Results 1 to 5 of 5

Thread: Char hack

Junior Member

Char hack

Dün akşam siriusta otpsi olmayan yaklaşık 10-15 kişi hacklendi aynı saatte aynı yöntemle ve hiç bir oyun yöneticisi tarafından herhangi bir şekilde itemlerin kime gittiğini nasıl olduğu şeklinde bir geri dönüş olmadı çalan insandan şikayetçi bile olamıyoruz

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Otp koruması olmayan hesaplar her zaman diken üstündedir. Sisteme sızan bir virüs bu tarz problemlerin yaşanmasının en büyük nedenlerinden biridir.

Sistemlerin güvenliğinden kullanıcı sorumludur. Oyunun oyunculara sunduğu OTP hizmetinin mutlaka kurulmasını öneriyorum.

Aşağıdaki konu yardımcı olacaktır.

[OTP] Uygulama Kurulumu ve Resend OTP ID & Auth Code

Destek bileti göndererek soyulduğu söylenirse, hesap incelenir ve diğer kişilerin ceza alması sağlanabilir.
    Hesap Çalınması Kategorisini seçmelisiniz.

Destek Bileti

Bunun dışında en yakın cumhuriyet savcılığına giderek suç duyurusunda bulunabilir eşyaları çalan kişi veya kişilerden bilişim hırsızlığı yaptıklarından dolayı ceza almalarını sağlayabilirsin.

Junior Member
    otpyi kurdum savcılığa gittim suç duyurusunda bulundum siber suçlar şahsın bulunması için nttgame'in yardım etmesi gerektiğini söyledi herhalde o saatlere giren ipyi isteyecekler fakat sizler yardım konusunda çok cimrisiniz halen atıldığım ticketa cevap gelmedi serverda geri kalmadan önce itemlerimin geri gelmesi şahsın yakalanması için sizlerin yardımı gerekiyor

Junior Member
    Aynı konudan bende muzdaribim Bu tarz konularda oyuncularınız veya müşterileriniz diyelim.
    Genel anlamda umrunuzda olmuyor destek yardım hiç bir eğiliminiz yok !!

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Destek bileti gönderildikten sonra yanıt gelmeden cevap eklenmemeli veya yeni bir bilet gönderilmemelidir. Aksi taktirde gelecek olan yanıtın süresini uzatmış olursunuz.

Tüm biletler mesai saatleri içerisinde sırasıyla kontrol edilmektedir.

Destek bileti atılarak hesabınızı soyan kişilerin oyun içerisinde ceza almalarını sağlayabilirsiniz.

Yaşanılan olayı resmi mecralara taşıdığınızda, bilişim suçları ip gibi ihtiyaç duygulan şeyleri nttgame'den talep ederse, bu bilgiler onlara paylaşılır ve soruşturma devam eder.

Ek olarak eşya restorasyonu yapılmamaktadır.

Bilgisayarların güvenliğinden kullanıcı sorumludur. Tüm güvenlik önlemlerini yapmamız gerekiyor.

Sahte sitelere dikkat edilmeli, crackli uygulamalar kullanılmamalı, oyun içinde etkinlikten ne kazandın? gibi konulara inanılmamalı, sahte SMS'ler vb. durumlara dikkat edilmelidir.

OTP'yi şiddetle herkesin kurmasını tavsiye ediyorum.

Tags for this Thread