Results 1 to 8 of 8

Exclamation Pazar dolandırıcılığı hakkında

Evet arkadaşlar bugün pazarda bunun gibi merchantlara denk geldim şimdi macro açanlar, küfür edenler, mob çekenler, birini kandırıp item çalanlar ban yiyorsa şu an gördüğüm olaydan dolayı neden ban yemiyor kimse? Yazıktır günahtır şu gibi pazarları kontrol edip banlayın ve kimin hesabıysa o hesabı da hapse atın cezasını çeksin caydırıcılık olsun. Aldığımdan demiyorum ama diyelim adamın son parası ve pot alacak kafası dalgın alıyor ve 1 tane ile karşılaşıyor ya da en basitinden hiç bilmiyor. Her şeye ceza veren sizler buna da ceza vermeyecek misiniz?

piyasaya hiçbir türlü karışılmaz adamın elinde 1 tane var 1 tane satcak belki nasıl tespit etcekler onu sabır ya bu nasıl konu iyice şaşırdınız

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Oyun içi eşyaların fiyatlarını yalnızca oyuncular belirleyebilir, bizler oyunculara bu şekilde bir dayatma uygulayamayız.

Lütfen bu konularda daha dikkatli olun.

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Peki bakıyosun mesela 30lu magic hammer adam 1mden koymuş, sen genie hammer sanıyorsun ederi 10m. Yani 30lu genie hammeri 1mye alacağını sanıyorsun ama bi çekiyosun 30m gidiyor ve 30 tane magic hammerin oluyor. Sence bu durumda kim dolandırıcı oluyor ? 30lu genie hammeri 1mye alma peşine düşen mi yoksa magic hammeri tanesi 1mden satışa koyan mı ?

Quote Originally Posted by Lord_Archer View Post
    Peki bakıyosun mesela 30lu magic hammer adam 1mden koymuş, sen genie hammer sanıyorsun ederi 10m. Yani 30lu genie hammeri 1mye alacağını sanıyorsun ama bi çekiyosun 30m gidiyor ve 30 tane magic hammerin oluyor. Sence bu durumda kim dolandırıcı oluyor ? 30lu genie hammeri 1mye alma peşine düşen mi yoksa magic hammeri tanesi 1mden satışa koyan mı ?
    dikkat etmeyen

Fiyatı oyuncu belirler iyi güzel o zaman oyuncunun slota mob çekmesine, dolandırmasına vb. durumlara da karışamazsınız çünkü bunlar da oyun içi olan kişinin keyfine kalmış bir şey. He diyebilirsiniz oyuna etkisi yok o pazarın fakat çok yanlış düşünüyorsunuz demektir. Adamın belki son parasıydı belki de çok lazım olan bir şeyi aldı böyle uzar gider. Mob çekince bunun telafisi oluyor fakat örnek veriyorum yeni server da giden 100-200m gibi miktarların telafisi oluyor mu? Sizin için önemli olan bir şeyin sürekli yapıldıktan sonra ceza verilecek duruma gelmesi örnek olarak macro, küfür. Çünkü daha önceden bunlar suç değildi fakat sürekli yapılmaya başlandığı için suç kapsamında girdi aynı şekilde mob çekme de öyle bundan 8-9 sene önce suç değildi şahsen benim bile çekmişliğim vardır ks yüzünden. Yani sizler, birilerinin canı yandıktan sonra mı tedbir alma gibi bir huyunuz var anlamış değilim. Tekrarlıyorum bu durumun mob çekmek, hırsızlık yapmak gibi suçlardan ne farkı var biri açıklayabilir mi?

