Results 1 to 10 of 10

Thread: Kanal kapatmak?

Kanal kapatmak?

Yıllardır twitch izleyicisi biri olarak Levo'nun oynaması ile(kendisini takip etmezdim ) üst sıralarda gördüğün KO'ya geri döndüm.Çünkü eski anılarım canlandı.

Bileceğiniz üzere büyük yayıncılar hiçbir oyuna para ödemezler keyler oynasalarda oynamasalarda mail ile gönderilir (bu firmalar milyar dolarlık firma olsa dahi)
    Kurumsal yapıda olan bir oyun firması yada dağıtıcısı hiç bir şekilde eleştiriye "oyun içi yapılan değişikliğe karşı gelme" gibi konulara müdahale etmez . Edemez ; o kişiler o oyunu bırakır daha da yüklenir isterse.Eğer ki birşey gerçekleştirelecekse bu oyun içi küfür, ırkçı semboller , makro problemi vb. durumlarda olmalı.Süresini geç 1 saat bile bir influencer'ın sitemi isyanına ceza vermek milyar dolarlık şirketlerin bile yapmayacağı bir durumken bu kadar aile şirketi kafası ile yönetilmesi bence bir eksi.
    Pitnipanda'nın ne oyunları gömdüğünü gördüm ben, bu oyunu sevdim ama bu oyunu size bu fiyata satmaya çalışıyorlarsa oynamayın dediğini .Cansungur'un Jahrein'in sponsorluk aldığı firmalara bile ( ÖR: ps ) bazı konularda ikiyüzlü olduklarını ne dolaplar çeviridklerini vb durumlar ile en ağır eleştirilere maruz bırakmalarını izleidim.

Sene 2019 eskinin oyun dergileri oyun yazarları ile kitle oluşmadığını, eskide kaldığını bu firmalar da anladı. Oyun sektörünün açık ara 1 numaralı influencer ortamınında twitch'den ibaret olduğunu gördü firmalar, bu yüzdendir ki E3 bile artık organizasyonunu küçültme kararı aldı ve bunun nedenini oyun medyasının, yazarlarının artık etkili olmadığı anladılar ve influencer diye adlandırılan twitch yayıncıları ile firmalar daha globale ulaşabildiğini söylediler.

Şimdi Siz bir oyun firmasısınız karakterleri banlayabilirsiniz. Lakin twitch kanalı_?.. Ne zaman nttgame twitch oldu?.. Levo 'nun kanalını nasıl kapatacaksınız? .. Ben yayıncıların bile a oyunu pahalı öğrenci arkadaşlar torrentten indirmesini tavsiye etmem ama birşey diyemem adamın parası yok vb cümleler bile kurabiliyor ve twitch bunu eleştiri kapsamında değerlendiriyorken. Levo'nun twitch kanalınımı kapatacaksınız ? valla merak ediyorum beklemedeyim ..

Çisil koşşş twitchi ntt satın almış sanırsam

Senior Member
    Hocam PVP reklamı twitchte yasak. Oyunda hile kullanmak yasak. Levo çok ciddi bi şey söylemediği için uyarı alır twitchten. Can banlanır açık açık pyp reklamı yaptı onu kanalı kapanır.

Quote Originally Posted by lastthetaylan View Post
    Hocam PVP reklamı twitchte yasak. Oyunda hile kullanmak yasak. Levo çok ciddi bi şey söylemediği için uyarı alır twitchten. Can banlanır açık açık pyp reklamı yaptı onu kanalı kapanır.
    açık açık yapsa dahi twitch kanalını kapatamazlar levonun .. büyük influencer ların ceza sistemi farklı bir kere sen +18 birşey bile göstersen bir an ilk önce 1 uyarı alırsın yada 1 gün olr banın ilk aşamada. sınırsız ban öyle kolay değil ki twitchi bilmediğiniz ne kadar belli. REKLAM Dediğin şey ne .. ben yayında gidelim pvp de oynayalım o zaman anlamı ne desem bu bir reklam mı? .. twitch polislerinin tepkisini merak ediyorum acaba kâle alırlarmı ko yu onu bile bilemiyeceğim .

Bu arada GM ler bir açıklama yaparken ayrıntılı süzmesi gerekir . levo ve pwnage süresizmi ceza alsınlar diye tartışıyoruz diyor. EE murat ? telefonla baglanıp kalk gidelim pvp de oynayalım anlamı yok demedi mi ? o niye dahil edilmedi bu gruba?.. oyun içi isterse karakterleri siler nttgame ama k2 nin bile borusu öyle kolay ötmez twitche söyliyim şimdiden arkadaşlar bilesiniz. Öyle her agzından pvp torrent kelimesi çıktı diye influencer ban yemiyor twitch'den.. ne içni söyledi öncesi sonrası reklammı eleştirimi sitem mi ? bunların hepsi değerlendiriliyor.

Registered Users
    Selam,

Twitch'te yayın yapan tüm yayıncılar pek tabii eleştiri hakkına sahiptir. Ancak konu doğrudan ya da dolaylı bir şekilde markaya, marka haklarına zarar verme aşamasına gelirse o noktada firmalar haklarını kullanıp, müdahalede bulunabilir.

NTTGame de Twitch üzerinde Knight Online'ın marka ve patent haklarını elinde bulunduruyor. Yukarıda bahsettiğim durumların ihlali söz konusu olduğunda kanala doğrudan müdahalede bulunup, kapatabilir ki kapatılan onlarca kanal var. Bu noktada inisiyatif tamamen NTTGame'e aittir.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Levoyu steamko beramustan beri takip ederim saygı duyduğum bir yayıncıdır oynadığı oyuna gerçekten bağlıdır zaten bunu makro kullanmadığından anlayabilirsiniz zevk ve keyif için oynadığı çok açıktır.

