Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 35

Exclamation Genel Eleştri, Son Zamanlarda Yapılan Güncellemelerle İlgili

Merhabalar Sayın yetkililer
    Umarım konumu silmezsiniz ve değerlendirirsiniz :

Son zamanlarda ; yapılan güncellemeler ve değişiklikler ile ilgili fikirlerimi ve düşüncelerimi dile getirmek istiyorum
    Mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalışacağım.

Son zamanlarda ; Getirdiğiniz güncellemeler ,yapılan yanlışlar, dengesizce alınan kararlar ve yaptığınız değişiklikler , bunlara kararlılık göstermemenizle bu oyunu oynayan neredeyse herkesin tepsini kazandınız.
    Bu durumlardan ötürü bir çok kişi gerek maddi , gerek manevi , zarara ve haksızlığa mağruz bırakılmıştır...
    Ve bu da oyunu oynayanların kesim farketmeksizin gerek solo , gerek yayıncı , gerekse topluluk halinde oynayanların ve hevesini kırıp güvensizliğine neden oldu.
    ♣♣ ♠♠ ♣♣

Bu denli yapılan hatalar ve böyle bir yönetim biçimi yeni çıkan beta oyunlarda bile yaşanmamaktadır.Kaldı ki Bu denli köklü bir oyunda bunların yaşanması bir çok kişinin hevesini kırdı hayal kırıklığına uğrattı..Güvenini sarstı.
    Ve son gelen güncellemelerde tepkilerin tuzu biberi oldu

Başlıca sebeplerine gelecek olursak ;

1. 1) Skill Açtırma Sistemiyle ilgili yapılan yanlışlar:

*Yeni sunucu açıldı,Bir çok insan öncelikli olarak Skill açtırmak için emek verip, vaktini harcayıp, maddi yatırımlar yapıp bunu açtı.Yeni Skill açtırma sistemi getirildi. Ve bu ; skill açtırmak için emek verip , vakit harcayıp , parasıyla bunu açanlar'a skill itemlerine yatırım yapanları mağdur duruma düşürdü..
    Bir çok kişi bu durumdan ötürü zarar'a uğradı..
    Sistemin kötü olduğu söylenemez fakat ;

Bu yeni skill sistemi server açıldığında getirilseydi;bu durumlar yaşanmazdı...◄

1. 2) Undy Scroll %60 ve Red Potion
    Undy Scroll %60 ve Red Potion kaldırılması + veya - yönleri , doğruluğu yanlışlığı bir kenara;
    Canlı Yayında bunu insanların stoklamamasını ( 2000 Hp Scroll'a dönüştürüceği veya Trade Edilemeyeceği ) gibi önlemlerin alınabileceğini söylediniz , oyuncuları bu şekilde yönlendirdiniz. .

Fakat Güncellemenin gelmesiyle hiç bir önlem alınmayıp , stoklanması ;Bunun ticarete açık olması Faiş fiyatlarla pazara koyulması gibi bir çok suistimaller doğdu.

❌Şuanda Red pot'u 1000'lerce stoklayan kişiler var.Bunu stoklayanlar Bunu oynadığı süre boyunca Server'da bu eşya kullanıma açılana kadar kullanabilecek konumda .Bu durum rekabet ortamını bozup , sahip olan kişiye bariz üstünlük sağlıyor.

Şöyle ki ;Hemen hemen eşit itemlere sahip olduklarını düşünürsek ;Red potsuz bir kişinin ; red potlı bir kişiyle rekabet edebilmek için +8 eşyalarının +10 olması gerek ki ( bu da oyunun mmo sistemini bozuyor.) Büyük haksızlıklar yaratıyor.

Undy için de aynı durum söz konusu;

Ki bunların ticarete açık olması fahiş fiyatlara satılması cabası;stoklayanlar bundan büyük kazançlar sağladılar.
    Tüm bunlara açıklama olarak da sadece "Mgame'in getireceği güncellemenin detaylarını bilmediğimiz için ve bu durumdan mağduriyet yaşanmaması için böyle söyledik yoksa bir çok insan dava açmak için sıraya girerdi" açıklamasını yeterli gördünüz ..

► Eğer bu güncelleyi getirmeden önce duyurunu yapmasaydınız bu tarz durumlar yaşanmaz suistimal edilemezdi...◄
    #
    1. 3) Hill & Lily Npc'leri Eklenmesi- ( Quest- Mythril/Dragon/Ron's /Trial Armor-) Görevleri:

Oyun'da Ronark Land bölgesinde ;Savaş bölgelerinde PK'yı canlandırmak adına ,
    Farm'ı Cz'ye Taşımaya yönelik Güncellemeyle ; Rons, Trial, Dragon Scale ve Mythril Armor'u Mob'lara eklemişken;
    3-4 Hafta gibi kısa bir süre sonrasında ;
    Hill's & Lily Adlı Npc'ler 'e eklenmesi bu güncellemeyi tamamen anlamsız kıldı.

