Results 1 to 4 of 4

Post Öneri Şeysi :)

Herkese Merhabalar,

Oyun içerisinde ki oyuncuların büyük bir çoğunluğunun canını sıkan bazı durumlardan yöneticilere öneride bulunmak istiyorum

1-) Son zamanlarda yeni serverlarda Moradon haritasında level kasmak gerçekten çok zor olmaya başladı. Sebebi ise yüksek level arkadaşların genie açarak Moradonun çoğu yerinde farm yapması. Geçen gün tam 15 dk' da 5 tane silanı anca kesebildim Bunun ile ilgili bir çözüm önerim, aynı zamanda çoğu oyuncununda önerisi olan Moradon haritasında genienin kapatılması. Ya geçen Bandicoot' da 75 level bir okçu gördüm genie bırakmış adam, tuhaf ) Gerçeği konuşmak gerekirse Moradon' da ki çoğu genie kullananlar alttan macro açıyor, barizde belli oluyor

2-) Raporlama sisteminde biraz iyileştirme yapılması gerektiğini düşünüyorum. Koxp kullanan kişiyi raporlamak için video çekip, youtube yükleyip birde foruma konu açıyoruz. Bu biraz zaman alan bir durum. Çoğu Mmo oyunlarında kullandığı, oyun içi raporlama sistemi olabilir ki gerçekten mükemmel bir şey olur. Şimdi diyeceksiniz ki herkes önüne geleni rapor eder, gmler onlarlamı uğraşıcak. Rapor edilen kişinin 3 veya 5 hakkı olabilir, yani koxp kullandığını düşündüğümüz kişiyi en az 5 kişi raporlar ise gmlerin listesine düşebilir. (Tabi ki bunun yapılması uzun sürer, en azından bu konu düşünülene kadar kanıt videolarını youtube vb. üzerinden uğraşmadan direk foruma yüklesek hani )

Şimdilik önerilerim bu kadar varsa sizlerinde önerileri 3. maddeden eklemeye devam edelim İyi oyunlar

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

1-) Tüm mmorpg oyunlarında görebileceğimiz üzere yüksek seviyeli bir karakter düşük seviyeli mob'ları kesebilir. Sonuç itibariyle rekabete dayalı bir oyun oynuyoruz. Oyuncuya "senin burada ne işin var?" demek doğru olmaz. İstediği yerde oyununu oynayabilir. Zaten görevlerle eskiye nazaran daha hızlı seviye atlanabiliyor. Spot doluysa biraz daha fazla uğraşmak gerekebilir. Bu da çok normal bir durumdur.

Genie altı makro şüpheleriniz varsa videolu kanıtı Cheat Reports bölümüne sunulmalıdır. Tüm raporlamalar detaylı bir şekilde incelenmektedir. Hafta sonu dahi CR ekibi çalışmaktadır. Buna rağmen zaman zaman yoğunluklar yaşanılıyor. Bu da raporların yanıt süresini uzatabilir. Sabırla CR konularının takibi yapılmalıdır.

2-) Bahsettiğiniz durum yıllar önce yapılan şeriflik sistemini aklıma getirdi. Ancak bu tarz bir oylamanın çok kolay suistimal edileceğine inanıyorum. Zamanında bunları gördük.

Anlık olarak illegal yazılım kullananları raporlayabileceğiniz discord uygulaması zaten bulunmaktadır.

Sohbet ederek 15. Seviyeye ulaştığınızda raporlayıcı permi elde edersiniz ve hile bildirim cheat report odasına illegal olduğunu düşündüğünüz kişileri örneğin; sunucu - isim - tpt şüphesi şeklinde bildirebilirsiniz.

Makro bildirimi, luring, uygunsuz dil kullanımı vb. gibi konular forumda English Community'de bulanan Cheat Reports bölümüne yapılmalıdır.

İyi forumlar.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

1-) Tüm mmorpg oyunlarında görebileceğimiz üzere yüksek seviyeli bir karakter düşük seviyeli mob'ları kesebilir. Sonuç itibariyle rekabete dayalı bir oyun oynuyoruz. Oyuncuya "senin burada ne işin var?" demek doğru olmaz. İstediği yerde oyununu oynayabilir. Zaten görevlerle eskiye nazaran daha hızlı seviye atlanabiliyor. Spot doluysa biraz daha fazla uğraşmak gerekebilir. Bu da çok normal bir durumdur.

Genie altı makro şüpheleriniz varsa videolu kanıtı Cheat Reports bölümüne sunulmalıdır. Tüm raporlamalar detaylı bir şekilde incelenmektedir. Hafta sonu dahi CR ekibi çalışmaktadır. Buna rağmen zaman zaman yoğunluklar yaşanılıyor. Bu da raporların yanıt süresini uzatabilir. Sabırla CR konularının takibi yapılmalıdır.

2-) Bahsettiğiniz durum yıllar önce yapılan şeriflik sistemini aklıma getirdi. Ancak bu tarz bir oylamanın çok kolay suistimal edileceğine inanıyorum. Zamanında bunları gördük.

Anlık olarak illegal yazılım kullananları raporlayabileceğiniz discord uygulaması zaten bulunmaktadır.

Sohbet ederek 15. Seviyeye ulaştığınızda raporlayıcı permi elde edersiniz ve hile bildirim cheat report odasına illegal olduğunu düşündüğünüz kişileri örneğin; sunucu - isim - tpt şüphesi şeklinde bildirebilirsiniz.

Makro bildirimi, luring, uygunsuz dil kullanımı vb. gibi konular forumda English Community'de bulanan Cheat Reports bölümüne yapılmalıdır.

İyi forumlar.
    Moradonda ki 15 level ile 75 level arasında ki rekabet biraz tatsız oluyor, ayrıca ben yüksek level adam Moradonda farm yapmasın demiyorum, genie kapatılsın diyorum. Eliyle kessin yine, en azından rica edildiğinde görev yapmamıza izin verebilirler 2. maddenin ısrarla düşünülmesini talep ediyorum. Yani çok kolay bir yöntem varken uğraştırıcı ve zaman alıcak yöntemlerden kaçınmak gerek Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
    Last edited by NNavias61; 02-20-2019 at 07:52 PM.

Benimde dikkatimi çekti 80 level adam farm yapması tuhafıma gitmişti. Neden orda farm yapar ki. Hala anlam veremiyorum. 15 level adam ile 80 level adam slot için mücadele etmesi tuhafıma gitmişti. Bunlar eski serverlarda da var neden orada ne kasıyorlar anlam veremiyorum.