Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31
    Senior Member yivabeyi's Avatar

Lightbulb Genel Konular Hakkında Öneri ve Münazara

Herkese Merhaba

Bu konu başlığı altında legal ve oyun için oynayan oyuncuların(anladınız) dertleri ve sorunlarını paylaşıp kendimce bir çözüm oluşturmak istedim.
    Fikirlerinizi beyan etmenizi rica ediyorum sonuçta hepimizin olmasada bazılarımızın EĞLENCE kapısı usko.
    Konuya başlamadan önce konu kapatılsın diye tahrik hakaret ikili tartışma ve konuyu suistimal edecek hareketlerde bulunmamanızı rica ediyorum.
    İlk önce sorun ve öneri olarak ilerleyeceğim.

Sorunlarımız ?
    Bazı sunucularda sorun olmasada Yeni sunucumuzda Siriusta sorun teşkil eden sorunlar..
    Bir çok slot FARM adı altında Legal veya illegal işgal altında. Fakat bu slot(spotların) görev slotları olduğunuda belirtmek isterim.
    Oyundaki her mobu herkes kesebilir bunun bir yaptırımı tabiki olamaz.
    Bizim şikayetimiz şu!
    Görev slotları mümkünse çok nadiren bus veya bes atmalı neden?
    Görev slotlarının işgali EXP amaçlı olmadıktan sonra yani Farklı amaçlar için kullanıldıktan sonra şikayete açık hale geliyor.

Eslantta>> Satiros, HTB, HTC, DW, DK, İC, AOS, AOC, SG ,Gargoyle.

LFC,EMC >> SK, SW, Uruk ailesi ,Deru,Lamia,HW,Grell ,(Wolf Dog, Savage)

Moradon >> Kecon ailesi,Gavolt-Glowming ailesi, WereWolf,Lycaon,Lugaru,DireWolf,Darkeyes bazende Keilan..

Saydığım slotlar görev ve exp amacı dışında kullanılan tabiki hiçbir illegalite bulunmayan duruma işarettir yani FARM.
    Fakat Farm 1 kişinin hakkını gözetir. Bu slotlar exp ve görev için kullanıldığı vakit slottan faydalanan kişi sayısı 8 e çıkabilir.
    8 e 1 oranla slotları düzenlemek gerekir? Ne gibi.

Genie ile farmın ve ya elle farmın kesinlikle bir yasağı yoktur yada bunlar gitsin deme hakkı kimsede yoktur.
    Fakat işgal tek kişi bazlı ve çıkar odaklı olduktan sonra 1 kişi 5 pc 10 pc 10 char tek slot işgali gibi.
    Görevler aksamaya devam eder.
    Örneğin Önerilerime gelindiğinde Bu spotların Bus Bes drobunu Minimum seviyeye çekmeliyiz.
    Neden? EXP ve Görev > Farm. öncelik sırası.

Şimdi Benim önerim şu ! bu dropları misal Aoc Bus oranını Dark Knighta verirseniz.
    Hiç bir görevi farmı ve exp için tercih edilmeyen bir slotu canlandırırsınız. Bu sefer ne olur AOC görev ve exp amaçlı kullanılır.daha çok görev.

Mesela Eslantta Dark Mare, Dread Mare, Ewil Wizard, Giant Golem, Troll Shaman bildiğim kadarıyla veda ve chat grevi olmayan moblara.
    Çöp ve Bus Besi aktarırsanız diğer spotlardan bu oranları kısarsanız. Farmerlar Farm yerini buralara çevirir bizde Eslantta görevlerimizi yapar veya exp kasabiliriz.

LFC ve EMC de Hornet ve Apeden Upgrade Sc kaldırıldı doğru mu?
    Peki burada yapılan genel usko moblarına haliyle yapılabilir dimi?
    Yani Eslant Dropları veya Lfc emc dropları CZ ye kaydırılabilir veya Ardreama.
    CZ hareketlensin istiyordunuz buyrun..

Bazılarının işine gelmeyecek 4 5 pc aldılar çünkü belki daha fazla vs niyette başka tabi karşı çıkacaktır..
    Şimdi Arkadaşlar Her mob Monster stone atabilir yada %1 oranla bus bes okey. Ama görev slotlarının bunları seri atması o slotların farklı amaçlar doğrultusunda işgal edilmesine sebep veriyor. tabiki isteyen slota çökebilir burda sorun yok yasakta yok. Bizim bir talebimiz var!