# Bunun durum bir kesim için ; (solo oynayanlar) için iyi bir durumken ;

Diğer kesim için (Rons, Trial, Dragon Scale ve Mythril Armor'u yapımı için CZ'de saatlerini buna ayırıp, vakit harcayıp , yatırım yapanlar'a ) Maddi,Manevi Yıkım;Haksızlık ; CZ Farm'ını bozup PK'nın aşırı şekilde etkilenmesine , tepkilere sebep oldu.

Fakat ❌bunun tekrar kaldırılması kararlılığınıza gölge düşürürken;

Bu güncellemeyle Mevcut eşyalarının değer kaybetmemesi için ; satanlar ,
    Emek verip bu eşyaları edinip yakanlar,
    Artık bir değeri kalmadı diyerek ,sinir krizi getirip çöpe atanlar,
    1 gün öncesinde 6 gb'ye alıp 2-2.5 Gb'ye Pazar'a koyanlar,
    Eklenmesine sevinip 2-3 kişinin lafıyla tekrar kaldırıdılar diye yorum yapanlar.

Kısacası herkes için kötü oldu.❌

Ve bu güncellemeyi yaparken sunucuyu kapatmadan yapmanız'da yine bir çok kişiyi zarar'a uğratıp ; bir kesimin bundan fayda sağlamasına ve suistimallere neden oldu.

Ve insanların güvenini sarstı.
    Tüm bunların üst üste gelmesi ;Yönetim anlayışınızın sorgulanmasına insanların güvenini sarsmasına neden oldu.Ve bu tepkilere.

Tüm bunlar insanlara oyun'a harcadıkları vakti (acaba 2-3 gün sonra emeklerim çöpemi gidecek korkusuna ) karakterleri'e oyun'a yapacakları yatırım'ı maddiyat'ı (acaba 2-3 gün sonra değişiklik gelir yatırımım hiç olur) diye düşünmesine ve sorgulamasına yol açtı.

Sadede Gelecek Olursak;
    Bu tarz durumların yaşanmaması için güncelleme getirmeden +'sı -'siyle düşünüp yahu biz bunu yaparsak ne olur , şunu eklersek - bunu çıkarırsak ne olur diye enine boyuna ona göre hareket etmelisiniz gerekmektedir sayın yetkililer.

❌Biz bu oyunu seviyoruz,oyuna vakit harcıyoruz,emek veriyoruz gerek maddi gerek manevi yönden bunların zedelenmemesi için lütfen buna göre hareket edin ve Hatalarınızı görüp önce kabul edip sonra bunlardan ders çıkararak ona göre yol izleyin ki ❌:

İnsanlar uzun soluklu oynasın.Olabilir, herkes hata yapabilir.

Bugün Bliz**** gibi büyük firmalar Wow Gibi oyunlar bu tarz hatalardan ötürü yaşanan aksaklıklardan ötürü özür diliyorlar.Bunu gidermek için adımlar atıp insanları kazanmak adına etkinlikler yapıyorlar.Özür dilemek , hatayı kabul etmek bir erdemdir.
    ♣♣ ♠♠ ♣♣

► Bu oyuna gönül vermiş bu kadar insan adına bunları sizden düşünmenizi ve bundan sonra ona göre bir yol izlemenizi rica ediyorum. ki Suistimaller yaşanmasın,Mağduruyet doğmasın.◄

Belki bir P.U.S indirimi bir nebze insanları rahatlatacaktır.

Elimden geldiğince genel kitleye hitaben;insanların hislerine yönelik konuşmaya ,
    tercüman olmaya çalıştım.Naçizane görüşlerimi bildirdim.Umarım anlatabilmişimdir.

Herkesin tek tek bu tarz konular açmaması ve değerlendirme adına
    konu altından yorumlarınızı dile getirirseniz sizde duygu ve düşüncelerinizi sevinirim.
    #Bu oyun Hepimizin.
    Teşekkürler.
    Last edited by RockyTanksx; 03-07-2019 at 11:31 AM.

