Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Senior Member doltard_1's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Maradonda Genie Farmından Dolayı Görev Yapamama

Ya arkadaş herşey güzeliyi mükemmel ya oyunda birşey merak ettim biz bu vega olsun sirius olsun vs vs biz burda lwl kasmaya çalışınca genieci farmerler yüzünden ortada kalıyoruz moba koşmadan ölüyor adam 70 lwl olmus maradonda farm yapiyor genie açmış çıkana tek atıyor biz nasıl bu görevleri yapacaz ? çokmu zor camp2 camp3 açıp buraları genie kullanımına kapatmak neden bu işkenceyi yaşamak zorundamıyız biz birde benim merak ettiğim konu buna neden kimse sesini çıkarmıyor neden ya bizim insanlarımız neden haklarını aramaktan aciz ? çok ilginç bir milletiz gerçekten bravo bravo bravo dc preyle rezil olmak işkence çekmek stres atmak için oyuna girmek ama çıldırmak...BRAVO.

Quote Originally Posted by doltard_1 View Post

Ya arkadaş herşey güzeliyi mükemmel ya oyunda birşey merak ettim biz bu vega olsun sirius olsun vs vs biz burda lwl kasmaya çalışınca genieci farmerler yüzünden ortada kalıyoruz moba koşmadan ölüyor adam 70 lwl olmus maradonda farm yapiyor genie açmış çıkana tek atıyor biz nasıl bu görevleri yapacaz ? çokmu zor camp2 camp3 açıp buraları genie kullanımına kapatmak neden bu işkenceyi yaşamak zorundamıyız biz birde benim merak ettiğim konu buna neden kimse sesini çıkarmıyor neden ya bizim insanlarımız neden haklarını aramaktan aciz ? çok ilginç bir milletiz gerçekten bravo bravo bravo dc preyle rezil olmak işkence çekmek stres atmak için oyuna girmek ama çıldırmak...BRAVO.
    Oyun para kazanıyor kapatır mı hiç

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Yakmalıkların bir işe yaramadığını anladıklarında bu farm ancak o zaman sona erer.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    İnsanın vakti yok, 83'e 83/5'e kasarken zorlanıyor, o yüzden genie diye bi şey vardır, kullanır. Bunu anlarım genie kalksın demem. Kalkarsa da niye kalktı diye yadırgamam. Olsa da olmasa da olur yani. Fakat genienin moradon, cz, bf, jr, ft gibi yerlerde çalışmasını anlamam aga. Moradonda zaten görevleri yapsan 30 dkda 35+ olup lufere geçiyorsun. Moradonda genie ile exp kasmanın hiçbir mantığı yok. Genie'nin moradonda kullanılabiliyor olması tamamen genie'nin varoluş amacına aykırı. Madem moradonda genie kullanılıyor, o zaman genie ile flood yapma imkanı da olsun şflsdflkşds

Ciddi ciddi oyunu hiç bilmeyen veya yıllar sonra tekrar heves edip başlayan biri yeni server'de 15 dk takılsın sırf bu genie'li farmcılar yüzünden isyan eder, bırakır oyunu, hayata küser.
    Last edited by GengaR_AreS; 02-16-2019 at 01:11 PM.

Senior Member
    Bu saçmalığa neden izin veriliyor hala anlamış değilim.

Biz her eleştiri yaptığımızda bu bir mmorpg diyorlar ya hani.
    Şöyle söyleyeylim. Mmorpg oyunların pve temelinde görevler yatar.
    Yani npc sizden ya bu solucanlarla başım dertte, bu fareler tarlama dadandı git sunları kes falan der.
    Siz de adı üstünde rol yaparsınız.

Oyuna sıfırdan başlayan birisi. wormleri ve bandicotları geçtikten sonra net oyunu bırakır.
    Çünkü gavolttan tut werewolf ailesine kadar her yerde üzeri shell setli level düşmüş adamların genie ve geniealtımacro'su var.
    Bu adam ne yapsın. 10 lvlde üst haritalara geçemez. Arkadaşı yoksa da öperim böyle aşkın ızdırabını der ve alt f4 çeker.

Genie kaldırın demiyoruz. Moradonda çalışmasın.
    Moradonda elma dışında bir drop düşmesin ne para ne ms.
    Görevler başlangıç için yeterli coini veriyor zaten.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Genie ve genie hammerdan para kazanmak için oyuna küsen bırakan oyuncu sayısı bilinseydi satılmazdı eski sürüm bir sunucu açıyorsun cap 80 ve genie diye bir şey satıyorsun gerçekten akıl sır ermiyor bir de sarı peri kaldırılıyor para girişi azalsın diye... 24 saat genieden sunuculara kaç gb giriyor onu bir düşünseler böyle bir şey yapılmazdı

Genie'nin amacı bence sadece "EXP" kasmak olmalı. Bu yüzden Genie ile kesilen MOB'lardan kutu çıkmamalı.

Senior Member JeaLeus's Avatar
    Nickname
    SorryMyLife
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    WeAreSoSorry
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Maradonlar gerçekten çok kötü bazen char kasıyorum fakat her görev 10 dakika sürüyor oda asas falansan priest mage gibi joblar hiç yapamıyor. Lüferson ve elmoradda da durum farklı değil çoğu görev eziyet.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LOOOOOOOTUS View Post
    Genie'nin amacı bence sadece "EXP" kasmak olmalı. Bu yüzden Genie ile kesilen MOB'lardan kutu çıkmamalı.
    Katiliyorum ama genieden para kazaniyorlar,kapatmazlar.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Genie maradonda kapatılsa ne olacak ? Genie altından kullandıkları macroyu kullanmaya devam edecekler.

Genie/Macro kombinasyonunda en büyük suistimal okçu ve mageler tarafından gerçekleştiriyor. İnsanların görevine taş koyan slotların arasına obje koyarak bu problemi çözebilirler. Sıktıkları ok taşa vurdukça ne macrolarının anlamı kalır ne de genielerinin.

Bir GM arkadaşa rica ediyorum 1 Level karakter oluşturup 35 levele kasmayı denesin. Sinir krizi geçirmezse gelip beni banlayabilir. Bir werewolf silan görevi 15dkda yapılır mı ? Bulcan slotlarına kafamı bile sokmuyorum.