Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Junior Member

Arrow Altar-Vega-Sirius Sunucularını Diğerlerinden Ayırın!!(Bakın, hak vereceksiniz)

Herkese merhabalar;

Altar-Vega-Sirius'u sürekli tekrarlamamak için AVS olarak yazacağım. Sizlere bazı konularda belirleyici olmak adına kendi çıkarımlarımı yapacağım. Biraz nostalji, biraz burun sızlatıcı olabilir. Sabırla okumanızı dilerim.

Ben bu oyunla erken yaşta başlayan bir gencim. Aklınıza gelebilecek bütün Server'larda charım vardı. Şimdilerinin adını bile bilmediği Gırakon, Edana, Carnac, Logos'ta çeşitli joblarla oynadım.

Bu oyunun 1998 ve öncesi doğumlu insanlarda yarattığı durum tam olarak şu; internette sosyalleşebildiğin, aile dostluklarının kurulduğu, paylaşmayı ve fedakarlık yapmayı öğrettiği, kimi zaman hırsa yenik düşüp kaybetmeyi öğrendiğin, kimi zaman büyük gurur yaşadığın bir duygusal bağı var.
    Bu bağ, değişen dünyada zaman zaman güncelliğini yitirse de; son dönemdeki metrolarda, otobüs duraklarında, "Knight Online" reklamını gördükten sonra yeniden canlandı. Hepimizi o eski Santalı, karlı zeminde ağaç kestiğimiz, apostle ve deruvishlerde saatlerce sıra beklediğimiz günlere götürdü. Büyük heyecan ve umutlarla yeniden AVS sunucularında başladık. Fakat değişen sadece dünyamız değil, aynı şekilde Knight Online'da olmuş. İnsanlar ev geçindirir olmuş. Bunun dahası da; üç beş kuruş para kazanabilmek için türlü pislik ve zorbalıklarını oyunda sergiler olmuşlar. Benim gibi uzun süre ara veren insanlar duruma çok kolay alışamadı. Değişen şeyleri sormaya çekiniyor olmuştum, hala da çekiniyorum. Hal böyle iken, eskiden alıştığımız şeyleri yapmaya çalışınca çok zorlandık. Değişiklikler iyi mi kötü mü orası çok derin bir konu.
    Oraya girmiyorum. Ben sosyolojik boyutunu açıklamaya çalışıyorum. Bakın arkadaşlar, bu oyunu oynayan evli, çocuklu insanlar var. Herkes günün stresini atmak için 2 3 saat oyunda oluyor. Ve bu 2 3 saat oynayan insanların arasında, bu oyuna zevki için her şeyini koyabilecek insanlar da var. Eşinin bileziklerini değerlendirmek için oyundan item alanı biliyorum... Gel gelelim asıl konumuza.

Farmer diye yeni bir çeşit oluşmuş, pazarlar çakılı dolu. Fakat item alacak insanlar çekinerek alıyor. Piyasa çok dengesiz ve oyun yönetimine duyulan güven REZALET DÜZEYDE.
    Bu oyunun ekibine çeşitli önerilerim var. Öncelikle insanları CZ'ye akıtacak önlemler alın:
    - Dark Mythril görevi benim gibilerini mutlu eden bir gelişmeydi. 70 Questini yakmış bütün eskiler, yeni itemlere ayak uyduramıyordu. Quest ihtimalini yok ettiniz. İnsanların güvenini çok büyük kaybettiniz.
    - Undy Sc ve Red Pot(inanın yeni öğrendim) kaldırılması çok güzel bir gelişme. Fakat stokçulara aldığınız en ufak önlem yok. Bu da diğer insanların huzurunu bozuyor. Bir item oyundan kalktı ise, stoklanan da kaldırılmalıdır. Ben yazılımcıyım, bunun her türlü yolu vardır. İnsanların taleplerini yok saymayın.
    - Oyun içinde çok fazla TL ticareti var. Diğer bir deyişle P2W hale gelmiş. Bu kadar TL ile item ticareti önceden yoktu. Belli başlı itemler vardı(iron set, 9 chitin set vs vs) TL ile satılan. Şimdi item bileşenleri bile parayla satılır olmuş. Bu denli TL ticareti oyunun ahlakını yok ediyor. 10m için kavga eden insanlar gördüğümde çok şaşırmıştım. Onlar da haklı, 10m 10 TL'ye denk geliyorken rekabetin bu denli olması çok normal. Bu rekabeti sağlayan insanların öncelikle TL ticaretini azaltacak şekilde item akışı sağlamaları gerekiyor(Drop düşürsün demiyorum, gerekirse Krowaz veya Dragon gelmesin diyorum)
    - Oyun içi hilelere karşı sert duruş sergilemeniz gerekiyor. Hapis sistemi diye bir şey çıkmış, KC yatırıp çıkıyormuşsun. Dünyanın en ahlaksız sistemi değil mi sizce? Adam alenen hile yapıyor ve rüşvetle yeniden çıkıyor. Bu beni çok enayi gibi hissettirmişti. Diğer oyunlarda çok katı önlemler alınırken burada böyle bir sistemin oluşu çok kötü. Bunun yerine reportlama sistemi getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Otokontrolü büyük ölçüde sağlayacaktır.
    - AVS'de başlamış eski kurtların güvenini kırmayın. Sizler para kazanan taraf olarak adaleti sağlamak zorundasınız. Sizler adaleti sağladığınız sürece, insanlar KC veya Premium olarak bu oyuna ciddi yatırımlarda bulunur. Fakat gördüğüm kadarıyla ekmeği hep siteler yiyor. Sizler de pay alıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Yoksa bu kadar sülük gibi emilirken tepki göstermemek son derece acizliktir.