Slotlar Exp ve Görev için oluşturuldu tabi 3 5 bir şey atacak sadece SERİLİĞİ kısılsın veya Droplar yer değişsin.
    Şimdi 1 haftadır Aoc görevim bekliyor ? dersinki 80 mob için dediğini yapmazlar ama derdimiz sadece AOC değilki.

Tabiki her slot herkesin hakkı. Her amaç doğrultusunda da Serbest legal oyuncu olduktan sonra.
    Bizim ricamız görev ve exp düşünmeyen arkadaşları görev ve exp konusunda tercih edilmeyen slotlara yönlendirmek.

Bu zor bir şey değil bu sayede oyuncular biraz rahatlar şikayetler azalın zaten 8 mage birbirinize ks atıyorsunuz DM DK yı rahat kesersiniz bence..
    Moradonda görev yaptırmayan guruhta oradaki dropların kaldırılması veya Shadow seeker gibi Undy Battal gibi pincer gibi görevi olmayan slotlara kaydırılabilir.

Herkes bunun bir oyun olduğunu geçim kapısı olmadığını hatırlasın.
    Slotların bu şekil düzenlenmesi ile İllegaller daha kolay tespit edilecek.
    Exp için illegalite neredeyse bitti Makrodan bahsetmiyorum. TPT yi gb için kullanıyorlar. Biz bununda bu şekilde yer tespitini kolaylaştırabiliriz.
    Ve ben kimseye zararı olmayan öneride bulundum. CZ ye taşıyın çöp droplarını mesela Orada Bir sürü mob boş boş duruyor.

++ Konu Pazar..

JR FT vb konularda Tek IP sınırlaması gelmesi çok güzel bir hareketti(eli kulağında).. Ben şöyle düşündüm
    Eğer yapılabiliniyorsa 1 IPnin 1 Buy 1 Sell pazarı kurabilme yani max 2 pazar kurabilmesi mümkünmüdür? yapılabilinirmi? bilemem ama şöyle düşünelim pazarda tekil oyuncuların hakkını gasp eden 25 30 pcli adamlar varmı var.
    He hepsi için ayrı bir IP almıssa e o adam kursun pazar bizene ama PAZARA IP sınırlaması gelmesi çok ve çok harika olur. bununla ilgili bir istişare yapmanızı rica ediyorum.

++LOGOS..

Arkadaşlar Logos Exp kasanlar için bir nimet ve bunun için bir güncelleme öneriyorum. Mümkünse Logos cıkmadan önce misal cıkmasına 5 dakika var gibi bildiri çıkması ayrıca ilk buff seçilmesi halinde geriye doğru 1dakika geri sayım yaparak sonra yok olması daha çok kişinin faydalanması yönünde iyi olacaktır 80+ zaten exp flash basamıyor. ve logos alcam derken partysi yatanlar afqler vsler veya yetişemeyenler olabiliyor. bunun bir öne geçmeden ziyade paylaşımcı yapısı olması ayrıca Durat satımınıda arttırır her taraftan + daha çok seviye daha çabuk Cz..

++GENİE..

Arkadaşlar Genienin Bazı sınıflar için zayıf bazı sınıflar için ideal olması hoş değil ne gibi? 4 atack slotu var bir asas
    için yeterli değil ama bir Warrior için yeterli. En az 2 slot daha artması zaten R vurmayan genienin daha işlevli bir hale gelmesini sağlar. Genie açıkken skiller kullanılmamalı (makro önlem) genie TS basmalı mesela mageler olsun DS Titan slotu olsun Talos düşmesi vs gibi durumlarda Ts çok önemli seri atack vb içinde. Genie Support bölümüde veya özel bir bölüm eklenerek Gemden düşen TS ve Normal TS olduğu sürece belirlenen moba bitiminde dönüşmeli. bunu yaparsak genienin 149 değil 160 npoints bile olması tercihen bize farketmez. ama en azından makro tercihinide ortadan kaldıracak ve oyuncuları rahatlatacak öneri olduğunu düşünüyorum.

++Auto Loot..

Otomatik toplamada peri menzili biraz kısa Pette menzil 40m diyelim. Peride 5m az peride en az 10 m olsa 4te 1 iyi olur gibi bunda bir güncelleme yapılabilinir.Ayrıca toplama ayarlarına Ekle Çıkar veyahut Rare Highclass Toplama işaretleri eklenebilir genel bir güncelleme yapılabilinir. Baştan savma olmamalı mesela Pot almak istiyorum ama 1920 bana 480 gelmesin gibi örneğin. fiyatı artabilir eşyaların bu problem olmayacaktır. mesela pette Tik işaretini constan kaldırınca pot monster almıyor. peri alıyor. Bununda bir istişare ile iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

++Yaratık Ölüm Animasyonu blocklaması.