Gel gelelim sponsorlu şekilde yayın yapması sadece epin reklamı yapmasını beklerdim ancak artık olay öyle bir boyuta gelmiş ki siteyi açıp oradan item seçmeler gb almalar vb kısacası artık gerçekten bu olayın tamamen yasaklanması yada serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum

Senior Member iVibe's Avatar
    Şu oyunun 2 kanseri vardır. 1. koxperlar 2. yayıncılar.

hadi eyw

Quote Originally Posted by Perastis View Post
    Selam,

Twitch'te yayın yapan tüm yayıncılar pek tabii eleştiri hakkına sahiptir. Ancak konu doğrudan ya da dolaylı bir şekilde markaya, marka haklarına zarar verme aşamasına gelirse o noktada firmalar haklarını kullanıp, müdahalede bulunabilir.

NTTGame de Twitch üzerinde Knight Online'ın marka ve patent haklarını elinde bulunduruyor. Yukarıda bahsettiğim durumların ihlali söz konusu olduğunda kanala doğrudan müdahalede bulunup, kapatabilir ki kapatılan onlarca kanal var. Bu noktada inisiyatif tamamen NTTGame'e aittir.
    Sevgili Mod dostum tam bu sebep dolayısı ile mod olarak sen yada gm lerin açıklama yaparken dikkatli olması gerekiyor diye bu sebeple söylüyorum konuda Yanlış Bilgi verme gibi bir lüksünüz yok çünkü gelelim yanlış bilgilere
    1.si İnsiyatif Twitche aittir nttgame'e değil.Bir kişinin kanalının ne kadar ceza alacağını Ntt Mgame değil Twitch Belirler oyun ile twitch'i birbirine karıştırmayalım
    2.si Levonun yayınını izledim Diğer pwnage adlı arkadaşınkini de video olarak izledim ve onunkisi Reklam olarak Kabul edilebilir. Lakin burada 2 sorun var
    Reklamını yaptılarsa illegal bir şeyin Bu kişiler reklamını yaptı bu sebeple twitch hesapları içinde gereken işlemleri başlatacağız dersin
    "Son olarak yayınlarında izleyici kitlesini korsan sunuculara yönlendirme/teşvik etme gibi hareketlerde bulunan kişilere yapılacak incelemeler sonrasında gerekli bulunduğu takdirde hesapları ve twitch kanalları askıya alınacaktır." khenarth ' ın yazdığı yazı kanallar askıya alınacaktır derken ? . Bu Karar size değil Twitche aittir siz %100 haklı bile olsanız öyle bir yaptırımınız twitch yetkililerine gerekli bilgileri iletim gelecek cevabı BEKLEMEK'dir. tekrar ediyorum %100 halı bile olsanız.

gel gelelim pwnage ı illegal korsan sunucu özendirmekden işlem başlatabilirler bence de ama levo da pek göremedim açıkcası ama yinede şikayetlerini ederler bunu TWİTCH inceler ve ona göre onlar karar verir nttgame gm leri değil. bu yüzden yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Bu durumu dile getirme nedenime gelirsek ben 5 yıldır twitch izlerim tv bile 2.pc ye baglıdır twitch izlemek için. Twitch'de belli arka plandaki moderasyon ekibi ile çok samimi olmamakla birlikte muhabbetimde vardır. Knight online oynayan kişilerin pek bilmediğini bilmekteyim influencer ne demek twitch'in global etkisi vb. ama bu söylemler nttgame tek cümlesi ile twitch de yargı dağıtabiliyor anlamına gelir.Gerekli işlemi başlatacağız dersin Kapanacaktır demezsin. Kapanırsa başlatmış olduğumuz işlem sonunda şu kişinin kanalı kapatılmıştır dersin.

PS: Bu tarz durumlarda da ortaya konuşmayınız lütfen direk isim vererek bahsettiğiniz kişiye şunu yaptık denmez. "OYUN NİCKİNİ VERİRSİN" bu kişiyi banladık askıya aldık diye belirtirsin. Misal Şimdi yayında 1 kişinin hesabı askıya alındı 1 kişinin ise önceden ban yedi macro dan dendi peki biz ağırlıklı olarak 3 yayıncıdan bahsediyoruz hangisi ne yedi? Kanal ismi vermezsin ama firma olarak "OYUN NİCKLERİNİ" belirterek bunu yaparsanız kitleleri banladığınız askıya aldığınız kişiler haricindeki yayıncılardan uzak tutarsınız.

Quote Originally Posted by iVibe View Post

hadi eyw
    sen çok yanlış gelmişsin usta. E3 katılımcıları bile twitch ve yayıncılar artık bizim işimizi görüyor oyun medyasını itiyoruz kenara derken. Tek bir oyun oynayıp influencer etkisini bilmemek olabilir ama bilmediğimiz konu hakkında yorum yapmamak en iyisi.
    137 milyar dolarlık bir sektörün %85 'inin reklamları piyasası yayıncı platformundan döner bilginize.

Banned
    Quote Originally Posted by iVibe View Post

hadi eyw
    3. TL Ego tatmin eden ezik kesenler.

4. TL kazanma peşinde olanlar.

Registered Users
    Sanırım anlaşılmadı. NTTGame'in Twitch üzerinde Knight Online marka ve patent hakkı var. Bu haklara olası bir saldırı ya da ihlal durumunda anlık müdahale edebilmesi için de yine Twitch tarafından sağlanmış yetkileri var.

Biz yanlış biliyor olalım, sen dogrusunu biliyor ol. Bu konunun konuşulacak çok bir tarafı yok, keza açık olarak durumu belirttiğimi düşünüyorum.

Konu yoruma kapalı.