Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
    Junior Member

Exclamation KURİAN TS BUG VE COOLDOWN SORUNUNA ÇÖZÜM Bekliyoruz.

Merhabalar,

Kurian oynayan tüm arkadaşlarım beni gayet iyi anlayacaklardır.Devil Ts bastığımızda gateden geçersek buga giriyor.Yada bdw girdiğimizde bugda kalıyor.Bu konu üzerinde bir çalışma yapma gibi bir düşünceniz var mı? Kurian karakteri istenilen oyuncu kitlesine ulaşmadığı için mi geri planda kalıyor acaba?Bunu çözebileceğinizi umuyorum.

Bir başka konuya değinmek gerekirse, Devil Ts çok ilginç damageler yediğinde bile patlayabiliyor. Devil Ts bozulduğunda ise pk esnasında işlevini bir nebzede olsa kaybediyor. Devil Ts skill cooldown'u 5 dk çok fazla bir süre. Czde durduğumuz sürenin yarısı Devil Ts nin süresinin gelmesini beklemekle geçiyor. Devil Ts basılıyken iş yapabilen bir karaktere 5 dk cooldown çok fazla değil mi? Bir düzenleme yapılamaz mı? Devil Tsnin cooldown'unu düşürebilirseniz daha rahat oynanabilir bir karakter haline gelecektir.
    Last edited by GamesDepot; 03-05-2019 at 04:13 PM.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Bahsettiğiniz Devil Transformation sıkıntısı 2013 senesinden beri vardır. Benim de desteklediğim bir durumdur. Bana göre en öncelikli güncellenmesi gereken oyun hatasıdır. Umarım yapımcı en kısa zamanda bu duruma el atar.

Aslında Devil çok ilginç hasarlara maruz kalındığında patlamıyor. Devil, karakterin HP oranına göre patlamaktadır ve bir sınırı vardır. Örneğin rakamları farazi yazacağım. 10k hasar alınca patlıyor diyelim. Pk esnasında toplam 9k hasar aldınız ve town attınız. Üstünüz daha patlamadı çünkü geriye 1k hasar daha almanız gerekiyor. Tekrar pk alanına çıkıldığında rakipten hasar alındığında üstünüz patlayacaktır. Bu gibi durumlarda Devil'ın süresini iyi ayarlamak gerekiyor. Çok fazla hasara maruz kalınıldığında Devil'ı yenilemelisiniz.

Süre konusunda ben kendim bu duruma alışkınım. 10 dakikayı iyi değerlendirebiliyorum. Ancak öneri yapacak olursam. Kurian/Portu karakteri öldüğü vakit, Devil becerisinin süresi sıfırlanırsa, tekrar basılması da kolaylaşabilir.

Devil ts 1dk süresi olsa zaten ts olmasının bir anlamı olmaz.

Junior Member
    Desteğiniz için teşekkürler.

Umarım yakın bir zamanda bu hatayı ortadan kaldırırlar ve daha kullanışlı, eğlenceli bir karakter haline gelir.

Junior Member
    1 dk değilde mesela 5 yerine 3 olabilir. Bu şekilde hem karakter daha fazla talep görür hemde kullanılabilirliği artar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Bahsettiğiniz Devil Transformation sıkıntısı 2013 senesinden beri vardır. Benim de desteklediğim bir durumdur. Bana göre en öncelikli güncellenmesi gereken oyun hatasıdır. Umarım yapımcı en kısa zamanda bu duruma el atar.

Aslında Devil çok ilginç hasarlara maruz kalındığında patlamıyor. Devil, karakterin HP oranına göre patlamaktadır ve bir sınırı vardır. Örneğin rakamları farazi yazacağım. 10k hasar alınca patlıyor diyelim. Pk esnasında toplam 9k hasar aldınız ve town attınız. Üstünüz daha patlamadı çünkü geriye 1k hasar daha almanız gerekiyor. Tekrar pk alanına çıkıldığında rakipten hasar alındığında üstünüz patlayacaktır. Bu gibi durumlarda Devil'ın süresini iyi ayarlamak gerekiyor. Çok fazla hasara maruz kalınıldığında Devil'ı yenilemelisiniz.

