Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 81 to 85 of 85
    Junior Member
    Adreaimin her yeri farm zaten

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Cem_ View Post
    Yorum yapan arkadaşın kaçırdığı bir noktaya değinmek istiyorum. Ardream ve Base level kasamayan oyuncuların pk yapması ya da farm yapmaları için dizayn edilmiş haritalar değillerdir.

Her oyunda olduğu gibi Knight Online'da da en büyük amaç "End Content" diye adlandırılan, son içeriklere katılmak adına en yüksek seviyeye ulaşmaktır. Knight Online içinse bu şuan 83-Rebirth 5 seviye'ye tekabül etmektedir.

Ardream, Base haritaları ise bu seviyeye ulaşmaya çalışırken oyuncuların pvp deneyimi yaşamalarını sağlayan ara seviye haritalardır. Amaç oyuncuların buralarda takılı kalması olmamalıdır. Bu yüzdendir ki Ardream 35-59, Ronark Land Base (RLB) 60-69, Ronarland (Eski adıyla Colony Zone CZ) 70 seviye ve üstü olarak ayarlanmıştır.

Bu konuda bana karşı çıkan arkadaşlar elbette ki olacaktır. Ama oyunda bulunan PVE unsurlarının (bu durumda, bu Farm oluyor) birçoğu yüksek seviye oyunculara hitap edecek şekillerde tasarlanmıştır. Örneğin JR, UTC, Bifrost, Delos Savaşları vb şu an aklıma gelmeyen çoğu etkinliğe katılmak ya da başarılı olabilmek için yüksek seviyede olmak gerekmektedir.

Bu durumun mantıklı açıklaması ancak bu şekilde yapılabilir.
    +1

Durum tam olarak bundan ibaret.

Çok merak ediyorum, ardreamden bus slotları kalksa acaba ardream haritasında kaç kişi "ardriiiim pksııııı" atmak için bu haritaya girecek.

Farmer okçu kesme peşinde koşan asaslar bu pkdan keyif alıyorlar anlıyorum fakat harita benim gözümde bus kasan farm yapan arkadaşlar ve bunları darlayan arkadaşlardan ibaret. Eskiden cs den csye gelen asaslarda vardı şimdi azaldılar.

Ardreamde sınıflar eşit bile değil. Warriorlar etkisiz kalıyor, okçunun tekli skili hasar vermiyor, mageler keklik gibi avlanıyor. Tam manasıyla asas haritası.

Senior Member Nyyd's Avatar
    Konuyu güncelliyorum, yeni sunucularda bile ardream ölü, Vega sunucusunda atılan bir ssde ardreamda farmer bile yoktu. Her mob bus atıyor diye karakter dizilmesine yeterli sanan gm ekibine şunu belirtmek isterim ki çalışan bir insan pk atmaya giriyor ve ardreamda hiçbir getirisi olmadığı için ayda min 500 tl gibi bir tutar ödemesi gerekiyor, bunu da belirli bir süre yapacak insanlar var. Biliyoruz ki oyuncuların yaş ortalaması 25 yada daha üzeri ve birçoğu ev geçindiriyor. Fakat Cz de oynayan bir player pk atarken chaos stoneden cıkan bossları kesse aylık pus ihtiyacını gideriyor bunun üzerine bifrost vb gibi etkinliklerde pk atarak karakterinin gelişimini de sağlayabiliyor. Ardream için Pus item fiyatlarını karşılayacak en azından item dizmeye yarayacak yenilikler istiyoruz. Zamanında Ardream için random boss sistemi getirtilerek iron neck oranında drobu olmayan dropların eklenmesi gerektiğini söylemiştim ama önerim kaale bile alınmadı. Bu gidişle knight online daha hızlı bir şekilde bitecek.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Senior Member
    Ardream sevilmeyen bir harita farkına ne zaman varacaksınız acaba ardream değilsin güncellensin oyuncu gelsin bir sürü yenilik yapılsın yinede oyuncular ardream de sabit kalmayacak ve devamlı yenilik istenecek.

Senior Member Nyyd's Avatar
    Quote Originally Posted by KHD View Post
    Ardream sevilmeyen bir harita farkına ne zaman varacaksınız acaba ardream değilsin güncellensin oyuncu gelsin bir sürü yenilik yapılsın yinede oyuncular ardream de sabit kalmayacak ve devamlı yenilik istenecek.
    0 Etkinliği olan bir map ve sürekli gideri olan bir map neden sevilsin ?
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!