Bazı moblar ölürken bir saat debeleniyor tabiri caizse. Ve OK atışları ve mage Spear atışları gibi hedefe güdümlü ilerleyen skilleri engelliyor ve slot seriliğine mani oluyor benim önerim eğer olabiliyorsa.
    Ölen mob öldüğü an ghostlaşsın. İçinden ok geçsin vs yani öldüğü an bir duvar gibi skilleri blocklamasın. bunun düzenlemesi yapılırsa çok güzel olur yılların eksikliğidir bu.

++Party Commander Ekstra yetki..

Party başkanı bazen Uzun süre AFK olabiliyor veya DC olduğunda party AFK birine kalabiliyor.
    P.Commandera Oylama yetkisi gelmeli örneğin. Dışardan bir adamı partye davet edebilsin tüm party üyelerine
    Comfirm veya Cancel gibi oylama mesajı gelsin (partye veya clana alırken çıkan msj gibi) Buna Göre oylamayı başlatan 1 kabul oy sayılsın 10 saniye içinde 1 ve ya 2 red oy gelmezse dışardan bir oyuncuyu partye alabilsin. Aynı şekilde oylamayla party başkanı AFK iken huzursuzluk çıkartan oyun düzenini bozan oyuncuyu kick oylamasıda açılmalı.
    bu sayede partydeki herkes pt başkanı gibi olacaktır en azından geniesi biten veya afq kalmış kişileri atabilir veya başkan afk olduğunda slot dönebilsin diye birini partye alabiliriz. bu konuda bir şeyler yapılması iyi olur.
    .................................................. .................................................. .....................................
    FANTASTİK ÖNERİ.....

Arkadaşlar Bu önerim gerçekleşmeyecek olsa da.. Dile getirmek istediğim bir öneridir takdirinize sunarım...

OLD takılar kaldırılmalı ! monster stone dışında hiç bir yerden Mavi TOZ spell powder elde edilememeli.
    Monster stone son bossu şansa mavi toz ve 3 kutudan 1ini atmalı aynı old takı çıkarma şans oranı gibi...
    Chaos Kutu değil Exp vermeli kill sayısına göre ve exp kağıdı kanat vs...
    Bu sayede Normal takılar değerlenir server içinde ve gem fragment piyasası artar. durun asıl bomba şu..
    +4 ve +5 takı upgrade açılmalı AMA! +4 için +9 item basma oranı +5 için +10 item basma oranıyla aynı olmalı yani YANMA RİSKİ BULUNMALI bu sayede her takı değerlenir..

Ayrıyetten.. Master tüp bossları upgrade edilebilir takı atmalı ki buda old takısı olmayanın normal takılara yönelmesini sağlar.. Bu sayede illegal yollardan şirketleşenlere bir darbe vurulur burayı açık açık anlatamam konu yasaklanır ama anlayan anladı ) Farm char dizmek için olur.. başka sebepler için değil..

Old takılar kalkarsa olacakları hesaplayalım...

Silver Gem ve Greed taşı ortalama 40m civarı fiyata satılır..
    Bosslar kovalanmaya başlar. CZ de boss taşı ve felo için İttifaklar bitmek zorunda kalabilir..
    Ayrıyetten Skill açmak Pahalılaşır..
    Aksesuar piyasası aşırı yükselir ve oyun içi eşya değerlenince bazı şeylerin fiyatı dibi görür anlayan anladı.
    o dip görününce illegal farm azalır.. en azından etken olur..
    Bu sayede premium itemleri oyunda pahalılaşır..
    Ayrıyetten bu sayede oyunu sadece pk ve item dizmek üzerine oynamaya başlarlar.
    Rekabet ve mücadele günlerine geri dönülür.
    Sadece 2 işlemle bu sağlanır.
    ..................................................

Fantastik Öneri 2........