Junior Member
    gardaş git kitap yaz bu forumda yazik yani harcadiğin virgüle noktaya degmez ugrasma yorma kendini

Quote Originally Posted by MyTraLaLa View Post
    gardaş git kitap yaz bu forumda yazik yani harcadiğin virgüle noktaya degmez ugrasma yorma kendini
    hocam ben mümkün olduğunca anlaşılması ve bu oyuna gönül vermiş bu kadar insan adına mağduriyetler ve suistimallerin yaşanmaması ve bu durum karşısında izlenmesi gereken politikayla ilgili yazdım.Umarım anlatabilmişimdir

Senior Member DaddyIsHome's Avatar
    Nickname
    DaddyIsHome
    Class
    Rogue
    Clan
    Vengeance
    Server
    Attila
    Race
    Karus
    Undy'den geçtim. Ama red pot kaldırılmadan ben CZ ye tekrar çıkmıyorum arkadaşım. Ben de biliyordum depolayabilirdim ancak daha bir gece önceki yayında asla stok yapılmaması gerektiğini, mağduriyet yaşanabileceğini söyleyip aksine stok YAPMAYANLARA ciddi mağduriyet yaşatıldı.
    Tek yol DEVRİM

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    3 Maddeyı istemeyen insan oyuna parayı gömdüm , az can suyu geldi playerlara kolsuzluğumdan oynuyamıcam diye korkan insandır ancak . Yada geçimini burdan sağlamaya çalısan boş beleş tiplerdir mitril farmla vs . Oyunu çok eleştirmişimdir ama ilkez adam akılı bişi yaptılar para verıp atak artırmak can artırmak vs şu tarz bi oyunda en saçma olay nerde oyunculuk o zaman . Kanatların vs de verılen özeliklerını düşürseler oyun daha da adaletlı olur

Junior Member
    Yaşanan haksızlıkları ve mağduriyetleri derli toplu halde her kesim açısından değerlendirmişsin.Bence oyun yönetiminin ve gmlerin bu yazıyı okumaları hatta 2-3 kez okumaları,hatayı kabullenmeleri,özür dilemeleri ve mağduriyetleri gidermeleri gerekiyor.Devamında gelecek güncellemeleri yaparken de bir çok açıdan düşünüp değerlendirip ondan sonra getirmeleri dileğiyle.

Quote Originally Posted by bat_SeqYufbE View Post
    Yaşanan haksızlıkları ve mağduriyetleri derli toplu halde her kesim açısından değerlendirmişsin.Bence oyun yönetiminin ve gmlerin bu yazıyı okumaları hatta 2-3 kez okumaları,hatayı kabullenmeleri,özür dilemeleri ve mağduriyetleri gidermeleri gerekiyor.Devamında gelecek güncellemeleri yaparken de bir çok açıdan düşünüp değerlendirip ondan sonra getirmeleri dileğiyle.
    umarım öyle olur.

Last edited by RockyTanksx; 03-07-2019 at 11:36 AM.

Junior Member
    Konu sahibi arkadaş çok güzel yazmış fakat nttgame ekibi ne bu olanlardan ders çıkaracak bir ne de bu durumu toparlamaya yönelik bir düzenleme yapacak bir ekip değil. Yıllardır bunların kafalarına göre almış oldukları karar bir çok oyuncu kaybı ve oyun kalitesini zedelemiştir. Arkasında sığındıkları tek şey yapımcı şirket vs. Gibi saçma sapan açıklamalardır, en güzel sesimizi duyurabileceğimiz nttgame ekibinin başarısızlıklarını diğer yapımcı şirketlere duyurmak olmalıdır ayrıca hatanın bir diğer büyük kısmı biz oyunculardadır Bugun burda sadece tepkilerimizi yazı ile gösterebiliyoruz Peki bunun yeterli olmadığını anlamadık mı artık ? Bir rejimin uygulanması gerektiğinin zamanı gelmedi mi ?

Junior Member
    Nickname
    YamiYugi
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    ZERO
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Tamamen katılıyorum arkadaşlar bakın bu levo değilmiydi oyun pay to win oldu diye ağlayan bu can değilmiydi ? şimdi bynogameden ordan burdan şurdan aldıklarıyla ampute olsan günde 10 k np kasabileceğin bi char yaptı levo...ona ufacıkda olsa mitrille yetişebilecek insanlar geldiği zaman way çarımı satarım way oyunu düzeltemedik ulen andaval adamlar ufacıkda olsa pay to win i kaldırıyor red pod saçmalığını bitiyor eşit bir pk ortamı sunmaya çalışıyor senin tıpkı başlarken istediğin gibi şimdi senin chara bynogame parayı basıp dizince niye değişiyor olaylar abi saçma sapan iş yapmayın oyuncuların nabzını bi tutun çıkarın artık şu oyunu tlcilerin elinden...

Senior Member MrRob0t's Avatar
    Race
    El-Morad
    yazdıklarına katılıyorum.