Results 1 to 7 of 7

Pazar yaparken başka arka planda başka bir oyun oynanması hakkında

Merhabalar Öncelikle sorum pazar yaparken arka planda başka bir oyun oynanması 3. parti yazılım olarak mı değerlendirilir. Değerlendirilmiyorsa aldığım durumlara göre 3. parti yazılım olarak değerlendirilmiyormuş, ben arka planda bir oyun oynadığım zaman Knight açıkken karakter duruyor sanki hiç oyunda yokmuşcasına davranıyor. Örneğin genie atak vermiyor v.s. Bunun nedeni nedir.

Senior Member
    Ben geçen sene bayadır bu oyun açık iken silkroadonline ve talisman online oynadım arka planda. Malum şu an premiumsuz silkroada zor giriliyor üstüne windows 10 un bu son versiyonunda çalışmıyor. windows 10 u downgrade edin dediler kaldı ki oyun da yeni bir client yayınlamadığı için daha oynamıyorum. Tabi dediğin eğer güvenlik yazılımlı diğer online oyunlar ise. Dediğin set uplı offline oyunlar ise zaten ben pazar kurarken unreal tournoment, lord of ring, okey batak ne ararsan )))vur dibine oynuyorum.

İsim vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama PES oynamayı düşünüyordum pazarda arka planda film müzik v.s sıkılıyor insan bir süre sonra. Yaşadığım probleme bir ayrıntı ekliyim, oyunda maç yapıyorum Knight için alt tab yaptığımda duran oyuna sanki yeniden can verilmiş gibi herkes hızlı bir şekilde haraket etmeye başlıyo ve ben başka bir oyun oynarken sanki Knight'ta zaman durmuş gibi oluyor.

Senior Member
    alt-tab yerine f10 optiondan windows modu yapıp simge durumuna küçültürseniz daha rahat işlem yapmış olursunuz. oyuna dönmeniz gerektiğinde de gene f10 optiondan tam ekrana geri dönebilirsiniz. aynı zamanda silkroad ve bu oyun ikiside aynı anda full screen olunca sorunlar oluşuyordu. knightta char pazarda kalıyordu ama tıklıyordun tıklıyorsun ekranı gelmiyordu. mecburen ctrl alt del görev yöneticisi ile Knightı kapatıp tekrar girmek zorunda kalıyordum. bu yüzden pazarda kalıp başka oyun oynayacağınız zaman Knight ı windows modu ve simge durumuna küçült yapmanız gerekebiliyor.

Quote Originally Posted by Miss_Super View Post
    alt-tab yerine f10 optiondan windows modu yapıp simge durumuna küçültürseniz daha rahat işlem yapmış olursunuz. oyuna dönmeniz gerektiğinde de gene f10 optiondan tam ekrana geri dönebilirsiniz. aynı zamanda silkroad ve bu oyun ikiside aynı anda full screen olunca sorunlar oluşuyordu. knightta char pazarda kalıyordu ama tıklıyordun tıklıyorsun ekranı gelmiyordu. mecburen ctrl alt del görev yöneticisi ile Knightı kapatıp tekrar girmek zorunda kalıyordum. bu yüzden pazarda kalıp başka oyun oynayacağınız zaman Knight ı windows modu ve simge durumuna küçült yapmanız gerekebiliyor.
    Bu dediğinizi uyguladığımda oyun oynayabilecekmiyim ?

Senior Member
    windows 8.1 pro ile ben knight online de exp kasarken pazar yaparken lol oynuyorum silkroad oynuyorum bana birşey olmadı yıllardır.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Moogol View Post
    Bu dediğinizi uyguladığımda oyun oynayabilecekmiyim ?
    Yani dediğim gibi oynadığınız oyunun yapısına göre değişir. Ben de her iki oyunu full screen yapınca sorun oluyor idi. Aynı zamanda silkroadda da ayarlar optionlarında böyle windows modu gibi full screen yapıp kaldırma var. Ayrıca silkroad full screen yapılmadan da rahat oynanabiliyor ama knight full screen yapılmadan oynanamıyor malum fare imleci köşelere gidince kamera açısı otomatik döndüğü için knightta mecburen knight oynayacağım zaman silkroadun full screenini kaldırıyordum knightı full screen yapıyordum. silkroada döneceğim zaman ise knightı windows moduna çevirip silkroadu full screen yapıyordum. dönüşüme dikkat ediyordum. gene silkroad knight gibi simge durumuna küçülmüyor knight oynayacağım zaman hem silkrodun full screenini kaldırıyordum hem de çözünürlüğünü düşürüyordum. sürüklüyordum ekranın sağına 95%ini kaybediyordum. böylece arka plan masaüstü açılıyordu. tamamen sizin ne oynayacağınıza ve o oynadığınız oyundaki ayarlara bağlı.