Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member

Question Oyuna girdikten 5 dakika sonra ekran donması lütfen yardım...

iyi akşamlar.yeni server başlayacağım diye yeni pc topladım.her oyunuda rahat rahat oynuyorum.bugün usko girip oynamak istedim fakat oyuna girdikten bir kaç dakika sonra ekran donuyor ekran donduktan sonra mouse ile ekrana tıklayınca direk oyundan atıyor dc bile yazmıyor.sistemde sorun olduğunu düşünmüyorum diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.onboard ilede denedim ekran kartı ilede ikisindede aynı bunun sebebi ne olabilir lütfen yardım.

i5 9600K
    Rtx 2060
    z390 anakart
    8x2 16 gb ram

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Quote Originally Posted by criews20 View Post
    iyi akşamlar.yeni server başlayacağım diye yeni pc topladım.her oyunuda rahat rahat oynuyorum.bugün usko girip oynamak istedim fakat oyuna girdikten bir kaç dakika sonra ekran donuyor ekran donduktan sonra mouse ile ekrana tıklayınca direk oyundan atıyor dc bile yazmıyor.sistemde sorun olduğunu düşünmüyorum diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.onboard ilede denedim ekran kartı ilede ikisindede aynı bunun sebebi ne olabilir lütfen yardım.

i5 9600K
    Rtx 2060
    z390 anakart
    8x2 16 gb ram
    Yazılımsal problem yaşıyor olabilirsiniz. Windows güncellemelerini yaptınız mı ? ayrıca, Windows Defenderi iptal edin oda bu tarz kitlenmelere sebep olabiliyor.

Junior Member
    herşeyi güncel herşeyi denedim sıkıntıyı çözemedim.6 yıldır oynamıyorum problemlerin çözümünüde hiç bilmiyorum

herşeyi güncel herşeyi denedim sıkıntıyı çözemedim.6 yıldır oynamıyorum problemlerin çözümünüde hiç bilmiyorum
    Şu an aktif kullandığım sistemim i7 9700k, z390, rtx 2070 ve 16gb ram hiç bir kasma belirtisi yaşamıyorum. Ama daha önce windows güncellemelerinden dolayı problem yaşıyordum. Windows 10 1809 yapı mı kullanıyorsunuz ?

Junior Member
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Şu an aktif kullandığım sistemim i7 9700k, z390, rtx 2070 ve 16gb ram hiç bir kasma belirtisi yaşamıyorum. Ama daha önce windows güncellemelerinden dolayı problem yaşıyordum. Windows 10 1809 yapı mı kullanıyorsunuz ?
    evet w10 1809.zaten hiç kasma yok 5 dakika sonra ekran donuyor oyundan direk dc yemeden atıyor.anlamadım sebebini

evet w10 1809.zaten hiç kasma yok 5 dakika sonra ekran donuyor oyundan direk dc yemeden atıyor.anlamadım sebebini
    Windows Defender aktif mi kapattınız mı ?

Junior Member
    kapattığımdada aynı problem oldu.yokmu bi çaresi

ekran bekleme moduna aldığında yani karardığında yaşıyorum ben donmayı. 2 tane windows 10 yüklü kötü olmayan laptop var. ekran kapandığında(bekleme değil) oyun donup kalıyor. ben çözümü ekran kararmasını iptal ederek buldum.

Junior Member
    bunu nasıl yaptınız peki.oyunda intel graphics kullandığını farkedip devre dışı bıraktım.şimdide start basınca sağdaki şey doluyor ama oyun açılmıyor.forumlara baktım bi kaç gün önce açmışlar aynı konudan bunundamı çözümü yok

Junior Member
    windows 10 home u proyamı çevirsem düzelirmi bilmiyorum