View Poll Results: Yenilik hakkında düşünceleriniz

Voters
30. You may not vote on this poll
  • Katılıyorum ve onaylıyorum

15 50.00%
  • Eski halinde devam etsin

13 43.33%
  • Kararsızım

1 3.33%
  • Bazı yenilikler dışında hepsine katılmıyorum

1 3.33%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
    Junior Member

Lightbulb Oyunda pazar sisteminde yenilik ve öneriler

Hayırlı Günler

Biliyorsunuz oyunda pazar kurulan ve kişi sayısı çok olan sunucuların yoğunluğu nedeniyle oyunda takılmalar meydana geliyor. Bunun çözümü için oyunda market sistemi olsun belli bir süre içerisinde itemi olan oyuncular itemlerini markete koysun ihtiyacı olan oradan alsın aynı şekilde talep pazarı gibi talep edilen item içinde istek oluşturulabilsin. Böylelikle sunucularda yoğunluk olmaz ve saatlerce pazar kurulmuş bilgisayarın açıkta kalması önlenmiş olur. Bu sistem yeni değil birçok mmorpg oyunlarında mevcut bu özelliğin Knight Online içinde gelmesini talep ediyorum

Ayrıca yetenekler içinde yetenek kullanıldıkça level atlatma gelirse ve level aldıkça extra özellikler gelmesi oyuna ayrı bir heyecan getireçeğine inanıyorum.

Son olarak oyunda clanlar yada arkadaşlar kendi aralarında düello yapmak istiyor bunun için arenaya gidiliyor ama orada seyirci olarak gelen kişilerde düelloya engel oluyor yada karışıyorlar. Bunun içinde ayrıca bir yer açılsa yada mevcut arenada sadece 2 parti arasında yada 2 kişi arasında düello yapılabilse seyretmek isteyen yine orada seyrede bilse güzel olacağını düşünüyorum

Quote Originally Posted by fatih87 View Post
    Hayırlı Günler

Biliyorsunuz oyunda pazar kurulan ve kişi sayısı çok olan sunucuların yoğunluğu nedeniyle oyunda takılmalar meydana geliyor. Bunun çözümü için oyunda market sistemi olsun belli bir süre içerisinde itemi olan oyuncular itemlerini markete koysun ihtiyacı olan oradan alsın aynı şekilde talep pazarı gibi talep edilen item içinde istek oluşturulabilsin. Böylelikle sunucularda yoğunluk olmaz ve saatlerce pazar kurulmuş bilgisayarın açıkta kalması önlenmiş olur. Bu sistem yeni değil birçok mmorpg oyunlarında mevcut bu özelliğin Knight Online içinde gelmesini talep ediyorum

Ayrıca yetenekler içinde yetenek kullanıldıkça level atlatma gelirse ve level aldıkça extra özellikler gelmesi oyuna ayrı bir heyecan getireçeğine inanıyorum.

Son olarak oyunda clanlar yada arkadaşlar kendi aralarında düello yapmak istiyor bunun için arenaya gidiliyor ama orada seyirci olarak gelen kişilerde düelloya engel oluyor yada karışıyorlar. Bunun içinde ayrıca bir yer açılsa yada mevcut arenada sadece 2 parti arasında yada 2 kişi arasında düello yapılabilse seyretmek isteyen yine orada seyrede bilse güzel olacağını düşünüyorum
    İnşallah hocam inşallah

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Pazar sistemi değişsinde bir bug olsun. Bir kişi voleyi vursun serverler çöp olsun.

Senior Member
    Zaten millet önce Benim malım satılsın anlayışıyla shardı 3 ib’yi 4 md’yi 1.4m ye düşürdü. Böyle bir sistemde Piyasa cok düşer. En ucuz neyse herkes onu çeker

Junior Member
    Arz talep dengesi arz fazlalaşınca ve talep pazarları da fiyat kırınca item değerleri düşüyor sonuçta satan kişide gb değeri düşmeden elindeki itemi paraya çevirmek istiyor

Junior Member
    Konu Güncel ++

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Bazı arkadaşların anlamadığı/anlam vermek istemediği durumlar var. Pazar npcye eklensin itemler oraya koyulsun gibi. Halbuki oyunda herkes pazarcı olmasa da pazarı sever. Pazarda elde ettiği veya daha önce satın aldığı eşyaları satar. Yenilerini alır. Kendisine göre belli bir ticaret yapar. Aslında pazar oyunun en farklı yanıdır. Pus itemleri kurdan etkilenir, serverin gidişatından etkilenir, goldbar fiyatlarından etkilenir. İtemler serverdeki arz talebe göre değişkenlik gösterir. Pazar oyunun en can alıcı yeridir.
    Pazar olmadan oyun eksik kalacaktır..
    Çözüm tüm oyuncular pazar kurunca mesela kız hera scrooll basmış gibi görünsün

Senior Member xkikiemrex's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    30 lu kertenkele çeteleri mutlileride eklersek oyunun en değişik yanı haklısın.

Ne kadar buy pazarı mafyacıları sevmesemde.

Maradon ve pazar kurma sistemi bu oyunun bel kemiğidir.

Ben sıkıldığım zaman veya strese girdiğim zaman maradona iner item bakar satılarla face to face görüşüp item pazarlık yapmayı severim.

Auctioner sistemi bu oyuna uymaz.

Oluşan lagın önüne geçilmesi adınada Sunucu 6 adı altında Pazar isminde veya farklı bir isimle açılan sunucuda sadece maradon mapinde mob ların olmadığı ve Maradon dışı gidilen bütün mapların kapatılması ve eventlerin pazar serverinde durdurulması oyuncuların bu sunucuya sadece pazar için girmesi yeterli olacaktır.
    Last edited by c_yalcinkaya; 03-04-2019 at 10:27 AM.

Junior Member
    Haklısın pazar önemli ama pazara girip ikide bir geri ışınlaması oyuncu yoğunluğundan sunucuya girilememesi sıra sayması oyuncuları stres yapmaktan başka bir etkisi olmuyor market sisteminde yine pazar yapılabilir sonuçta her sunucuda npc olacak ve oradan pazarın durumunu kontol edebilecek artık sadece 1 sunucuda pazar kurulup saatlerce bilgisayarın acık kalması ve sonunda 1 item dahi satamamak üstüne birde pazar kurulması item alacaklar sana tıklayamaması bilemiyorum hangisini anlatsam hepsi olumsuz durum

Tags for this Thread