Lafın özü şu, 3 5 manipulasyoncunun cümleleri ile sürekli yapboz gibi oyunun ayarlarıyla oynamayın. Bütün zevk almak isteyen insanları çeşitlilikle boğmayın, akışına bırakın. Güven sarsmayın, bu oyunun; 1998 ve öncesi doğumlu insanlar için büyük önemi ve saygısı var. Lütfen yitirmeyin.

Saygılarımla.

Last edited by empathy3737; 03-07-2019 at 12:10 PM.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by empathy3737 View Post

Lafın özü şu, 3 5 manipulasyoncunun cümleleri ile sürekli yapboz gibi oyunun ayarlarıyla oynamayın. Bütün zevk almak isteyen insanları çeşitlilikle boğmayın, akışına bırakın. Güven sarsmayın, bu oyunun; 1998 ve öncesi doğumlu insanlar için büyük önemi ve saygısı var. Lütfen yitirmeyin.

Saygılarımla.

Bu güveni saygıuı cok önce yitirmişlerdi zaten ama son zamanlarda ciddi manada geri kazanmayı bilmişlerdi ilk defa dedim ki ; Userin yanında olan bir GM ekibi var. Sonra yine aynı senaryo oldu.. Pvp oynamakla tehdit eden 2 tane zibidi yayıncının sözüyle koca güncelleme geri çekildi.. Oysaki gerçi çekmek yerine bi dünya çözüm yolu bulunabilirdi kalkacaksa bile bi oylama ile kalkmalıydı ki zaten güncellemeden memnun olanın sayısı çok daha fazlaydı biz oyun oynadığımızı sanıyoruz ama aslında adamlar bizimle oynuyor bu son serverım oldu benim.

Senior Member
    Sen sitelerden pay alıyorsun dedin ya biraz dan forum hesabın kapatılır kanıtın varmı derler , o sitelerin yıllardı yetkili satıcı olmasından büyük kanıt mı var bre ....

Senior Member _Perfect_Lord_'s Avatar
    Nickname
    LastSantiago
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    EieN
    Race
    Karus
    Güncelleme tekrar aktif edilsin mi ?
    Bi süre böyle devam edilsin mi ?
    Anket açılsın bakalım kimler istiyor.

98 oncesi komik geldi şunu 88 oncesi yapalim. Oyunun yazildigi sene 98 99 zaten senle yasit bak. Ama usko global oldugu donem 2004 aralik. Simdi uzun uzun yazmissin eline saglik okudum her kelimesini. Dark mtril kaldirilmasi iyi oldu oyunda oyuncular arasi Coin ticareti yapmanin neredeyse tek yolu dragon shell satmak. Bu dedigim seyden koca clanlar geciniyor pot item vs parasi icin. Ayrica çözüm basit nttgame 2 3 kisi icin is yapmaz bunu bil hepimiz karsi ciktik beles mtrile cunku gecim kaynagi tl olarak degil oyun icinde. Ayrica o kadar adam banlattik koxper makrocu dogru zamanda alinan ksc ve videolara bakip gerekeni yapiyorlar. Ama adamlara itemim yandi item verin diye ksc videolar gidiyor bak birakiriz 40 kisiyiz falan gibi bunlarin icinden reportlanan kisinin ksclerine loglarina bakiyorlar ekleme varmi tek taraflimi suclu kim. Anladin. Oyun koxp ve makro birde birbkac gorev bugu disinda suan iyi pazar yerini isgal eden kurian cetelerinide temizleyip bahce farmini bifrosta aktardilarmi geriye troll setleride oyundan kaldirmalari kaliyor yani senden daha uzun suredir oyunu oynadim oyunculara ne yarar ne yaramaz konu acip paylasiyorum. 2. Cznin getirilmesi gibi bu oyun lüx oyun bir ihtiyac degil kimse oynamaya mecbur degil her kisi kendi yaptiginin sorumlusu. Oyunun dengesini bozan 2 3 clan var her servera tunemis tlciler onlarida yakinda tarihe gomucez. Biraz sabır.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by _Perfect_Lord_ View Post
    Güncelleme tekrar aktif edilsin mi ?
    Bi süre böyle devam edilsin mi ?
    Anket açılsın bakalım kimler istiyor.
    Bu anket kafalarına göre gelen güncellemeyi geri çekmeden önce yapmaları gerekiyordu. Zaten yapılsada kalacağı net belliydi 3 tane sümüklü yayıncıya izin vermezdi oyuncular..

