftde ne işi var. Chaos gibi eventlerde elini sallayıp millet günde 3 tane mavi alıyor biz 2 kere ft girmeyi deniyoruz onada giremiyoruz cogu zaman, girdik diyelim kaza bela bide kana susamış centurlarla
    uğraşıyoruz.

Bir diğer örnek mtrill muhabbeti. yaw ben kendim farmer denen kesimdenim kimseyi kandırmaya gerek yok. ama mitrill alıcam diye göbek atmadım. benden once mitrill almış buna oyun içi yüksek oyun parası vermiş adamları düşündüm bu adamlara çok büyük haksızlık oldu.

Bir diğer çok önemli örnek. adam chaosta aynı anda 12 mavi aldıgını belirten video çekiyor günde 36 mavi kutu alıyor ve bu görülüp ses çıkarılmıyor. chaosa müdehale edilmiyor.

Yaptıkları güzel güncellemeler yok mu onlarda var kimse inkar edemez ama yeterli değil şuanlık. Şu chaos düzelmeden asla pozitif görüş sergileyemem