Quote Originally Posted by MPienaar1994 View Post
    Fiyatı oyuncu belirler iyi güzel o zaman oyuncunun slota mob çekmesine, dolandırmasına vb. durumlara da karışamazsınız çünkü bunlar da oyun içi olan kişinin keyfine kalmış bir şey. He diyebilirsiniz oyuna etkisi yok o pazarın fakat çok yanlış düşünüyorsunuz demektir. Adamın belki son parasıydı belki de çok lazım olan bir şeyi aldı böyle uzar gider. Mob çekince bunun telafisi oluyor fakat örnek veriyorum yeni server da giden 100-200m gibi miktarların telafisi oluyor mu? Sizin için önemli olan bir şeyin sürekli yapıldıktan sonra ceza verilecek duruma gelmesi örnek olarak macro, küfür. Çünkü daha önceden bunlar suç değildi fakat sürekli yapılmaya başlandığı için suç kapsamında girdi aynı şekilde mob çekme de öyle bundan 8-9 sene önce suç değildi şahsen benim bile çekmişliğim vardır ks yüzünden. Yani sizler, birilerinin canı yandıktan sonra mı tedbir alma gibi bir huyunuz var anlamış değilim. Tekrarlıyorum bu durumun mob çekmek, hırsızlık yapmak gibi suçlardan ne farkı var biri açıklayabilir mi?
    Öncelikle konu hakkındaki fikrim; herkes istediğini istediği fiyata satar.Kazıklamaya çalışan tipleri engellemek zor.Senin dikkatli olman gerekir.Fakat slota mob çekmenin ban sebebi olmasını anlamak zor.. Oyunu 2006dan beri oynayan biri olarak bizi ts basmış mageler az golemlere çekmedi.. Ama oyunun içinde bu da var.Sizin yazdığınız genie(Legal Koxp) programını sorunsuz kullansınlar diye slota mob çekenleri banlamak saçmalık.Oyunun doğasında olan şeyler bunlar.Sonuçta slot kazanmak için gücü yeten ks atıyor gücü yetmeyen de mob çekip adamları öldürüp slota çökmeye çalışıyor.He çirkeflik mi çirkeflik ama ban sebebi olmamalı kesinlikle.Ben de genie kullanıyorum mecbur kaldığım için(2019 knight online şartları) adamın teki gelip dm çekse bizi yatırsa kızarım tabiki ama bunu yaparken herhangi bir illegal yol kullanmıyor ki adam.. Sizin yarattığınız okçu karakterde yine sizin koyduğunuz poison arrowla çekip yine sizin koyduğunuz hide skill ini basıyor.Burada illegal bir şey göremiyorum? Şahsen slota mob çekip adam yatırıp ban yiyenlere ne gibi bir açıklama yaptığınızı da merak ediyorum Huzur bozmak mı? Oyunda her huzur bozanı banlayacaksanız işimiz var.Slota ks atan da huzur bozuyor milleti kazıklamaya çalışan da huzur bozuyor.. Güçlü olan gelir ks atar slotu alır mantığı gayet mantıklı geliyor herkese.E o zaman güçlü olsun partyler adamın çektiği mobu da kessinler bi zahmet
    Mob çekmek oyunun doğasında var.Dışarıdan bakıldığında çirkin gözüken her şey göründüğü gibi değildir.Eskilere bakıp "ulan bizi goleme çekip ne güzel yatırırlardı ya da biri pt attığında direk hide basardım ahahah" diyip eğlenen, eskileri yad eden insanlar var
    Last edited by Radhruin946; 02-16-2019 at 10:05 PM.

Quote Originally Posted by Radhruin946 View Post
    Öncelikle konu hakkındaki fikrim; herkes istediğini istediği fiyata satar.Kazıklamaya çalışan tipleri engellemek zor.Senin dikkatli olman gerekir.Fakat slota mob çekmenin ban sebebi olmasını anlamak zor.. Oyunu 2006dan beri oynayan biri olarak bizi ts basmış mageler az golemlere çekmedi.. Ama oyunun içinde bu da var.Sizin yazdığınız genie(Legal Koxp) programını sorunsuz kullansınlar diye slota mob çekenleri banlamak saçmalık.Oyunun doğasında olan şeyler bunlar.Sonuçta slot kazanmak için gücü yeten ks atıyor gücü yetmeyen de mob çekip adamları öldürüp slota çökmeye çalışıyor.He çirkeflik mi çirkeflik ama ban sebebi olmamalı kesinlikle.Ben de genie kullanıyorum mecbur kaldığım için(2019 knight online şartları) adamın teki gelip dm çekse bizi yatırsa kızarım tabiki ama bunu yaparken herhangi bir legal yol kullanmıyor ki adam.. Sizin yarattığınız okçu karakterde yine sizin koyduğunuz poison arrowla çekip yine sizin koyduğunuz hide skill ini basıyor.Burada illegal bir şey göremiyorum? Şahsen slota mob çekip adam yatırıp ban yiyenlere ne gibi bir açıklama yaptığınızı da merak ediyorum Huzur bozmak mı? Oyunda her huzur bozanı banlayacaksanız işimiz var.Slota ks atan da huzur bozuyor milleti kazıklamaya çalışan da huzur bozuyor.. Güçlü olan gelir ks atar slotu alır mantığı gayet mantıklı geliyor herkese.E o zaman güçlü olsun partyler adamın çektiği mobu da kessinler bi zahmet
    Mob çekmek oyunun doğasında var.Dışarıdan bakıldığında çirkin gözüken her şey göründüğü gibi değildir.Eskilere bakıp "ulan bizi goleme çekip ne güzel yatırırlardı ya da biri pt attığında direk hide basardım ahahah" diyip eğlenen, eskileri yad eden insanlar var

İşte ben de bundan bahsediyorum zaten. Demiyorum ki banlasınlar bunu yapanları. Eğer ki o gibi olaylar suç ise cezası varsa bunun da olmalı sonuçta o da bir şeye mal oluyor, bu da mal oluyor dikkatsiz olan birini geçtim. Bilmeyen biri olabilir vs. Tek derdim her şeyin cezası varsa bunun gibi olayların da olmalı ban ya da hapis olmasın 10 gün 5 gün pazar kuramasın ne bileyim öyle şeyler gelmeli yenilik olmalı. Eğer ki eski hali gelmiyorsa oyunun o zevk aldığımız hali en azından şu anki yarattıkları tarzı sürdürüp biraz daha düzenleme yapmaları lazım. Adam diyor ki küfüre ban atıyoruz ben dün çok sövdüm şahsen birine evet ana bacı küfrettim çok küfreden biri değilim ama sövdüm çünkü küfüre teşvik ediyorlar 15 yaşında çocuklar. Benim huzurumu bozuyorsa bu oyuncu ben para yatırmışsam huzursuz oluyorsam bunun gibilere de ceza vermeniz gerekmiyor mu?

Tags for this Thread