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Kesinlikle anket yapılmasını isterdim

Junior Member
    Ben 1990 doğumluyum, benle yaşıt falan değil. Dediğim gibi yazılıma her zaman ilgim vardı. Oyunun kaynak kodlarını taa Knight Empire ve Fire Drake'den beri takip ederim. Farmerlerı ve farmın getirdiği hoyrat tavrı öldürmenin peşindeyim. 80 Lv üstüne sağlanan her türlü kaynak, CZ'nin aktif olması demektir. Bahsettiğin kısıtlamalar elbette olmalı ama coin ticaretinin cıvığının çıktığını görmemek için kör olmak gerek. İnsanları 3. Parti sitelere yönlendiriyor. Bu da oyun yönetiminin dolaylı/dolaysız zaafıdır. Koca clanların geçiniyor oluşu her türlü sağlanabilir. Emekse emek. Oyunun emek anlayışı 10 saat Farm yapıp TL'ye çevirmeye dönmüş. Emek dediğimiz olay; zamanını ayırarak kendine faydanın olmasıdır. Diğer türlüsünün işçiden farkı yok.
    Sen olayı bütününü kaçırmışsın. Ben spesifik konularla kafa yormuyorum. Oyunun genel dengesi ve plansız gelişmelere duyulan kızgınlığı ve üzgünlüğü ifade ediyorum. "Bak bırakırız 40 kişiyiz" diyen clanı doğrudan banlayacaksın. Kimsenin adaleti sağlayan merciye tehdit savurması kabul edilemez. Kaybedeceğin 40 kişi olur fakat kazanacağın binlerce yürekli insan olur. Tehdide sinip, istediklerini yaptıklarında 40 kişinin kazanıyor oluşu, gücüne gitmez mi?

Dışarıda Knight Online zorbalığına temas etmemek için PvP lerde zevkinin peşine koşan bir yığın insan var. O insanları kazanmadığın sürece buradaki ahlaksızlıkla mücadele edemezsin.

O siteler yıllarca koxp satmadı mı

Junior Member
    Quote Originally Posted by empathy3737 View Post
    Ben 1990 doğumluyum, benle yaşıt falan değil. Dediğim gibi yazılıma her zaman ilgim vardı. Oyunun kaynak kodlarını taa Knight Empire ve Fire Drake'den beri takip ederim. Farmerlerı ve farmın getirdiği hoyrat tavrı öldürmenin peşindeyim. 80 Lv üstüne sağlanan her türlü kaynak, CZ'nin aktif olması demektir. Bahsettiğin kısıtlamalar elbette olmalı ama coin ticaretinin cıvığının çıktığını görmemek için kör olmak gerek. İnsanları 3. Parti sitelere yönlendiriyor. Bu da oyun yönetiminin dolaylı/dolaysız zaafıdır. Koca clanların geçiniyor oluşu her türlü sağlanabilir. Emekse emek. Oyunun emek anlayışı 10 saat Farm yapıp TL'ye çevirmeye dönmüş. Emek dediğimiz olay; zamanını ayırarak kendine faydanın olmasıdır. Diğer türlüsünün işçiden farkı yok.
    Sen olayı bütününü kaçırmışsın. Ben spesifik konularla kafa yormuyorum. Oyunun genel dengesi ve plansız gelişmelere duyulan kızgınlığı ve üzgünlüğü ifade ediyorum. "Bak bırakırız 40 kişiyiz" diyen clanı doğrudan banlayacaksın. Kimsenin adaleti sağlayan merciye tehdit savurması kabul edilemez. Kaybedeceğin 40 kişi olur fakat kazanacağın binlerce yürekli insan olur. Tehdide sinip, istediklerini yaptıklarında 40 kişinin kazanıyor oluşu, gücüne gitmez mi?

Dışarıda Knight Online zorbalığına temas etmemek için PvP lerde zevkinin peşine koşan bir yığın insan var. O insanları kazanmadığın sürece buradaki ahlaksızlıkla mücadele edemezsin.
    her cümlesine katılıyorum adamsın.