Süre konusunda ben kendim bu duruma alışkınım. 10 dakikayı iyi değerlendirebiliyorum. Ancak öneri yapacak olursam. Kurian/Portu karakteri öldüğü vakit, Devil becerisinin süresi sıfırlanırsa, tekrar basılması da kolaylaşabilir.
    Porutu/Kurianlar zaten 2013 son çeyreğinde geldi ama bu onlarda oluşan bug aslında Knight Online nın 2004 yılından beri olan bugu. Bazı private eski Knight Onlinelarda bile bu durumu görüyoruz. Bir assasin eğer daha önce lup,stealt kullanmış ve harita değişmiş ise mesela CZ'de kullandınız Moradona gittiniz sonra gene CZ gittiniz ilk bastığı stealt,Lupin,Cat Eye, Defans skilleri ve Harita değiştirdiğinin 1 dakika geçmeksizin bastığı Drainler ,Vampiricler, Magelerde Nova mesela işlemez. Bu bug 2004 yılından beridir var. Lakin Porutu/Kuriandaki ilgili skilin dolma süresinin 5 dakika olması bazen çift şekilde hata vermesi basıyorsunuz hata, peşinden bir daha basıyorsunuz gene hata. Mecburen charı RELOGKOLİK yapmak zorunda bırakıyor. Bazı durumlarda malesef relog dahi atamıyor.

Bu oyunun gene 2004 yılından süregelen gene Porutu/Kurianları vuran diğer bugu da TS ((Tranformation Scroll)) bugudur. Bir transformation scroll bastınız süresi bir saattir. İleriye doğru koşuyorsunuz TS nin süresi bitti. Bir anda 5~10 metre geriye teleportlanıyorsunuz. Ya da Transformation Scrolu basın ileriye doğru koşun çift tıklama ile bir anda silin o teleportlanmayı görürsünüz.

Bunun Porutu/Kuriandaki iğrenç versiyonu da Devil Transform modundasınız arkadan okçular asasinler size vuruyor siz kaçıyorsunuz. Devil Transform bir süre damage aldıktan sonra kayboluyor. Bir anda 10 metre geriye sizi kovalayan kalabalık karşı ırkın içine teleportlanıyorsunuz. Anında öldünüz. Bu Bugda malesef 2004 den beri var ve gene en çok Porutu/Kurianları vurdu.

Eğer bu buglar düzeltilemiyor ise ki 2004 den beri düzelmediyse pek de bir umudum yok en azından Devil Skilinin hem süresini 1-2 dakika countdown hem de bastımmı sınırsız şekilde olacak biçimde ayarlanması lazım. Başka türlü bu charla oynamak işkence olacak. Her MS girişinizde relog. Her Draki girişinizde relog. her JR giriş öncesinde relog. Her BDW öncesi relog, FT giriş öncesinde relog tam bir relogkolik char oldu bu şekilde. O TS bozulmayla 10 metre geriye TPlenme BUG uda kriz geçirttiriyor.

Banned
    duzeltilmesin. kurian oyundan kaldirilsin da herkes rahatlasin zaten gereksiz bir karakter

Junior Member
    Bi kurian mağduru daha işte Sonuna kadar haklısın hocam.

Junior Member
    Kurianın kaldırılmasını isteyenler genelde asaslar oluyor. Asas mısınız sizde? Hangi özelliğinden dolayı gereksiz buldunuz?

Senior Member
    Quote Originally Posted by Stutgartttt View Post
    duzeltilmesin. kurian oyundan kaldirilsin da herkes rahatlasin zaten gereksiz bir karakter
    Arkadaş ne konusu açmış sen ne cevap veriyorsun ? Eminim şu zamanında Porutu/Kurianlar kilitlemesin diye SPY görevini üstünden eksik etmeyen ardından bir başka assasin de ilisyon atınca hemen o assasinden için demediğini bırakmayan kendini bir şey sanıp assasin oynayan birisindir. Olmasan bile o kafada birisindir. Şimdi o bugu kaldırılınca da gereksiz karakter oluyor. Bu konuda bir sürü PMler geliyor küfürler geliyor. Çünkü Porutu kilitleyince kendisinin öldürmesi çok nadir bir karakter ama peşinden didişik olduğunuz biri sizi öldürünce hele bir de sonucu Rivalle sonuçlanınca Porutu'ya demediğiniz kalmıyor. Bence siz bırakın da oyun bir rahat etsin.

Daha geçen gün kalabalık içinde HPsi FULL bir assasini kilitledim defini kırdım zehirledim son damage bende kaldı. Hemen ukala bir assasinden PM "" KS'ne lan senin benim Rivaldi o"" Peşinden de Porutuyu küçümser gibi nasıl konuşuyor anlatamam sen kim adam öldürmek kim gibisinden. O kadar kişi dalıyor bir de zehirden adam ölüyor. Bu KS oluyor. Ben bunu foruma topic açtım işine gelmediklerinden midir bilmiyorum Topicimi silmişler.

Tags for this Thread