Troll setlerin Süreli hale gelmesi Troll set alındığından itibaren 30 günlük geri sayımı olmalı Bu sayede oyuncular
    Full plate,Chitin,Shell gibi itemlere yönelebilir. Direkt Dragon set dizme hevesi diğer eşyaların değerini düşürüyor.
    Bu yüzden oyuncu oyundan kazanamadığını farklı yollardan temin etmeye çalışıyor tabi bu yok PUS değil..
    Bu yüzden bu verilen güzel eşyaları alındığı andan itibaren 30 günlük bir geri sayıma sokarsan gayet başalarılı olur..
    Ayrıyetten Heppadan tanesini 1m noah vererek aldığımız bu Troll shelleri 1 haftalığa düşürülebilir.

İstediğim şu oyun içinden kazandıklarımızla karakter dizebilirsek bazılarına darbeyi vururuz. Oyunu Oyun için oynamaya teşvik etmek zorundayız..
    Last edited by yivabeyi; 11-05-2019 at 07:27 AM.

Dostum çok güzel yazmışsın eline sağlık. Bu oyunun zaten en temel sorunu bu şuanda ve oyuncular lehine karar almaktan geçiyor çözüm.

Quote Originally Posted by Goakakyuuu View Post
    Dostum çok güzel yazmışsın eline sağlık. Bu oyunun zaten en temel sorunu bu şuanda ve oyuncular lehine karar almaktan geçiyor çözüm.
    bende öyle düşünüyorum teşekkür ederim : ))

Junior Member
    Kesinlikle konu amacının kimsenin oyun zevkine, amacına karışmadığı ortada. Exp kasan, karakterindeki görevleri yapmak isteyenlere dair gerekli bir iyileştirme olarak görülmeli.

Quote Originally Posted by Khulud View Post
    Kesinlikle konu amacının kimsenin oyun zevkine, amacına karışmadığı ortada. Exp kasan, karakterindeki görevleri yapmak isteyenlere dair gerekli bir iyileştirme olarak görülmeli.
    Eyvallah

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Okumadım kısası yok mu ?

Quote Originally Posted by KaptanHarbiDeli View Post
    Okumadım kısası yok mu ?
    baba tarafından kenyalıyız da ^^

Önerin güzel ama ne kadar dikkate alırlar bilmiyorum

Mantıklı ama bununda sıknıtıları olmucak mı insanlar daha rahat görev yapıcak ama hile yapanlar daha rahat yapıcak
    Cr ye konu atanlar 2 kısma ayrılır benim görüşüme göre , 1. si o slotta işi olan görevi olan birisi gider bakarki adam macro yada tpl şikayet eder , 2. si ise o slota ks giren birisi diğer kişiden şikayetcçi olur cr ye atar

Bunların dışında report etme amaçlı slot gezen varsada elin parmağını geçmişcek sayıda kişilerdir bunlarda sahildeki kum tanesi kadar anca tesir eder.

Demem o ki bırakalım bu tarz düşünce veya fikirleri illegal kasanlar hakkında çözüm bulalım

Genie basılı iken skil vuramaması gibi,
    Oto tespitte TPT değil macronunda taranması ,
    Cr ye daha fazla zaman ayrılması ,
    Discord cr sinin sadece mod ve gmlerce görünmesi
    Herkezin bilidği tpt ler dışında daha modern tptlerin de olduğunu ve bunların sistemlerden kaçtığını kabul edebilmek ,
    Cr ye atılan konular hakkında kişilere daha fazla bilgi verilmesi 10 cr nin 9 su arşive kalkınca insan bir daha atası gelmiyor hali ile
    Gmlerin Discordda soshbet amaçlı değilde sadece sorular yanıt amaçlı bulunması
    Kimse bu oyunu gmleri tanıyor yüzünü görüyor veya canlı yayında etkinlik yapıyor diye oynamadığını görmeleri
    Gmlerin gizli olması insanlara eşit yaklaşması daha çok adaleti sağlanıcağını kabul etmesi
    Ceza vericek yetkideki insanların kin gütmemesi ,
    Verilen cezalara itirazda Gm den üst mercinin olması ve o üst mercinin gmler ile diyaloğunun olmaması

yani bunlar sadece 5 dakikada aklıma gelen şeyler bunun teknik ekibinden tut suppoortuna kadar yenilikler yapılabilicekken neden bu bahsettiğin konu yapılsın ki şirket kendini geliştirmek zorunda yapamadı diye oyunun düzenini bozması saçma bence

önerilere eklemeler yapılarak devam edilecektir. forumda boş boş konuları üste taşıyanlar demekki asıl dertleri değil çıkarlarını savunuyorlar. ben genele yaydım olsa güzel olur düşüncemdir. fikirlerinize saygı duyarım.

Tags for this Thread